Туреччина — туристична країна, яка щороку приваблює мільйони мандрівників, які приїжджають заради активного відпочинку і місцевих курортів. Основу економіки становить дохід від готельної та туристичної сфер.
Робота в Туреччині, включаючи Анталію, дозволяє за короткий термін заробити велику суму коштів і привезти їх на батьківщину з мінімальними втратами.
Оскільки мігранти в основному працевлаштовуються у сфері обслуговування, вони отримують цілу низку переваг:
Перед трудовою поїздкою необхідно врахувати низку рекомендацій:
Список вимог залежить від бажаної посади в Туреччині. Якщо людина претендує на технічні спеціальності, то повинен підтвердити роботодавцю кваліфікацію та надати диплом.
Для сезонної роботи обов’язковою умовою є:
У 2019 році мінімальний рівень заробітної плати в країні становить $ 460 для робітників і недипломованих фахівців. Але в туристичний сезон у сфері обслуговування рівень доходу значно збільшується. Середній заробіток в різних містах становить від 800 до 1300 доларів на місяць.
Більше за всіх заробляють юристи, промислові інженери і програмісти, які отримують від 2100 доларів щомісяця.
У Туреччині відносно низькі податки. З всіх працівників знімається прибуткове вирахування в розмірі 15% і додатковий 1% в фонд страхування від безробіття, націлений на захист різних верств суспільства.
Для трудових мігрантів місцеві компанії пропонують безкоштовне проживання та харчування. У разі самостійної оренди доведеться віддавати 100-400 доларів в залежності від стану житла, близькості до центру, виду з вікна та інших факторів. Рекомендується вибирати тільки тих роботодавців, які забезпечують працівників місцем для сну.
Пошук роботи в Туреччині не вимагає особливих навичок, якщо людина знає особливості легального працевлаштування. Ознайомитися з усіма правилами можна на сайті Держслужби зайнятості держави.
Основні варіанти, як знайти роботу в Туреччині:
Як влаштуватися на роботу в Туреччині — не проблема, головне знайти офіційне місце для працевлаштування та укласти договір з компанією. Це гарантує захист інтересів робітника і відсутність проблем з законодавством.
Для роботи в країні понад 60 днів необхідно отримати довгострокову візу, що дозволяє офіційне працевлаштування. Вона оформляється самостійно в Консульстві Туреччини або спеціалізованих візових центрах, які збирають документи замість заявника.
Отримати довгострокову візу необхідно для роботи в країні понад 60 днів
Замість робочої візи, можна використовувати дозвіл на роботу в Туреччині. Виділяють три основних категорії документів:
Українці можуть працювати на турецькі організації в якості аніматорів або гідів, коли спостерігається великий попит на такі спеціальності. Без візи можна перебувати в країні протягом 60 днів.
Туреччина почала активно боротися з нелегальними мігрантами. Іноземні громадяни ризикують потрапити під депортацію з країни та отримати заборону на перетин кордону на 5 років. Організації з нелегалами караються великими розмірами штрафів.
Одна з головних переваг країни — можливість знайти роботу в Туреччині для чоловіків і жінок без знання турецької та англійської мови. Величезна кількість туристів з Росії, Білорусі, України та інших країн приїжджають сюди на відпочинок, тому постійно потрібно російськомовний персонал. Але знання англійської або інших іноземних мов дозволяє розраховувати на надбавку до зарплати.
Робота в Туреччині на літо є одним з найбільш популярних варіантів. Курорт відвідують сотні тисяч туристів, яких потрібно забезпечити обслуговуванням, готувати їжу, розважати та надавати якісний сервіс.
Робота аніматором в Туреччині — одна з найбільш простих і складних одночасно. Працівник повинен бути товариським, різнобічним і розважати туристів, придумуючи різноманітні змагання, конкурси та ігри. Також передбачені дитячі аніматори, які працюють з туристами у віці 4-12 років.
Робота гідом в Туреччині добре оплачується, причому людина може влаштуватися на трансфер, екскурсії або в готель. Знання російської та інших мов буде перевагою.
Робота лікарем в Туреччині особливо необхідна в літній сезон, коли відчувається наплив мандрівників. Готелі наймають кваліфікований персонал для надання швидкої допомоги туристам.
Популярна спеціальність, представники якої мають слідкувати за дітьми або людьми з обмеженими можливостями. У Туреччині наймають доглядальниць для приватних клієнтів і сферу обслуговування.
Робота в Туреччині водієм високо оплачується незалежно від місця працевлаштування. Людина з правами може їздити на машині таксопарку, займатися розвезенням продуктів, здійснювати перевезення пасажирів з готелю в аеропорт і навпаки.
Робота в готелях Туреччини є сезонною, оскільки основний попит припадає на кінець весни, літо і половину осені. Місцеві роботодавці шукають кухарів, швейцарів, водіїв, адміністраторів, прибиральників, офіціантів, садівників та інші категорії фахівців.
Для соціальних сфер також потрібні співробітники. Робота вчителем в Туреччині, представником фонду допомоги нужденним оцінюється гідно, але рівень заробітної плати не перевищує середній по країні.
Громадяни України можуть розраховувати на теплий зустріч, оскільки російською мовою спілкуються багато туристів та працівників, що полегшує процес обслуговування і взаємодії.
Одним з найкращих варіантів є працевлаштування в готельному бізнесі або сфері туризму. Робітники можуть розраховувати на повне забезпечення безкоштовним житлом на території готелю, де потрібно працювати, а також повноцінне харчування коштом роботодавця.
Українські мігранти залишають позитивні відгуки про роботу в Туреччині, оскільки за 2-3 місяці можна заробити піврічну заробітну плату України і навіть більше. Багато рекомендують шукати роботу через агентства і не працювати без офіційного договору, оскільки при затриманні гарантовано заборонять в’їзд в країну на 5 років.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy