Запрошення чи виклик у Польщі – документ у багатьох випадках необхідний. Він позбавить від іноземця вимоги підтверджувати наявність коштів для в’їзду, перебування і виїзду з Польщі. Однак застосувати такий спосіб можна не у всіх випадках. Коли і як можна оформити запрошеніє в Польщу у 2025 році, як виглядає бланк.
Запрошення або виклик (zaproszenie) – це офіційний документ, оформлюваний з польської сторони, гарантує, що запрошує, бере на себе витрати на проживання іноземця в Польщі, витрати на всі необхідні дії, включаючи виїзд з країни.
Складність в розумінні суті цього документа пов’язана з тим, що в розмовній мові зміцнився термін «запрошення» щодо багатьох інших документів – наприклад, освядчення, зезволення, викликом на навчання і т. п. Однак у такому випадку мова йде про абсолютно іншому, самостійному документі.
Запрошеніє – це фінансова гарантія на покриття витрат іноземця. Воно не дозволяє працювати, не підтверджує будь-яких інших прав або умов, крім фінансового забезпечення.
Таке запрошення найчастіше використовувалося для отримання гостьових віз. В період пандемії, згідно з тимчасовими правилами в’їзду, такі візи не видаються. Однак документ може бути застосований і в інших випадках необхідних гарантій. Наприклад:
При всій зручності такого запрошення, оформити його можуть далеко не всі.
Зробити виклик можуть тільки:
Можуть запросити іноземців та юридичні особи, законно діють на території Польщі та мають офіс в цій країні. Цей момент може бути зручний, наприклад, якщо якийсь навчальний заклад бере на себе витрати по утриманню потенційного учня, чи можливий роботодавець запрошує іноземця, якого попередньо планує навчити за свій рахунок. Очевидно, що це не найпоширеніші випадки.
Якщо перебування запрошеного іноземця пов’язано з якими-небудь точно певними витратами, які запрошуючий бере на себе (наприклад, оплата навчання або оренди квартири), кошти на покриття таких витрат повинні бути в наявності. Однак у випадку фізичних осіб такі гарантії надаються нечасто.
Є строго певні суми, які зобов’язаний мати (надати) запрошує:
У розрахунок беруться не тільки запрошені особи, але і сам запрошуючий, і особи які вже перебувають на його утриманні в Польщі. Наприклад, якщо запрошує трьох сторонніх людей проживає разом з дружиною і маленькою дитиною особа, то йому необхідно мати 515 злотих на себе, свою сім’ю і запрошених, тобто 6 х 515 = 3090 злотих в місяць.
Але і це ще не все! В загальну суму обов’язково повинні входити кошти для виїзду з Польщі запрошених осіб. Вони розраховуються наступним чином:
Уявімо, що у вищевказаному прикладі запрошуються люди з Казахстану. Тоді, крім вже розрахованих 3090 злотих в місяць, необхідно задекларувати ще 3 х 2500 = 7500 злотих (одномоментно). Замість грошей на зворотну (подальшу, у разі транзиту) дорогу, можуть бути надані вже куплені квитки.
Є два способи декларації коштів запрошуючою стороною: або демонструється відразу вся необхідна сума, або підтверджується щомісячний дохід, що покриває необхідні витрати.
Державне мито за оформлення запрошення – 27 злотих. При оформленні по довіреності треба буде доплатити ще 17 злотих.
Хто оформлює запрошеніє бере на себе відповідальність за зміст запрошених. В тому числі це стосується і випадків неможливості здійснити оплату.
Якщо держава або інші структури будуть змушені понести витрати, за які на себе брав відповідальність запрошуючий, вони мають право вимагати від нього повернення цих сум, з урахуванням неустойок та інших витрат.
Термін виклику не може бути більше 1 року. Оформляється документ у воєводському ужонді за місцем проживання запрошуючої сторони, шляхом подачі заяви і внесення його в спеціальний реєстр.
Надаються документи:
Воєводство має право запросити додаткові документи, які заявник зобов’язаний надати.
Документ заповнюється польською мовою. Бланк нового зразка діє з 24 лютого 2021 року. Заповнюючи внесек, враховуйте наступні вимоги:
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy