Меню Закрити

Аеропорт Барселони Ель-Прат – головні повітряні ворота Каталонії

Іспанія – одна з найбільш привабливих країн для українських туристів в 2023 році. Теплий клімат, архітектурні пам’ятники, життєрадісний народ, багатство місцевої кухні й прекрасні вина, невисокі в порівнянні з іншими країнами старої Європи ціни – все це привертає величезну кількість мандрівників з усього світу. Каталонія – найбільш розвинута економічно частина Іспанії. Столиця Каталонії Барселона – одне з найпривабливіших європейських міст. Але ми розповімо про повітряну гавань – аеропорт Барселони Ель-Прат.

Аеропорт Барселони Ель-Прат

Загальні відомості про аеропорт

Ель-Прат – найбільший аеропорт Каталонії. У 2017 році він обслужив понад 47 мільйонів пасажирів. Повітряна гавань знаходиться в 14 км на північний захід від центру Барселони, в місті Ель-Прат-де-Льобрегат. Це другий за важливістю аеропорт Іспанії після мадридського Барахас. Авіаційна траса між цими двома аеропортами є найбільш жвавою у світі за кількістю перевезених пасажирів. Щоправда, у 2008 році між аеропортами проклали лінію швидкісних поїздів, і кількість авіарейсів на цьому напрямку зменшилася.

Ель-Прат має два пасажирські термінали, звідки можна потрапити на будь-який материк і більшу частину країн планети. Крім пасажирських літаків, з аеропорту відправляються вантажні рейси. Тут три злітно-посадкових смуги. Дві з них асфальтовані, третя бетонна. Довжина авіа смуг – 2540-3352 м.

Ель-Прат знаходиться за адресою: 08820 Ель-Прат-де-Льобрегат, Барселона. Телефони для довідок: 902-404-704; (+34) 91-321-10-00.

Офіційний сайт можна знайти в інтернеті за наступним посиланням. Мови сайту – англійська, іспанська і каталонська. Можна читати й українською мовою через перекладача Google.

Напрямки польотів і авіакомпанії

В даний час рейси з та Ель-Прат здійснюють 126 авіакомпаній. Аеропорт пов’язаний з усім світом, крім Антарктиди. Подивитися розклад рейсів онлайн можна на сайті аеропорту.

Структура Ель-Прат

Схема аеропорту охоплює пасажирські термінали T1 і T2. В даний час найбільш активно використовується Т1. Він побудований останнім, у 2009 році, і є більш сучасним і містким. Площа – понад 500 тис. м². У терміналі знаходяться:

  • Стійки реєстрації пасажирів – 166.
  • Ворота – 101.
  • Багажні каруселі – 15.
  • Паркомісця для автомобілів – 12 тис.
  • Торгові площі понад 20 тис. м².

Стоянка в аеропорту коштує по-різному. Все залежить від обслуговуючої фірми та розташування стоянки. Конкретніше ціни можна дізнатися на сайті.

Термінал Т2 до 2009 року був головною будівлею аеропорту Барселони. Він розбитий на три під термінала – А, В і С. Після того як до олімпіади був збудований Т1, Т2 обслуговує в основному виліт/приліт недорогих компаній – лоукостерів і невеликих регіональних авіакомпаній.

Напрямки польотів і авіакомпанії

Термінали знаходяться на відстані 4 км один від одного. Трансфер між ними здійснюється автобусами, які курсують цілодобово. Інтервал руху шатлів становить 6-7 хвилин. Купувати квиток на ці автобуси не потрібно, вони працюють безкоштовно.

Аеропорт Барселони настільки великий, що було б варто придбати спеціальний путівник. Однак можна скористатися для вивчення схеми терміналів картою Google. Також можна ознайомитись з електронним путівником по аеропорту.

Сервіс

Рівень сервісу в Ель-Прат відповідає кращим світовим стандартам. У безпосередній близькості від аеропорту знаходиться значна кількість готелів. Втім, з-за близькості аеропорту до міста ви можете використовувати для відпочинку перед вильотом або після прильоту будь-який готель Барселони. Більш детальну інформацію про послуги та ціни в довколишніх готелях можна отримати на карті:

На всій території пасажирських терміналів розміщено велику кількість пунктів громадського харчування. Бари, кафе і ресторани розраховані на різні смаки і фінансові можливості пасажирів. Тут можна знайти все – від закусочних, які торгують на винос, до дорогих ресторанів з вишуканим меню і прекрасним обслуговуванням.

Зали очікування

В залах очікування аеропорту пасажирам досить зручно чекати свого вильоту. Однак, якщо ви звикли до комфортних умов можна придбати квиток в зал очікування VIP. Таких в Ель-Прат чотири. Три розташовані в першому терміналі й один – у другому. При цьому варто врахувати, що в Барселону прилітає багато заможних людей і місць у цих залах може не виявитися. Дізнатися необхідну інформацію можна в електронному путівнику по аеропорту.

Додаткові послуги

У безпосередній близькості від терміналів знаходиться велика кількість пунктів прокату автомобілів. В Ель-Прат працюють фактично всі провідні світові компанії цього сектора бізнесу. Avis, Enterprise/Atesa, Europcar, Hertz і Sixt чекають своїх клієнтів.

У двох терміналу безліч різних торгових точок. Ви зможете придбати все необхідне – від книг до предметів гардероба. Пасажири, які вилітають за межі ЄС і Шенгенської зони, можуть скористатися послугами магазинів duty free.

Також у терміналах аеропорту працюють відділення банків. Банківські пристрої самообслуговування розподілені по всій пасажирській зоні аеропорту. Крім того, тут є аптека, медичний пункт, ігрова зона для дітей і безліч інших корисних і приємних сервісних служб.

В Європі існує система, звана tax free. Вона дозволяє при виїзді іноземців повернути сплачений ПДВ при покупках в Європейському союзі. Можна зробити tax free і в Ель-Прат. Для цього потрібно зберегти чеки від покупок.

Транспортне сполучення між аеропортом і Барселоною

Транспортне сполучення Барселони з Ель-Прат організовано чудово. До аеропорту можна дістатися як громадським, так і приватним транспортом. До Ель-Прат прокладені лінії метро. При необхідності свій автомобіль можна залишити на розташованих поблизу аеропорту паркінгах.

Транспортне сполучення між аеропортом і Барселоною

Стоянки таксі розташовані біля термінала Т1 у зоні відправлення шаттла між терміналами. Крім того, у Т2 паркування таксі знаходяться недалеко від кожного під термінала А, В і С. До міста на таксі можна дістатися за 25 хвилин, вартість поїздки – від 20 євро.

В денний час з різних точок Барселони в аеропорт ходить кілька маршрутних автобусів. В залежності від місця посадки тривалість поїздки становить до 45 хвилин. Ціна квитка на такий автобус – 5,9 євро. З 22.00 до 05.00 з інтервалом 20 хвилин відправляється нічний автобус.

Крім того, з аеропорту в центр Барселони з проміжними зупинками курсує електричка. Час шляху становить 30-45 хвилин. Вартість проїзду – 3,8 євро.

Висновок

Барселонський аеропорт Ель-Прат є другим в Іспанії по потоку пасажирів після мадридського. Ці аеропорти пов’язані між собою авіарейсами й швидкісною залізницею. Два термінали Ель-Прат обслуговують десятки мільйонів пасажирів на рік і надають сервіс на найвищому рівні. Транспортне сполучення з Барселоною організовано дуже добре, тому дістатися до аеропорту без проблем можна в будь-який час доби.

Аеропорт Барселони: Відео

Також по темі: