Греція це країна з чудовою гостинністю, яскравим сонцем і безліччю пам’яток.
Особливості життя в Греції
Сьогодні плюси та мінуси життя в Греції розподілилися нерівномірно, схиляючись більше в бік негативної оцінки, і це точка зору швидше місцевих жителів. Але хоч би що там було, ця держава, як і раніше, продовжує залучати вихідців з-за кордону.
У всякому разі, міністерство економіки вже в цьому році обіцяє зростання ВВП, а також поліпшення ситуації на ринку праці.
Пошук роботи
В 2024 році іноземці все також затребувані в наступних напрямках: збір цитрусових, оливок та догляд за тваринами на фермах. До працівників у цій сфері особливо не чіпляються, а тому отримати місце можна і без знання мов.
Не варто забувати, що провідним напрямом економіки тут є туризм. Приймати гостей у Греції готові всі 12 місяців в році. Тому якщо ви завжди мріяли жити на Родосі і хочете знайти себе в туристичному або готельному бізнесі, то для цього є всі можливості. Крім того, постійно шукають жінок, які готові прибирати будинки, приватні вілли, апартаменти, а також доглядати за літніми людьми. Заробіток в цих сферах, однак, не так вже високий – 350-500 євро в місяць. А от щоб отримати гідну оплату праці (від 2000 євро), доведеться заручитися гарним фахом та досвідом роботи.
Освіта
Система навчання підростаючого покоління у цій країні така ж ступінчаста, як і в інших європейських державах:
- дитячий садок;
- початкова школа;
- гімназія чи ліцей;
- вуз.
Останній етап тут не є обов’язковим. Але варто пам’ятати, що вища освіта в Греції визнана одною із найбільш якісною і до того ж недорогою. Тут функціонують 18 університетів, 6 з яких увійшли в топ-800 кращих ВНЗ світу.
Ведення бізнесу
Незважаючи на економічні труднощі, які зазнала республіка в останні роки, відкриття власного бізнесу тут залишається актуальним для багатьох підприємців. І хоча перше, з чим доводиться зіткнутися закордонним інвесторам, це корупційна складова, бюрократичний механізм і часом не надто прозоре законодавство, тим не менше і тут можна знайти вигідні ніші.
Слід звернути увагу на такі напрямки:
- аграрний сектор;
- туризм;
- енергетика;
- харчова промисловість;
- фармацевтика;
- будівництво;
- медицина.
А ось вибираючи регіон для ведення справ, не має ніякого сенсу загострювати увагу лише на столиці. Для цих цілей цілком підійдуть Салоніки, Патри, Пірей, Крит.
Щоб відкрити свою справу, доведеться пройти процедуру реєстрації в Торгово-промисловій палаті, відкрити рахунок у банку, зареєструвати співробітників в центрі зайнятості. А ось найпопулярнішими формами організації компанії вважаються ТОВ і приватна компанія з обмеженою відповідальністю.
Медичне обслуговування
Серед своїх європейських соратниць ця країна займає одне з останніх місць за рівнем розвитку охорони здоров’я. Ще зовсім недавно її цілком можна було віднести до систем охорони здоров’я країн, що розвиваються. Але не можна не відзначити, що в останні десятиліття уряду вдалося досягти значних результатів і підвищити позиції Греції в рейтингу.
Особливістю надання медичних послуг є нерівномірний розподіл населення всередині грецькій території, внаслідок чого особливою завантаженістю відрізняються лікарні Салонік і Афін. В інших регіонах, наприклад, на невеликих островах, задовольняються лише одним лікарем на всіх жителів.
У загальній складності на поточний момент країна має 128 лікарнями, 160 центрів здоров’я, сотні муніципальних і державних поліклінік. При цьому медицина в Греції є одним з найбільш пріоритетних напрямків розвитку в економіці країни.
У скільки обійдеться життя в Греції
Ще на початку 2000-х років цілком по силам було знайти заробіток в 1 600-2 000 євро, що на тлі інших європейських держав було зовсім навіть непогано. У розпал кризи зарплати почали поступово зменшуватися, що стало одним з варіантів рішення виходу з бездонної боргової ями.
Дуже серйозно в цьому постраждали працівники сільського господарства, виробничого сектора та творчих професій. При цьому такі явища зачепили всі верстви населення, включаючи пенсіонерів.
Попри кризу, видатки місцевих жителів залишилися на колишньому рівні. До обов’язкових витрат можна віднести медичну страховку і комунальні платежі. У середньому звичайна сім’я віддає приблизно близько третини своїх доходів на оплату різного роду рахунків.
Щоб зрозуміти, скільки коштує жити в Греції, показовіші все буде розглянути ціни на продукти харчування.
Найменування | Вартість в євро |
---|---|
Хліб | 0.8 |
Цукор | 1 |
Молоко | 1 |
Риба свіжа | 10 |
М’ясо | 8 |
Кави (500г) | 7 |
Пиво (0,5 л) | 4 |
В середньому на прожиток сім’ї з трьох осіб потрібно відкласти близько 16% від свого достатку. Як видно зі сказаного, на всі інші потреби найчастіше залишається тільки 50% від того, що було зароблено.
Громади мігрантів
Як і в багатьох інших країнах, поняття «громади мігрантів» має на увазі під собою мешканців усіх колишніх радянських територій. В наші дні на територію грецької держави виїжджають в основному етнічні греки.
Місцем свого проживання вихідці з СНД найчастіше вибирають Афіни і Салоніки.
Хоча в маленьких містечках також іноді можна зустріти знайому мова.
Плануючи переїзд на нове місце проживання, мігранти завжди прагнуть знайти земляків у чужій державі.
Те, як живуть українці в Греції, багато в чому залежить від ставлення місцевих жителів до новоприбулих. А його тут цілком можна назвати дружнім. У всякому разі, краще, ніж те, яке виявляють до тих же пакистанців, сирійців і афганців.
Адаптація на грецькій землі відбувається досить швидко. Вивчення мови не вимагає багато сил і часу. А ось з чим доведеться звикнути, так це з допитливістю греків, які будуть пильно стежити за вашим способом життя, побутом і звичками. А тому не буде зайвим все ж підтримувати стосунки зі своїми колишніми співгромадянами, щоб швидше вивчити всі тонкощі життя в Греції.