Кримінальні новини про переселенців стали все частіше з’являтися в європейських зведеннях: мігранти в Європі асоціюються зі зростанням злочинності та стурбованістю корінних мешканців держав. Які причини міграції та що впливає на ступінь її інтенсивності як явища міжнародного масштабу?
Міграція є об’єктом вивчення фахівців різного профілю – психологів, демографів та соціологів. Це слово має латинські корені: migratio перекладається як «переселення». З цього визначення закономірно виникає питання, що таке імміграція та еміграція.
Відповідь на нього можна сформулювати так:
Наведемо приклад. Якийсь пан Блек виїхав з Великобританії та отримав дозвіл на постійне проживання в Німеччині. Оформивши папери й сівши в літак, чоловік отримав статус мігранта – людини, що покинула батьківщину, щоб жити в іншій державі. Пан Блек емігрував з Великобританії та став щодо Німеччини іммігрантом.
Види міграції населення встановлюються на базі певних критеріїв. Так, за тривалістю міграція може бути:
Якщо взяти в якості критерію правовий статус, міграція буває:
За характером перетину державних кордонів виділяють:
Проблема міграції в Європі у 2019 році загострюється збройних зіткнень в Сирії, безперервним насильством в Іраку та Афганістані, бідністю в Косово. Значну частину складають також біженці з економічно занедбаних країн Південно-Східної Азії та Центральної Африки.
Існує також ще один важливий фактор. Криза мігрантів в Європі зумовлена прийняттям у ЄС стратегії, спрямованої на безоплатне надання допомоги людям. Ба більше: влада держав Євросоюзу, керуючись принципом толерантності, прагнуть надавати підтримку людям, які рятуються від насильства і війни, нерідко на шкоду власним громадянам.
Замість пошуків роботи в новій країні багато мігрантів стають на шлях соціального утриманства. Це призвело до того, що ставлення до них корінного населення стало негативним.
За оцінкою експертів ООН, кількість міжнародних мігрантів у 2017 році склало 258 млн. осіб.
Як розселилися мігранти в ЄС (дані наведені станом на середину 2017 року).
Країна | Кількість іммігрантів, млн осіб. |
---|---|
Німеччина | 12.2 |
Великобританія | 8.8 |
Франція | 7.9 |
Іспанія | 5.9 |
Італія | 5.8 |
Для порівняння: в Австрії кількість іммігрантів у 2017 році збільшилася на 44 630 людей і зараз досягла позначки майже 700 000 (близько 9 % від загальної чисельності населення)
Офіційний представник МОМ на брифінгу в Женеві озвучив такі дані: Італія прийняла понад 119 000 переселенців, Греція – понад 29 000, Іспанія – більш як 21 000. Найменше число мігрантів у Європі у 2017 прийняв Кіпр – 2000 осіб. Проте у 2019 році потік біженців скоротився більш ніж учетверо, склавши 80 602 людини
Слід зазначити, що процеси міграції мають істотний вплив на перспективи розвитку європейської політики. Зумовлено це такими негативними явищами демографічного характеру:
Дані чинники ведуть до скорочення чисельності економічно активного населення Європи. Здавалося б, приплив нових працівників можна тільки вітати. Однак криза мігрантів в ЄС призвела до того, що політика країн альянсу в цій сфері стала на захист національного трудового ринку шляхом обмеження припливу іноземної робочої сили.
Формувався вільний простір для переміщення людей в кілька етапів. Перерахуємо їх.
Існують країни Євросоюзу, що не входять в Шенгенську зону. Це Румунія, Болгарія, Кіпр, Хорватія, Великобританія, Ірландія та Норвегія. Де–факто в Шенген включені Сан-Марино, Монако і Ватикан.
Експерти вбачають наступні варіанти вирішення міграційної кризи в Європі:
Аналізуючи вищесказане, можна зробити кілька висновків. Зокрема, держави Євросоюзу в даний час зіткнулися з міграційним кризою, від вирішення якого залежить доля альянсу. Для реалізації короткострокових та довгострокових заходів потрібно розробити стратегію, яка влаштує всі країни співтовариства.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy