Чехія – країна Європейського союзу, яка вигідно відрізняється високим рівнем життя, якісною освітою, яка цінується в Європі, і лояльним ставленням до іноземним абітурієнтам. Талановитої молоді університети Чехії у 2024 році надають можливість навчатися безкоштовно у кращих закладах країни. Досить пройти конкурс при вступі і надати атестат або диплом бакалавра. Левова частка студентів чеських вузів вже під час навчання знаходить майбутніх роботодавців і домагається успіхів у науковій сфері – університети дають все необхідне для особистого зростання студентів.
При виборі країни для подальшого навчання абітурієнту доводиться враховувати безліч чинників. В першу чергу, це, звичайно, престижність вузу, потім вартість обраного курсу, рівень цін на проживання, візові правила держави, перспективи подальшого працевлаштування і багато іншого. По всіх пунктах чеські державні університети дають фору багатьом конкурентам.
Майбутній абітурієнт повинен знати, що у вузах країни державною мовою можна навчатися абсолютно безкоштовно.
Надходження в університет Чехії для іноземців відбувається на стандартних умовах, а місця на навчальних програмах розподіляються виключно за підсумками вступних іспитів. Складно заперечувати і те, як високо котирується чеський диплом на території Європейського союзу, даючи випускникам хороші перспективи для успішного працевлаштування.
До того ж вже на етапі навчання, завдяки численним програмам обміну, реально на цілий семестр потрапити в іншу країну, Німеччини, Італії або Англії, для поглибленої професійної підготовки.
Бажаючі навчатися в Чехії мають можливість обрати вуз, який вважається престижним не тільки на території країни, але і за її межами.
Відразу кілька університетів займають топові позиції в рейтингах Європейського союзу, і кожен з них надає можливість іноземцям вчитися абсолютно безкоштовно на чеському.
Назва університету | Рейтинг в країні | Рейтинг в ЄС |
---|---|---|
Карлів університет у Празі | 1 | 235-е місце |
Чеський технічний університет у Празі | 2 | 521-е місце |
Масарика університет | 3 | 613-е місце |
Брненський технічний університет | 4 | 634-е місце |
Вища школа економіки в Празі | 5 | 958-е місце |
Університет Палацького в Оломоуці | 6 | 1042-е місце |
Університет Східної Богемії | 7 | 1188-е місце |
Остравський університет | 8 | 1232-е місце |
Південочеський університет | 9 | 1245-е місце |
Університет Менделя в Брно | 10 | 1356-е місце |
Додатково відзначимо високу якість навчання за хіміко-технологічного напрямку для тих, хто хоче отримати спеціальність в Чехії в рамках навчальних програм на бакалавраті чи в магістратурі.
Для цього зовсім необов’язково їхати в Прагу, можна вибрати університет Пардубіце в однойменному місті.
Документи у студентів приймаються на такі факультети: транспортний, економіки і управління, хімічний, електроніки та інформатики, філософії, реставрації (єдиний у своєму роді на території держави) і соціальних наук.
Ми розповімо про найкращих, сучасних інститутах Чехії, дають величезні можливості студентам як у процесі навчання, так і після випуску. Мова піде про державних внз, які передбачають навчання чеською мовою (безкоштовне) та англійською – платне. Вступити в чеський університет іноземці можуть як на бакалаврат після школи, так і на магістратуру та докторантуру, надавши диплом іншого вузу.
Вища Школа Економіки в Празі відкрила двері для студентів 1 вересня 1953 року, в наші дні в університеті навчається 20 000 осіб, понад 2 000 – іноземці. Внз абсолютно безкоштовно здійснює підготовку студентів з економічних спеціальностей чеською мовою.
Функціонують такі факультети:
Зарахування на кожен факультет здійснюється за результатами вступних іспитів.
Як правило, здається тест на передумови до навчання, а також профільні предмети. Наприклад, для факультету міжнародних відносин потрібно скласти іспит з математики і двох іноземних мов на вибір, а за напрямом фінансів здається математика та англійська.
Програма підготовки бакалавра триває 3 роки, а магістра – 2 роки.
Найстаріший і, мабуть, найбільш відомий чеський навчальний заклад – Карлів університет. Почав роботу в 1348 році і з того часу став притулком для багатьох видатних мислителів, фахівців і дослідників. Карлів університет знаходиться на першій сходинці чеського рейтингу вузів і навіть входить у список кращих університетів світу (QS World University Rankings).
Тут іноземці також можуть безкоштовно навчатися на чеському або платно – на англійських програмах. Перелік напрямів підготовки: філософія, юриспруденція, і природознавство. Також можна вибрати фізико-математичний, педагогічний факультети або область соціальних наук.
На сімнадцяти факультетах університету навчається понад 53 000 студентів, у їх розпорядження кілька бібліотечних комплексів, передові дослідні лабораторії і сучасна навчальна інфраструктура.
Ну й останнє, що може переконати вибрати Карлів університет абітурієнтів, які люблять фізику – саме тут свого часу викладали видатні вчені Нікола Тесла і Альберт Ейнштейн.
Університет зі славною історією, відзначив у 2017 році 310 років з моменту свого заснування. Вважається найбільш відомим і престижним навчальним закладом для абітурієнтів, бажаючих отримати технічну освіту. Входить в рейтинг університетів THES-QS в категорії технічних наук, зайнявши 121 місце, активно реалізує програми обміну студентами в рамках Erasmus Leonardo.
Наразі приймає студентів на такі факультети:
У стінах університету на програмах бакалавріату та магістратури навчаються 25 000 студентів. Додатковим умова для іноземних громадян – здача іспиту на знання чеської мови на рівні B2 і вище.
Найстаріший університет Брно, вперше прийняв у свої стіни абітурієнтів в 1849 році.
Проводить навчання з широкого спектру технічних та природничих спеціальностей, пропонує навчальні програми з архітектури та мистецтва, також входить у список найкращих вузів світу QS World University Rankings.
Студентам пропонується навчання в сучасних корпусах на 8 факультетах, число студентів у поточному році дорівнює 24 000.
Для вступу іноземці складають іспит на знання чеської і проходять профільний письмовий тест за спеціальністю, за деякими напрямками передбачено творчий конкурс.
Доступні факультети:
Перші студенти з’явилися в університеті імені Масарика в 1919 році. Нині цей навчальний заклад лідирує за кількістю заявок від студентів з Чехії та іноземних абітурієнтів, і вважається другим (після Карлова) за величиною університетом країни.
Вигідно відрізняється інтенсивним впровадженням у навчальний процес численних міжнародних програм. Тут практикуються спільні проекти, подвійні дипломи та семестрове навчання у вузі іншої країни за напрямом обміну.
Вуз приймає студентів на 9 факультетів, серед них:
Для вступу в університет абітурієнти в обов’язковому порядку, крім інших іспитів, здають «Тест на передумови до навчання», що складається з 60 питань з варіантами відповіді. Пройшли конкурс навчаються на чеській безкоштовно або англійською – платно. Є можливість продовжити стандартну програму навчання (бакалаврат передбачає три роки, а магістратура – два), якщо студент не встиг набрати потрібну кількість годин, однак послуга платна.
Заснований в 16 столітті, щорічно здійснює набір на вісім факультетів. Завдяки університету Палацького, невелике містечко Оломоуц став по-справжньому студентським краєм, де постійно кипить життя.
Відмінний вибір для студентів, які шукають затишне місто з гідним рівнем життя й цінами, що дозволяють економити на повсякденних витратах.
У поточному сезоні виш проводить набір за такими напрямами:
На гуманітарні спеціальності здається «Тест на передумови до навчання», за іншими спеціальностями можливі профільні іспити і усну співбесіду.
Університет Палацького знаменитий своїми культурними і громадськими заходами, регулярно організовує фестивалі, концерти, конференції. Студенти мають можливість займатися поглибленими дослідженнями в спеціалізованих корпусах, чеською навчання безкоштовне.
Престижна музична академія, орієнтована на підготовку студентів за напрямами музика, танець, кіно, телебачення та сучасні медіа. Далеко за межами Чехії відома Школа кіно та телебачення університету, її регулярно включають у кращі кіношколи світу.
Університет має сучасну і вичерпної інфраструктурою, до послуг студентів студії звукозапису, концертні зали, приміщення для репетицій, велика музична бібліотека, власний театр.
Для казахстанців, українців, росіян, білорусів потрібно скласти іспит на знання чеської мови на рівні B2 і пройти творчий конкурс.
Документи приймаються за такими напрямами:
В Остравському університеті здобувають освіту понад 10 000 осіб, це державний виш, де навчання на чеській безкоштовне. Його історія сягає корінням у середину двадцятого століття, коли було відкрито педагогічний коледж, але офіційно датою заснування Остравського вузу вважається 1991 рік.
Документи іноземні абітурієнти можуть подавати на шість факультетів:
Як правило, на одне місце – в залежності від популярності напряму – претендують від 2 до 5 осіб.
Диплом Остравського університету стає все більш престижним і затребуваним з кожним роком в міру того, як адміністрація навчального закладу надає студентам все більше можливостей займатися дослідженнями, брати участь у конкурсах і їздити по обміну.
Чеські державні вузи надають безліч можливостей для отримання стипендій і грантів, які полегшать фінансове становище студентів і стимулюватимуть їх на подальші звершення.
В цілому стипендії можна поділити на три великих групи – це соціальні виплати, нагороди за гарне навчання та дослідницькі стипендії, орієнтовані на реалізацію стратегічно важливого для університету проекту. Додатково, кожен університет розробляє свої власні стипендіальні програми.
Наприклад, Університет Томаша Баті в Зліні надає стипендії студентам з обміну у розмірі 5 000 злотих в місяць.
Звичайно, для отримання будь стипендії слід пройти конкурс серед інших бажаючих. Але є можливість вже на етапі підготовки до університету отримати грошову підтримку. Таку унікальну послугу пропонує, зокрема, Prague Education Center, який займається підготовкою іноземних студентів до навчання в Чехії.
Чехія – приваблива країна і з точки зору вартості проживання. За умови, що студент отримає гуртожиток, знаходження в країні вийде дуже економним. У порівнянні з іншими країнами Євросоюзу, ціни на продовольство і предмети першої необхідності в Чехії залишаються доступними для учнів. Найбільш дорогими вважаються такі міста, як Прага, Брно та Карлові Вари.
Університети в Карлових Варах, до речі, хоча і не входять в топ країни, вважаються дуже авторитетними у сфері судової і нотаріальної діяльності. Більш низькі ціни в Ліберці, а також в Подебрадах. Втім, різниця невелика, так і студент може отримати допомогу від власного університету і пільги на проїзд у громадському транспорті.
Чехія пропонує унікальну можливість отримати безкоштовне і висококласне навчання з будь-якої спеціальності, починаючи від менеджменту і закінчуючи екологією. Студентам, які планують навчатися за спеціальностями, радимо придивитися до Академії музичних мистецтв та Університету Яна Пуркіне. Отримати міцне юридична освіта можна у вузі Масарика nf Карловому університеті. Західночеський університет в Плзні має знаменитий факультет електроніки, а в Університеті Палацького можна отримати теологічну освіту. Яким би не був вибір іноземного абітурієнта, в Чехії знайдеться підходящий варіант.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy