Грецька Республіка – держава, що входить у Шенгенську зону. Це означає, що для в’їзду в цю країну громадянам України на короткий термін віза необхідна. Але навіть в такому випадку для перетину границі можуть потребувати медичний страховий поліс в Грецію у 2024 році.
Тим, хто вирушає на грецьку територію, страховий поліс, буде служити гарантом отримання необхідної медичної допомоги. Така допомога надається безкоштовно, але лише у межах страхової суми. Сучасні страхові компанії пропонують безліч різних програм з різними ризиками. Стандартна медична страховка в Грецію містить наступний перелік послуг:
Оскільки Грецька Республіка знаходиться у Шенгенській зоні, страховий поліс обов’язково потрібно мати при собі в момент перетину кордону. Співробітники прикордонної служби можуть перевірити його наявність.
Страховка може бути різною в залежності від мети поїздки, термінів перебування в країні, побажань страхувальника, а також ряду інших факторів. Щоб отримати візу, слід оформити поліс, який відповідає таким вимогам:
Кожен, хто виїжджає може самостійно підібрати страховий тариф, збільшити суму або доповнити стандартний поліс деякими страховими ризиками.
Ще одною важливою вимогою до страховки є нульова франшиза. Що це означає? Франшиза являє собою збитки, які при настанні страхового випадку не будуть відшкодовані компанією-страховиком. Вона може бути умовною або безумовною.
При умовній франшизі страхові кошти не виплачуються, якщо збиток не перевищив встановлений договором розмір франшизи. Однак якщо було зафіксоване перевищення франшизи, страхова сума виплачується компанією в повному обсязі. Безумовна франшиза означає, що її розмір буде віднятий із суми відшкодування в будь-якому випадку.
У полісі для в’їзду в Грецію франшиза відсутня. Тобто при настанні страхових випадків, зазначених у полісі, не доведеться оплачувати деякі витрати з власної кишені.
Любителі активного відпочинку і спорту, які планують відвідати Грецію, зобов’язані вказати це при оформленні страхового поліса. Річ у тому, що лижники, дайвери, серфери та цінителі інших видів спорту входять у групу ризику.
Щоб при настанні страхового випадку під час занять спортом туристу відшкодували витрати на лікування, слід вибрати поліс з послугою «Активний відпочинок».
Під цю категорію підпадають усі фізичні вправи, включаючи ранкову пробіжку, риболовлю і навіть гру в боулінг. Тим, хто планує займатися такими видами спорту, обов’язково потрібно вибрати даний вид поліса. Його вартість, звичайно, вище, ніж ціна на стандартний поліс, проте і перелік страхових випадків ширше.
В якості додаткової послуги при оформленні медичної страховки для поїздки в Грецію можна вибрати страхування цивільної відповідальності. В цьому випадку передбачені виплати, якщо під час перебування в країні третій особі або особам було завдано ненавмисної шкоди. Таке доповнення до полісу, наприклад, може знадобитися, якщо під час занять спортом турист завдав іншим людям фізичні травми або зіпсував дороге обладнання. Збитки в такому випадку будуть відшкодовані страховиком.
Страхові поліси діють не тільки в цій країні, але у всіх державах Шенгенської зони. Оформляється поліс на певну кількість днів, які заплановані для знаходження в країні. Як правило, при оформленні поліса зазначаються точні дати поїздки.
Якщо в планах тривале проживання в Греції, краще оформити річну страховку. Такий поліс підійде і тим, хто ще точно не знає дати подорожі, але планує в поточному році кілька поїздок. В такій ситуації страховка дається на рік і має різне покриття в днях. Приміром, вона може діяти 30, 60 або 90 днів, які будуть відраховуватися з моменту перетину кордону. Слід пам’ятати, що медичні страховки продовжують діяти протягом 15 днів після завершення зазначеного періоду подорожі.
Оформляючи медичний поліс, слід заздалегідь розібратися з тим, що таке не страхові випадки. У категорію захворювань, які не покриваються страховкою, входять:
Також страховка не покриває травми, отримані навмисне або в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
На сьогодні оформити страховку можна, скориставшись послугами туристичного агентства або безпосередньо через страхову службу. Обидва варіанти передбачають можливість отримання полісу в режимі онлайн.
Щоб подати документи на страховку, особисто не відвідуючи офіс компанії доведеться заповнити запропоновану на сайті анкету, надати особисті дані, а також оплатити пакет послуг.
Страховика слід вибирати дуже уважно, адже існує чимало шахраїв.
Краще довіритися фірмі, що має акредитацію в Греції. Також слід обходити стороною страховиків, які пропонують оформити поліс з франшизою. Тим, хто сумнівається в надійності обраної фірми, рекомендується убезпечити себе і вибрати компанію з офісом. Там можна буде поставити питання, а також з допомогою співробітника підібрати найбільш відповідний пакет послуг.
Вартість медичної страховки для тих, хто відкриває відвідає Грецію, залежить від безлічі факторів. Найголовнішими з них є:
Якщо в поліс будуть додані певні типи страхових випадків, його вартість збільшиться.
Дуже важливо заздалегідь визначитися з тим, чи потрібна страховка для активного відпочинку або страхування у разі відповідальності перед третіми особами.
Базовий пакет страхових послуг, пропонованих більшістю компаній на один тиждень перебування в Греції, обійдеться в суму близько 5-6 євро. Якщо турист планує активний відпочинок, доведеться доплатити приблизно стільки ж за спеціальний поліс. Річна страховка обійдеться приблизно в 100 євро.
Тим, хто шукає страховку за нижчою ціною, слід звернути увагу на онлайн-пропозиції. Як правило, багато сайтів пропонують знижку від 20 до 30 відсотків, так як їм не доводиться платити за оренду офісу і наймати штат співробітників. Крім того, кожен зможе вибрати поліс самостійно, не переплачуючи за нав’язані агентом послуги. На оформлення страховки таким способом потрібно лише кілька хвилин.
Знизити вартість можна також, вибравши річний поліс. Такий варіант відмінно підійде активним мандрівникам і тим, хто планує залишитися в Греції на тривалий період.
Вибір страхового поліса – ще не все, що необхідно знати тим, хто збирається в Грецію. Щоб отримати виплати в повному розмірі, доведеться підтвердити, що страховий випадок дійсно настав. Для цього слід знати, як потрібно себе вести та до кого звертатися.
Практично кожна страхова компанія прописує в договорі певний порядок дій, якого клієнт повинен суворо дотримуватися. Одним з найважливіших пунктів договору є повідомлення страховика про настання страхового випадку.
Якщо цього не зробити, можна отримати відмову у виплаті.
Для попередження достатньо зателефонувати за номером, вказаним в контактах компанії, і повідомити, що сталося. Оператор пояснить, як потрібно діяти та в яку клініку звертатися. Всі послуги та процедури рекомендується по можливості погоджувати зі страховою фірмою до їх отримання.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy