Вища школа економіки в Празі є найбільшим державним економічним університетом Чехії, який отримав високу оцінку як на батьківщині, так і за кордоном. Про високу якість освіти в даному вузі свідчать престижні рейтинги Європи у 2024 році і всього світу. Випускники ВШЕ мають грандіозні перспективи, більша частина студентів влаштовується на роботу ще в період отримання освіти. Додатковим плюсом є те, що вартість навчання в ВШЕ є доступною, викладання здійснюється на 3 мовах, а відсоток проходження становить майже 50%.
Празький економічний університет – найбільший чеський вуз економічної спрямованості, який є членом CEMS (Спільноти європейських шкіл менеджменту) поряд з Лондонською школою економіки, вищою школою бізнесу Копенгагена, Стокгольмської вищою школою економіки, університетами Кельна і Сент-Галлена і іншими кращими бізнес-школами зі всього світу.
Особливою гордістю вузу є курси е-бізнесу, розроблені спільно з IBM і реалізуються на базі програмного забезпечення і виробничих потужностей цієї всесвітньо відомої корпорації.
Навчальний заклад має багату інфраструктуру, в ньому викладають професори, які затребувані в усьому світі і читають лекції в престижних американських і європейських університетах.
Завдяки цьому випускники ВШЕ займають ключові посади в державних установах і приватних компаніях в різних галузях промисловості і послуг, інформаційних технологій, туризму, аудиту, бухгалтерії, публічного управління, банківської справи, маркетингу та підприємництва.
Заснований в 1919 році як Комерційний коледж (VŠO) та незалежне підрозділ Чеського технічного університету, Вища школа економіки за 34 роки перетворюється в самостійний навчальний заклад з 5 факультетами. З 1998 року вона стає повноправним членом об’єднань кращих світових освітніх закладів економічного спрямування і отримує різні премії у сфері освітніх послуг. У 2007 році університет відкриває Центр для студентів-інвалідів, у 2010 – багатофункціональну спортивну арену, у 2015 – бізнес-акселератор, після чого у 2016 році комітет з акредитації AACSB допускає ВШЕ до 5-річного процесу акредитації бізнесу.
Титул honorus causa (почесного доктора) університету отримали багато провідні чеські і іноземні економісти, серед яких лауреати Нобелівської премії професор Роберт Манделл, професор Мільтон Фрідман і професор Гері С. Бекер. Подібних успіхів їм вдалося досягти завдяки тому, що заняття в ВШЕ проводять більш ніж 700 кваліфікованих вчених і фахівців бізнес-сфери.
Серед відомих випускників навчального закладу числяться Вацлав Клаус, Іржі Пароубек і Мілош Земан – колишній президент, прем’єр-міністр і нинішній президент Чехії. Велика частина міністрів сучасного чеського уряду закінчувала саме цей вищий навчальний заклад.
Вища школа економіки заслужила добру репутацію на світовому ринку освітніх послуг. З 2008 по 2010 рік університет щорічно визнавався кращим економічним університетом Центральної та Східної Європи. У 2017 році головний економічний вуз в Празі зайняв 2-е місце в рейтингу «Кращих бізнес-шкіл Східної Європи» за версією французької консалтингового агентства Eduniversal, і в черговий раз потрапив в ТОП-300 кращих економічних університетів світу відповідно до престижного рейтингу QS.
Спонсорами VŠE виступають такі організації, як Світовий банк, Американська наукова асоціація, Фонд Сороса, корпорація IBM, General Electric, Siemens та інші. ВШЕ часто можна побачити на перших місцях заслужили довіру рейтингів, а диплом Vysoká Škola Ekonomická v Praze офіційно визнаний на всій території Євросоюзу.
Vysoká Škola Ekonomická v Praze цінується не тільки в Чеській Республіці, але і за кордоном. Вона щорічно відзначається Financial Times (міжнародна ділова газета, що спеціалізується на публікації та аналізі новин зі світу фінансів та бізнесу) і вже кілька років бере участь в рейтингах Eduniversal Ranking (приватне французьке рейтингове агентство), на думку якого ВШЕ знаходиться серед кращих бізнес-шкіл Центральної та Східної Європи. Вища школа економіки була сертифікована Європейською комісією і сьогодні володіє найважливішими сертифікатами в галузі освіти:
Система навчання у ВШЕ відповідає вимогам Європейської системи переведення і накопичення балів (ECTS – European Credit Transfer and Accumulation System) – загальноєвропейської системи обліку навчальної роботи студентів при освоєнні освітньої програми або курсу. Дана система використовується при переході учнів з одного навчального закладу до іншого по всій території Європейського союзу та інших європейських країн, що прийняли цю систему.
Вища школа економіки успішно вибудовує відносини з закордонними навчальними закладами в рамках міжнародного співробітництва. Зараз ВШЕ працює з більш ніж 240 університетами-партнерами по всьому світу. У навчальний заклад щороку надходить понад 1000 студентів, які приїхали з-за кордону. Празька школа економіки є членом багатьох міжнародних організацій і мереж, таких як:
Економічний празький університет співпрацює з Гарвардським, Прінстонського, Кембридзьким, Паризьким, Ессенським і багатьма іншими університетами Азії, Австралії, Нової Зеландії, Європи, Латинської та Північної Америки.
Зі своїми партнерами ВШЕ співпрацює в рамках студентського обміну по програмах ERASMUS, TEMPUS, SOCRATES. Більшість європейських партнерств укладена в рамках програми Erasmus. Неєвропейські партнерства засновані безпосередньо на міжвузівських двосторонніх угодах. Повний перелік університетів, з якими співпрацює Вища школа економіки в Празі, ви можете знайти на офіційному сайті навчального закладу на сторінці “VSE Partner Universities”.
VŠE розташована в районі Жижков – від головних навчальних корпусів університету можна за 15 хвилин дістатися до центру чеської столиці. Празька Вища школа економіки надає своїм студентам високоякісну навчальне середовище і комфортні умови навчання. Університетська бібліотека налічує понад 430 000 томів навчальних і наукових видань, 330 найменувань періодики, надає студентам доступ до численних електронних баз даних з електронними версіями журналів і періодичних видань на самі різні тематики.
Студенти не обмежені у використанні комп’ютерних кабінетів на території університетського містечка (навчальні класи оснащені декількома сотнями комп’ютерів), бездротової мережі Wi-Fi і сучасної інтегрованої інформаційної системи навчання (InSIS – Integrated Study Information System).
Для учнів є близько 4500 місць у 12 гуртожитках різної місткості, які знаходяться в різних районах Праги.
Кімнати студентам пропонуються одно-, двох – і тримісні, з блочними умовами, обладнані власними ванними кімнатами. У кожному гуртожитку є кухня, зона відпочинку, пральня, скрізь є можливість підключення до провідного інтернету і бездротової мережі Wi-Fi.
На території навчального закладу знаходиться кілька спортивних споруд – сучасна багатоцільова спортивна арена (була відкрита у 2009 році), спортзал площею 1400 м² (достатньої для організації 3 волейбольних або 2 баскетбольних майданчиків, гандболу, футболу та інших видів спорту), штучна стіна для скелелазіння, кімната для реабілітаційної гімнастики. На території гуртожитку у розпорядженні студентів знаходиться футбольне поле зі штучним газоном. Всередині університету також організовуються курси за літнім і зимовим видам спорту.
Студенти вузу можуть користуватися послугами їдальні за пільговими цінами. Університет має у своєму розпорядженні двома студентськими столовими – Italská Dining Hall і Jarov Dining Hall. Тут пропонуються як готові меню, так і широкий вибір страв, які можна замовити окремо. Приклад студентського меню: запечена риба, соус до риби, відварну картоплю і салат. Вартість комплексного обіду становитиме приблизно 70 чеських крон (близько 3 євро).
Різні студентські заходи та починання активно підтримуються адміністрацією університету, тут організовано безліч клубів за інтересами – хор, камерний оркестр, фольклорний гурт, кіноклуб, театральна група, редакція різних газет. У навчальному закладі діють і міжнародні студентські організації.
Вища школа економіки має шістьма різними факультетами, що пропонують широкий спектр напрямів освітньої діяльності за програмами бакалаврату, магістратури та докторантури. П’ять факультетів розташовані в центрі Праги в районі Жижков, недалеко від головного залізничного вокзалу. Кампус складається з «Старого», «Нового» і «Райського» корпусів. Студенти першого та другого курсів проходить підготовку у побудованому в 1994 році кампусі, розташованому в південній частині міста, в районі Прага-Кунратіце. Факультет менеджменту знаходиться в місті Йіндржихув-Градец на півдні Чехії.
На всіх спеціальностях Празького економічного університету в цілому навчається понад 19000 студентів, з яких 9% – іноземці.
Абітурієнтам Вищої школи економіки в Празі пропонується вибрати для вступу один з 6 факультетів:
Більшості наявних в програмі спеціальностей пропонується навчатися чеською мовою, але за окремими спеціальностями студенти бакалаврату, магістратури та докторантури також можуть проходити навчання англійською та російською мовами.
Вища школа економіки користується величезною популярністю, і більше половини бажаючих навчатися в даному освітньому закладі не проходять конкурсного відбору. Конкурс тут дійсно високий, але яких-небудь жорстких і нездійсненних вимог до вступників не пред’являється.
Прийом заявок на вступ до ВНЗ завершується 30 квітня. Крім самого заяви про бажання вступити в ВШЕ на наступний академічний рік, абітурієнту знадобляться наступні документи:
Умови зарахування до ВНЗ іноземних абітурієнтів дещо жорсткіші, ніж вимоги до чехів. Іноземці повинні скласти тест з чеської мови, що складається з 4 частин, метою якого є перевірка навичок письмової та усної промови. Тест містить 50 завдань (за кожну правильну відповідь дається 2 бали) і триває 60 хвилин. Необхідно правильно виконати як мінімум 60% завдань, а при вступі на факультет «Економіка підприємства» – 85%. Тільки в разі успішної здачі тесту абітурієнт допускається до вступних іспитів.
Абітурієнти можуть приступити до складання вступних випробувань в червні. Іспити здаються профільно для кожної окремої спеціальності по основному предмету. Іноземні абітурієнти додатково складають мовний тест на рівень володіння чеською мовою. При вступі також необхідно скласти тест з обраної спеціальності або пройти співбесіду.
Залежно від обраного факультету, абітурієнту доведеться складати такі вступні іспити:
Іноземним студентам настійно рекомендується пройти підготовчі курси перед складанням вступних іспитів – конкурс на Вищу школу економіки, високий і гарантувати надходження можуть тільки досить високі бали за результатами іспитів. Курси чеської мови і з профільних предметів проводяться і при Вищій школі економіки, їх проходження допоможе вступити не тільки в ВШЕ, але і в будь-який інший вуз Чеської Республіки.
Щоб мати уявлення про майбутні вступних випробуваннях при вступі до Вищої школи економіки в Празі, пропонуємо вам ознайомитися зі зразками вступних іспитів і мовних тестів:
Вступні іспити | |
---|---|
На всі факультети | |
Тест з математики | зразок тесту (відповіді) |
Тест з англійської мови | зразок тесту (відповіді) |
Мовні тести | |
Тест з чеської мови | зразок тесту |
Тест з німецької мови | зразок тесту |
Тест з англійської мови | зразок тесту (відповіді) |
Тест з французької мови | зразок тесту (відповіді) |
Тест з іспанської мови | зразок тесту (відповіді) |
Тест з італійської мови | зразок тесту |
На спеціальність “Арт-менеджмент” | |
Тест на логічне мислення | зразок тесту |
Тест з культурології | зразок тесту |
Тест з англійської мови | зразок тесту (відповіді) |
Щоб поступити в один з вузів Чехії, включаючи Вищу школу економіки в Празі, знадобиться успішно скласти мовний іспит, за результатами якого буде визначено рівень володіння чеською мовою. Зараз В країні діє єдина європейська система сертифікації знання мови – SERRJ (Common European Framework for Languages). Згідно з даною системі, існує кілька рівнів знання мови – А1, А2, В1, В2, С1 і С2.
Рівень В2 – мінімальний рівень володіння мовою, необхідний для вступу в університет Чехії. Отримання сертифікату про знання мови на рівні В2 означає, що користувач здатний розуміти лекції, розгорнуті доповіді, новини і репортажі про поточні події, фільми (за умови, що герої говорять літературною мовою), статті та повідомлення з сучасної проблематики, художню прозу.
Володіння чеським на рівні В2 також дає зрозуміти керівництву університету, що абітурієнт без спеціальної підготовки зможе брати участь у діалогах і дискусіях, висловлювати та обґрунтовувати свою точку зору, писати повідомлення по широкому колу питань, есе та доповіді.
Вища школа економіки надає учням можливість самостійно обирати предмети для вивчення. Вже в процесі навчання можна коригувати власний розклад занять. ВШЕ надає унікальну можливість отримати відразу декілька спеціальностей, іноді всього за 2 роки навчання. Приміром, в якості основної спеціальності можна вибрати інформаційні системи і технології, а додатковим напрямком у навчанні зробити менеджмент. Таким чином, студент отримає статус магістра одночасно у двох галузях знань.
У число міжнародних навчальних програм університету входять поєднані спеціальності:
Є також подвійна спеціальність «міжнародний бізнес – центральноєвропейські бізнес-реалії» і докторська програма французькою мовою ТРАВНІ – Master Management at Administration des Enterprises. Студентам також дозволено брати участь в різних програмах з обміну.
Початок навчального року припадає на вересень. Тривалість навчання складає 3 роки при вступі на програму бакалаврату, а магістерські програми розраховані на 2 роки.
Протягом першого року навчання у ВШЕ студент освоює обов’язковий набір загально університетських дисциплін. Другий рік присвячений вивченню дисциплін, перелік яких залежить від обраного факультету – предмети будуть розбиті на тематичні блоки (математика, інформатика, фінанси і бухгалтерія, міжнародна економіка тощо). Потім настає черга фахових дисциплін, перелік яких регулярно переглядається і коригується згідно з актуальними запитами роботодавців.
Вища школа економіки робить наголос на вивченні студентами іноземних мов – у стінах університету діють курси англійської, німецької, французької, російської, італійської, португальської, іспанської, шведської, арабської та китайської мов.
За програмою бакалаврату студенти можуть навчатися чеською, англійською і російською мовою, а от в магістратуру можливо зробити, тільки будучи готовим проводити дослідження і освоювати інформацію чеською або англійською.
Отримані в процесі навчання знання та вміння активно застосовуються у професійній діяльності – студенти ВШЕ починають працювати задовго до отримання диплома. До моменту закінчення університету випускники є фахівцями, що володіють практикою і повністю готовими до роботи на підприємствах. Близько 10% випускників продовжують свою кар’єру за кордоном. Зарплати вихованців ВШЕ варіюються від 20,000 до 40,000 крон вже в перші роки після отримання диплома.
Вартість навчання у Вищій школі економіки в Празі за програмою бакалаврату академічний рік становить:
Спеціальність | Форма навчання | Мова викладання | Вартість |
---|---|---|---|
Факультет фінансів та бухгалтерського обліку | |||
Бухгалтерський облік і фінансовий менеджмент | очна | чеська | Безкоштовно |
Банківська справа і страхування | очна | чеська | Безкоштовно |
Фінанси | очна | чеська | Безкоштовно |
Фінанси та оцінка бізнесу | очна | чеська | Безкоштовно |
Фінансовий інжиніринг | очна | чеська | Безкоштовно |
Оподаткування та податкова політика | очна | чеська | Безкоштовно |
Викладання економічних предметів в середній школі | очна | чеська | Безкоштовно |
Фінанси та бухгалтерський облік в Європі | очна | англійська | 3700 євро |
Факультет міжнародних відносин | |||
Економіка глобалізації та європейської інтеграції | очна | англійська | 3700 євро |
Бізнес і право | очна | чеська | Безкоштовно |
Європейська інтеграція | очна | чеська | Безкоштовно |
Міжнародні дослідження – Дипломатія | очна | чеська | Безкоштовно |
Міжнародна торгівля | очна | чеська | Безкоштовно |
Міжнародні та дипломатичні дослідження | очна | англійська | 3700 євро |
Подорожі (торгівля) | очна | чеська | Безкоштовно |
Політологія | очна | чеська | Безкоштовно |
Факультет управління підприємством (факультет бізнесу) | |||
Арт-менеджмент | очна | чеська | Безкоштовно |
Корпоративні фінанси та управління | заочна | чеська | Безкоштовно |
Корпоративні фінанси та управління | очна | чеська | Безкоштовно |
Міжнародний менеджмент | очна | англійська | 1800 євро |
Факультет інформатики та статистики | |||
Бізнес-інформатика | заочна | чеська | Безкоштовно |
Когнітивна інформатика | очна | чеська | Безкоштовно |
Інформаційний менеджмент | очна | чеська | Безкоштовно |
Інформаційні системи і технології | очна | чеська | Безкоштовно |
Знання і веб-технології | очна | чеська | Безкоштовно |
Економетрика та дослідження операцій | очна | чеська | Безкоштовно |
Економічна демографія | очна | чеська | Безкоштовно |
Статистика та інжиніринг страхування | очна | чеська | Безкоштовно |
Факультет народного господарства | |||
Економічний аналіз | очна | чеська | Безкоштовно |
Економічна політика | очна | чеська | Безкоштовно |
Економічні та регіональні дослідження країн Латинської Америки | очна | англійська | 3700 євро |
Економічна і політична історії 20 століття | очна | чеська | Безкоштовно |
Державне управління | очна | чеська | Безкоштовно |
Регіональні дослідження | очна | чеська | Безкоштовно |
Факультет менеджменту | |||
Менеджмент | очна | чеська | Безкоштовно |
Менеджмент | очно-заочна | чеська | Безкоштовно |
Міжнародний офіс | |||
Міжнародний бізнес (C-EM-IB) | очна | англійська | 3700 євро |
Міжнародний бізнес (C-EM-IB) | очна | англійська | 3700 євро |
Стаття видатків | Сума |
---|---|
Вступний внесок | 50 євро |
Реєстраційний збір | 250 євро |
Адміністративний збір | 150 євро |
Проживання в гуртожитку в 1-місному номері | від 5,5 євро на добу |
Проживання в гуртожитку у 2-місному номері | від 4,5 євро на добу |
Проживання в гуртожитку в 3-місному номері | від 3,5 євро в добу |
Розміщення в готелі | приблизно 20 євро на добу |
Проживання в окремій квартирі | від 300 євро в місяць |
Послуги пральні, тренажерного залу | Залежно від гуртожитку |
Університет може допомогти в підборі місць для проживання у квартирах з сусідами, що зазвичай виходить дешевше, ніж орендувати квартиру самостійно. Звертаємо вашу увагу на те, що окремо доведеться оплачувати авіапереліт, консульський збір, медичну страховку, харчування та послуги фірм-посередників у разі, якщо знадобиться їх допомога у вступі.
Стипендія – це фінансова підтримка студентів, деяка сума грошей, періодично перераховується на банківський рахунок учнів. Чеські вищі навчальні заклади пропонують своїм вихованцям взяти участь відразу в декількох стипендіальних програмах. Причому, чим престижніше і крупніше вуз, тим більша кількість стипендій в ньому виплачується. Деякі виплати є загально університетськими, інші пропонуються тільки в рамках якогось факультету.
Згідно з інформацією, викладеною в стипендіальних положеннях Вищої школи економіки, стипендії студентів ВШЕ і її факультетів виплачуються з Фонду стипендій університету, а також з коштів грантів і внесків з державного бюджету. У Vysoká Škola Ekonomická v Praze учні можуть претендувати на отримання стипендій наступних видів:
Повний перелік умов, яким повинен відповідати студент Вищої школи економіки, який претендує на отримання тієї чи іншої стипендії університету, наводиться на офіційному сайті навчального закладу в розділі “Scholarship Regulations of the University of Economics”.
Крім стипендій, великі університети і різні фонди готові виплачувати учням гранти. Це можуть бути гранти на наукову діяльність, навчання за кордоном, гранти від різних сторонніх фондів.
Вища школа економіки тісно пов’язана з діловим сектором. Випускники університету зможуть легко знайти роботодавця на ринку праці – пропозиції від компаній зі всього світу почнуть надходити ще в період навчання.
Як показує практика, більшість вихованців ВНЗ згодом займають важливі посади в приватному і державному секторах, особливо на підприємствах, що належать різним галузям промисловості, банківського сектору, а також сфері бухгалтерського обліку та аудиту, продажів, маркетингу та інформаційних технологій.
Стажування і практика в Чехії відіграє найважливішу роль для іноземних студентів, і керівництво Празького економічного університету знає про це. А тому студенти ВШЕ отримують можливість проходження практики в таких великих компаніях-партнерах ВНЗ, як:
Незважаючи на те, що освіта в Чехії безкоштовна за умови вивчення дисциплін чеською мовою, іноземним студентам необхідно бути готовим до певних витрат. Позитивним моментом є той факт, що у порівнянні з іншими європейськими столицями Прага – недорогий місто. До того ж, університети виплачують студентам стипендії і надають ряд пільг, наприклад, на оплату проживання та харчування в студентських їдальнях.
Статус студента в Чехії також дає право на знижки при купівлі квитків на громадський транспорт, музеї та кінотеатри, а також на відвідування ресторанів, кафе і магазинів.
Основні учнів витрати пов’язані з оплатою проживання, харчування та медичної страховки. Також слід заздалегідь передбачити витрати на оформлення навчальної візи, проїзд у громадському транспорті, стільниковий зв’язок, заняття в тренажерному залі, розваги, навчальні матеріали. Згідно з розрахунками, проведеними студентами Вищої школи економіки в Празі, для нормального життя в Чехії студенту знадобиться близько 4919 євро в рік, а чеський портал для іноземних студентів studyin.cz радить бути готовим до витрат від 300 до 600 євро в місяць.
Якщо ви зважилися на вступ в Празький економічний університет, вам можуть виявитися корисними наступні ресурси:
www.vse.cz – офіційний сайт Празького економічного університету (чеською та англійською мовою). Тут ви можете дізнатися всі подробиці про історію університету, політиці викладання, подальших планах вузу. Також доступна інформація про кожному з факультетів, про міжнародних навчальних центрах, програмах обміну, наукових і дослідницьких програмах, студентських заходах.
www.educationcenter.cz – офіційний сайт чеського освітнього центру «Prague Education Center», перевагою якої є наявність права прийому державного іспиту з чеської мови. Така можливість є далеко не у всіх лінгвістичних центрів – це гарантія того, що вас підготують до здачі іспиту найкращим чином. Тут ви можете дізнатися всю інформацію про підготовку до мовного іспиту, про правила прийому в провідні вузи Чехії, про підготовку до вступних іспитів при вступі саме на економічні спеціальності.
Також на сайті опубліковані відповіді на найбільш поширені питання про життя студентів у Чеській Республіці. Ви можете записатися на мовні курси в Празі, Брно або Ліберці в режимі «онлайн», попередньо дізнавшись про наявні знижки на навчання та акціях.
Вища школа економіки в Празі позиціонує себе як навчальний заклад, вищим пріоритетом якого є відкритість до нових ідей і підходів до навчання. Університет докладає великі зусилля для розвитку професійних колегіальних відносин в академічному співтоваристві, а також для захисту вільного вираження думок і ідей. ВШЕ – соціально відповідальна установа, яка заохочує етичну поведінку своїх студентів. Випускники ВНЗ мають соціальної та екологічної відповідальністю щодо викликів глобалізованого світу і пов’язаних з ним мультикультурних аспектів соціально-економічного життя.
Місія Вищої школи економіки полягає в наданні чеським та іноземним студентам вищої освіти найкращої якості в широкому спектрі управлінських, економічних та інших спеціальностей за програмами бакалаврату, магістратури та докторантури.
Дані курси навчання забезпечують випускникам можливість отримати відмінну роботу на міжнародному ринку праці. Всі навчальні програми ВНЗ викладаються висококваліфікованими, компетентними і мотивованими науковими діячами.
Щоб вступити в ВШЕ, потрібно пройти досить суворий конкурсний відбір. Проте старання абітурієнта і старанне навчання неодмінно окупляться – високий рівень професіоналізму Вищої школи економіки визнаний на міжнародному рівні. ВНЗ полягає в партнерських відносинах з багатьма урядовими органами і неурядовими організаціями, а також співпрацює з діловими колами. Серед випускників ВШЕ багато знаменитих особистостей, членів уряду і Нобелівських лауреатів. Таким чином, отримання диплома празького економічного університету гарантує вихованцю вузу блискучу кар’єру.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy