Еміграція

Як перевезти родину до Німеччини

Возз’єднання сім’ї в Німеччині у 2024 році мешканцям-іноземцям і бюргерам гарантується законом про захист сім’ї та шлюбу. Гарантія не означає відсутність будь-яких вимог. Навпаки, правила переїзду іммігрантів за сімейними обставинами зобов’язують виконати ряд умов.

Сім'я возз'єдналася в НімеччиніСім'я возз'єдналася в Німеччині

Загальні вимоги

Варіантів возз’єднання іноземців у Німеччині декілька: переїзд до чоловіка-німця, іноземцю з паспортом громадянина ЄС або третіх країн, неповнолітня дитина з’єднується з батьком, батько з-за кордону їде до дитини.

У кожному випадку застосовуються різні параграфи закону про імміграції в Німеччину, але ряд умов загальний:

  • Спільне проживання запитується виходячи з щирих мотивів, а не через бажання дістати німецький ВНП. Підозри на фіктивний шлюб також виключають дозвіл на в’їзд для іноземного чоловіка.
  • Переїзд відбувається до людини, що має в Німеччині офіційне місце проживання.
  • Бюргер не здійснював протиправних дій.
  • Мета возз’єднання – жити разом з членом сім’ї, ведучи спільне господарство.
  • В наявності достатня житлова площа.
  • Якщо житель Німеччини отримує допомогу по безробіттю або соціальну допомогу як непрацездатний, приїзд рідні вправі заборонити.

Возз’єднання подружжя

Запитати возз’єднання може власник німецького паспорта або громадянства іншої країни ЄС, постійно перебуває у ФРН, а також іноземець, що має

  • Niederlassungserlaubnis – безстроковий ПМЖ
  • Erlaubnis zum Daueraufenthalt – EU – загальноєвропейський ПМЖ
  • Блакитну Карту ЄС
  • Aufenthaltserlaubnis для вченого або дослідника
  • Вид на проживання для підприємця
  • Статус біженця або отримав політичний притулок
  • ВНЖ з інших причин з умовою проживання в Німеччині протягом двох і більше років
  • будь ВНЖ, якщо шлюб укладено до приїзду в ФРН та передбачуваний термін перебування більше року

До чоловіка, що їхав з-за кордону пред’являється два стандартних вимоги: старше 18 – повноліття з точки зору німецького законодавства, німецький на рівні А1.

Відмова у возз’єднанні сім’ї при шлюбі після переїзду

Люди нерідко відкладають оформлення офіційних відносин на потім. Міграція часто стає каталізатором шлюбу. Після переїзду по роботі виникає питання про возз’єднання сім’ї і коли з’ясовується, що без свідоцтва про шлюб другій половині виїхати в Німеччину практично нереально, подається заява в ЗАГС.

Проблема трапляється, якщо весілля призначено на дату після офіційного виїзду робочого іммігранта. Наприклад, програміст отримує контракт на роботу, переїжджає до Німеччини, через пару місяців повертається і вступає в законний шлюб. Після цього подружжя подають документи в посольство на возз’єднання сім’ї – і отримують відмову:

На жаль, сьогодні по Вашій справі прийшов відмову відомства у справах іноземців, оскільки Ваше одруження відбувалося вже після в’їзду Вашого чоловіка в Німеччину і Ваш чоловік нещодавно знаходиться в Німеччині. Таким чином, умови для отримання Вами візи в рамках возз’єднання сім’ї не виконані.

Ми радимо Вам відкликати Вашу справу.
Іншої можливості для Вас, щоб отримати національну візу в рамках возз’єднання на сьогодні на жаль немає.

Для того, щоб відкликати заяву Вам необхідно написати заяву від руки, підписати його, проставити дату, відсканувати і відправити електронною поштою.

З повагою,
Mit freundlichen Grüßen,
Ihre Visastelle,
Abteilung für nationale Visa
Botschaft der Bundesrepublik Deutschland

При з’ясуванні чітких причин відмови в німецькому відомстві у справах іноземців йде посилання на §30 AufenthG: (1) 3. d): seit zwei Jahren eine Aufenthaltserlaubnis besitzt… Ця пропозиція існує в законі з 2004 року, але застосовувалося не часто. Зрозуміло, що іноземця відмова засмутить і може спонукати до від’їзду з Німеччини.

Дії німецьких чиновників нелогічні. З одного боку через день у німецьких медіа стверджують, що іноземці рухають німецьку економіку і треба створити атмосферу доброзичливості. З іншого – забороняти возз’єднання сім’ї, якщо шлюб укладено після переїзду – надійний спосіб засмутити не тільки приїхали мігрантів, але і тих, хто тільки замислювався про роботу в Німеччині.

Бажаючим виїхати треба враховувати цей факт і намагатися оформити шлюбні відносини до від’їзду, щоб не опинитися в числі “воюють” за возз’єднання іммігрантів.

Вимоги щодо знання німецької мови

Виконання другої умови підтверджується шляхом пред’явлення сертифіката А1 – початковий. Що означає така ступінь володіння німецькою описано в загальноєвропейській системі оцінки знань іноземних мов.

Щоб отримати сертифікат, треба скласти іспит при організаціях:

  • telc
  • TestDaF
  • інститут ім. Гете
  • ÖSD

Від вимоги до знання мови звільняються:

  • за станом здоров’я – хронічна хвороба, інвалідність, душевний розлад, інші захворювання, підтверджені висновком лікаря;
  • сім’ї володарів Блакитної Карти
  • подружжя підприємців, учених і висококваліфікованих працівників – §§19-21 AufenthG, якщо на момент в’їзду в Німеччину першого члена сім’ї свідоцтво про шлюб вже на руках;
  • якщо на думку обробного документи чиновника, не повинно виникнути труднощів в інтеграції – віддається на відкуп працівнику посольства;
  • коли відвідування курсів та іспитів обмежена важкою життєвою ситуацією або сукупністю побутових негараздів, наприклад, віддаленістю місця навчання, наявністю маленьких дітей.

Рекомендуємо не сподіватися на пункти про звільнення. Мова все одно стане в пригоді.

Краще отримати сертифікат і бути звільненим від пред’явлення, ніж не отримати і залишитися без візи.

Возз’єднання дітей з батьками в Німеччині

До дітям до 16 мовних вимог немає. Але в Німеччині 100% дітей за законом зобов’язані ходити в школу. Без мови дітям шкільного віку доведеться важко.

В школу дитину відправляють відразу після переїзду. Мова доведеться засвоювати в процесі вивчення інших предметів. Можливо, навчання розпочнеться класом нижче, ніж на Батьківщині. Шанси потрапити в гімназію для не володіють німецькою прагнуть до нуля, що негативно позначається на перспективу отримання вищої освіти.

Вік 16-18 – важкий випадок. Впускають за умови гарного прогнозу на інтеграцію – одно знанню німецької на високому рівні. Рішення залежить від конкретного чиновника.

Достатня житлова площа

Якщо дружина повнолітня і знає німецьку, то залишається лише знайти житло. Головний пункт: житлові умови повинні бути придатними для проживання всіх членів сім’ї. Довести це можна шляхом пред’явлення контракту на оренду житла і додається до нього опису житлової площі Wohnraumbescheingung.

Формуляр для опису свого житла можна взяти в ратуші, а можна знайти в інтернеті. У ньому описується кількість кімнат і площа кожної кімнати. Важлива деталь: формуляр повинен бути підписаний як орендарем, так і власником житла.

Як правило, підходящою вважається житло, якщо його площа становить як мінімум 12 кв. м. на кожного мешканця старше 6 років і як мінімум 10 кв. м. на кожну дитину віком до 6 років. Тобто стандартної сім’ї “папа + мама + двоє дітей(8 і 10 років)” потрібно житлова площа мінімум 48 кв. м. Це дуже низька межа, насправді більшість двокімнатних квартир мають площа від 50 кв. м.

Отримання візи

Далі треба подавати документи на отримання візи в посольство Німеччини. Процедуру отримання візи потрібно уточнювати у своєму посольстві. Багато інформації є на сайтах посольств. Розглядати анкети можуть досить довго, тому що тепер рішення про возз’єднанні сім’ї не приймає саме посольство, а відомство у справах іноземців у Німеччині.

Возз’єднання сім’ї в Німеччині: Відео