Правила в’їзду та перебування в Туреччині: що і в якій кількості можна ввозити і вивозити

Туреччина вважається однією з найбільш популярних і комфортних країн щодо умов в’їзду і перебування для іноземних туристів зі всього світу. Уряд країни максимально зацікавлений в тому, щоб курорти відвідувалися туристами круглий рік. Митні правила Туреччини мають певні нюанси, як і в будь-якій іншій країні, тому до них потрібно бути готовими та поставитися з усією відповідальністю.

Правила в'їзду та перебування в ТуреччиніПравила в'їзду та перебування в Туреччині

Про правила в’їзду для жителів України

Громадянам України важливо пам’ятати основні правила в’їзду до Туреччини у 2024 році для українців. По-перше, термін дії закордонного паспорта не повинен бути менш як 6 місяців з моменту в’їзду в країну. За дотриманням цього правила уважно стежить прикордонна служба.

По-друге, термін перебування в Туреччині не повинен перевищувати 90 днів у кожному півріччі. Відлік проведеного часу проводитися на підставі даті, зазначеної у штамп, який ставиться в паспорт на кордоні.

Спеціальні документи для безвізового перебування не передбачені. Тім не менш туристу обов’язково потрібно буде наступне:

  1. закордонний паспорт;
  2. квітки у зворотний бік (доводити наміри туриста покинути країну в призначений термін);
  3. наявність броні в готелі або туристичний ваучер;
  4. підтвердження платоспроможності (ліміт становить 300 у.е. на одну людину);
  5. медична страховка (сума покриття може бути обібрана туристом самостійно).

Можливість в’їзду з візами інших країн

Безумовно, доброзичливі стосунки між країнами дозволяють переміщатися без обмежень. Перебуваючи в тісному економічному і політичному співробітництві з Євросоюзом, уряд Турецької Республіки розраховує на скасування віз. Питання безвізового режиму сьогодні залишається актуальним.

Але поки, на жаль для багатьох, діють норми візового в’їзду. Будь-який іноземець, що в’їжджає в Туреччину, повинен надати на митниці закордонний паспорт або документ, що його замінює. Безвізовий режим для певних країн встановлюється постановою турецького Міністерства закордонних справ.

Є категорії громадян, для яких передбачений спеціальний режим в’їзду. До них належать іноземці, які мають звільнення за спеціальними дозволами чи мають документи та візи, приклад «лессе-пас» (ізраїльський міжнародний паспорт).

Штрафи за порушення візового режиму

За недотримання терміну безвізового режиму перебування в країні турецьким законодавством передбачені відповідні штрафні заходь. Жорсткість заходів визначається тяжкістю вчиненого правопорушення; може бути призначений грошовий штраф або заборону на в’їзд у країну на певний строк.

Оплата штрафу являє собою процедуру, в ході якої в спеціальні каси в пунктах перетину кордону (аеропорт, порт тощо) вноситися певна на місці сума. У разі неможливості сплатити штраф або відмови від сплати мігрант зобов’язаннями зобов’язаний покинути країну. Крім того, як особа, яка порушила закони, він буде внесений в спеціальну комп’ютерну базу осіб, які втратили право на в’їзд до Туреччини.

Не доводьте справу до крайнощів. Якщо ви, перебуваючи в Туреччині, вирішите продовжити своє перебування, не обов’язково повертатися у свою країну, потрібно просто звернути у відділ у справах іноземців.

Митні вимоги

Турецька митниця входить у десятку найкращих митниць Європи. При правильному перетині кордону у вас не буде проблем. Вісь що можна провозити в Туреччину:

  • особисті речі;
  • 1 чорно-білий телевізор;
  • 1 кольоровий телевізор;
  • 1 відеомагнітофон;
  • 1 відеокамеру і 5 порожніх відеокасет;
  • 5 аудіокасет або лазерних дисків;
  • 1 проектор;
  • 1 КПК;
  • електронні ігрові пристрої;
  • 1 радіоприймач;
  • 1 CD-програвач;
  • 1 бінокль;
  • 3 музичних інструментів;
  • особисте обладнання для спорту;
  • велосипед, коляску, іграшки.

Якщо необхідно провезти якісь особливі предмети чи обладнання, то буде потрібно спеціальний дозвіл та підтвердження того, що вони дійсно потрібні для індивідуального користування.

Обсяг валюти

Ввозити в країну іноземну валюту, також, як і турецькі ліри, можна в необмеженій кількості. У випадку з банківською картою діє ті ж правило. При знятті грошей проводитись конвертація за курсом вашого банку. Буде зручніше відразу зняти велику суму, щоб потім не витрачатися на додаткові комісії. На всякий випадок треба брати з собою долари – раптом з карткою виникнуть проблеми.

Алкогольні напої

Питання про те, скільки алкоголю можна ввозити в Туреччину в 2024 році, завжди цікавить будь-якого туриста. Норми ввезення алкоголю: 5 місткостей по 1 л, або 7 місткостей по 0,7 л спиртних напоїв не менше 3 сортів.

Тютюнова продукція

Турки багато курять, можливо, тому норми, скільки сигарет можна ввозити в Туреччину 2024 році, значно вище, ніж в інших країнах. Можна привозити 200 сигарет, 50 сигар, 200 г розсипчастого тютюну люлькового тютюну, жувального тютюну або 200 г тютюну для кальяну, або 50 г нюхального тютюну. Якщо товар придбаний в магазині безмитної торгівлі, то сигарет може бути 400, 100 сигар, а трубкового тютюну – 500 р.

Харчові продукти

До Туреччини можна ввозити чай, каву, шоколад і цукерки, при цьому кількість шкірного найменування не повинно перевищувати 1 кг, а загальна вага – не перевищувати 2 кг. Існує можливість ввезення певних продуктів в якості подарунка. Наприклад, дозволено ввезення овочів і фруктів в засушеному або свіжому вигляді не більше 3 кг, інших продуктів (тільки рослинного походження) не більше 1 кг. Вартість всіх продуктів включається у вартість подарунка.

Щодо вивозу продуктів харчування існує таке обмеження – їх вартість не повинна бути понад 100 турецьких лір. Маса шкірного виду продукту не повинна перевищувати 5 кг. Крім того, завжди потрібно пам’ятати про ті, які обмеження на ввезення продуктів харчування існують у вашій країні.

Лікарські препарати

У Туреччині заборонено ввезення ліків, які відносяться до наркотичних і отруйних речовин (морфін, азатіоприн, блеоміцин, лобелін, тегафур, амізіл, дігоксин, леокаін, діпін, анабазин, резерпін, мелфалан, нітрат срібла, атропін, метилфенідат, цитізин, квалідил тощо). Інші медичні препарати можна ввозити лише в тій кількості, яка не перевищує особисті потреби під час перебування на відпочинку. Якщо ви приїхали вчитися або працювати, то ввезення легальних медпрепаратів дозволений тільки за наявності виписки з історії хвороби або рецепта.

Ввезення і вивіз без мита

Іноземну валюту можна ввозити без обмежень, але сумі понад 5 тисяч американських доларів необхідно декларувати. Вивезти можна товарів на суму більше ніж за 1500 доларів, які придбані легально, тому варто зберігати квитанції про обмін валюти та чеків (особливо це стосується дорогих покупок). Наприклад, для громадян України одноразове вивезення готівкової іноземної валюти передбачає, що:

  1. якщо вивозиться сума перевищує в еквіваленті 10 тисяч доларів США (за винятком грошей для оплати витрат), митним органам надається дозвіл банку;
  2. якщо сума складає від 1,5 до 10 тисяч доларів, то митним органам подаються документи, що підтверджують переказ або ввезення грошів, зняття з поточного валютного рахунку або придбання валюти в банку;
  3. якщо сума дорівнює або не перевищує 1500 доларів, дозвільні документи не потрібні.

При декларуванні іноземної валюти банківські довідки потрібно надати митним органам. За пластиковими картками та дорожніми чеками обмеження відсутні.

Є винятки щодо ввезення зброї. Якщо ви є членом спортивної або мисливського клубу, то необхідно надати відповідні документи, і тоді ви зможете провезти одну гладкоствольну рушницю і 100 патронів до нього. Вивіз зброї, боєприпасів, антикваріату і наркотиків строго заборонений.

Вільно вивезти можна до 5 кг і до 12 пляшок місцевих алкогольних напоїв, але слід пам’ятати про норми ввезення алкоголю в вашу країну.

Також не можна вивозити археологічні знахідки або їх фрагменти. Існує виняток для старовинних фарфорових виробів, якщо вони вивозяться для Міністерства культури. У цьому випадку необхідно відповідний дозвіл.

Перетин турецького кордону з тваринами

Щоб взяти на курорт свого вихованця, потрібні спеціальні документи. В першу чергу потрібно зробити міжнародний ветеринарний паспорт, який підтвердить відсутність у тварини небезпечних захворювань. Це робиться не менш ніж за 15 днів до дати прибуття в Туреччину.

Крім цього, правила ввезення тварин в Туреччину припускають, що всі документи на тварину повинні бути завірені в турецькому консульстві. Ви можете привезти 1 кішку, собаку, птицю і 10 акваріумних рибок.

Українці в Туреччині. Як заробляти в подорожах. Нетипова Анталія: Відео