За підтримки Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики створений спеціальний ресурс Centralna Baza Ofert Pracy (CBOP) для пошуку роботи в Польщі та за кордоном. В базі даних, яка налічує на сьогодні близько 60 000 пропозицій, об’єднані пропозиції воєводських і повятових ужендів праці, прямих роботодавців, агентств. Як за допомогою інструменту CBOP іноземець може знайти собі роботу в Польщі у 2024 році – в цьому матеріалі.
Центральна база вакансій — це насамперед онлайн-помічник для працевлаштування на території Польщі, а також в інших країнах ЄС. Останнє більше підійде для громадян РП, але допомогти в пошуку роботи система може і іноземцям.
Серед пропозицій можна знайти:
Пропозиції зібрані як безпосередньо від роботодавців, так і від агентств, бірж праці, ярмарків вакансій тощо
Пошук по Centralna Baza Ofert Pracy однаковий для всіх. Ми детально розповімо про те, як підібрати цікаві пропозиції, а нижче дамо рекомендації по використанню CBOP саме іноземцями.
Centralna Baza Ofert Pracy представлена як повністю готовий інструментарій для пошуку вакансій. Однак помилки і неточності поки трапляються, і, очевидно, багато що ще належить зробити. Функціональність системи цілком стерпна, але все ж іноземці повинні розуміти, що головним є пошук контактів потенційного роботодавця. Всі остаточні переговори потрібно проводити особисто.
Крок 1. Вхід на портал.
Розташована база даних за адресою oferty.praca.gov.pl. Зайдіть на сайт.
Крок 2. Розбираємося з навігацією.
В цілому інтерфейс досить зрозумілий. Принцип пошуку такий, що відразу видно всі результати, а надалі їх можна скоротити, використовуючи фільтри. У верхній частині є перемикач мов, у тому числі на білоруську, російську та українську. Залиште його на польському. Нижче пояснимо чому так зручніше.
Крок 3. Фільтри вакансій.
Працювати з великим масивом даних незручно, тому ми будемо скорочувати результати пошуку, використовуючи спеціальні фільтри. Розташовані вони з правого боку десктоп сторінки. При використанні мобільної версії ви зможете побачити їх зверху над результатами пошуку. Значення деяких фільтрів спочатку може бути приховано. Клікніть по назві, щоб отримати доступ до інформації, і встановіть ті значення, які вас цікавлять. Далі, майже під кожним фільтром є кнопка «Szukaj» (Пошук). Клікніть по ній, якщо введених значень достатньо. Чи не чіпайте, якщо плануєте заповнювати фільтри далі.
3.1 Rodzaj Propozycji.
В даному фільтрі можна вибрати тип шуканої роботи – для працевлаштування поставте галочку навпроти «oferta pracy (пропозиція роботи).
3.2 Stanowisko.
Це фільтр посади. Вибрати не можна, можна ввести польською мовою. Щоб побачити більше вакансій, залиште поле порожнім.
3.3 Miejsce Pracy.
Місце роботи. Вибирайте «Polsca», відкриються назви воєводств, вибирайте воєводство – відкриються найменування повятів, клікніть по повяту – побачите населені пункти. Зупинитися можна на будь-якій глибині пошуку: від країни до конкретного міста. Можна вказати кілька пунктів. Під назвою країни є кнопка «Pokaż mapę». Натискання на неї відкриє карту, по якій так само можна вибрати воєводства.
3.4 Rodzaj Umowy.
Виберіть тип трудового контракту. Пропонуються найпоширеніші варіанти: умова про праце, умова про дзело, умова злиценія і «інші».
3.5 Таємні фільтри.
Щоб побачити повний перелік, потрібно натиснути на кнопку «Więcej kryteriów» (Більше критеріїв) трохи нижче, і над нею з’являться залишилися категорії вибору.
3.6 Інші фільтри.
Інші фільтри можна заповнити за аналогією з вищевказаними. Перерахуємо їх:
Заповнивши всі фільтри, натисніть «Szukaj».
Крок 4. Результати пошуку.
На центральному екрані відкриються всі результати пошуку. Якщо їх багато, може бути кілька сторінок. У верхній частині є перемикачі, одним з яких встановлюється кількість відповідей на одній сторінці.
Крок 5. Вибір вакансії.
Найменування кожного результату – це посилання на докладну інформацію. Підберіть підходящі і відкрийте їх.
Інформації досить багато – вивчіть її. Контактні дані розташовуються внизу сторінки.
Крок 6. Контакт з роботодавцем.
Залишається найголовніше, і, можливо, саме непросте – зв’язатися з роботодавцем і уточнити всі деталі. Шукайте відмітки про можливості працевлаштування іноземців, але якщо їх немає – намагайтеся з’ясувати її в особистому спілкуванні.
Щоб обмежити пошук і навпаки не втратити з уваги потрібні вакансії, при їх виборі звертайте увагу:
CBOP ще є куди покращувати, але вже і зараз це цікавий і зручний інструмент. Вивчіть його, використовуйте як додатковий спосіб роботи, але не забувайте і про класичних методах підбору вакансій, і про роботу кадрових агентств.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy