Нерідко можна почути, що ні консульства, ні візові центри не повертають візові збори, якщо сталася відмова у видачі візи в Польщу. Це вписується в певну логіку, т. к. незалежно від причин відмови, свою роботу в ППВА та диппредставництва провели, і справедливо вважають, що вона повинна бути оплачена. І все ж повернення консульської та візового збору можливий. Здійснити виплату можуть страхові компанії, чий поліс був одним з необхідних документів при подачі на візу. Проте це повинні бути визначені страхові, визначені поліси та певні умови. Як повернути гроші, витрачені на візу в Польщу у 2025 році, при відмові її видати, читайте в цьому матеріалі.
Для початку дуже коротко згадаємо, про що взагалі йде мова. Що за страховка? Що за візові збори? Хто і що може повернути? Якщо ці терміни не знайомі, обов’язково перейдіть за посиланням, щоб детально вивчити питання.
Важливо відразу зрозуміти, що мова піде про випадки відмови у візі. Тобто претендент подав всі документи на візу, консульство розглянуло запит і видало негативний висновок. Повернення коштів, коли людина сама відмовляється від візи або консульство / візовий центр не можуть виконати своїх обов’язків, розглянуто в цій статті.
Для прикладу будуть взяті умови страхової компанії PZU, чинних для України. По-перше, українці отримують візи частіше інших, а, по-друге, саме ця компанія є найбільш популярною у претендентів. Зверніть увагу, що страховка може називатися «Туристичної» навіть якщо реальні підстави для візи не пов’язані з туризмом.
Однак скористатися зазначеною технологією можуть і громадяни інших країн, і клієнти інших страхових. Для цього спочатку перед відкриттям поліса необхідно уточнити:
Решта в цілому буде відповідати описаним процесів. До того, і в разі PZU багато необхідно уточнювати та готувати заздалегідь. До цього і перейдемо.
Це індивідуальний для кожної страхової параметр. PZU, розглянуте для прикладу, однозначно заявляє про двох важливих параметрах:
З цього випливає важливий момент. Ніякі додаткові витрати, навіть якщо вони й оплачували необов’язкові послуги ППВА (наприклад, копії, фото, допомога в заповненні анкети для національної або шенгенської віз тощо) не відшкодовуються. Не підлягають компенсації й банківські комісійні, взяті за здійснення переказу.
Розділимо весь процес на дві великі частини – що потрібно зробити до подачі документів на візу, і що після отримання відмови. Увагу необхідно приділяти обох варіантів, оскільки без дотримання деяких умов одного, виконання другого може бути неможливим.
Всі вказані тут і далі кроки вкрай важливі. Обов’язково ознайомтеся з кожним з них, незалежно від їх черговості. Передбачити заздалегідь відмова неможливо, тому підготуватися до можливого повернення коштів потрібно в будь-якому випадку.
На що звернути увагу при покупці поліса? Головне, що необхідно з’ясувати, це сама наявність даної послуги. Приміром, у PZU вона автоматично входить в кожен поліс, що продається для отримання візи. І при покупці в офісі компанії (або безпосередньо в ППВА), і при замовленні онлайн, функція повернення візового збору за замовчуванням входить в набір послуг.
Що важливо при подачі документів на візу? Для отримання візи подається певний пакет документів. Серед них є і квитанції (чеки, виписки) про оплату візових зборів. Як побачимо далі, ці квитанції будуть необхідним документом для повернення грошей за візовий збір від страхової.
Тепер про головне. При відмові у видачі візи, документи можуть не повертатися. Відповідно, необхідна квитанція може залишитися в консульстві / ППВА, а без неї повернути гроші не вдасться. Необхідно заздалегідь потурбуватися про те, щоб чек про сплату збору міг бути надалі представлений в страхову. Для цього в касі банку потрібно попросити дві квитанції про оплату. Якщо поліс купувався онлайн — роздрукуйте ще одну копію.
Що робити, якщо поліс пропонується придбати пізніше? Бувають випадки, коли візовий центр або консульство дозволяє надати страховий поліс не відразу, а в момент отримання паспорта з візою, при позитивному рішенні. Цей спосіб може представляти певний економічний інтерес, але абсолютно не підходить для відшкодування таких витрат.
Ще раз підкреслимо, виплачує величину збору не консульство або ППВА, а страхова компанія. Тобто така виплата є свого роду страховим випадком, до якого віднесено відмова у візі. Якщо на момент відмови страхового поліса ще немає, то і виплат за нього бути не може. Відповідно, для представленої в даній статті технології, договір зі страховою повинен бути укладений на момент подачі документів на візу.
Такі процеси ініціюються у випадку відмови консульства надати візу в Польщу. Якими б ні були причини, буде надано письмове сповіщення про них, або зроблена відповідна відмітка в закордонному паспорті. Цей документ необхідний для отримання компенсації. Але до документів ми повернемося трохи нижче, поки ж визначимося з сумою відшкодування.
Що робити, щоб повернути візовий збір при відмові?
Послідовність дій для отримання відшкодування від PZU досить проста:
Далі можна ознайомитися з презентацією даної послуги від страхової компанії PZU — Україна.
На закінчення ще кілька відповідей на запитання, які виникають у читачів у зв’язку з розглянутою темою.
Важливі причини, по яким відмовили у візі? Це буде залежати від умов роботи страхової. Наприклад, у PZU прямо заявляють, що причина відмови значення не має – компенсація виплачує незалежно від підстав для відмови.
Чи можна подати документи на повернення візового збору онлайн? Подібні функції можуть надаватися страховими компаніями, однак на момент підготовки даного матеріалу у PZU – Україна подібний функціонал передбачений не був.
Як проконсультувати з PZU через інтернет? В страхової є функція «Замовити консультації». На будь-якій сторінці їх сайту www.pzu.com.ua надана форма доступу до замовлення. Досить вказати ПІБ і телефон, щоб у відповідь на запит Вам передзвонив співробітник компанії. Є і можливість письмового спілкування по e-mail, для чого необхідно відзначити цю функцію в тій же формі.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy