Як уникнути помилок при складанні резюме для пошуку роботи в Німеччині. Типові помилки в мотиваційному листі і на співбесіді у 2024 році. Процес пошуку роботи в Німеччині відрізняється від звичного для мігрантів. Німецькі кадровики консервативні. Недбалість в оформленні резюме з високою ймовірністю призведе до відмови. У середньому німці розсилають 100 листів роботодавцям, щоб отримати робоче місце. Процес пошуку підходящого працівника триває 4-8 місяців. Висококваліфікованих фахівців шукають роками. Мігранти піддаються ризику отримати відмову більшою мірою. У статті зібрані помилки, які призводять до миттєвого відмови. Не програвайте в конкурентній боротьбі, уникайте приведених нижче типових помилок.
Процес пошуку робочого місця називається по-німецьки Бевербунг (Bewerbung). Пакет наших роботодавцям документів – теж.
Завдання бевербунга – переконати роботодавця запросити кандидата на співбесіду. Щоб кандидатуру претендента прийняли до розгляду, важливо пройти сито первинного відбору. Первинний відбір часто відбувається в автоматичному режимі або виконується практикантами. В першу чергу відсівають за формальними ознаками і грубих помилок, не вчитуючись. Відмова надсилається в автоматичному режимі без зазначення причин. Виняток з правила – маленькі фірми, які шукають працівників самостійно. Тут можливі крайнощів: шеф переглядає всі підряд, але не знаходить часу написати відмову.
Популярні способи відправлення резюме у Німеччині – електронна пошта, онлайн-форма на сайті або класична папка паперових документів поштою.
Обов’язкові папери у бевербунзі:
Додатково додаються характеристики з попередніх робочих місць (Arbeitszeugnis) і дипломи.
Резюме складається в табличній формі, з зазначенням особистих і контактних даних. Довжина бажано 2 сторінки. Фотографія розміщується вгорі першої сторінки або виноситься на титульний аркуш. Якщо важлива інформація не вписується у формат Lebenslauf, допускається третя, не рахуючи обкладинки, сторінка.
Послідовність документів у папці наступна:
При зверненні електронною поштою або використанні онлайн-форми, документи зберігаються у форматі PDF. Додатки окремо від основної частини. Формат фотографій – .jpg.
Перелічені нижче помилки ведуть до відмови, незалежно від національної приналежності чи громадянства відправника.
Поштові відправлення не допускають неакуратність, неохайність, виправлення коректором.
Лист-звернення до роботодавця в Німеччині підкреслює індивідуальність здобувача, бажання отримати роботу, особливості і переваги в порівнянні з конкурентами. Правильно сформульований Anschreiben вказує роботодавцю, що автор володіє загальноприйнятим діловим стилем спілкування, здатний структурувати інформацію та виділяти пріоритети.
Мотиваційний лист – перше, в більшості випадків, останнє, що бачить працівник відділу кадрів. На читання листа йде хвилина часу. Потім приймається рішення про перехід до вивчення Lebenslauf або відмову.
Типові помилки при складанні мотиваційного листа:
У табличній формі вказуються етапи життєвого шляху: школа, середня або вища навчальний заклад, кваліфікація, місця роботи зі стислим переліком обов’язків, проектів або кількості підлеглих. В таблиці присутні додаткова освіта, зарубіжний досвід роботи або навчання, участь у соціально-значущих та благодійних проектах, служба в армії.
Побіжний погляд на резюме дозволяє працівнику відділу кадрів прийняти рішення про відмову.
Часовий проміжок початку і кінця роботи або навчання вноситься в німецьке резюме у форматі місяць/рік – місяць/рік.
В кінці окремо зазначається володіння іноземними мовами, перелік освоєних комп’ютерних програм, наявність і категорія водійських прав, хобі. Сучасне резюме складається у зворотній хронологічній послідовності, починаючи з останнього місця роботи. Слова “безробітний” краще уникати.
Помилки у Lebenslauf:
Німецькі фахівці з найму ще до співбесіди можуть подивитися на претендента. Досить пошукати в соціальних мережах профілі людини. Тому шукають роботу в Німеччині слід бути обережніше з інформацією, яку розміщуєте в інтернеті у відкритий доступ.
Згідно з дослідженням Федеральної асоціації з інформаційних технологій Німеччини Bitkom, у кожної другої німецької компанії перевіряють профілі кандидатів у соціальних мережах Facebook, Twitter або Instagram. Кожен сьомий раз на підставі онлайн-перевірки приймається рішення не запрошувати претендента на співбесіду.
Отримавши нове резюме, німецькі роботодавці шукають здобувача в соціальних мережах, щоб отримати максимум інформації.
У центрі уваги виявляються насамперед вислови потенційних кандидатів. З фотографіями потрібно бути на чеку: не варто завантажувати такі, на яких люди представлені в поганому світлі. Наприклад, надмірно п’яними. Фотозвіти з вечірок і дискотек краще розміщувати доступними тільки для друзів.
Перед початком пошуку роботи в Німеччині, не зайвим буде спробувати знайти себе в інтернеті і подивитися що видає пошук. Якщо пошук по імені та прізвища видає занадто багато результатів, додайте інші подробиці: місце проживання, дату народження. Подивіться на результати і постарайтеся закрити доступ або видалити неблагонадійну інформацію.
Мета вдалого бевербунга – зацікавити потенційного роботодавця. Кандидатам зі списку 5 -10 осіб розсилаються запрошення на співбесіду.
Розмова проводиться в один або декілька етапів. На співбесіді присутній представник відділу кадрів і майбутній начальник. Питання за професійним знанням задаються на окремій співбесіді, у вигляді тестового завдання пробного робочого дня, екскурсії. Іноді пропонується пройти психологічне тестування типу особистості, перевірку загальних або спеціальних знань. Стресостійкість перевіряють на першій співбесіді-знайомстві.
Завдання бесіди: підтвердити враження про кандидата; переконатися, що потенційний працівник підходить під профіль вакансії; розповісти про підприємстві, роботі і колег; зібрати інформацію для прямого порівняння кандидатів за підсумками співбесіди.
Помилки співбесіди, також належать до телефонної розмови або бесіді по відео-зв’язку:
Як складати німецьке резюме, шукати вакансії, вибирати роботодавця і проходити співбесіди вчать на спеціальних курсах, які називаються Bewerbungstraining. Заняття проводяться в школах, університетах, на інтеграційних курсах, при перенавчанні або підвищенні кваліфікації. Жителі Німеччини отримують курси через Відомство з праці (Arbeitsagentur, Job Center, ARGE, Bundesagentur für Arbeit) коли втрачають попередню і шукають нову роботу.
Держава оплачує курси одержувачам соціальної допомоги, частіше низькокваліфікованим працівникам. Шукають роботу самостійно надаються податкові переваги. Витрати на пошук робочого місця включаються в податкову декларацію і знижують оподатковуваний дохід. Дозволяється списувати з податків консультації по складанню Бевербунга, вартість канцелярських матеріалів і поштових відправлень, поїздки на співбесіду, якщо не компенсувалися потенційним роботодавцем.
Допомога в підготовці до співбесіди та складання робочого контракту переймають безкоштовно рекрутингові агентства, які за пошук працівника отримують винагороду від роботодавця.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy