Меню Закрити

Як орендувати транспорт в Литві

Литва – найбільша держава з числа колишніх радянських прибалтійських республік. В даний час країна входить до ЄС і Шенгенської зони. Безсумнівно, Литовська Республіка, що має безліч пам’ятників культури, цікава для відвідування жителям СНД. Однак перебуваючи за кордоном, хочеться забезпечити собі транспортну незалежність. Для цього слід заздалегідь з’ясувати, наскільки доступна оренда машини в Литві в 2024 році.

Автодом в Литві

Оренда машин і будинків на колесах

Як і в країнах ЄС, в Литві представлені всі провідні світові компанії по прокату машин. Є і місцеві фірми, які займаються орендою автомобілів, проте звертатися до них має сенс тільки в тому випадку, якщо вам з якихось причин не підходять основні гравці ринку. Дрібні компанії досить часто готові надати більш цікаві умови для орендаря. При цьому мова скоріше йде не про ціну, а про вимоги, що пред’являються до стажу водіння та віку водія орендованого авто.

Крім того, світові прокатники спеціалізуються саме на оренді автомобілів, тоді як в місцевих компаніях доступний прокат автокемперів в Литві. Кемпер – це дім на колесах. Побудований на базі мікроавтобуса транспортний засіб не тільки дозволяє подорожувати по світу, але і з комфортом жити прямо в машині. Модифікації кемперів бувають різні, але всі вони мають зручне місце для нічного відпочинку, приготування і прийому їжі і в більшості випадків санвузол.

Оренда автодома в Литві може бути цікава з цілого ряду причин. В країні прекрасна природа: безліч лісів і озер, Балтійське море і білі піщані дюни. Тим, хто хоче відпочити на природі в комфортних умовах, кемпер дозволить втілити мрію в життя. Можна відправитися і в подорож по містах. В цьому випадку ви зможете заощадити майже всю орендну плату за будинок на колесах шляхом відмови від готелів. Слід зазначити, що компанії з оренди такого виду транспорту пропонують поїздки на ньому не тільки по Литовській Республіці, але й по інших країнах Європи.

Оренда кемпера в Литві обійдеться від 69 до 140 євро на добу, в залежності від конкретної моделі і пори року.

Підібрати підходящий автомобіль можна, скориставшись сайтами, які займаються орендою будинків на колесах:

 • Kemperiu nuoma 24 – пропонує на вибір три моделі кемперів різного ступеня комфортності на базі мікроавтобуса “Фіат”;
 • Puikuskemperiai – пропонує шість різних моделей кемперів;
 • Kemperiu Klubas – сайт клубу любителів таких машин, має розділ про оренду машин та причепів, пристосованих для життя.

Всі ці сайти російською мовою – їх добре знають у Литві, і проблема мовного бар’єра практично виключається.

Але повернемося до прокату легкових автомобілів.

Як шукати й замовляти автомобіль для оренди

У великих містах, особливо біля аеропортів, проблем з пошуком точок прокату машин у вас не виникне. В аеропортах потрібний напрямок вам вкажуть інформаційні таблички, а в містах – працівники готелів і просто перехожі. Заздалегідь забезпечити собі автомобіль відповідного класу в століття комп’ютерних технологій допоможе інтернет.

Найбільш популярні сайти по оренді автомобілів

Найпростіше шукати машини на глобальних сайтах прокату авто:

 • Ренталкарс – це одна з найбільших світових майданчиків по оренді автомобілів. У прокат пропонуються машини, що належать компаніям-партнерам. Іноді коштом власних знижок Ренталкарс здатний забезпечити вартість прокату нижче, ніж пропонує сам власник авто;
 • Сікст – міжнародна компанія зі штаб-квартирою в Німеччині, пропонує в оренду власні автомобілі по всьому світу;
 • ЭкономіКарРенталс – ще один великий світовий оператор ринку оренди автомобілів. Найменування дозволяє припустити невисокі ціни, але це не зовсім так, тому слід перевірити ціни конкурентів;
 • Дисковер Кар Хайєр;
 • Кар Сканер.

Останні дві компанії не настільки відомі, але теж займаються орендою машин в Литві і на момент написання статті пропонували знижки на прокат, які доходять до 70%. Всі перераховані вище сайти русифіковані.

Договір прокату

Як оформити прокат машини

Бронювати машину краще прямо на сайті. Правила на різних сайтах трохи відрізняються, але суть їх зводиться до того, що слід перевести певну суму грошей на рахунок обраного вами прокатника. В результаті ви отримаєте гарантію того, що до призначеного вами часу машина потрібного вам класу буде чекати вас в обумовленому заздалегідь місці. Без попереднього замовлення доведеться вибирати автомобілі які є у наявності.

Які документи знадобляться

Щоб отримати машину в пункті прокату, вам необхідно пред’явити лише два документи:

 • кредитна картка – повинна належати до платіжної системи MasterCard або Visa з іменем та прізвищем власника та мати на рахунку гроші, необхідні для блокування франшизи (що це і для чого необхідно, ми розповімо нижче);
 • водійські права. Головний водій і всі інші водії повинні мати дійсні водійські посвідчення, що дозволяють їм управляти орендованим транспортним засобом. Якщо водійські права заповнені не латиницею, потрібно міжнародне водійське посвідчення.

Що таке МВП

Міжнародне водійське посвідчення (МПВ) – документ, введений в дію Женевської конвенції про дорожній рух 1949 року. Являє собою книжечку з перекладом національного посвідчення водія на основні світові мови. Сам по собі документ не дозволяє керувати транспортним засобом, а використовується тільки разом з національним водійським посвідченням. В даний час такі посвідчення видають тільки державні органи України.

Однак українцям зневірятися не варто – існує ще одна конвенція про дорожній рух, підписана у Відні в 1968 році. Всі країни колишнього СРСР є її учасниками. Підписанти конвенції зобов’язалися визнавати національні водійські посвідчення інших країн-учасниць, за умови відповідності їх певним вимогам. Однією з цих вимог є обов’язкова транслітерація імені та прізвища водія латинськими літерами. Таким чином, якщо у вас порівняно нові права, міжнародні права для оренди автомобіля в Литві вам не знадобляться.

Вимоги безпеки при оренді машин

Для того щоб орендувати автомобіль економ-класу в Литві, потрібно 1 рік водійського стажу для кожної особи, яка може бути допущена за кермо. У разі прокату дорогих машин може знадобитися більш тривалий стаж водіння, крім того, деякі компанії висувають вимоги щодо мінімального віку водія.

Страхування авто

Страхування орендованого автомобіля

Всі автомобілі, які здаються в оренду, мають страховку. Проте при укладенні договорів страхування в них вноситься пункт про франшизу. Франшиза – це частина збитку, що відшкодовується за рахунок власних коштів орендаря машини. Вводиться вона для того, щоб водієві не було байдуже, що станеться з його машиною. Таким чином, якщо автомобіль постраждав в аварії, страховик сплатить лише частина ремонту.

Не бажаючи ризикувати своїми грошима, контори з прокату машин блокують франшизу на кредитних картах клієнтів на такий випадок. Тому протягом всього терміну прокату клієнт не може розпоряджатися заблокованою сумою. Після повернення машини в цілості, гроші на карті будуть розблоковані, і власник знову зможе ними розпоряджатися на свій розсуд.

Слід зазначити, що розповіді про існування способів оренди машини без блокування франшизи відносяться до категорії міфів. Максимум, на що готові піти невеликі прокатні контори, так це отримати заставу готівкою і повернути її після повернення авто.

Крім того, кожен прокатник пропонує клієнту придбати додаткову страховку, яка покриває витрати по франшизі і ремонт машини, яка не входить в основну страховку. Зазвичай в неї не входять пошкодження скляних деталей та лакофарбового покриття, отримані внаслідок вилетів з-під коліс гравію. Вартість додаткової страховки досить висока, тому рішення про її доцільність кожен приймає самостійно.

Можливість оренди авто з водієм

Деякі контори з прокату машин у Литві пропонують послугу оренди автомобіля з водієм. Вартість цієї послуги досить висока. Якщо ж мова йде про оренду на кілька днів і далеких поїздках, клієнту доведеться оплачувати також харчування і житло водія в дорозі. Пропонуємо вам посилання на одну з таких контор, хоча в мережі інтернет ви зможете виявити їх набагато більше. Вартість такої оренди доведеться з’ясовувати у кожному конкретному випадку безпосередньо у прокатника.

Вартість пального

Станом на початок квітня 2024 року Литва займає сьому сходинку в рейтингу країн, в яких найдешевший бензин. Вартість цього виду палива складає тут 1,07 євро. Це майже вдвічі дорожче, ніж у Білорусії і України, але дешевше, ніж в країнах Старої Європи і більшості нових країн ЄС. Дизельне паливо в Литві обходиться в 1 євро за літр.

Взагалі життя в цій прибалтійській республіці значно дешевше, ніж в більшості країн Європейського союзу.

Прокат авто в Литві

Вартість оренди машин в деяких регіонах країни

Слід мати на увазі, що найвища конкуренція серед прокатників машин, а відповідно і найнижчі ціни, у великих містах Литви та найбільш відвідуваних курортах. У невеликих населених пунктах, прокат якщо взагалі існує, конкуренція низька і порівняно високі ціни. Наведемо ціни на початок квітня 2018 року по двом відомим містах країни.

Скільки коштує оренда авто у Вільнюсі

Прокат авто у Вільнюсі, столиці Литви – можливий за такими розцінками:

 • автомобіль класу “Фольксваген Поло” обійдеться від 11,33 євро на добу при прокаті на три дні. При прокаті на тиждень – доба оренди буде коштувати 9,86 євро; при двотижневому прокаті – 9,71 євро;
 • машина типу “Фольксваген Пасат” обійдеться від 14,33 євро за добу при прокаті на три дні. При прокаті на тиждень – 3,57 євро/добу; при двотижневому прокаті – 13,35 євро/добу;
 • машина класу “Хюндай Таксон” обійдеться від 30,67 євро/добу при прокаті на три дні. При прокаті на тиждень – 26 євро/добу; при двотижневому прокаті – 24,71 євро/добу.

Дані ціни характерні для найбільш популярної точки оренди машин в аеропорту Вільнюса.

У скільки обійдеться прокат авто в Паланзі

Оренда авто в Паланзі – популярному курортному місті – обійдеться в наступні суми:

 • автомобіль класу “Фольксваген Поло” обійдеться від 15,03 євро/добу при прокаті на три дні. При прокаті на тиждень – 4,71 євро/добу; при двотижневому прокаті – 14,79 євро/добу;
 • машина типу “Фольксваген Пасат” обійдеться від 18,02 євро/добу при прокаті на три дні. При прокаті на тиждень – 17,71 євро/добу; при двотижневому прокаті – 17,86 євро/добу;
 • машина класу класу “Хюндай Таксон” обійдеться від 30,17 євро/добу при прокаті на три дні. При прокаті на тиждень –  24,17 євро/добу; при двотижневому прокаті – 23,86 євро/добу.

Як бачимо, ціни на популярний курорт для мандрівників навіть трохи вище, ніж у столиці країни. При цьому при збільшенні терміну прокату вартість однієї доби знижується.

Відмінності в правилах руху по дорогах

Правила дорожнього руху в цивілізованих країнах давно уніфіковано, проте кожна держава допускає невеликі відхилення від загальних правил.

Швидкісний режим в Литві наступний: максимальна швидкість у місті – 50 км/год, поза містом – 90 км/год, на автостраді-120 км/год, на автомагістралі – 130 км/год.

Машини з причепом або кемпери вагою понад 3,5 тонн у містах повинні їздити не швидше 50 км/ год, а за містом, незалежно від типу дороги, не швидше 90 км/год.

До вживання алкоголю за кермом у Литві досить цікавий підхід: максимально допустима норма – 0,4 проміле, але діє вона не для всіх. Для молодих водіїв (стаж менше 2 років), а також для осіб, які керують таксі, мотоциклами, мопедами, транспортними засобами, що мають понад 9 місць або вагу понад 3,5 тонн, встановлено нульовий рівень алкоголю в крові.

Литовські платні дороги

З легкових автомобілів плату в Литві за проїзд по дорогах не беруть. Однак слід мати на увазі, що машини типу “Ніссан Навару” і “Пежо Бокстер” вважаються вантажівками, а мікроавтобуси, що мають 8 і більше місць, прирівняні до великих автобусів. За пересування на таких машинах по платних дорогах доведеться заплатити.

Карта литовських платних доріг:

Платні дороги Литви

Факт оплати підтверджується віньєтками, які можуть діяти протягом доби. Вартість такої віньєтки – 6 євро, на тиждень – 14 євро на місяць – 28 євро на рік – 304 євро. Купити віньєтку можна на прикордонних пунктах або бензозаправних станціях.
Зовнішній вид віньєтки:

Віньєтка

Паркування у Литві

В найбільш відвідуваних місцях, до яких відносяться практично всі центральні райони, а також історичні частини великих міст, парковки платні. Плата стягується за стоянку в період між 8.00 і 20.00. Ночами і на вихідних оплата майже скрізь відсутня. Міста розділені на стоянкові зони. Вартість паркування у Вільнюсі за годину, залежно від зони, від 0,3 до 1,8 євро.

Оплата проводиться через паркомати. Ці автомати приймають тільки монети, тому ними слід запастися заздалегідь. Отриману квитанцію потрібно розмістити на торпедо під лобовим склом – так, щоб її було видно контролерам.

Покарання за порушення правил дорожнього руху

Наведемо перелік деяких стягнень за порушення ПДР:

 • якщо у автомобіліста виявлено більше 0,4, але менше 1,5 проміле алкоголю в крові, його чекає штраф 0т 300 до 450 євро і позбавлення прав від 1 року до 1,5 років;
 • якщо алкоголю в крові більше 1,5 проміле або водій відмовився від експертизи, йому загрожує штраф від 1 до 2 тис. євро і позбавлення прав від 1 року до 4 років;
 • молодих водіїв при перевищенні нульового рівня алкоголю в крові, але не більш як 0,4 проміле, оштрафують на суму від 230 до 300 євро, решту – від 150 до 300 євро;
 • якщо сп’яніння, викликане вживанням наркотиків або психотропних речовин – штраф від 300 до 860 євро і позбавлення прав від 1 року до 4 років;
 • порушення правил паркування спричинить штраф від 23 до 40 євро, при оплаті на місці – 11 євро.

Можливість оренди велосипедів і сігвеях

Любителі спорту і більш повільних прогулянок, які не супроводжуються викидами газів автомобільних двигунів, можуть орендувати і інші види транспорту, наприклад, велосипеди. Набирає популярність і прокат сігвеях – двоколісних електричних транспортних засобів, на яких потрібно стояти.

Прокат велосипедів вельми популярний в Паланзі. У цьому порівняно невеликому курортному містечку діє декілька пунктів такого прокату:

 • Resorts Entertainment – Vytauto g. 86, Palanga 00132, Литва, телефон: +370 699 92580
 • Broniaus Dviraciai – Kopų g. 10, Palanga 00338, Литва
 • Bicycle Rentals Palanga – maironio. 37, Palanga 00132, Литва, телефон: +370 600 01901.

Популярний цей вид транспорту і в столиці Литви. Оренда велосипедів у Вільнюсі здійснюється за наступними адресами:

 • CycloCity nuomos punktas – Gynėjų g., Vilnius 01109, Литва, телефон: +370 800 22 008.
 • Velotakas Bike & Tours Vilnius – A. Stulginskio g. 5, Vilnius 01115, Литва, телефон: +370 618 45727
 • Baltic cycle – Litauen, Pylimo g. 31, Vilnius 01309, Литва, телефон: +370 674 12123.
 • CycloCity dviračių nuomos punktas – A. Goštauto g. 1, Vilnius 01104, Литва, телефон: +370 800 22 008.
 • Velotakas Bike & Tours Vilnius – A. Stulginskio g. 5, Vilnius 01115, Литва, телефон: +370 618 45727.

Список організацій, які здійснюють прокат велосипедів, далеко не повний, і при бажанні ви зможете знайти і інші прокатні контори.

Інші види транспорту

Литва – цивілізована європейська країна, яка володіє всіма відомими видами транспорту. Якщо ви не хочете користуватися орендованими транспортними засобами, переміщатися по країні можна громадськими видами транспорту. Звичайно, в цьому випадку доведеться прив’язуватися до розкладу, зате ви не будете перебувати за кермом і зможете повною мірою насолодитися мандрівкою.

Висновок

При наявності коштів оренда автомобіля в Литві не становить проблеми. Ціни на оренду не перевищують середньоєвропейські. При збільшенні терміну оренди добова вартість прокату машини знижується. Однак для того, щоб орендувати автомобіль, водієві необхідний стаж водіння не менше року.

Прокат авто в Литві: Відео