Ціни на нерухомість в Іспанії від забудовників і на вторинному ринку

В останні роки вартість нерухомості в Іспанії збільшується через зростання добробуту іспанських громадян. Проте досі ціни на житло, землю і комерційні об’єкти залишаються найнижчими в Європі, що не може не залучати іноземних покупців. Місцевий ринок нерухомості дозволяє підібрати привабливі варіанти для іноземців, які мріють про власне житло біля моря, і для професійних інвесторів, що вкладають гроші в прибуткові об’єкти з метою перепродажу і заробітку на оренді.

Вартість нерухомості в ІспаніїВартість нерухомості в Іспанії

Законодавство Іспанії у сфері купівлі та володіння нерухомістю

Нерухомість будь-якого виду в Іспанії підлягає реєстрації в Реєстрі власності (Registro de Propiedad) із зазначенням даних власника, точної вартості, площі приміщення, сум наявних заборгованостей (при наявності).

Тут на ім’я власника буде оформлений головний офіційний документ – Escritura Publica, якому буде присвоєно унікальний реєстраційний номер, а також номер запису, листків і тому для занесення її в Регістр.

Якщо нерухомість знаходиться в зоні відповідальності Міністерства оборони, перед покупкою доведеться отримати від відомства дозвіл на придбання об’єкта – для цього необхідно пред’явити закордонні паспорти й довідки про відсутність судимості всіх майбутніх власників.

Купити квартиру, будинок або комерційне приміщення на території Іспанії можуть як громадяни країни та її резиденти, так і іноземці. Процедура покупки чітко регулюється податковим законодавством Іспанії, завдяки чому шахрайство з боку недобросовісних продавців повністю виключається.

Придбання іспанської нерухомості характеризується абсолютною “прозорістю” і юридичної надійністю угод купівлі-продажу, які укладаються за участю нотаріуса, який є регіональним представником Реєстраційної палати.

Покупець нерухомості зобов’язується нести встановлені законом витрати на етапі оформлення угоди купівлі-продажу, протягом усього періоду володіння об’єктом і при здійсненні його перепродажу. За несвоєчасну подачу звітності та за порушення термінів сплати податків і зборів податкова служба накладає штраф і призначає пені.

Іноземці, які володіють більш ніж одним видом нерухомості, зобов’язані призначити офіційного представника з фінансових питань (резидента або іноземця на відповідній посаді).

Згідно з нормами іспанських законів, на продаж об’єкта нерухомості мають право такі особи:

  • власник (якщо власників кілька або власник перебуває у шлюбі, потрібна згода всіх власників або нотаріально завірена довіреність від них);
  • представник власника з нотаріальною довіреністю на проведення угоди купівлі-продажу;
  • ліцензоване агентство нерухомості, яке має нотаріально завірену довіреність від власника нерухомого майна.

Відчуження нерухомості є неможливим до тих пір, поки у колишнього власника об’єкта є заборгованості перед податковими органами.

Аналіз ринку нерухомості та прогнози

Іспанський ринок нерухомості постраждав від глобальної фінансової кризи. З 2008 року ціни на об’єкти впали в цілому на 30 %. Деякі квартири й будинки сьогодні продаються за пів ціни у порівнянні з вартістю, оголошеної у 2007 році.

В даний час понад 80 % іспанців володіють власним житлом і близько 50 % населення придбали квартири й будинки без оформлення іпотеки. Поки ринок знаходиться на мінімумі, громадяни країни активно розширюють житлоплощу. На тлі позитивних тенденцій і зростаючого потенціалу економіки Іспанії великі міжнародні фонди також планують інвестувати кошти в нерухомість Королівства, переважно в комерційні об’єкти.

При цьому 70 % капіталовкладень виявилися засобами іноземного походження: 33 % від загальної суми було внесено підприємствами США, 29 % – інвесторами Великобританії та 11 % – Німеччини.

Після запуску інвесторської програми “Золота віза” інтерес до іспанської нерухомості громадян країн, що не входять до складу Європейського Союзу, виріс в рази. З того часу було інвестовано 1554 млн євро (77 % – у житловий фонд).

За кількістю вкладень лідирує Китай, далі йде Росія (685 інвесторів і вкладення на суму 567 млн євро) і Україна (83 інвестори і сума інвестицій у 62,5 млн євро). Українці основний акцент зробили на капіталовкладення в нерухомість Середземномор’я (Барселони, Мадрида, Аліканте, Малаги).

До 2020 року прогнозують, вартість житла збільшиться в середньому до 7,3 % (у Мадриді очікується зростання цін до 14 %, в Каталонії – до 11 %, оскільки це міста, де популярна туристична оренда); Середнє річне збільшення житлового сектора досягне 7-8 % і становитиме 564 тисячі угод у 2020 році (з них 200 тисяч угод на первинному ринку).  Будівництво нового житла буде розвиватися в Мадриді, Барселоні, Сан-Себастьяні, Більбао, Кордобі, Малазі, Севільї та Аліканте (тут спостерігається найбільш високий попит);

Попит на житлову нерухомість продовжує зростати завдяки поліпшенням у сфері зайнятості, зниження витрат на фінансування та привабливість місцевого житла в плані інвестування. Будівництво нових будинків буде найбільш популярне в зонах з більш активною економікою. Динаміка цін на нерухомість в цілому по Іспанії позитивна, однак на баланс попиту і пропозиції об’єктів в окремих регіонах можуть вплинути політична криза в Каталонії, новий закон про іпотеку і боротьба на ринку туристичної оренди у великих містах.

Вибір типу і виду нерухомості

Як правило, покупці іспанської нерухомості більш або менш уявляють собі, в якому регіоні країни вони хотіли б придбати нерухоме майно, яким воно має бути по площі і як далеко повинно бути розташоване від моря. Але в наявних різновидах об’єктів практично ніхто не розбирається.

Між тим в Іспанії класифікація типів житла та об’єктів нерухомості набагато ширше, ніж в Україні та інших країнах СНД. На сьогодні рієлторські компанії готові запропонувати покупцям наступні варіанти:

  • Студія (estudio) – невелика однокімнатна квартира площею від 20 до 40 кв. м. Кухня в студії відокремлена від спальні тільки барною стійкою. Таке житло є найбільш доступним в Іспанії.
  • Апартаменти (apartamento), або квартири (piso) – класичний тип житлового приміщення площею від 50 до 100 м² в межах міста або в передмісті. Даний тип житла класифікується за кількістю спалень, а не кімнат, як звикли громадяни країн СНД. Приміром, у трикімнатних апартаментах крім 3 спалень є також вітальня, дитяча, кухня, одна або дві ванних кімнати.

Апартаменти зазвичай розташовуються в багатоквартирному комплексі або в окремій висотній будівлі в прибережній зоні або у великому місті. На території комплексу є майданчик для ігор, басейн, дитяча ігрова зона та місця для відпочинку. Популярність квартир у іноземних покупців обумовлюється невисокою вартістю, низькими витратами на утримання і великим вибором варіантів в будь-якому регіоні країни.

Ціни на квартири залежать від їх площі, місцевої інфраструктури, стану багатоквартирного будинку та близькість до узбережжя: вартість квартири на березі моря завжди вище цін аналогічних об’єктів, віддалених від пляжу на 5 км.

  • Бунгало (bungalow) – окремий будинок, розрахований на 2-4 родини, з житловою площею до 140 кв. м. У кожного власника є окремий вхід (як правило, з басейном або кількома басейнами, гаражем і відкритою стоянкою). Зазвичай бунгало являє собою багаторівневий будинок, що знаходиться неподалік від відомих курортних і комерційних зон. Перевагою такого житла є колективна оплата комунальних послуг, що дозволяє заощадити на утриманні будинку. Часто бунгало називають таунхаусом на американський манер, але цей тип житла має кілька особливостей.
  • Пентхаус (penthouse) або атико (atico – квартира на верхньому поверсі висотного будинку або житлове приміщення на даху хмарочоса. Характеризується панорамним видом і великою площею. Подібне житлове приміщення буває одно — і двоповерховим та має статус привілейованого, особливо якщо на його території розташовані солярій, тераса, басейн.
  • Таунхаус (townhouse) – це власний будинок в місті або передмісті площею від 80 до 150 кв. м, що має 1-2 спільні стіни з сусіднім житловим приміщенням.
  • Будинок (casa) зазвичай характеризується площею 90-170 кв. м і може розташовуватися в міській межі, але частіше знаходиться поза міста на невеликій ділянці (як правило, не більше 400 кв. м) з басейном, паркуванням, гаражем і майданчиком для барбекю.

Будинки можуть бути окремими або суміжними (pareado), тобто на кілька сімей, для кожної з яких передбачений окремий вхід і ділянка землі. Будинки, як правило, розташовуються на території охоронюваних селищ, де обладнано зони відпочинку та спортивні майданчики.

Будинок в Іспанії коштує дорого, і здати його в оренду непросто, тому даний тип нерухомості купується в основному іноземцями, які розраховують на отримання посвідки на проживання. Види будинків:

  • Finca – маленький будиночок на великій ділянці землі, призначеному для ведення сільського господарства.
  • Вілла (villa) – одно — або двоповерховий будинок, розташований на досить великій земельній ділянці (до 2000 кв. м) з власним упорядкованим садом. У середньому житлова площа становить 100-300 кв. м. Вілли з кількістю поверхів понад двох можуть розташовуватися на ділянці зі значним ухилом. Вілла є найбільш витратним, дорогим і елітним типом нерухомості. Вартість вілли тим вище, чим ближче вона до моря, і чим більше прилеглу ділянку землі.
  • Комерційна нерухомість – додатковий варіант вкладення капіталу. Інвестори купують на території Іспанії ресторани, готелі, магазини і бари, орієнтуючись на найбільш відвідувані курортні місця.
  • Земельні ділянки належать до таких же об’єктів купівлі-продажу, як і будова: будь-яка фізична і юридична особа (в тому числі іноземна) має право на придбання землі в приватну власність. Але потрібно ознайомитися з документами про дозволені види використання вибраної ділянки.

Грамотне інвестування в іспанську нерухомість: що і де купувати

Де краще жити в Іспанії, і де краще інвестувати в нерухомість – два різних питання, якщо покупець квартири або комерційного об’єкта розраховує на придбання дохідного майна, а не просто житла на узбережжі. Для інвестиційних цілей краще купувати квартири й будинки на іспанських курортах – саме туристична привабливість обумовлює високий інвестиційний потенціал такої нерухомості. Необхідно також розрізняти об’єкти за місцем їх розташування:

  • нерухомість в континентальній частині Іспанії – це забудова вздовж берегової лінії Середземного моря (на узбережжях Коста Брава, Коста Дорада, Коста-Бланка, Коста дель Соль, Майорки, Тенеріфе і Кастельона);
  • нерухомість в острівній частині країни – це об’єкти, розташовані на Канарських і Балеарських островах.

Нерухоме майно, орієнтований на туристів, завжди є прибутковим, але в силу наявних відмінностей у природно-кліматичних умовах популярних міст і узбереж величина доходу від вкладень буде відрізнятися, наприклад:

  • нерухомість в материковій частині приносить близько 5 % річних;
  • від інвестиційного житла на Тенеріфе можна очікувати прибутковості від 10 до 15 %.

Необхідно пам’ятати про деякі нюанси, які допоможуть грамотно вибрати інвестиційну нерухомість, заощадити на її зміст і підвищити прибутковість:

  1. Особливо дорога нерухомість вартістю понад 450 тисяч євро не годиться для інвестиційних цілей – її дорого утримувати, а попит на неї з-за високої вартості не масовий.
  2. Апартаменти – найменш клопіткий варіант в плані змісту з коротким терміном повернення інвестицій.
  3. Вілли вимагають великих витрат на обслуговчий персонал.
  4. Нерухомість в північній і східній частині країни вимагає великих витрат на опалення.

Інвестиційна нерухомість в Мадриді та інших великих містах

Комерційну нерухомість з найбільшою прибутковістю слід вибирати в столиці Іспанії та великих містах, де надзвичайно розвинене бізнес-середовище:

Місто Дохідна нерухомість Кращі місця для покупки Прибутковість
Мадрид Офіси Пасео-де-ла-Кастельяна, Пасео-де-Реколетос, Ла-Моралеха, Лас-Розас, проспект Бургос, околиці площі Націй 4,5 – 5 %(вартість оренди – 25 євро/кв. м в місяць)
Торгові об’єкти Вулиці Серрано і Хосе Ортеги-і-Гассета, вулиці Гран-Віа і Пресиадос, головний промисловий район Кослада
Студентська нерухомість Поблизу університетів 6-7 %

(оренда кімнати – 950 євро в місяць)

Барселона Офіси Проспект Діагональ, площа Європи, район 22, Пасео-де-Грасія 5,5 %

(вартість оренди у центрі – 18 євро/кв. м в місяць)

Житлові об’єкти, що характеризуються максимальною прибутковістю, також розташовані в Мадриді та Барселоні. Причина тому – туристична привабливість великих міст, велика кількість визначних пам’яток і наявність великих транспортних мереж.

Житло та комерційні об’єкти в провінції

У передмісті більш або менш великих міст Іспанії також можна придбати досить вигідну в плані інвестицій нерухомість. Наприклад:

  • передмістя Барселони (Віладеканс, Ґава, Рубай, Кастіель Бісбаль) найкраще підходять для покупки промислових об’єктів;
  • кращими університетськими містами для вкладення коштів в студентську нерухомість, крім Мадрида і Барселони, є Севілья, Саламанка, Сантьяго-де-Компостела, Валенсія, Вальядолід і Гранада;
  • курортна нерухомість може успішно здаватися в оренду в центрі та передмісті Кордови, Валенсії, Марбельї, Пальма-де-Майорки, Севільї, Сеговії, Гранади, Плайи-де-Аро, Бенідорм і Більбао.

Як показує статистика, найбільш часто іноземними покупцями нерухомості вибираються наступні провінції Іспанії:

  • Аліканте (51,36 % від загального числа покупок скоєно іноземцями);
  • Санта-Крус-де-Тенеріфе (46,53 %);
  • Балеарські острови (34,17 %);
  • Лас-Пальмас (33,94 %);
  • Малага (32,87 %);
  • Жирона (32,12 %);
  • Мурсія (24,73 %);
  • Альмерія (23,37 %);
  • Кастельон (21,66 %);
  • Таррагона (19,46 %).

Тут головне не помилитися і не придбати квартиру в великому комплексі з ідентичними апартаментами – як правило, така нерухомість виставляється на продаж банками. Приміщення тут можуть пустувати роками із-за того, що місцева інфраструктура може виявитися недостатньо розвиненою.

Ціни на житлову нерухомість Іспанії

Вартість житла в різних регіонах країни можуть досить суттєво відрізнятися, іноді в рази. Приміром, якщо вартість квартири в Барселоні становить 500 000 євро, аналогічне жиле приміщення в Аліканте може коштувати 200-250 тисяч євро. Для українців і громадян інших країн СНД подібна різниця відіграє вирішальну роль при виборі нерухомості.

Порівняємо вартість житла в найбільш популярних для іноземних покупців районах:

  • Мадрид. Як і в будь-якій європейській столиці, нерухомість у Мадриді коштує набагато дорожче, ніж в інших регіонах. Середня вартість становить 1650 євро/кв. м, в спальних районах є недорогі об’єкти вартістю 1000 євро/кв. м, в центрі житло дорожче – близько 2700 євро/кв. м.
  • Каталонія. Найбільш бажана нерухомість розташовується в Барселоні – це естетичне задоволення, і ліквідна інвестиція. Ринок нерухомості пропонує широке різноманіття об’єктів – від квартир в старому центрі до нових проектів класу люкс. Середня вартість – 1900-2000 євро/кв. м.
  • Андалусія. Особливою популярністю користуються об’єкти на фешенебельному курорті Пуерто-Банус і в містах Марбелья і Малага. На Коста дель Соль нерухомість славиться якістю і розвиненою інфраструктурою. В Андалусії двокімнатна квартира коштує 200-250 тисяч євро.
  • Валенсія, Аліканте, Коста-Бланка. У цих місцях нерухомість заслуговує статусу найбільш доступною з усіх іспанських об’єктів біля моря. У Валенсії вартість житла становить в середньому 1000 євро/кв. м, в Аліканте – 1000-2000 євро/кв. м, на Коста Бланка студію можна придбати за 25 тисяч євро.
  • Коста Дорада і Коста Брава цінуються за широку і красиву берегову лінію та близькість до Франції. Ціни на житло тут коливаються від 1200 до 1500 євро/кв. м.
  • Канарські острови відрізняються пропозицією нерухомості, що значно перевищує попит, завдяки чому ціни на житло тут залишаються помірними. Приміром, вартість нерухомості на Тенеріфе – найрозвиненішому з островів в плані туризму та інфраструктури – складає 1200-1500 євро/кв. м.
  • Ібіца і Майорка. Балеарські острови відрізняються дійсно дорогою нерухомістю (від 2000 євро/кв. м), але їх пишність змушує заможних інвесторів купувати тут вілли та будинки.

Вторинне недороге житло

Вторинне житло завжди виявляється дешевше аналогів, виставлених на продаж в споруджуваних будинках. Причини зрозумілі – в таких квартирах нерідко потрібно провести ремонт, що спричинить додаткові витрати. Крім того, потрібно витратити час на те, щоб упевнитися в наявності у продавця прав на володіння землею та приміщенням, у відсутності непогашених зобов’язань, штрафів, обтяжень.

Порівняймо ціни на однотипні квартири (на вторинному ринку, площею до 60 кв. м, з 1 спальнею, 1 ванній, терасою) в найбільш популярних серед іноземних інвесторів містах:

Вартість Мадрид Барселона Севілья Малага Аліканте
Ціна, євро 39.5 71.5 49.8 39 36
Ціна, євро 485 538.5 235 230 166.4
Середня ціна за 1 м2, євро 3.281 4.997 2.6 2.192 1.933

На узбережжі Іспанії вторинна нерухомість завжди дорожче із-за величезної популярності житла поблизу моря. Вивчимо ціни на житло на популярних курортах:

Вартість Майорка Тенеріфе Марбелья Торревьеха Валенсія
Ціна, євро 38 35 50 29 31.5
Ціна, євро 320 390 285 159 279
Середня ціна за 1 м², євро 2.499 2.147 2.919 1.165 2.37

Недорого квартири в тих же містах можна придбати через іпотечний банк. Для прикладу візьмемо нерухомість, виставлену на продаж банком Sabadell:

Вартість Майорка Тенеріфе Марбелья Торревьеха Валенсія
Ціна, євро 11.1 33.3 171.4 32.3 14
Ціна, євро 113.8 160.8 340.9 49.9 69.8

Нерухомість від забудовника в Іспанії

Якість житлових приміщень, придбаних на первинному ринку, в Іспанії завжди на належному рівні, будь то елітні об’єкти нерухомості або квартири за демократичними цінами. Нерухомість від забудовника – це якість будівництва, чистове оздоблення, вбудовані кухонні меблі, встановлена сантехніка та кондиціонер. У зв’язку з цим первинне житло завжди дорожче, ніж вторинне.

Ціни сильно залежать від місцевості, району, віддаленості від моря і інфраструктури і варіюються від 1 300 до 4 000 євро за 1 кв. м.

Як правило, житло на первинному ринку купується іноземцями для особистого користування, а тому найбільшою популярністю користуються об’єкти в прибережних районах.

Місце розташування житла Тип об’єкта, площа Вартість, євро
Аліканте

(10 хвилин до узбережжя Коста Бланка)

Таунхаус,

87 м²

115
Барселона

(Коста Брава, район Діагональ Мар)

4-кімнатні апартаменти,

117 м²

345
Марбелья

(Коста-дель-Сіль, 3 км до моря)

4-кімнатна квартира з пентхаусом,

98 м²

250

Як видно, чотирикімнатну квартиру можна купити за 345 тисяч євро, якщо покупцеві принципово важливо оселитися у великому туристичному місті, а можна придбати аналогічні апартаменти на 100 тисяч євро дешевше, якщо основною метою є близькість до моря.

Процедура оформлення покупки нерухомості

Коли нерухомість обрана, а попередній договір купівлі-продажу складений, покупець повинен внести передоплату у розмірі повної вартості придбаного об’єкта (або у розмірі, обумовленому з продавцем). Подальші дії спрямовані на збір інформації про нерухомості:

  • бажано приділити час на ретельний огляд житла, що купується (воно може розташовуватися в старому житловому фонді та вимагати більших капіталовкладень на ремонт);
  • необхідно підготувати пакет документів для оформлення запиту до Реєстру власності;
  • комунальні служби потрібно зробити окремий запит інформації про наявність (відсутність) заборгованості;
  • у податковій службі потрібно дізнатися про погашення боргів по сплаті податків і зборів.

Далі покупець готується до підписання договору купівлі-продажу:

  1. Відкриває рахунок в іспанській банківській установі (вимагається, якщо для покупки житла оформлявся іпотечний кредит).
  2. Отримує ідентифікаційний номер іноземця (NIE) в управлінні поліції за місцем знаходження об’єкта нерухомості.
  3. Очікує, коли представник банку завершить проведення оцінки нерухомості (якщо вона купується в кредит).
  4. Сплачує податок на нерухоме майно та додаткові платежі, передбачені податковим законодавством Іспанії.
  5. Звертається в нотаріальну контору для оформлення договору купівлі-продажу у супроводі продавця, перекладача та уповноваженого представника банку.
  6. Отримує копію договору і чекає 2-3 місяці, поки оригінал документа буде зареєстрований в Реєстрі власності.

Витрати на утримання іспанської нерухомості

Щоб оцінити свої фінансові можливості при покупці нерухомості в Іспанії, необхідно пам’ятати про те, що накопичень на оплату вартості об’єкта буде недостатньо – необхідно бути готовим до несення витрат на утримання купленої квартири або будинку. В Іспанії навіть в тому випадку, якщо житловим приміщенням ніхто не користується і воно пустує, власник зобов’язаний оплачувати комунальні послуги за базовим тарифом.

  • Власники квартир зобов’язані вносити абонентську плату за підключення до системи водопостачання і до електричних мереж. Далі кожен місяць платежі розраховуються виходячи з показників лічильника за прогресивною шкалою: чим більше споживання, тим вище плата за “перевитрата”.
  • У більшості будинків відсутнє центральне опалення, а тому доводиться нести істотні витрати при використанні електрообігрівачів і спліт-систем. Газові балони також коштують недешево.
  • Плюс необхідно оплачувати послуги інтернет-провайдера, телефонний зв’язок і ТБ.
  • З власників квартир стягується податок на вивіз сміття та збір житлового кооперативу за прибирання під’їзду та прибудинкової території.
  • Власникам будинків необхідно наймати компанію з управління нерухомістю або оплачувати послуги покоївки, садівника і чистильника басейну окремо. За користування місцевою інфраструктурою (спортивними майданчиками, басейном, сауною тощо) справляється окрема плата.

Податки при купівлі, володіння і продаж нерухомості

Учасники угод купівлі-продажу іспанської нерухомості несуть певні витрати по сплаті різних податків і зборів. Перелік податкових платежів для покупця об’єкта буде залежати від того, фізичною або юридичною особою він є, а також від того, на первинному або вторинному ринку продається нерухоме майно.

На етапі покупки нерухомості для майбутніх власників, крім держмита і платежів за послуги експертів, нотаріуса та юриста, передбачені наступні види податків:

  • податок на перехід права власності;
  • податок на додану вартість;
  • гербовий податок;
  • резервний податок на прибуток.

Навіть у тому випадку, якщо купленим житлом ніхто не користується, і воно не здається в оренду, власник буде регулярно оплачувати комунальні послуги, погашати відсотки по іпотеці (якщо приміщення було куплено в кредит) та сплачувати:

  • муніципальний податок на нерухомість;
  • прибутковий податок для нерезидентів;
  • податок на багатство (якщо нерухомість коштує понад 700 тисяч євро);
  • податок на вивіз сміття;
  • збір товариства власників житла.

Якщо ж новий власник квартири, будинку чи комерційного приміщення вирішить перепродати нерухоме майно, він зіткнеться з необхідністю сплати податків, передбачених для продавців нерухомості:

  • на приріст капіталу;
  • на збільшення вартості землі.

У разі, коли придбана в Іспанії нерухомість передається у спадок, особа зобов’язана буде сплатити податок на спадщину, розмір якого залежить від вартості отриманого об’єкта.

Посвідка на проживання (ПНП) Іспанії через придбання нерухомості

Простий, швидкий та вигідний спосіб отримання посвідки на проживання в Іспанії – це участь у програмі оформлення ПНП при купівлі місцевої нерухомості. Мало того, що для придбання житла в Іспанії не потрібно володіти статусом резидента країни, покупці мають можливість оформити посвідку на проживання і проживати в новій квартирі значну частину року без підтвердження джерела та розміру доходів за межами іспанської держави.

Участь у інвесторській програмі “Золота віза” передбачає негайне надання посвідки на проживання всім членам сім’ї інвестора без очікування будь-яких квот і без строгих обмежень за часом перебування в Іспанії протягом року.

Висновок

Придбання нерухомості надає відмінну можливість зберегти та примножити капітал, а житлові та комерційні об’єкти Іспанії є до того ж найбільш доступними в Європі. Вкладення коштів в іспанську нерухомість гарантує новим власникам ряд переваг:

  • невисока вартість об’єктів в порівнянні з докризовими показниками та вартістю нерухомості в інших європейських країнах;
  • стабільно розвивається економіка;
  • висока рентабельність житлових і комерційних приміщень;
  • зростання цін на продаж та оренду житла;
  • низькі ставки на іпотечне кредитування;
  • можливість отримання “Золотої візи” при інвестуванні в нерухомість.

Відео: Ціни на квартири в Іспанії