Меню Закрити

Ціни на нерухомість в Іспанії від забудовників і на вторинному ринку

В останні роки вартість нерухомості в Іспанії збільшується через зростання добробуту іспанських громадян. Проте досі ціни на житло, землю і комерційні об’єкти залишаються найнижчими в Європі, що не може не залучати іноземних покупців. Місцевий ринок нерухомості дозволяє підібрати привабливі варіанти для іноземців, які мріють про власне житло біля моря, і для професійних інвесторів, що вкладають гроші в прибуткові об’єкти з метою перепродажу і заробітку на оренді.

Вартість нерухомості в Іспанії

Законодавство Іспанії у сфері купівлі та володіння нерухомістю

Нерухомість будь-якого виду в Іспанії підлягає реєстрації в Реєстрі власності (Registro de Propiedad) із зазначенням даних власника, точної вартості, площі приміщення, сум наявних заборгованостей (при наявності).

Тут на ім’я власника буде оформлений головний офіційний документ – Escritura Publica, якому буде присвоєно унікальний реєстраційний номер, а також номер запису, листків і тому для занесення її в Регістр.

Якщо нерухомість знаходиться в зоні відповідальності Міністерства оборони, перед покупкою доведеться отримати від відомства дозвіл на придбання об’єкта – для цього необхідно пред’явити закордонні паспорти й довідки про відсутність судимості всіх майбутніх власників.

Купити квартиру, будинок або комерційне приміщення на території Іспанії можуть як громадяни країни та її резиденти, так і іноземці. Процедура покупки чітко регулюється податковим законодавством Іспанії, завдяки чому шахрайство з боку недобросовісних продавців повністю виключається.

Придбання іспанської нерухомості характеризується абсолютною “прозорістю” і юридичної надійністю угод купівлі-продажу, які укладаються за участю нотаріуса, який є регіональним представником Реєстраційної палати.

Покупець нерухомості зобов’язується нести встановлені законом витрати на етапі оформлення угоди купівлі-продажу, протягом усього періоду володіння об’єктом і при здійсненні його перепродажу. За несвоєчасну подачу звітності та за порушення термінів сплати податків і зборів податкова служба накладає штраф і призначає пені.

Іноземці, які володіють більш ніж одним видом нерухомості, зобов’язані призначити офіційного представника з фінансових питань (резидента або іноземця на відповідній посаді).

Згідно з нормами іспанських законів, на продаж об’єкта нерухомості мають право такі особи:

 • власник (якщо власників кілька або власник перебуває у шлюбі, потрібна згода всіх власників або нотаріально завірена довіреність від них);
 • представник власника з нотаріальною довіреністю на проведення угоди купівлі-продажу;
 • ліцензоване агентство нерухомості, яке має нотаріально завірену довіреність від власника нерухомого майна.

Відчуження нерухомості є неможливим до тих пір, поки у колишнього власника об’єкта є заборгованості перед податковими органами.

Покупка квартири в Іспанії

Аналіз ринку нерухомості та прогнози

Іспанський ринок нерухомості постраждав від глобальної фінансової кризи. З 2008 року ціни на об’єкти впали в цілому на 30 %. Деякі квартири й будинки сьогодні продаються за пів ціни у порівнянні з вартістю, оголошеної у 2007 році.

В даний час понад 80 % іспанців володіють власним житлом і близько 50 % населення придбали квартири й будинки без оформлення іпотеки. Поки ринок знаходиться на мінімумі, громадяни країни активно розширюють житлоплощу. На тлі позитивних тенденцій і зростаючого потенціалу економіки Іспанії великі міжнародні фонди також планують інвестувати кошти в нерухомість Королівства, переважно в комерційні об’єкти.

При цьому 70 % капіталовкладень виявилися засобами іноземного походження: 33 % від загальної суми було внесено підприємствами США, 29 % – інвесторами Великобританії та 11 % – Німеччини.

Після запуску інвесторської програми “Золота віза” інтерес до іспанської нерухомості громадян країн, що не входять до складу Європейського Союзу, виріс в рази. З того часу було інвестовано 1554 млн євро (77 % – у житловий фонд).

За кількістю вкладень лідирує Китай, далі йде Росія (685 інвесторів і вкладення на суму 567 млн євро) і Україна (83 інвестори і сума інвестицій у 62,5 млн євро). Українці основний акцент зробили на капіталовкладення в нерухомість Середземномор’я (Барселони, Мадрида, Аліканте, Малаги).

Нерухомість в ІспаніїДо 2020 року прогнозують, вартість житла збільшиться в середньому до 7,3 % (у Мадриді очікується зростання цін до 14 %, в Каталонії – до 11 %, оскільки це міста, де популярна туристична оренда); Середнє річне збільшення житлового сектора досягне 7-8 % і становитиме 564 тисячі угод у 2020 році (з них 200 тисяч угод на первинному ринку).  Будівництво нового житла буде розвиватися в Мадриді, Барселоні, Сан-Себастьяні, Більбао, Кордобі, Малазі, Севільї та Аліканте (тут спостерігається найбільш високий попит);

Попит на житлову нерухомість продовжує зростати завдяки поліпшенням у сфері зайнятості, зниження витрат на фінансування та привабливість місцевого житла в плані інвестування. Будівництво нових будинків буде найбільш популярне в зонах з більш активною економікою. Динаміка цін на нерухомість в цілому по Іспанії позитивна, однак на баланс попиту і пропозиції об’єктів в окремих регіонах можуть вплинути політична криза в Каталонії, новий закон про іпотеку і боротьба на ринку туристичної оренди у великих містах.

Вибір типу і виду нерухомості

Як правило, покупці іспанської нерухомості більш або менш уявляють собі, в якому регіоні країни вони хотіли б придбати нерухоме майно, яким воно має бути по площі і як далеко повинно бути розташоване від моря. Але в наявних різновидах об’єктів практично ніхто не розбирається.

Між тим в Іспанії класифікація типів житла та об’єктів нерухомості набагато ширше, ніж в Україні та інших країнах СНД. На сьогодні рієлторські компанії готові запропонувати покупцям наступні варіанти:

 • Студія (estudio) – невелика однокімнатна квартира площею від 20 до 40 кв. м. Кухня в студії відокремлена від спальні тільки барною стійкою. Таке житло є найбільш доступним в Іспанії.
 • Апартаменти (apartamento), або квартири (piso) – класичний тип житлового приміщення площею від 50 до 100 м² в межах міста або в передмісті. Даний тип житла класифікується за кількістю спалень, а не кімнат, як звикли громадяни країн СНД. Приміром, у трикімнатних апартаментах крім 3 спалень є також вітальня, дитяча, кухня, одна або дві ванних кімнати.

Апартаменти зазвичай розташовуються в багатоквартирному комплексі або в окремій висотній будівлі в прибережній зоні або у великому місті. На території комплексу є майданчик для ігор, басейн, дитяча ігрова зона та місця для відпочинку. Популярність квартир у іноземних покупців обумовлюється невисокою вартістю, низькими витратами на утримання і великим вибором варіантів в будь-якому регіоні країни.

Ціни на квартири залежать від їх площі, місцевої інфраструктури, стану багатоквартирного будинку та близькість до узбережжя: вартість квартири на березі моря завжди вище цін аналогічних об’єктів, віддалених від пляжу на 5 км.

 • Бунгало (bungalow) – окремий будинок, розрахований на 2-4 родини, з житловою площею до 140 кв. м. У кожного власника є окремий вхід (як правило, з басейном або кількома басейнами, гаражем і відкритою стоянкою). Зазвичай бунгало являє собою багаторівневий будинок, що знаходиться неподалік від відомих курортних і комерційних зон. Перевагою такого житла є колективна оплата комунальних послуг, що дозволяє заощадити на утриманні будинку. Часто бунгало називають таунхаусом на американський манер, але цей тип житла має кілька особливостей.
 • Пентхаус (penthouse) або атико (atico – квартира на верхньому поверсі висотного будинку або житлове приміщення на даху хмарочоса. Характеризується панорамним видом і великою площею. Подібне житлове приміщення буває одно — і двоповерховим та має статус привілейованого, особливо якщо на його території розташовані солярій, тераса, басейн.
 • Таунхаус (townhouse) – це власний будинок в місті або передмісті площею від 80 до 150 кв. м, що має 1-2 спільні стіни з сусіднім житловим приміщенням.
 • Будинок (casa) зазвичай характеризується площею 90-170 кв. м і може розташовуватися в міській межі, але частіше знаходиться поза міста на невеликій ділянці (як правило, не більше 400 кв. м) з басейном, паркуванням, гаражем і майданчиком для барбекю.

Будинки можуть бути окремими або суміжними (pareado), тобто на кілька сімей, для кожної з яких передбачений окремий вхід і ділянка землі. Будинки, як правило, розташовуються на території охоронюваних селищ, де обладнано зони відпочинку та спортивні майданчики.

Будинок в Іспанії

Будинок в Іспанії коштує дорого, і здати його в оренду непросто, тому даний тип нерухомості купується в основному іноземцями, які розраховують на отримання посвідки на проживання. Види будинків:

 • Finca – маленький будиночок на великій ділянці землі, призначеному для ведення сільського господарства.
 • Вілла (villa) – одно — або двоповерховий будинок, розташований на досить великій земельній ділянці (до 2000 кв. м) з власним упорядкованим садом. У середньому житлова площа становить 100-300 кв. м. Вілли з кількістю поверхів понад двох можуть розташовуватися на ділянці зі значним ухилом. Вілла є найбільш витратним, дорогим і елітним типом нерухомості. Вартість вілли тим вище, чим ближче вона до моря, і чим більше прилеглу ділянку землі.
 • Комерційна нерухомість – додатковий варіант вкладення капіталу. Інвестори купують на території Іспанії ресторани, готелі, магазини і бари, орієнтуючись на найбільш відвідувані курортні місця.
 • Земельні ділянки належать до таких же об’єктів купівлі-продажу, як і будова: будь-яка фізична і юридична особа (в тому числі іноземна) має право на придбання землі в приватну власність. Але потрібно ознайомитися з документами про дозволені види використання вибраної ділянки.

Грамотне інвестування в іспанську нерухомість: що і де купувати

Де краще жити в Іспанії, і де краще інвестувати в нерухомість – два різних питання, якщо покупець квартири або комерційного об’єкта розраховує на придбання дохідного майна, а не просто житла на узбережжі. Для інвестиційних цілей краще купувати квартири й будинки на іспанських курортах – саме туристична привабливість обумовлює високий інвестиційний потенціал такої нерухомості. Необхідно також розрізняти об’єкти за місцем їх розташування:

 • нерухомість в континентальній частині Іспанії – це забудова вздовж берегової лінії Середземного моря (на узбережжях Коста Брава, Коста Дорада, Коста-Бланка, Коста дель Соль, Майорки, Тенеріфе і Кастельона);
 • нерухомість в острівній частині країни – це об’єкти, розташовані на Канарських і Балеарських островах.

Де краще жити в Іспанії

Нерухоме майно, орієнтований на туристів, завжди є прибутковим, але в силу наявних відмінностей у природно-кліматичних умовах популярних міст і узбереж величина доходу від вкладень буде відрізнятися, наприклад:

 • нерухомість в материковій частині приносить близько 5 % річних;
 • від інвестиційного житла на Тенеріфе можна очікувати прибутковості від 10 до 15 %.

Необхідно пам’ятати про деякі нюанси, які допоможуть грамотно вибрати інвестиційну нерухомість, заощадити на її зміст і підвищити прибутковість:

 1. Особливо дорога нерухомість вартістю понад 450 тисяч євро не годиться для інвестиційних цілей – її дорого утримувати, а попит на неї з-за високої вартості не масовий.
 2. Апартаменти – найменш клопіткий варіант в плані змісту з коротким терміном повернення інвестицій.
 3. Вілли вимагають великих витрат на обслуговчий персонал.
 4. Нерухомість в північній і східній частині країни вимагає великих витрат на опалення.

Інвестиційна нерухомість в Мадриді та інших великих містах

Комерційну нерухомість з найбільшою прибутковістю слід вибирати в столиці Іспанії та великих містах, де надзвичайно розвинене бізнес-середовище:

Місто Дохідна нерухомість Кращі місця для покупки Прибутковість
Мадрид Офіси Пасео-де-ла-Кастельяна, Пасео-де-Реколетос, Ла-Моралеха, Лас-Розас, проспект Бургос, околиці площі Націй 4,5 – 5 %(вартість оренди – 25 євро/кв. м в місяць)
Торгові об’єкти Вулиці Серрано і Хосе Ортеги-і-Гассета, вулиці Гран-Віа і Пресиадос, головний промисловий район Кослада
Студентська нерухомість Поблизу університетів 6-7 %

(оренда кімнати – 950 євро в місяць)

Барселона Офіси Проспект Діагональ, площа Європи, район 22, Пасео-де-Грасія 5,5 %

(вартість оренди у центрі – 18 євро/кв. м в місяць)

Житлові об’єкти, що характеризуються максимальною прибутковістю, також розташовані в Мадриді та Барселоні. Причина тому – туристична привабливість великих міст, велика кількість визначних пам’яток і наявність великих транспортних мереж.

Житло та комерційні об’єкти в провінції

У передмісті більш або менш великих міст Іспанії також можна придбати досить вигідну в плані інвестицій нерухомість. Наприклад:

 • передмістя Барселони (Віладеканс, Ґава, Рубай, Кастіель Бісбаль) найкраще підходять для покупки промислових об’єктів;
 • кращими університетськими містами для вкладення коштів в студентську нерухомість, крім Мадрида і Барселони, є Севілья, Саламанка, Сантьяго-де-Компостела, Валенсія, Вальядолід і Гранада;
 • курортна нерухомість може успішно здаватися в оренду в центрі та передмісті Кордови, Валенсії, Марбельї, Пальма-де-Майорки, Севільї, Сеговії, Гранади, Плайи-де-Аро, Бенідорм і Більбао.

Як показує статистика, найбільш часто іноземними покупцями нерухомості вибираються наступні провінції Іспанії:

 • Аліканте (51,36 % від загального числа покупок скоєно іноземцями);
 • Санта-Крус-де-Тенеріфе (46,53 %);
 • Балеарські острови (34,17 %);
 • Лас-Пальмас (33,94 %);
 • Малага (32,87 %);
 • Жирона (32,12 %);
 • Мурсія (24,73 %);
 • Альмерія (23,37 %);
 • Кастельон (21,66 %);
 • Таррагона (19,46 %).

Тут головне не помилитися і не придбати квартиру в великому комплексі з ідентичними апартаментами – як правило, така нерухомість виставляється на продаж банками. Приміщення тут можуть пустувати роками із-за того, що місцева інфраструктура може виявитися недостатньо розвиненою.

Житло та комерційні об'єкти в провінції

Ціни на житлову нерухомість Іспанії

Вартість житла в різних регіонах країни можуть досить суттєво відрізнятися, іноді в рази. Приміром, якщо вартість квартири в Барселоні становить 500 000 євро, аналогічне жиле приміщення в Аліканте може коштувати 200-250 тисяч євро. Для українців і громадян інших країн СНД подібна різниця відіграє вирішальну роль при виборі нерухомості.

Порівняємо вартість житла в найбільш популярних для іноземних покупців районах:

 • Мадрид. Як і в будь-якій європейській столиці, нерухомість у Мадриді коштує набагато дорожче, ніж в інших регіонах. Середня вартість становить 1650 євро/кв. м, в спальних районах є недорогі об’єкти вартістю 1000 євро/кв. м, в центрі житло дорожче – близько 2700 євро/кв. м.
 • Каталонія. Найбільш бажана нерухомість розташовується в Барселоні – це естетичне задоволення, і ліквідна інвестиція. Ринок нерухомості пропонує широке різноманіття об’єктів – від квартир в старому центрі до нових проектів класу люкс. Середня вартість – 1900-2000 євро/кв. м.
 • Андалусія. Особливою популярністю користуються об’єкти на фешенебельному курорті Пуерто-Банус і в містах Марбелья і Малага. На Коста дель Соль нерухомість славиться якістю і розвиненою інфраструктурою. В Андалусії двокімнатна квартира коштує 200-250 тисяч євро.
 • Валенсія, Аліканте, Коста-Бланка. У цих місцях нерухомість заслуговує статусу найбільш доступною з усіх іспанських об’єктів біля моря. У Валенсії вартість житла становить в середньому 1000 євро/кв. м, в Аліканте – 1000-2000 євро/кв. м, на Коста Бланка студію можна придбати за 25 тисяч євро.
 • Коста Дорада і Коста Брава цінуються за широку і красиву берегову лінію та близькість до Франції. Ціни на житло тут коливаються від 1200 до 1500 євро/кв. м.
 • Канарські острови відрізняються пропозицією нерухомості, що значно перевищує попит, завдяки чому ціни на житло тут залишаються помірними. Приміром, вартість нерухомості на Тенеріфе – найрозвиненішому з островів в плані туризму та інфраструктури – складає 1200-1500 євро/кв. м.
 • Ібіца і Майорка. Балеарські острови відрізняються дійсно дорогою нерухомістю (від 2000 євро/кв. м), але їх пишність змушує заможних інвесторів купувати тут вілли та будинки.

Вторинне недороге житло

Вторинне житло завжди виявляється дешевше аналогів, виставлених на продаж в споруджуваних будинках. Причини зрозумілі – в таких квартирах нерідко потрібно провести ремонт, що спричинить додаткові витрати. Крім того, потрібно витратити час на те, щоб упевнитися в наявності у продавця прав на володіння землею та приміщенням, у відсутності непогашених зобов’язань, штрафів, обтяжень.

Порівняймо ціни на однотипні квартири (на вторинному ринку, площею до 60 кв. м, з 1 спальнею, 1 ванній, терасою) в найбільш популярних серед іноземних інвесторів містах:

Вартість Мадрид Барселона Севілья Малага Аліканте
Ціна, євро 39.5 71.5 49.8 39 36
Ціна, євро 485 538.5 235 230 166.4
Середня ціна за 1 м2, євро 3.281 4.997 2.6 2.192 1.933

На узбережжі Іспанії вторинна нерухомість завжди дорожче із-за величезної популярності житла поблизу моря. Вивчимо ціни на житло на популярних курортах:

Вартість Майорка Тенеріфе Марбелья Торревьеха Валенсія
Ціна, євро 38 35 50 29 31.5
Ціна, євро 320 390 285 159 279
Середня ціна за 1 м², євро 2.499 2.147 2.919 1.165 2.37

Недорого квартири в тих же містах можна придбати через іпотечний банк. Для прикладу візьмемо нерухомість, виставлену на продаж банком Sabadell:

Вартість Майорка Тенеріфе Марбелья Торревьеха Валенсія
Ціна, євро 11.1 33.3 171.4 32.3 14
Ціна, євро 113.8 160.8 340.9 49.9 69.8

Нерухомість від забудовника в Іспанії

Якість житлових приміщень, придбаних на первинному ринку, в Іспанії завжди на належному рівні, будь то елітні об’єкти нерухомості або квартири за демократичними цінами. Нерухомість від забудовника – це якість будівництва, чистове оздоблення, вбудовані кухонні меблі, встановлена сантехніка та кондиціонер. У зв’язку з цим первинне житло завжди дорожче, ніж вторинне.

Ціни сильно залежать від місцевості, району, віддаленості від моря і інфраструктури і варіюються від 1 300 до 4 000 євро за 1 кв. м.

Як правило, житло на первинному ринку купується іноземцями для особистого користування, а тому найбільшою популярністю користуються об’єкти в прибережних районах.

Місце розташування житла Тип об’єкта, площа Вартість, євро
Аліканте

(10 хвилин до узбережжя Коста Бланка)

Таунхаус,

87 м²

115
Барселона

(Коста Брава, район Діагональ Мар)

4-кімнатні апартаменти,

117 м²

345
Марбелья

(Коста-дель-Сіль, 3 км до моря)

4-кімнатна квартира з пентхаусом,

98 м²

250

Як видно, чотирикімнатну квартиру можна купити за 345 тисяч євро, якщо покупцеві принципово важливо оселитися у великому туристичному місті, а можна придбати аналогічні апартаменти на 100 тисяч євро дешевше, якщо основною метою є близькість до моря.

Процедура оформлення покупки нерухомості

Коли нерухомість обрана, а попередній договір купівлі-продажу складений, покупець повинен внести передоплату у розмірі повної вартості придбаного об’єкта (або у розмірі, обумовленому з продавцем). Подальші дії спрямовані на збір інформації про нерухомості:

 • бажано приділити час на ретельний огляд житла, що купується (воно може розташовуватися в старому житловому фонді та вимагати більших капіталовкладень на ремонт);
 • необхідно підготувати пакет документів для оформлення запиту до Реєстру власності;
 • комунальні служби потрібно зробити окремий запит інформації про наявність (відсутність) заборгованості;
 • у податковій службі потрібно дізнатися про погашення боргів по сплаті податків і зборів.

Далі покупець готується до підписання договору купівлі-продажу:

 1. Відкриває рахунок в іспанській банківській установі (вимагається, якщо для покупки житла оформлявся іпотечний кредит).
 2. Отримує ідентифікаційний номер іноземця (NIE) в управлінні поліції за місцем знаходження об’єкта нерухомості.
 3. Очікує, коли представник банку завершить проведення оцінки нерухомості (якщо вона купується в кредит).
 4. Сплачує податок на нерухоме майно та додаткові платежі, передбачені податковим законодавством Іспанії.
 5. Звертається в нотаріальну контору для оформлення договору купівлі-продажу у супроводі продавця, перекладача та уповноваженого представника банку.
 6. Отримує копію договору і чекає 2-3 місяці, поки оригінал документа буде зареєстрований в Реєстрі власності.

Квартира в Іспанії

Витрати на утримання іспанської нерухомості

Щоб оцінити свої фінансові можливості при покупці нерухомості в Іспанії, необхідно пам’ятати про те, що накопичень на оплату вартості об’єкта буде недостатньо – необхідно бути готовим до несення витрат на утримання купленої квартири або будинку. В Іспанії навіть в тому випадку, якщо житловим приміщенням ніхто не користується і воно пустує, власник зобов’язаний оплачувати комунальні послуги за базовим тарифом.

 • Власники квартир зобов’язані вносити абонентську плату за підключення до системи водопостачання і до електричних мереж. Далі кожен місяць платежі розраховуються виходячи з показників лічильника за прогресивною шкалою: чим більше споживання, тим вище плата за “перевитрата”.
 • У більшості будинків відсутнє центральне опалення, а тому доводиться нести істотні витрати при використанні електрообігрівачів і спліт-систем. Газові балони також коштують недешево.
 • Плюс необхідно оплачувати послуги інтернет-провайдера, телефонний зв’язок і ТБ.
 • З власників квартир стягується податок на вивіз сміття та збір житлового кооперативу за прибирання під’їзду та прибудинкової території.
 • Власникам будинків необхідно наймати компанію з управління нерухомістю або оплачувати послуги покоївки, садівника і чистильника басейну окремо. За користування місцевою інфраструктурою (спортивними майданчиками, басейном, сауною тощо) справляється окрема плата.

Податки при купівлі, володіння і продаж нерухомості

Учасники угод купівлі-продажу іспанської нерухомості несуть певні витрати по сплаті різних податків і зборів. Перелік податкових платежів для покупця об’єкта буде залежати від того, фізичною або юридичною особою він є, а також від того, на первинному або вторинному ринку продається нерухоме майно.

На етапі покупки нерухомості для майбутніх власників, крім держмита і платежів за послуги експертів, нотаріуса та юриста, передбачені наступні види податків:

 • податок на перехід права власності;
 • податок на додану вартість;
 • гербовий податок;
 • резервний податок на прибуток.

Навіть у тому випадку, якщо купленим житлом ніхто не користується, і воно не здається в оренду, власник буде регулярно оплачувати комунальні послуги, погашати відсотки по іпотеці (якщо приміщення було куплено в кредит) та сплачувати:

 • муніципальний податок на нерухомість;
 • прибутковий податок для нерезидентів;
 • податок на багатство (якщо нерухомість коштує понад 700 тисяч євро);
 • податок на вивіз сміття;
 • збір товариства власників житла.

Якщо ж новий власник квартири, будинку чи комерційного приміщення вирішить перепродати нерухоме майно, він зіткнеться з необхідністю сплати податків, передбачених для продавців нерухомості:

 • на приріст капіталу;
 • на збільшення вартості землі.

У разі, коли придбана в Іспанії нерухомість передається у спадок, особа зобов’язана буде сплатити податок на спадщину, розмір якого залежить від вартості отриманого об’єкта.

Податки при купівлі, володіння і продаж нерухомості

Посвідка на проживання (ПНП) Іспанії через придбання нерухомості

Простий, швидкий та вигідний спосіб отримання посвідки на проживання в Іспанії – це участь у програмі оформлення ПНП при купівлі місцевої нерухомості. Мало того, що для придбання житла в Іспанії не потрібно володіти статусом резидента країни, покупці мають можливість оформити посвідку на проживання і проживати в новій квартирі значну частину року без підтвердження джерела та розміру доходів за межами іспанської держави.

Участь у інвесторській програмі “Золота віза” передбачає негайне надання посвідки на проживання всім членам сім’ї інвестора без очікування будь-яких квот і без строгих обмежень за часом перебування в Іспанії протягом року.

Висновок

Придбання нерухомості надає відмінну можливість зберегти та примножити капітал, а житлові та комерційні об’єкти Іспанії є до того ж найбільш доступними в Європі. Вкладення коштів в іспанську нерухомість гарантує новим власникам ряд переваг:

 • невисока вартість об’єктів в порівнянні з докризовими показниками та вартістю нерухомості в інших європейських країнах;
 • стабільно розвивається економіка;
 • висока рентабельність житлових і комерційних приміщень;
 • зростання цін на продаж та оренду житла;
 • низькі ставки на іпотечне кредитування;
 • можливість отримання “Золотої візи” при інвестуванні в нерухомість.

Відео: Ціни на квартири в Іспанії

Також по темі: