Гамбург — це динамічний мегаполіс на березі річки Ельба. Його порт, найбільший торговий порт Німеччини, є основним видом економічної діяльності міста.
Канали, нічне життя, спорт і мистецтво роблять Гамбург одним з найкрасивіших міст Німеччини. Гамбург вважається самим гостинним містом для туристів і кращим місцем для зустрічей з новими людьми.
Наприклад, ви можете досліджувати Speicherstadt (місто складів), помилуватися величезною гаванню та Elbphilharmonie, піти вночі в район Санкт-Паулі та відвідати знамениту вулицю Reeperbahn. Крім того, в місті є дуже ефективна мережа громадського транспорту, яка дозволить вам з легкістю переміщатися.
Гамбург також називають das Tor zur Welt, воротами у світ. Ключовими секторами міста є логістика, аерокосмічна галузь з 9000 співробітників Airbus і 7000 співробітників Lufthansa, суднобудування, банки, страхові компанії. Також в місті присутні видавництва преси: Der Spiegel, Штерн і Die Zeit.
Оголошень можна знайти на спеціалізованих веб-сайтах, в газетах і на сайтах компаній. Нижче ми перерахували найбільш важливі некомерційні та комерційні портали вакансій в Гамбурзі та Німеччині.
Нижче ми представили покрокове керівництво, що пояснює, що очікується від вас як здобувача роботи. Ваша заявка на роботу повинна включати:
CV або «Lebenslauf» німецькою мовою — містить професійну фотографію, дату подання заяви, ваш сімейний стан, контактні дані, включаючи адресу і місце народження. Інформація про Ваш професійний досвід, освіту та інші навички повинна бути представлена у двох стовпцях: зліва вказані точні дати, а також назви установ, посади та обов’язки справа.
Супровідний лист призначений для передачі вашого інтересу в конкретній посаді. Також тут ви пояснюєте, як ваш досвід і знання мають відношення до цієї конкретної роботи. Це тонка грань між впевненістю в собі та гординею: майте на увазі, що скромність, як правило, краще. Перебільшення і неповна інформація будуть розкриті, бо співробітники відділу кадрів Німеччини, як правило, дуже уважні.
Унікальними для німецькомовного світу є рекомендації або «Arbeitszeugnisse». У Німеччині заведено отримувати офіційні рекомендації від вашого роботодавця після кожної роботи, стажування. Якщо у вас є німецькі відгуки, включіть їх у вашу заявку. Якщо ви цього не зробите, оскільки у вашій країні це не прийнято, поясніть це в супровідному листі та, можливо, запропонуйте надати посилання за запитом.
Багато німецьких роботодавців очікують побачити копії всіх сертифікатів, які ви придбали за весь час ─ не тільки вашого коледжу або університету. Якщо ви давно не бачили свій атестат про середню освіту, зараз саме час його відкопати.
Для іноземних громадян з країн СНД для отримання роботи у 2025 році потрібна посвідка на проживання, якщо вони хочуть жити та працювати в Німеччині. Посвідка на проживання видається тільки в тому випадку, якщо представлена конкретна пропозиція про роботу.
Альтернативні посвідки на проживання включають ICT Card, ЄС Blue Card або посвідка на проживання для досліджень. Якщо ви хочете працювати фрілансером або почати свій власний бізнес, вам потрібна посвідка на проживання для самостійної зайнятості.
Ви можете почати працювати тільки після отримання відповідної посвідки на проживання. Якщо ваша робота закінчується до закінчення терміну дії посвідки на проживання, ви повинні негайно проінформувати про це у вашому відповідному імміграційному центрі. Це зобов’язання припиняється після того, як ви були легально працевлаштовані та підлягали обов’язковому страхуванню протягом двох років, найпізніше після трьох років проживання в Німеччині. Через п’ять років ви можете подати заяву на отримання постійної посвідки на проживання.
Вам також може бути наданий дозвіл на проживання для працевлаштування, коли ви закінчили навчання або професійну підготовку в Німеччині.
Ви можете подати заяву на отримання дозволу на проживання з метою працевлаштування у вашому відповідному імміграційному органі або в Гамбурзькому центрі приймання гостей.
Ваш трудовий договір містить важливу інформацію про вашу роботу, включаючи зарплату, святкові дні, робочий час та періоди повідомлення. Переконайтеся, що ви все розумієте, перш ніж підписувати.
Як тільки ви були обрані на посаду, ви отримаєте трудовий договір. Він встановлює права та обов’язки між працівником і роботодавцем на час роботи. В обов’язки працівника входить виконання поставлених завдань, дотримання інструкцій роботодавця та утримання від розкриття секретів компанії. Роботодавець зобов’язаний виплачувати заробітну плату та внески на соціальне забезпечення (у тому числі під час хвороби) і надавати відпустку. Якщо є розумна причина (наприклад, закінчення випробувального терміну, зміна керівника або закінчення роботи), працівник має право отримати довідку з місця роботи.
Перш ніж підписувати трудовий договір та повертати його роботодавцю, вам слід уважно вивчити його і переконатися, що ви все розумієте.
Що будуть включати ваша робота в компанії
З якої дати ви є офіційним співробітником компанії?
Ваш контракт дійсний тільки протягом обмеженого часу? Термін має бути узгоджений у письмовій формі, в іншому випадку трудовий договір вважається дійсним протягом невизначеного періоду.
Скільки годин ви повинні працювати щотижня? Робота на повну ставку в Німеччині зазвичай займає 40 годин на тиждень. Також можливість працювати неповний робочий день.
Ви повинні працювати в певні дні та в певні години, або є деяка гнучкість?
Як довго триває випробувальний термін? Максимум шість місяців. Протягом цього періоду ви та компанія можете розірвати договір в найкоротші терміни.
Якщо ви або ваша компанія хочете розірвати трудовий договір, за який термін має бути зроблено попереднє повідомлення? Період повідомлення часто продовжується, чим довше ви працюєте в компанії.
Скільки грошей ви заробите за свою роботу? Зазвичай зарплата узгоджується як валова винагорода. Податки та збори на соціальне страхування, такі як охорона здоров’я, довгострокове обслуговування, пенсії та страхування з безробіття, віднімаються з цієї суми.
Буде компанія платити додаткові або надбавки на додаток до звичайної оплати, наприклад, на Різдво або у вихідні дні?
Коли компанія виплачує зарплату — в кінці або на початку місяця?
Скільки днів оплачуваної відпустки ви можете взяти щороку? Якщо ви працюєте п’ять днів на тиждень, ви маєте право на мінімальну оплачувану відпустку в розмірі 20 днів на рік.
Крім трудового договору часто застосовуються спеціальні правила. Наприклад, організації роботодавців і профспілки уклали колективні договори в багатьох секторах. Колективні угоди можуть, наприклад, регулювати заробітну плату, премії або відпускні права. Компанії також можуть підписувати контракти зі своїми виробничими радами в якості представників працівників. Це так звані трудові договори. Чи застосовні такі контракти до вас, можливо, пов’язано з вашим трудовим договором.
Якщо ви захворіли, то повинні негайно повідомити про це свого роботодавця. Якщо захворювання триває більше певний час (зазвичай 1-3 дні, в залежності від вашого контракту), ви повинні відправити записку лікаря своєму роботодавцю. Ваш роботодавець виплатить вам повну зарплату за шість тижнів. Після цих шести тижнів ваша медична страховка виплатить 70 відсотків вашої зарплати, якщо у вас є державна медична страховка. Існують різні правила, в залежності від того, яка у вас медична страховка, приватна або державна. У разі приватної медстраховки, будь ласка, зверніться у свою медичну страхову компанію безпосередньо.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy