Аеропорт Бонн/Кельн – один з найбільших транспортних вузлів Німеччини, також відомий як аеровокзал імені Конрада Аденауера. Розташовується він всього в 15 кілометрах від Кельна і Бонна. За пасажирообігом ця повітряна гавань займає шосте місце в Німеччині, а за вантажообігом – друге. Розглянемо детальніше систему роботи цього міжнародного аеровокзалу.
Історія аеропорту починається з побудови в 1938 році в районі Вагнер Хайде військового аеродрому з довжиною злітно-посадковою смугою. Після закінчення Другої світової війни, коли потреба у військових об’єктах Німеччини серйозно скоротилася, аеропорт імені Конрада Аденауера став використовуватися переважно цивільними літаками. У 50-60 роках самим популярним пунктом призначення був Берлін.
У 1953-му злітну смугу розширили. Крім того, вона стала найдовшою у світі з тих, що обслуговують реактивні та великі комерційні літаки. Вже в 60 роках популярними напрямками з аеропорту імені Конрада Аденауера стали США та Японія.
У 1980-х сталася велика реконструкція аеропорту:
Будівництво залізниці завершилося в 1993 році, що збільшило пасажиропотік повітряної гавані до одного мільйона осіб у рік.
У 2000-х адміністрація почала залучати до співпраці лоукостери: з 2003 року до/з аеропорту почали літати літаки easyJet, з 2006 – Wizz Air, з 2012 – Norwegian Air Shuttle. У 2014 році компанія Ryanair зробила аеровокзал імені Конрада Аденауера своїм п’ятим хабом, роблячи з нього рейси у Флориду, Африку і країни Далекого Сходу.
Аеропорт Бонн/Кельн – це зручний транспортний вузол для бюджетних перевізників. З-за такої політики з 2003-го пасажиропотік за три роки збільшився у два рази. Завдяки невисокій вартості авіаквитків в аеропорт з’їжджаються пасажири з усієї Німеччини.
Пасажирські перевезення здійснюють наступні компанії:
Авіакомпанія | Напрями |
---|---|
Austrian Airlines | Відень |
Freebird Airlines | Анталія, Стамбул |
Germanwings | Аеропорти Центральної та Західної Європи, а також країни Близького Сходу |
Bulgarian Air Charter | Бургас, Варна |
Condor | Пальма-де-Майорка, Тенеріфе |
ЕasyJet | Лондон |
Wizz Air | Гданськ, Катовіце, Київ |
Czech Airlines | Прага |
KLM Cityhopper | Амстердам |
Iran Air | Тегеран |
Щоб дізнатися більше подробиць про напрямки та перевізників, слід зайти на офіційний сайт аеропорту Бонн/Кельн koeln-bonn-airport.de.
Головними об’єктами аеропорту імені Конрада Аденауера є три термінали, кожен з яких обслуговує як внутрішні, так і міжнародні рейси. Вони з’єднані в цілісний комплекс критими й підземними пішохідними переходами.
Крім того, існує зручна транспортна розв’язка, що дозволяє дістатися до/з повітряного порту. Тут є автомобільні стоянки магазини, кафетерії, а також фірми, які здають автомобілі в прокат.
Термінали аеропорту Кельн/Бонн являють собою цілісний комплекс: два – для перевезення пасажирів і один – для комерційної авіації.
Термінал 1 знаходиться в будинку, побудованому в 70 роках. Має прямий вихід на залізничну станцію і 13 місць для стоянки літаків, 10 з яких обладнані телескопічними трапами. Виконують рейси компанії Eurowings, Germanwings, Lufthansa та Austrian Airlines.
Термінал 2 являє собою більш сучасна будівля зі скла і сталі, що знаходиться на північ від першого. Має телескопічні виходи не тільки до місць стоянки авіалайнерів (всього 8 місць), але і до автобусів. А з допомогою переходу, що йде через підвал, можна потрапити на залізничну станцію. З цього сектору здійснюють рейси компанії Air Berlin, Ryanair, KLM, Iran Air і інші перевізники.
Третій термінал призначений для приватних літаків бізнес-авіації. Він побудований останнім, тому є найсучаснішим.
Як і в інших аеровокзалах, у порту Бонн/Кельн існує обов’язкова процедура передпольотного огляду пасажирів, яка здійснюється в спеціальних зонах. Вони є в кожному з терміналів.
При проходженні контролю потрібно пред’явити паспорт, квиток на рейс і посадковий талон. З допомогою спеціальних технічних засобів у пасажира перевіряють верхній одяг, взуття і предмети, що містять метал (ремені, ключі й так далі). Потім пасажир зобов’язаний пройти через рамку металошукача.
Якщо пасажира зустрічають на машині або він вирішив залишити свій транспортний засіб біля аеровокзалу, можна скористатися одним з чотирьох автомобільних стоянок, загальна місткість яких 12500 місць. Вартість послуги залежить від часу користування паркуванням.
Однак, якщо заздалегідь забронювати місце для паркування через інтернет, можна заощадити до 50% від суми, яку доведеться витратити без попереднього замовлення.
Нерідко рейс доводиться чекати. В цей час пасажиру доступні наступні послуги:
Крім того, в зоні З аеропорту є майданчик, з якого можна безкоштовно спостерігати як здійснюють посадку і злітають літаки. Але працює вона тільки в ясну погоду.
Зона 2С є платною VIP-зоною очікування з пресою, закусками та напоями. За вхід доведеться заплатити 18,5 євро з людини (для дітей до 12 років вхід безкоштовний).
В аеропорту імені Конрада Аденауера іноземці, які залишають межі ЄС, можуть повернути ПДВ з товарів, придбаних в країні. Для цього потрібно оформити такс-фрі в Німеччині – спеціальний документ, на підставі якого і буде здійснюватися повернення коштів. Отримати бланк можна в мережевих магазинах країни (правда, не всі торгові точки його видають). Деякі мережі встановлюють мінімальну суму покупок для оформлення Tax Free.
При заповненні форми для повернення податку потрібно уважно вносити свої дані, оскільки навіть одна описка чи помилка може послужити підставою для відмови в поверненні грошей. Наступною вимогою є обов’язок вивезти придбаний товар за межі Євросоюзу протягом трьох місяців з моменту покупки. Важливо врахувати, що ПДВ не повертається після придбання автомобіля.
Поряд з магазинами системи дьюті-фрі, в яких продаються товари, з яких не потрібно платити податки, система такс-фрі робить покупку товарів в Німеччині дуже привабливою для туристів. Крім того, за допомогою цієї програми іноземців стимулюють купувати товари німецького походження, що збільшує виторг місцевих виробників.
При вильоті з аеропорту необхідно пред’явити працівнику митної служби форму Тах Free, яка заповнюється при купівлі товарів. Після її перевірки на папері повинні поставити дві печатки – відповідального співробітника і митної служби. При відсутності хоча б однієї з печаток повернення грошей неможливий.
Актуальним залишається питання, як дістатися від аеропорту Бонн/Кельн в місто. Існує кілька способів:
Код аеропорту Бонн/Кельн:
Поштова адреса: P. O. Box 980120. D 51129 Koln, Germany.
Телефони: +49 (0) 220-340-400-1; +(49) 2203-40-4002; +(49) 2203 40-27-02.
Онлайн-табло аеропорту Бонн/Кельн: https://www.koeln-bonn-airport.de/ (офіційний сайт аеропорту).
Аеропорт Бонн/Кельн є одним з найважливіших транспортних вузлів Німеччини. Послугами повітряної гавані користується величезна кількість компаній-лоукостерів, що робить ціни на квитки доступними для всіх верств населення. Інфраструктура аеровокзалу дозволяє пасажирам з комфортом дочекатися свого рейсу.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy