Доступний спосіб отримати право жити і працювати в США – виграти Green Card у 2025 році. Багато хто не наважуються ступити на цей шлях, оскільки процес видається їм складним. Насправді необхідно всього лише один раз розібратися, і шанс отримати американську посвідку на проживання вже не буде представлятися таким недосяжним. Якщо врахувати, що розіграш грін-карти проводиться лише раз на рік, зайнятися цим питанням потрібно вже зараз.
Щорічний розіграш лотереї Diversity Immigrant Visa передбачено Актом про імміграцію від 29 листопада 1990 року і проводиться починаючи з 1995 року. Ініціатором лотереї є Державний департамент США.
Перший розіграш носив назву DV-1. З 2000 року цифрове позначення вказує на рік, за який видаватимуться візи. До 2003 року подати запит на участь у розіграші можна було тільки поштою. Повний перехід на прийом заявок в онлайн-режимі Держдепартамент США здійснив у 2008 році.
Всі дії необхідно зробити на офіційному сайті відомства. Там же розміщується інформація про час проведення конкурсу, дата початку, останній день і результати.
Потенційним кандидатам важливо розуміти, як обирають переможців грін-карти:
Держдепартамент суворо обмежує, скільки людей беруть участь у розіграші грін-карти. Кожен регіон отримує певну кількість квот, яка залежить від чисельності населення. Ця цифра не може перевищувати 7 %, що становить 3 500 візових дозволів.
Брати участь у розіграші можуть тільки ті держави, з яких за останні 5 років в США емігрувало не більше 50 тисяч чоловік. На 2020 рік планується видати 50 тисяч диверсификационных віз.
Для чого все це потрібно? – запитає той, хто вперше чує про такий вид лотереї. Для початку з’ясуємо, що дає виграна “Зелена карта”. Переможець розіграшу отримає право запросити тимчасову візу для в’їзду на американську територію. Протягом року її потрібно буде замінити на Green Card – тимчасовий вид на проживання, який допускає можливість працевлаштування в США, службу в армії, навчання, придбання нерухомості, оформлення посібників, отримання пільг і кредитів за ставками, чинними для постійних жителів держави.
Термін дії грін-карти обмежений 10 роками. Закон передбачає її продовження ще на такий же період часу на підставі заяви власника.
Слід пам’ятати: карту можуть анулювати у випадку порушення американських законів, постійної відсутності на території США або в результаті отримання американського громадянства. Подати прохання на громадянство можна тільки через 5 років проживання в країні і здачі мовного тесту.
Рішення брати участь у розіграші одні приймають на підставі відгуків на форумах, інші довіряють статистикою – але і вона не скаже точно, яка ймовірність виграти грін-карту. І все ж почитати історії людей, які вже проходили цей процес, не буде зайвим.
На успіх можуть вплинути наступні фактори:
Допоможе визначити ступінь імовірності й статистика по регіонах. Отже, хто найчастіше виграє грін-карту:
Дуже рідко перемагають жителі Північної Америки. У 2019 році їх кількість склала 15 осіб. Статистика виграшу грін-кард по країнах (2018 рік) виглядає так:
Інтерес до лотереї підігріває заяву Президента США Д. Трампа про намір урізати квоти або зовсім скасувати розіграш. Заявок з кожним роком стає все більше, але дізнатися точно, скільки українців беруть участь в лотереї Green Card, можна тільки після того, як закінчується прийом анкет.
Приміром, у 2019 році загальне число заявок склало 22 425 053. Відсоток ймовірності на перемогу при такій кількості становить не більше 0,4 %.
Онлайн-реєстрація на грін-карту проходить на офіційному сайті Держдепартаменту США. Для початку система запропонує відповісти на кілька запитань. З їх допомогою кандидат з’ясує, чи може він брати участь у розіграші.
На наступному етапі учасникам необхідно заповнити анкету. Після відправлення її в систему приходить код підтвердження. Він знадобиться для перевірки статусу поданої заявки. В середньому процес займає 30-40 хвилин.
Важливо не пропустити момент, коли почнеться наступний розіграш грін-карти. Дати проведення лотереї кожен рік змінюються. З якого і до якого числа будуть прийматися анкети, можна дізнатися на сайті відомства.
Обробка даних і підведення підсумків починається на наступний день після закінчення розіграшу. Імена переможців стають відомі в травні наступного року.
Заявки на DV-2021 будуть прийматися з 3 жовтня по 8 листопада 2019 року. Результати будуть оприлюднені після 7 травня 2020 року.
Коли подавати заявку на грін-кард, великої ролі не грає. Головне – встигнути у встановлені дати. Хоча в історії був прецедент, коли розіграш скасували із-за збоїв в системі. Це сталося в 2011 році. Тоді 98 % переможців склали люди, які відправили анкети в перші дні. Влада обгрунтували інцидент оновленням програмного забезпечення.
Чи бере участь Україна в лотереї Green Card на 2021 рік, ствердна. Учасник повинен мати закінчену середню освіту або базову освіту і досвід роботи за фахом від двох років. Обов’язкова вимога – відсутність непорозумінь з американським законодавством і проблем зі здоров’ям. Зокрема, мова йде про відсутність психічних захворювань та наркотичної залежності. Також необхідно зробити щеплення.
Країни, допущені до лотереї грін-кард, щороку переглядаються. У 2020 році зі списку виключили:
Щоб заповнити заявку, необхідно зайти на офіційний сайт розіграшу грін-карти. Після натискання на кнопку Begin Entry з’являється анкета, яку потрібно заповнити англійською мовою.
Відомості, які потрібно внести:
Якщо вказали інших членів сім’ї, про них слід внести такі ж відомості. До анкети потрібно прикріпити фото учасника і відправити документи в систему.
Після перевірки ви отримаєте код підтвердження у форматі PDF. Він потрібний для перевірки статусу заяви.Дізнатися про те, що прийом заявок почався, можна по слову Welcome на головній сторінці розіграшу.
На заповнення анкети відводиться півгодини, але це не повинно лякати. Навіть з мінімальними знаннями англійської мови можна розібратися з питаннями. Всього їх буде 14.
Важливо внести інформацію без помилок, інакше система дискваліфікує заявку з розіграшу.
Незалежно від того, в яких країнах розігрується грін-карта, вимоги до учасників скрізь однакові. Це стосується і фото, яке потрібно прикріпити до заявки. Знімок повинен відповідати таким параметрам:
До завантаження в систему фото рекомендується перевірити – пропустити через валідатор. При необхідності – виправити недоліки, на які вкаже програма.
Якщо знімок не буде відповідати критеріям, заявка також буде дискваліфікована.
Припустимо, ви все зробили правильно, заявка прийнята, прийшов час оголошення результатів. Тепер важливо зрозуміти, як виглядає виграш грін-карти. Адже ніяких листів Держдепартамент США ні електронної ні звичайною поштою не висилає. Чекати дзвінка теж безглуздо.
Стежити за статусом анкети потрібно самостійно. Робити це можна починаючи з початку травня наступного року. Зазвичай на розгляд запитів йде півроку.
Щоб перевірити, як ідуть справи, стане в нагоді той самий Confirmation Number, який ви отримаєте після успішної відправки заявки в систему.
Щоб перевірити результати лотереї, діяти треба так:
При негативному результаті з’явиться напис Has not been selected.
Переможець отримає повідомлення з інструкцією щодо того, що робити далі.
День, коли можна дізнатися результати, кожен рік припадає на різні дати. Тому стежити за статусом своєї анкети потрібно з початку травня.
Навіть якщо в перші дні оголошення результатів ви не знайшли своє ім’я серед переможців, не варто засмучуватися. Існує ще й таке явище, як додатковий розіграш грін-кард.
Справа в тому, що кожен рік система вибирає вдвічі більше виграшних номерів, ніж передбачено правилами. Це зумовлено тим, що далеко не всі переможці продовжують процес і готують документи для консульства. Багато виявляються просто не готові до переїзду. З цієї причини через якийсь час відкриваються наступні виграшні номери і система оголошує імена додаткових переможців.
Перемога в розіграші не означає, що можна збирати речі і їхати в Америку. До моменту від’їзду ще належить розібратися, що робити після отримання грін-карти. Список цих дій у великій мірі визначає отримає переможець ПНП чи ні.
Алгоритм виглядає так:
Від того, наскільки вдало переможець пройде всі ці етапи, і буде залежати доля його від’їзду.
Претендент на диверсификационную візу повинен підготувати наступні папери:
Документи, складені іноземною мовою, слід перевести на англійську і завірити переклад у нотаріуса.
Чи варто брати участь у лотереї Green Card, щоб згодом провалити інтерв’ю? Однозначно ні. Тому підготуватися до цієї події потрібно з усією відповідальністю.
Приділіть особливу увагу зовнішньому вигляду. Одяг, зачіска, взуття – все повинно говорити про те, що ви законослухняна добропорядна людина, яка вселяє довіру. Завжди пам’ятайте, що перед офіцером служби стоїть мета відсіяти підозрілі особи, шахраїв, тих, хто може представляти небезпеку для життя американців і для державного ладу США.
Заздалегідь продумайте відповіді на основні питання про сім’ю, роботу, хобі. Запитати можуть що завгодно. Деякі питання можуть повторюватися через певні проміжки часу. Це робиться, щоб заплутати інтерв’юваного.
Якщо плануєте випробувати удачу, не буде зайвим знати, скільки коштує участь у грін-карті. Подання безпосередньо заявки не передбачає фінансових витрат. Розіграш проводиться абсолютно безкоштовно. Певні витрати слід запланувати тільки тим, хто звертається за допомогою до посередників з питання заповнення анкети. Вартість такої послуги може доходити до декількох сотень доларів.
Якщо компанія гарантує позитивний результат або підвищення шансів на успіх, відразу відмовляйтеся – такі обіцянки дають тільки шахраї. Вплинути на результат не може ніхто і ніщо.
На наступних етапах передбачаються такі витрати:
Не забудьте: переможець повинен буде довести американській стороні, що на його рахунку є кошти для оплати житла і проживання в Штатах.
Подаючи заявку на участь у розіграші, слід розуміти, як живуть в Америці, люди які виграли грін-карту. Даний документ не просто дозвіл на проживання, а повноцінний вид на проживання.
Від власника Green Card очікують:
Щоб отримати американський ПНП, не обов’язково грати в Diversify Lottery. Якщо ви пропустили строки проведення лотереї Green Card, можна розглянути інші підстави для легалізації в США:
Ще ПНП надають видатним спортсменам, науковцям, дослідникам, в яких зацікавлена американська держава.
Постараємося освітити деякі питання.
Таке переживання не має під собою грунту. Видадуть візу чи ні, буде залежати від правильності комплектації пакету паперів і від того, як заявник пройде співбесіду. Пояснити свою участь можна елементарним бажанням випробувати долю. Важливо переконати консула, що ви не збираєтеся порушувати чинного законодавства, що мета поїздки відповідає вашим намірам і ви не плануєте залишатися на американській території надовго.
Спеціальних програм підтримки мігрантів диверсификционной візі немає. Але є громадські організації і фонди, які надають допомогу нужденним. Якщо виникнуть фінансові труднощі, можна скористатися програмою SNAP (продуктові талони) або подати заявку на безкоштовне харчування для дітей у школі.
Якщо учасник DV одружився після отримання грін-карти, консул обов’язково спробує з’ясувати, чи не був шлюб фіктивним. З цієї причини до співбесіди потрібно підготуватися, взявши з собою не тільки шлюбне свідоцтво, але і докази щасливого союзу: фотографії, чеки про оплату готелів спільних поїздок та інше.
Участь у розіграші диверсифікаційній лотереї – один із шансів переїхати жити до Америки. Проводиться лотерея раз на рік у жовтні–листопаді. Точні дати вказуються на сайті Державного департаменту США. Там же подаються заявки.
До участі допускаються жителі країн з низьким еміграційним показником. Кандидат повинен мати середню освіту або досвід роботи за фахом.
Інформація про переможців з’являється через півроку після розіграшу. Щоб отримати Green Card, потрібно подати документи на візу і протягом півроку в’їхати в США.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy