Загальною сухопутного кордону Болгарія та Україна не мають, проте між країнами існують досить тісні стосунки. В Україні проживає велика кількість етнічних болгар, проте відносини лише однієї болгарською діаспорою не обмежуються. Стародавня країна, відносно недавно вступила в Європейський союз, безсумнівно, цікава для багатьох громадян України. Тому потрібно знати, при яких обставинах та в яких випадках потрібна віза в Болгарію для українців у 2024 році.
У травні 2017 року після тривалого переговорного процесу Європейський союз нарешті прийняв рішення про надання Україні довгоочікуваного безвізового режиму. Угода набула чинності 11 червня 2017 року і відтоді успішно діє. Болгарія – член ЄС, і, здавалося б, жодні візи для в’їзду в цю країну не потрібні, однак не все так просто.
Як і всі країни Шенгенської зони, Болгарія скасувала візи для українців, але лише при дотриманні ряду умов, а саме:
Якщо всі ці умови виконані та біометричний паспорт отримано, туристична віза в Болгарію для українців не потрібна. Зверніть увагу: мова йде саме про туризм, подорожі й спілкування з родичами та друзями.
Якщо ж у ваші плани входить переїзд в цю країну або робота в ній, то навіть при наявності біометричного паспорта нового зразка вам необхідно отримання відповідних віз.
Якщо ви порушите правила і вирішите провести в Болгарії понад 90 днів протягом півроку або влаштуватися на роботу без відповідного дозволу, вас не тільки вишлють з країни, але і вам заборонять в’їзд у всі країни Шенгенської зони на кілька років.
Тим, кого цікавить питання про те, яка потрібна віза в Болгарію для українців, слід мати на увазі, що для короткострокових поїздок за старим паспортом досить візи категорії C. Якщо ж ви плануєте імміграцію або довготривале перебування в цій країні, необхідно оформити національну візу категорії D, а пізніше на її підставі вид на проживання. Крім того, існує ще й транзитна віза категорії А.
Зрозуміло, щоб отримати дозвіл на в’їзд, доведеться зібрати та надати ряд паперів. Документи для візи в Болгарію для українців такі ж, як і для в’їзду в інші країни Шенгенської зони. Зокрема, вам знадобляться:
Даний перелік документів може бути розширений на вимогу працівників консульства.
Стандартний термін оформлення шенгенської візи становить 7 днів.
Проте залежно від обставин цей строк може як зменшуватися, так і збільшитися. Посольство Болгарії рекомендує подавати документи не пізніше, ніж за 3 місяці до планованої поїздки.
Оформлення дозволу на в’їзд до Болгарії оподатковується стандартним консульським збором у сумі 35 євро. Від сплати консульського збору звільнені діти у віці до 6 років та члени сімей громадян ЄС. Крім того, слід врахувати витрати на фотографування, ксерокопіювання тощо
Ціна візи у Болгарію для українців може зрости на 20-30 євро, якщо вони вдадуться до послуг різних посередницьких структур. При цьому слід мати на увазі, що якщо раніше ви не надавали біометричні дані для поїздки в ЄС, особистого відвідування дипломатичної установи, навіть звернувшись до посередників, вам не уникнути.
Формально країни Шенгенської зони мають уніфіковане законодавство та однаково ставляться до відвідувачів, які прибули з будь-якої країни світу. Україна нещодавно отримала безвізовий режим, тому можлива більш ретельна перевірка українців у порівнянні з громадянами інших європейських країн. Однак якщо всі вимоги для в’їзду в Шенгенську зону вами дотримані та персональні заборони для вас відсутні, ніяких проблем при в’їзді в Болгарію у вас не виникне.
Звертатися за болгарськими візами в Україні слід:
Таким чином, отримання візи з України в Болгарію має сенс у тому випадку, якщо у вас старий закордонний паспорт або ваша мета – довгострокове перебування в цій країні. Якщо ж у вас новий біометричний паспорт України, то для короткострокових поїздок у країни Шенгенської зони, в тому числі й в Болгарію, отримувати спеціальний дозвіл на в’їзд не потрібно.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy