Литва – найбільша держава з числа колишніх радянських прибалтійських республік. В даний час країна входить до ЄС і Шенгенської зони. Безсумнівно, Литовська Республіка, що має безліч пам’ятників культури, цікава для відвідування жителям СНД. Однак перебуваючи за кордоном, хочеться забезпечити собі транспортну незалежність. Для цього слід заздалегідь з’ясувати, наскільки доступна оренда машини в Литві в 2024 році.
Як і в країнах ЄС, в Литві представлені всі провідні світові компанії по прокату машин. Є і місцеві фірми, які займаються орендою автомобілів, проте звертатися до них має сенс тільки в тому випадку, якщо вам з якихось причин не підходять основні гравці ринку. Дрібні компанії досить часто готові надати більш цікаві умови для орендаря. При цьому мова скоріше йде не про ціну, а про вимоги, що пред’являються до стажу водіння та віку водія орендованого авто.
Крім того, світові прокатники спеціалізуються саме на оренді автомобілів, тоді як в місцевих компаніях доступний прокат автокемперів в Литві. Кемпер – це дім на колесах. Побудований на базі мікроавтобуса транспортний засіб не тільки дозволяє подорожувати по світу, але і з комфортом жити прямо в машині. Модифікації кемперів бувають різні, але всі вони мають зручне місце для нічного відпочинку, приготування і прийому їжі і в більшості випадків санвузол.
Оренда автодома в Литві може бути цікава з цілого ряду причин. В країні прекрасна природа: безліч лісів і озер, Балтійське море і білі піщані дюни. Тим, хто хоче відпочити на природі в комфортних умовах, кемпер дозволить втілити мрію в життя. Можна відправитися і в подорож по містах. В цьому випадку ви зможете заощадити майже всю орендну плату за будинок на колесах шляхом відмови від готелів. Слід зазначити, що компанії з оренди такого виду транспорту пропонують поїздки на ньому не тільки по Литовській Республіці, але й по інших країнах Європи.
Оренда кемпера в Литві обійдеться від 69 до 140 євро на добу, в залежності від конкретної моделі і пори року.
Підібрати підходящий автомобіль можна, скориставшись сайтами, які займаються орендою будинків на колесах:
Всі ці сайти російською мовою – їх добре знають у Литві, і проблема мовного бар’єра практично виключається.
Але повернемося до прокату легкових автомобілів.
У великих містах, особливо біля аеропортів, проблем з пошуком точок прокату машин у вас не виникне. В аеропортах потрібний напрямок вам вкажуть інформаційні таблички, а в містах – працівники готелів і просто перехожі. Заздалегідь забезпечити собі автомобіль відповідного класу в століття комп’ютерних технологій допоможе інтернет.
Найпростіше шукати машини на глобальних сайтах прокату авто:
Останні дві компанії не настільки відомі, але теж займаються орендою машин в Литві і на момент написання статті пропонували знижки на прокат, які доходять до 70%. Всі перераховані вище сайти русифіковані.
Бронювати машину краще прямо на сайті. Правила на різних сайтах трохи відрізняються, але суть їх зводиться до того, що слід перевести певну суму грошей на рахунок обраного вами прокатника. В результаті ви отримаєте гарантію того, що до призначеного вами часу машина потрібного вам класу буде чекати вас в обумовленому заздалегідь місці. Без попереднього замовлення доведеться вибирати автомобілі які є у наявності.
Щоб отримати машину в пункті прокату, вам необхідно пред’явити лише два документи:
Міжнародне водійське посвідчення (МПВ) – документ, введений в дію Женевської конвенції про дорожній рух 1949 року. Являє собою книжечку з перекладом національного посвідчення водія на основні світові мови. Сам по собі документ не дозволяє керувати транспортним засобом, а використовується тільки разом з національним водійським посвідченням. В даний час такі посвідчення видають тільки державні органи України.
Однак українцям зневірятися не варто – існує ще одна конвенція про дорожній рух, підписана у Відні в 1968 році. Всі країни колишнього СРСР є її учасниками. Підписанти конвенції зобов’язалися визнавати національні водійські посвідчення інших країн-учасниць, за умови відповідності їх певним вимогам. Однією з цих вимог є обов’язкова транслітерація імені та прізвища водія латинськими літерами. Таким чином, якщо у вас порівняно нові права, міжнародні права для оренди автомобіля в Литві вам не знадобляться.
Для того щоб орендувати автомобіль економ-класу в Литві, потрібно 1 рік водійського стажу для кожної особи, яка може бути допущена за кермо. У разі прокату дорогих машин може знадобитися більш тривалий стаж водіння, крім того, деякі компанії висувають вимоги щодо мінімального віку водія.
Всі автомобілі, які здаються в оренду, мають страховку. Проте при укладенні договорів страхування в них вноситься пункт про франшизу. Франшиза – це частина збитку, що відшкодовується за рахунок власних коштів орендаря машини. Вводиться вона для того, щоб водієві не було байдуже, що станеться з його машиною. Таким чином, якщо автомобіль постраждав в аварії, страховик сплатить лише частина ремонту.
Не бажаючи ризикувати своїми грошима, контори з прокату машин блокують франшизу на кредитних картах клієнтів на такий випадок. Тому протягом всього терміну прокату клієнт не може розпоряджатися заблокованою сумою. Після повернення машини в цілості, гроші на карті будуть розблоковані, і власник знову зможе ними розпоряджатися на свій розсуд.
Слід зазначити, що розповіді про існування способів оренди машини без блокування франшизи відносяться до категорії міфів. Максимум, на що готові піти невеликі прокатні контори, так це отримати заставу готівкою і повернути її після повернення авто.
Крім того, кожен прокатник пропонує клієнту придбати додаткову страховку, яка покриває витрати по франшизі і ремонт машини, яка не входить в основну страховку. Зазвичай в неї не входять пошкодження скляних деталей та лакофарбового покриття, отримані внаслідок вилетів з-під коліс гравію. Вартість додаткової страховки досить висока, тому рішення про її доцільність кожен приймає самостійно.
Деякі контори з прокату машин у Литві пропонують послугу оренди автомобіля з водієм. Вартість цієї послуги досить висока. Якщо ж мова йде про оренду на кілька днів і далеких поїздках, клієнту доведеться оплачувати також харчування і житло водія в дорозі. Пропонуємо вам посилання на одну з таких контор, хоча в мережі інтернет ви зможете виявити їх набагато більше. Вартість такої оренди доведеться з’ясовувати у кожному конкретному випадку безпосередньо у прокатника.
Станом на початок квітня 2024 року Литва займає сьому сходинку в рейтингу країн, в яких найдешевший бензин. Вартість цього виду палива складає тут 1,07 євро. Це майже вдвічі дорожче, ніж у Білорусії і України, але дешевше, ніж в країнах Старої Європи і більшості нових країн ЄС. Дизельне паливо в Литві обходиться в 1 євро за літр.
Взагалі життя в цій прибалтійській республіці значно дешевше, ніж в більшості країн Європейського союзу.
Слід мати на увазі, що найвища конкуренція серед прокатників машин, а відповідно і найнижчі ціни, у великих містах Литви та найбільш відвідуваних курортах. У невеликих населених пунктах, прокат якщо взагалі існує, конкуренція низька і порівняно високі ціни. Наведемо ціни на початок квітня 2018 року по двом відомим містах країни.
Прокат авто у Вільнюсі, столиці Литви – можливий за такими розцінками:
Дані ціни характерні для найбільш популярної точки оренди машин в аеропорту Вільнюса.
Оренда авто в Паланзі – популярному курортному місті – обійдеться в наступні суми:
Як бачимо, ціни на популярний курорт для мандрівників навіть трохи вище, ніж у столиці країни. При цьому при збільшенні терміну прокату вартість однієї доби знижується.
Правила дорожнього руху в цивілізованих країнах давно уніфіковано, проте кожна держава допускає невеликі відхилення від загальних правил.
Швидкісний режим в Литві наступний: максимальна швидкість у місті – 50 км/год, поза містом – 90 км/год, на автостраді-120 км/год, на автомагістралі – 130 км/год.
Машини з причепом або кемпери вагою понад 3,5 тонн у містах повинні їздити не швидше 50 км/ год, а за містом, незалежно від типу дороги, не швидше 90 км/год.
До вживання алкоголю за кермом у Литві досить цікавий підхід: максимально допустима норма – 0,4 проміле, але діє вона не для всіх. Для молодих водіїв (стаж менше 2 років), а також для осіб, які керують таксі, мотоциклами, мопедами, транспортними засобами, що мають понад 9 місць або вагу понад 3,5 тонн, встановлено нульовий рівень алкоголю в крові.
З легкових автомобілів плату в Литві за проїзд по дорогах не беруть. Однак слід мати на увазі, що машини типу “Ніссан Навару” і “Пежо Бокстер” вважаються вантажівками, а мікроавтобуси, що мають 8 і більше місць, прирівняні до великих автобусів. За пересування на таких машинах по платних дорогах доведеться заплатити.
Карта литовських платних доріг:
Факт оплати підтверджується віньєтками, які можуть діяти протягом доби. Вартість такої віньєтки – 6 євро, на тиждень – 14 євро на місяць – 28 євро на рік – 304 євро. Купити віньєтку можна на прикордонних пунктах або бензозаправних станціях.
Зовнішній вид віньєтки:
В найбільш відвідуваних місцях, до яких відносяться практично всі центральні райони, а також історичні частини великих міст, парковки платні. Плата стягується за стоянку в період між 8.00 і 20.00. Ночами і на вихідних оплата майже скрізь відсутня. Міста розділені на стоянкові зони. Вартість паркування у Вільнюсі за годину, залежно від зони, від 0,3 до 1,8 євро.
Оплата проводиться через паркомати. Ці автомати приймають тільки монети, тому ними слід запастися заздалегідь. Отриману квитанцію потрібно розмістити на торпедо під лобовим склом – так, щоб її було видно контролерам.
Наведемо перелік деяких стягнень за порушення ПДР:
Любителі спорту і більш повільних прогулянок, які не супроводжуються викидами газів автомобільних двигунів, можуть орендувати і інші види транспорту, наприклад, велосипеди. Набирає популярність і прокат сігвеях – двоколісних електричних транспортних засобів, на яких потрібно стояти.
Прокат велосипедів вельми популярний в Паланзі. У цьому порівняно невеликому курортному містечку діє декілька пунктів такого прокату:
Популярний цей вид транспорту і в столиці Литви. Оренда велосипедів у Вільнюсі здійснюється за наступними адресами:
Список організацій, які здійснюють прокат велосипедів, далеко не повний, і при бажанні ви зможете знайти і інші прокатні контори.
Литва – цивілізована європейська країна, яка володіє всіма відомими видами транспорту. Якщо ви не хочете користуватися орендованими транспортними засобами, переміщатися по країні можна громадськими видами транспорту. Звичайно, в цьому випадку доведеться прив’язуватися до розкладу, зате ви не будете перебувати за кермом і зможете повною мірою насолодитися мандрівкою.
При наявності коштів оренда автомобіля в Литві не становить проблеми. Ціни на оренду не перевищують середньоєвропейські. При збільшенні терміну оренди добова вартість прокату машини знижується. Однак для того, щоб орендувати автомобіль, водієві необхідний стаж водіння не менше року.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy