Для кожної людини, яка планує відвідати чужу країну або переїхати жити, важливо знати, якою мовою там розмовляють місцеві жителі. Ізраїль – країна змішаних культур, народів і релігій. В ній проповідуються іслам, іудаїзм і християнство, а різноманітність національностей дивує ще більше: євреї, росіяни, араби, греки та інші. У зв’язку з цим виникає питання, на яких мовах говорять в Ізраїлі. Щоб дізнатися про це, прочитайте нашу статтю до кінця.
Враховуючи той факт, що досить великий відсоток населення складають араби, по популярності арабська мова посідає друге місце після івриту. Також в Ізраїлі чудово розуміють російську, і, звичайно ж, один з найбільш популярних міжнародних засобів спілкування – англійська.
Багатьох людей цікавить, яка офіційна мова в Ізраїлі. У цій багатонаціональній країні державою виділено два офіційні засоби спілкування: іврит і арабська. Відповідно, вуличні вивіски, різні оголошення, назви зупинок громадського транспорту і дорожні покажчики дублюються на івриті та арабською.
Але так було не завжди. Арабська мова – де-факто стала рівноправною стосовно івриту тільки в 90-х роках, коли єврейський народ звернувся до Верховного суду країни з відповідним проханням. Цікаво, що, хоча іврит і арабська – державні мови в Ізраїлі, друга входить до шкільної програми лише як іноземна.
Вчені стверджують, що давньоєврейська, або іврит, використовувався в письмової та розмовної мови ще з часів Другого Храму, з XII століття до нашої ери. У часи вигнань і переселень єврейського народу вона перестала бути розмовною, але для юдеїв придбав статус священного і найчастіше використовувався в молитвах. Іврит або, як ще називають, єрусалимська мова – це унікальне явище в лінгвістиці. У свій час стала мертвою, але, завдяки литовському єврею Элиэзеру Бен-Єгуді, який присвятив все своє життя його розвитку, заново відродилася в кінці XIX століття.
Щоб євреї, розкидані по всьому світу, мали можливість спілкуватися і розуміти один одного, було прийнято рішення вважати іврит єдиним національним засобом спілкування. Сьогодні іврит – головна мова Ізраїлю, а у світі на ній розмовляє близько 6 млн осіб.
Іврит належить до семітської групи, в яку також входять арамейська, арабська, амхарська та інші. Алфавіт складається з 22 літер, в якому всі приголосні звуки. А голосні позначають за допомогою тире і точок, розташовуючи їх під приголосними.
Практично 20% населення Ізраїлю складають араби.
Арабська дуже широко використовується в газетах, журналах, на телебаченні та радіостанціях. Для зручності громадян на нього синхронно переводять засідання уряду.
В основному даний засіб спілкування активно використовують мешканці маленьких міст і селищ. Хоч він і вважається другою державною, його використовують все рідше, ніж рідну давньоєврейську мову – іврит. Як згадувалося вище, у школах арабський викладають як іноземний, за винятком деяких регіонів, в яких арабське населення переважає над єврейським. Тому в єврейській країні арабську заведено вважати мовою меншини.
Збираючись у подорож по таким містам як Тель-Авів або Єрусалим, не варто переживати про мовний бар’єр. Крім державних мов, у цій колоритній країні існують ще кілька офіційно визнаних. Так якою мовою говорять в Тель-Авіві? У цьому популярному туристичному місті, як і в інших великих населених пунктах, можна нерідко почути російську та англійську. Завдяки особливому статусу «офіційно визнаних», їх використовують у ЗМІ, у громадських закладах. Відвідуючи відомі пам’ятки, кожен має можливість отримати інформаційні буклети та карти російською або англійською.
В Ізраїлі, як і в будь-якій сучасній країні, англійська широко вітається і вважається популярною міжнародною мовою. Він обов’язково викладається дітям в школах, використовується на деяких бланках держустанов, присутня навіть на поштових марках і грошових знаках.
Мовою для спілкування в Єрусалимі або в іншому відомому туристичному місті цієї країни цілком може бути англійська. Тому не варто переживати за своє незнання івриту, вас зрозуміють на багатьох інших мовах.