Як заощадити і недорого зняти гроші з польської карти в Україні в банкоматі та в касі

Працюючи в Польщі, дуже зручно отримувати зароблену плату на банківську картку. Тут і підтвердження отримання зазначених сум, та контроль за рухом коштів, і багато іншого, що дає людині сучасна європейська банківська система. Однак нерідкі випадки, коли знімати кошти належить на батьківщині. Тоді й постає питання: як вигідніше зняти гроші з польської карти на території України у 2025 році? Цьому і буде присвячено цей матеріал.

Як заощадити і недорого зняти гроші з польської карти в УкраїніЯк заощадити і недорого зняти гроші з польської карти в Україні

Що потрібно знати, щоб зняти гроші

Зняти гроші з іноземної карти можна практично в будь-якому відділенні або банкоматі будь-якого банку. Це безперечна зручність, але обов’язково треба мати на увазі, що:

  1. За кожну операцію банки можуть брати комісійні. Їх розмір індивідуальний і залежить не лише від банку, але і від умов конкретного рахунку.
  2. З рахунків, номінованих у валютах інших держав (євро, долари, злоті тощо), в банкоматах на батьківщині знімаються кошти тільки в національних валютах. У більшості випадків курс менш вигідний, ніж в обмінних пунктах. Зняти готівкову валюту можна тільки в касах деяких банків, але і тут можливі додаткові комісійні.
  3. Карта іноземного банку може бути випущена як частина їх внутрішньої платіжної системи, а може бути учасником широко поширених міжнародних систем (Віза, Мастеркарт). У другому випадку зняти кошти вийде швидше, зручніше і вигідніше.
  4. У Польщі та країнах СНД, працює велика кількість міжнародних банків. В деяких випадках вигідніше відкривати за кордоном рахунок в банках, які мають представництва і на батьківщині. Однак це справедливо не у всіх випадках, та інформацію про умови таких транзакцій слід з’ясовувати заздалегідь.
  5. Найчастіше комісійні можуть виражатися у вигляді відсотка від переказу плюс якась фіксована сума. Вигідніше перевести в готівку кошти в Польщі (див. нижче), але якщо все ж доводиться знімати вдома, краще робити це великими сумами меншу кількість раз.

Що ж необхідно з’ясувати перед відкриттям рахунку для більш вигідного зняття коштів з картки на батьківщині? Це має бути наявність (або відсутність) і розмір наступних параметрів:

  1. Вартість обслуговування рахунку. Якась сума, що знімається щомісяця за користування рахунком.
  2. Є оплата інтернет-банкінгу, тобто знімаються додаткові кошти при переказі коштів через особистий кабінет на сайті банку.
  3. Відсоток (або фіксована сума) переказу коштів за кордон. Іншими словами, скільки візьме ваш банк (банк-емітент) при знятті коштів з картки за кордоном.
  4. Той же параметр, але у банку на батьківщині, через який будуть зніматися кошти. При цьому варто окремо з’ясувати розмір комісійних за зняття в банкоматі або касі, у валюті рахунку або національній валюті.
  5. Обмеження на зняття на добу – ліміт, понад якого банк не дозволяє переказувати кошти протягом одного дня.
  6. Курс банку при конвертації іноземної валюти в національну. У кожного обраного банку можуть бути свої курсові правила. Існує і так звана «Курс валют Visa» для власників цих карт і аналогічний параметр для MasterCard, однак і вони носять лише рекомендаційний характер і не зобов’язують банки конвертувати кошти на їх основі.

Із-за постійної волатильності курсів (їх різниці на момент відкриття рахунку і зняття коштів) буває важко прорахувати параметр конвертації.

Вибираючи банк і відкриваючи рахунок, порівняйте запропонований курс з офіційним або обмінним на цей же день, щоб зрозуміти їх різницю. Яким би не був курс надалі, різниця у відсотках буде приблизно такою ж.

Вказані основні витратні параметри при знятті коштів з іноземної карти, проте необов’язково всі вони можуть бути присутніми. Одночасно, банки можуть вводити й інші (в деяких випадках неочевидні спочатку) комісії.

Як вигідніше перевести в готівку кошти з польської карти

Перш ніж перейти до способів зняття коштів з іноземних карт на батьківщині, коротко зупинимося на самому вигідному способі переведення в готівку.

Якщо картка емітована в Польщі, то самим виграшним буде зняття коштів в РП, у банку, який видав картку. Однак слід мати на увазі два фактори: безпека та обмеження на ввезення готівки (на даний момент для резидентів ця сума становить 10 000 євро).

Як зняти гроші в банкоматі з іноземної картки

Рахунок відкрито, отримана карта, кошти почали надходити. Іноземець повернувся додому і зіткнувся з необхідністю зняти гроші.

Зверніть увагу, що банки можуть встановлювати свої ліміти на зняття коштів у банкоматах на добу. У той час як у відділеннях таких обмежень, як правило, немає. Проте при знятті у касах, банки можуть брати свої комісійні, плюс до комісійних банків-емітентів.

Одне з головних питань, яке повинно хвилювати громадян України, обмінний курс. Річ у тім, що деякі банки конвертують валюту безпосередньо, наприклад, злотий – гривня, а інші використовують т. зв. крос-курс – спочатку переводять злоті в долар і тільки потім в гривню. В останньому випадку втрати при знятті можуть бути вище.

Необхідно уважно читати договір – іноді розплачуватися за покупки в українських магазинах польськими картами більш вигідно, ніж переказувати кошти.

Попри те, що точні відсотки банки не пред’являють (вірніше, пред’являють в такому вигляді, що зрозуміти що-небудь досить важко), досвідченим шляхом вдалося встановити кінцевий відсоток деяких українських банків. Зняти намагалися дві суми – 1000 і 5000 гривень, відсотки, які вимагає банк наступні:

Банк З 1000 З 5000
Аваль 50 грн Немає даних
АльфаБанк 40 грн 150 грн
ПриватБанк 40 грн 116 грн

До даних слід ставитися як до орієнтовних, оскільки вони можуть бути змінені.

Разом з тим, є ряд банків, які мають прямі домовленості про пільгові перекази. Хорошим прикладом є співпраця української філії Кредо Банку з польським PKO Bank Polski.

Суть процесу:

  1. На території України відкривається рахунок в Кредо Банку в злотих. Вартість – 10 гривень.
  2. Користуватися карткою можна і на території РП – комісійні за операцію в банкоматах: 2,5 zł сума зняття / поповнення не впливає).
  3. Більш зручно та вигідно відкрити в Польщі рахунок у PKO Bank Polski  та переказувати гроші на свій рахунок в Кредо Банк.
  4. Зробити це можна і без відкриття рахунку – достатньо прийти у відділення PKO Bank Polski й зробити переказ на свій рахунок Кредо Банку. Вартість транзакції — 10 zł.
  5. В залежності від необхідності, можна переказувати гроші в Кредо Банк і знімати, повернувшись додому, або залишити карту у рідних.

Всі операції можна відстежувати за допомогою інтернет-банкінгу або СМС-повідомлень.

Що робити, якщо зняти гроші не вдається

На жаль, попри всі норми та правила, іноді банкомати відмовляються приймати польські карти. Такі випадки зустрічалися на території всіх держав СНД і ставали причинами проблем з картою, рахунком тощо індивідуального характеру.

Відповідно, єдиним способом розв’язання проблеми є звернення в банк за роз’ясненнями. Почати можна з представництва банку на батьківщині, при його наявності. У випадку, якщо там підказати не зможуть, треба дзвонити в банк-емітент карти.

Як зняти гроші з картки Приватбанку у Польщі

Часто виникає зворотна необхідність – потрібно зняти гроші з картки, випущеної на батьківщині, перебуваючи в Польщі. Розглянемо це питання на прикладі карти Приватбанку. Більшість великих банків застосовують подвійну конвертацію при перекладі гривні в злотий. Плюс додають свої комісійні. В результаті — значні втрати.

Єдиний польський банк, з банкоматами якого у власників карт Приватбанку «толерантні відносини» — Bank Millennium. Курс обміну трохи менше, ніж «картковий курс», зазначений на сайті Привату. Ще 2% бере собі Міленіум. Це, звичайно, не безкоштовно, але на даний момент більш вигідної пропозиції ми знайти не змогли.

За порадою представників самого Приватбанку, краще переказувати кошти у валюті тієї країни, у якій перебуваєте. Інакше можливі додаткові витрати. Також банк запевняє, що розплачуватися за товари вигідніше, ніж знімати готівку.

Підсумовуючи, можна сказати, що зняття грошей з іноземної карти в Україні можливі та нескладні, але не знаючи деталей, можна втратити значні суми. Варто уважно вивчити всі можливі проблеми, приховані і явні платежі, щоб не втратити зароблені власною працею гроші.