Отримати підстави для в’їзду в Польщу, зібрати документи, записатися на прийом і подати заяву – все це обов’язкові етапи отримання польської візи. Період розгляду запиту займає деякий час, і в цей період багато втрачають контроль над ситуацією. Що відбувається? Який етап розгляду? Які результати? У даній статті ми докладно розглянемо всі можливості відстеження готовності візи в Польщу в 2025 році, щоб отримувати інформацію найбільш оперативно, і, отже, вживати термінових заходів у разі виникнення проблем.
Щоб відстежити паспорт з візою існує кілька онлайн способів. Вони, як побачимо далі, не відрізняються при подачі у візових центрах або безпосередньо в посольствах, але свої особливості можуть бути в різних країнах СНД. Розглянемо технології перевірок.
Оскільки і візові центри та посольства / консульства Польщі приймають документи на всі типи віз – і шенгенські та національні – перевірка здійснюється однаковими способами С і D типів.
У кожному з випадків, після подання документів на розгляд, здобувач отримує на руки квитанцію, що його заяву прийнято. Крім іншого, у цьому документі є унікальний ідентифікатор заявки – обов’язково збережіть його, т. к. перевірити статус візи можливо тільки з використанням даного коду.
Другий обов’язковий параметр для перевірки – дата народження претендента. Напевно, забути його шанс невеликий, в крайньому разі завжди можна побачити дату в офіційних документах.
Нагадаємо, візові центри VFS Global є офіційними посередниками від польського уряду, яким делеговані повноваження щодо прийому та первинної перевірки документів. У разі позитивного рішення, через пункти прийому візових анкет (ППВА) можна отримати паспорт з візою.
Незважаючи на те, що основна перевірка та прийняття рішення здійснюються дипломатичними працівниками РП, візові центри отримують інформацію про хід справи, з якої і можна ознайомитися.
Зверніть увагу, що у всіх розглянутих країнах при введенні дати народження необхідно використовувати форматі дд/мм/рррр”, тобто двозначне число дня, двозначне місяця і чотиризначне року, для України розділене знаком «/», а для Білорусі — точкою.
Українські ППВА пропонують виключно онлайн-методику перевірки. Для її здійснення:
Вся наявна зараз інформація по візі буде доступна.
При введенні реєстраційного номера зверніть увагу на літерний префікс, що стоїть на початку. Вводити дані треба разом з ним. Якщо символи розділені різними знаками (слеш, дефіс тощо), то і їх введення обов’язковий.
Посольства, як правило, не надають окремих інтерфейсів перевірки статусу польської візи. Однак відомості перебувають у спільній базі даних, до якої і має доступ візовий центр.
Відповідно, навіть при подачі через посольство, відстежити паспорт з візою можна одним з вищевказаних методів, одно актуальних і для ППВА, і для подачі через посольство / консульство.
Найбільш поширеним випадком відсутності даних при відстеженні візи є незавершеність перевірки. Інформації поки що ще немає. У цьому випадку буде відображатися рядок з відповідним статусом («Дані перевіряються» або аналогічний).
Однак бувають випадки, коли і онлайн-системи, і навіть телефонні запити, призводять до відповіді, начебто, «Шукайте інформацію на квитанції». Поставтеся до цієї інформації дуже уважно!
У деяких випадках дата отримання готової візи встановлюється заздалегідь, ще при подачі документів. Як не дивно, але чиновники рідко попереджають про це. Щоб з’ясувати термін отримання візи, потрібно уважно вивчити квитанцію, отриману при подачі документів.
Якщо дата визначена, то інформація про стан справ може не відображатися при онлайн-запитах, а також не надаватися через телефон.
Не рекомендується використовувати неофіційні сервіси перевірки готовності польської візи. Несертифіковані посередники можуть мати обмежений доступ до БД, або зовсім виявитися шахраями.
Однак, якщо заява на візу подавалося через посередника, що має певний статус – наприклад, через туристичне агентство такого посередника буде доступна офіційна інформація, і дізнатися статус можна через нього.
З’ясувати готова віза або просто немає. Усього кілька кліків і інформація у вас на екрані. Але, як видно, в кожному процесі є свої невеликі нюанси, які можуть заплутати ситуацію і змусити втратити час.
Тепер ви знаєте як відстежити візу в Польщу і на що звернути увагу. Ми, зі свого боку, будемо вдячні за коментарі від читачів, з описом різних проблем, викликаних спробами дізнатися статус візи, і іншими труднощами.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy