Один з обов’язкових кроків для отримання польської візи – подача документів. Зроблено це може бути декількома способами, які в різних країнах можуть відрізнятися. Десь вимагається попередня реєстрація, де можна пройти в порядку загальної черги. Багато залежить і від типу візи, і від місця подачі. В результаті, теоретично один з найпростіших кроків у справі отримання візи, може заплутати і змусити втратити час. У даній статті ми детально розберемо всі способи, як можуть зареєструватися на візу в РП українці у 2024 році.
Польща, на відміну від деяких інших країн ЄС, делегувала повноваження по прийому документів візових центрів. Шенгенські та національні візи можна оформити за допомогою VFS Global – офіційного посередника.
Інформація актуальна для всіх країн, що розглядаються, але з часом вона може змінитися, оскільки існують європейські норми, що змушують змінювати посередників раз у кілька років.
Передача деяких повноважень ППВА не означає відмову від прийому документів посольствами, але у кожного зі способів правила реєстрації відрізняються. Подальший розгляд будемо проводити з урахуванням двох типів віз:
А також двох способів подачі документів:
Зрозуміло, знайдуть відображення і відмінності в правилах, при цьому основний акцент буде зроблений на столичні установи. Інформація з інших консульських округах може незначно відрізнятися.
Відразу розділимо способи встати на чергу за типами віз, та окремо подивимося на умови кожної з розглянутих країн. Враховано будуть методики особистого подання документів.
Правила організованих груп можуть бути дещо іншими.
Оформленням Шенгену займаються ППВА всіх трьох держав, але способи записатися помітно різняться.
Насамперед, кілька слів про саму необхідність отримання Шенгенських віз в Україні. З введенням безвізового режиму у багатьох випадках така потреба відпала, оскільки «безвіз» як раз і замінює собою «шенген», тобто можливість перебування до 90 днів на півріччя. Однак особи, яким недоступне безвізове перебування в ЄС (наприклад, паспорт старого зразка), можуть отримати візи типу С. Про них і піде розмова далі.
Можливість отримання Шенгенських віз українцями не означає, що такий дозвіл можна оформити після використання днів «безвізу». Обидва способи віднесені до одного типу перебування – короткостроковим. Можливі періоди за ним (90/180) враховуються разом. Відповідно, вибравши дні безвізового перебування, розраховувати на отримання візи З» не можна.
Тепер, власне, головне. Система попереднього запису на Шенгенські візи для українців скасована. Звертатися за даним типом віз в ППВА громадяни України можуть у порядку загальної черги.
Візи типу D в Польщі так само можна оформити через офіційні ППВА.
Реєстрація в українські ППВА з метою отримання національних віз, принципово відрізняється від шенгенських. Потрібен попередній запис, а сам процес проходить у декілька етапів:
Дуже важливо перевірити вірність контактних даних, оскільки саме з їх допомогою буде здійснена зв’язок співробітників ППВА з заявником.
Відмовитися від запропонованих дат можна один раз. В цьому випадку оператор зв’яжеться через кілька днів з новою пропозицією. При повторній відмові реєстрація анулюється.
Звертатися можна і безпосередньо в посольства. З одного боку, це виключить необхідність оплати сервісного збору, але, з іншого, географія і кількість відвідувачів (черги) можуть бути не завжди зручні для заявників.
Посольства приймають документи на обидва типи віз за загальною схемою, тому далі не будемо розділяти опис на шенгенські та національні дозволу. Мало того, процедура реєстрації у всіх розглянутих країнах однакова, і відрізняється лише вибором країни на першому етапі заповнення анкети.
Посольства / консульства Польщі всіляко підкреслюють зручність подачі через ППВА, мабуть, бажаючи знизити навантаження на своїх співробітників. Однак і безпосередня подача через ці установи можлива.
Для цього буде потрібно ряд кроків:
Просто? Не поспішайте радіти. Запис через е-консулат досить трудомісткий процес зі своїми нюансами. Детально ознайомитися з заповненням анкети такими (та іншими) способами можна в даному матеріалі. Обов’язково вивчіть всі тонкощі, щоб не зробити помилку.
На жаль, такі варіанти трапляються досить часто. Особливо актуальна проблема в передсвяткові або літні дні, коли кількість бажаючих відправитися в РП масово збільшується за рахунок туристів.
Ми дамо кілька простих порад, як уникнути такої ситуації, або що робити, якщо вона вже сталася:
Ще один варіант – звернення до комерційним посередникам. Це досить неоднозначний спосіб, оскільки серед них можуть бути і шахраї. Але якщо є хороші рекомендації на конкретну організацію (наприклад, хтось із близьких користується послугами і цілком задоволений), то можна вдатися й до посередницьких послуг. Правда, за це доведеться заплатити додатково.
Коли дата і час отримані, залишається відвідати ППВА або посольство/консульство для подачі документів. Відповідно, пакет вже повинен бути зібраний і збігатися з метою візиту і типом візи.
У запису на подачу документів на польську візу багато спільного в розглянутих країнах. Є й принципові відмінності. Тепер ви знаєте технологію реєстрації, а ми у висновку коротко пояснимо, для чого розглядаємо Україну і Білорусь в одній статті.
Річ у тім, що при наявності посвідки на проживання, громадяни однієї з цих держав можуть подавати на польську візу не у своїй країні, а за місцем фактичного проживання. У цьому випадку будуть застосовуватися норми, встановлені для країни подачі (за винятком вартості – вона прив’язана до громадянства). Таким чином, іноді корисно знати і правила сусідніх країн.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy