Меню Закрити

Особливості життя в Канаді: переваги та недоліки

Держава Кленового листа вже давно визнана одним з найбільш прийнятних і комфортних місць для життя. Більш того, великий процент жителів країни можуть розповісти про своїх заморських коренях, це істотно полегшує новоприбулим життя в Канаді. Всетаки, плюси і мінуси в питаннях адаптації та асиміляції з місцевим населенням корисно вивчити завчасно.Переїзд у Канаду

Рівень життя

Можливість стати повноправним членом суспільства в новій країні стає реальним лише при виконанні ряду умов, передбачуваних процесом легалізації на її території. Але ще більше значення має так зване звикання, яке неодмінно супроводжується зміною звичок, образу думок, прийняттям на себе нових зобов’язань, в більшості випадків навіть необхідністю пристосуватися до абсолютно нових кулінарних пристрастям. Згладити всі нерівності на цьому шляху дозволить знання основних аспектів життя в нових умовах.

Медицина

Медичну систему в цій країні цілком можна вважати розвиненою і якісною. Ось тільки скористатися її послугами не завжди і не всім вдається безкоштовно. Фінансування даної сфери знаходиться в прямій залежності від страхових відрахувань громадян. Це означає, що отримати медичне обслуговування без страхового договору навряд чи вийде. Навіть в самих екстрених випадках це буде коштувати досить дорого.

Ціна питання багато в чому залежить від регіону, в якому буде купуватися поліс. Так, скажімо, жителі провінції Саскачеван можуть отримати його практично безкоштовно, а от в Британській Колумбії він обійдеться приблизно в 130 місцевих доларів кожен місяць для сім’ї з трьох осіб.

З іншого боку, медицина в Канаді стала більш доступна і для мігрантів. Щоб отримати заповітну Health Card (так тут називається страховий поліс), необхідно прожити в країні легально мінімум три місяці. До цього моменту доведеться постаратися не хворіти.

Не варто забувати, що при цьому страховка, як правило, не покриває наступні послуги:

 • невідкладну медичну допомогу;
 • роботу дантиста;
 • косметичні процедури та масажі;
 • консультацію лікаря-гомеопата.

Це означає, що їх доведеться оплачувати додатково, що може вилитися в досить значний рахунок.

Екологія

Перша проблема, з якою стикаються непідготовлені мігранти, – в яку урну слід викидати сміття. Для кожного виду відходів тут передбачений окремий контейнер – для картону, скла, пластику, харчових відходів і так далі. Такий підхід, безумовно, забезпечує збереження гарної екологічної обстановки.

Варто зазначити, що питань екології тут приділяється особливе значення. Основне завдання місцевої урядової політики – забезпечення збереження довкілля і здоров’я громадян. Офіційно екологічна політика в Канаді представлена діяльністю «Зеленої» партії, головним показником успішно проведеного курсу якої є тривалість життя місцевого населення.Природа в Канаді

Кілька цікавих фактів про канадський природній потенціал:

 • 50% канадських земель покривають ліси, в цілому це 10% від світового лісового фонду;
 • 70% – це неосвоєні території, що у світовому співвідношенні становить 20% всієї недоторканою людиною дикої землі;
 • основне джерело прісної води – Великі Озера;
 • Канада – одна з перших держав, яка підписала Кіотський договір, який регулює викид в атмосферу парникових газів.

Крім того, в рамках Кіотського договору канадські власті зобов’язали всі промислові підприємства щорічно звітувати про кількість газів, які викидаються в атмосферу. Сьогодні Канада швидкими темпами переходить на гібридні автомобілі і використання поновлюваних джерел енергії.

Всупереч тому, що дану державу можна назвати промисловою державою, питання, чи варто переїжджати в Канаду, з позицій життя у здоровому екологічному середовищі отримає лише позитивну відповідь. Уряд робить все, щоб забезпечити збереження навколишнього середовища.

Не можна обійти увагою місцеві заповідники та природні парки, які є частиною цієї політики. Велика частина провінцій тут має зони високої значущості, які є не просто охоронюваними територіями, але і місцями, які найбільш захищені від впливу і присутності людини.

Система освіти

Незаперечним плюсом місцевого освіти є приємне співвідношення якості і ціни.

Щоб стати фахівцем у якій-небудь сфері, тут доведеться заплатити набагато менше, ніж у сусідній Америці, а ось дипломи цінуються так само високо, як і отримані, скажімо, у Британії.

Примітно те, що на законодавчому рівні системи освіти в Канаді як такої не існує, але за своєю структурою вона дуже нагадує американську чи британську. Її пристрій припускає, що кожна провінція має повноваження на свій розсуд організовувати навчальний процес і все, що з ним пов’язано.

При цьому влада дуже прихильно ставляться до іноземних студентів, для того в 2015 році були введені деякі переваги для абітурієнтів з-за кордону при оформленні канадської візи.

Робота і заробітна плата

Перше, що хвилює мігрантів, – це можливість забезпечити собі належний рівень життя, гарантією якого стане добре оплачувана робота. Як і багато інших держав, Канада вітає приплив іноземних фахівців високої кваліфікації. Для цього були створені спеціальні списки професій, найбільш затребуваних в країні. Володар такої спеціальності повинен підтвердити свою освіту, стаж роботи і знання одного з державних мов. Виконавши всі ці умови, він отримує можливість в’їхати в країну з прискореною візі – Express Entry.Міста в Канаді

Найбільш актуальними сферами зайнятості сьогодні залишаються:

 • ресторанно-готельний;
 • гірничодобувна;
 • літакобудівна;
 • нафтопереробна;
 • медицина;
 • будівництво;
 • IT.

Що стосується рівня доходу, то середній канадець заробляє близько 4 тисяч канадських доларів на місяць. При цьому офіційно встановлений мінімальниу заробітню плату. У кожній провінції він представлений різними показниками, які коливаються від 10,7 до 13,6 канадських доларів за годину. Непогано заробляють в цій країні медики, інженери і механіки всіх напрямків, розробники програмного забезпечення.

Рівень злочинності

У цій країні можна дійсно відчути себе захищеним: злочинність практично зведена до нуля. Злодійство теж присутнє, але тут не забирають з-під носа все, що погано лежить. У передмістях будинку навіть не завжди оточені огорожею. Безтурботні господарі цілком можуть залишити на газоні свій садовий інвентар на ніч, і його ніхто не візьме. Тут таке людям навіть в голову не приходить.

Якщо крадіжки і трапляються, то в поліцейських хроніках миготять будинки багатих людей. Зазвичай злодії зазіхають на коштовності, картини, антикваріат. А ось у великих містах ніяк не можуть впоратися з крадіжками велосипедів.

Продаж зброї в Канаді перебуває під особливим наглядом. А ось за хабарництво можна серйозно поплатитися і навіть провести ніч у поліцейському відділку.

Заробітної плати співробітникам поліції, вчителям і чиновникам цілком вистачає, щоб не припускатися подібної помилки.

Треба визнати, що дістати наркотики тут не складе ніякої праці. При цьому на рівень злочинності це ніяк не впливає, скоріше на кількість звернень у лікарні. Згідно зі статистикою, канадський школяр вперше пробує покурити марихуану у віці 12-15 років. У зв’язку з цим, переїжджаючи в Канаду з підлітком, не полінуйтеся провести з ним профілактичну бесіду щодо наркозалежності.

Бізнес

Залучення іноземних бізнесменів на канадську територію активно підтримується урядовими програмами, різними діловими асоціаціями і розвиненою системою консалтингу та кредитування.Бізнес в Канаді

Зареєструвати компанію тут коштує дешевше, ніж у тій же Америці, а податок на одержуваний прибуток цілком можна назвати найнижчим у всьому світі. Політика місцевої влади націлена на те, щоб заселити величезні канадські території економічно активними бізнесменами, які сприятимуть розвитку регіону. Тим, хто твердо вирішив переїхати в Канаду, не зайвим буде знати все про країну, зокрема, про особливості ведення справ на цій території:

 • відсутність мінімального порогу статутного капіталу майбутнього підприємства;
 • відповідальність бізнесмена по зобов’язанням створеної ним фірми лише в межах його фінансової частки;
 • необмежений термін діяльності компанії;
 • управління підприємством здійснюється радою директорів, велика частина яких повинна мати канадське громадянство;
 • обов’язкова процедура – проходження щорічного аудиту.

Щоб здійснити переїзд на підставі бізнесу, можна взяти участь в одній з провінційних програм для мігрантів або подати заявку на переїзд в рамках федерального проекту розвитку бізнесу.

Погода і кліматичні умови

Якщо взяти до уваги географічне положення країни, то можна з упевненістю сказати, що клімат тут не дуже теплий. На північних островах температура повітря в літній період не перевищує 4 градусів вище нуля, а в південних досягає максимум 21 градуси з позитивною відміткою.

Зима досить сувора: – 35 градусів у північних регіонах, +4 у південних. Винятком можна вважати місто Ванкувер, який з усіх боків оточений горами, що дозволяє річним температур досягати 30-градусної позначки вище нуля, а взимку не опускається нижче нього.

В цілому ж канадський клімат можна назвати суворим. Холод панує тут майже 9 місяців у році. А що таке «відносить вітром», місцеві жителі знають не з чуток.

Чи дорого жити в Канаді

Багатьом цікаво, як живуть в Канаді прості люди. Вартість основного продуктового набору, оренда житла або автомобіля – ось те, що турбує мігрантів в перший час перебування в країні. Все це необхідно вивчити до того, як процес переїзду буде запущений, щоб не вийшло так, що левова частка доходу йде на забезпечення основних потреб, не залишаючи засобів для дозвілля, відпочинку і нормального способу життя.

Нерухомість

Найдорожче житло за традицією обійдеться в столиці та інших великих містах. При цьому кожна провінція наділена привілеєм самостійно регулювати ціни на нерухомість і податки з неї. При цьому розцінки в більшості випадків залишаються нижче українських столичних показників. Так, наприклад, квартиру в Монреалі можна купити за ціною в середньому 5200 доларів Канади за 1 квадратний метр, а у Ванкувері – від 10 тисяч за 1 кв. метр.Нерухомість в Канаді

Оренда нерухомості також цілком посильна. В середньому ціна квартири становить 400-500 місцевих доларів. При цьому вартість житла визначається містом і кількістю спалень. У Торонто одна спальня з вітальнею обійдеться від 1300 доларів Канади на околиці і до 2500 – в центрі, а в кондомініумі ціна збільшиться на 20%.

Можна, звичайно, заощадити і орендувати квартиру-студію. Але не варто забувати, що, згідно з місцевими законами, якщо у вашій родині є дитина, то у неї повинна бути окрема спальня. В іншому випадку доведеться заплатити штраф як орендодавця, так і орендаря.

Для того щоб купити житло в кредит, достатньо мати 5% від суми, решту можна закрити позиковими засобами. При цьому канадці вважають за краще купувати відразу дві квартири – в одній вони живуть самі, а другу здають в оренду, тим самим погашаючи кредит, або кредитний договір.

Водіння автомобіля і штрафи

Само собою, що вирішити, чи добре жити в Канаді, кожен повинен сам. І думка тих, хто вже пройшов перші етапи легалізації та адаптації, багато в чому формується завдяки можливості облаштувати свій уклад життя, у всякому разі, не гірше, ніж це було на батьківщині. Так, скажімо, якщо до еміграції у вас була машина, дуже хотілося б, щоб в новому житті не довелося їздити на громадському транспорті.

Згідно з канадськими законами, якщо у своїй країні ви вже встигли придбати 2 роки досвіду водіння, ви можете отримати канадські права, склавши попередньо теоретичний і практичний екзамен.

Новачкам належить пройти довший шлях. Після навчання в школі водіїв і складання теоретичного іспиту майбутній автовласник отримує права категорії L – Learner. Їздити на їх підставі він може тільки в тому випадку, якщо поряд з ним на пасажирському місці буде сидіти водій старше 25 років, який має стаж водіння. Виїжджати на автомагістралі при цьому заборонено.

Через рік такої їзди водій отримує право скласти практичний іспит, успішне проходження якого забезпечує йому права категорії N – New driver. Вони дозволяють вже їздити самостійно, але перевозити при цьому тільки одного пасажира. Через два роки користування таким документом потрібно скласти ще один практичний іспит, після якого вже можна отримати повноцінне посвідчення.

Що стосується самих автомобілів, то можна сказати, що канадці дуже люблять самовиражатися за допомогою свого транспортного засобу. Автомайстерні завжди завантажені замовленнями по тюнінгу і вдосконалення. У питанні марки автомобіля канадці віддають перевагу японцям і представникам американського автопрому, що обумовлено стійкістю і тих, і інших до суворого канадському клімату.

За кермом канадці ввічливі. Поліція дуже вимоглива до дотримання ПДР. Особливо не люблять тут тих, що говорить за кермом по мобільному телефону. За це можна отримати штраф у 480 доларів в місцевій валюті.

Норма становить 0,8 проміле для досвідчених водіїв 0,0 проміле для тих, кому ще не виповнився 21 рік. Штраф за перевищення даного показника – 1 тисяча канадських доларів, позбавлення прав на 2 роки та обов’язкове проходження програми back on track.Водіння авто

Податки та додаткові дотації

Чисельність населення Канади в 2024 році становить близько 36 млн осіб. Завдяки ефективній урядовій політиці держава володіє всіма можливостями, щоб забезпечити їм гідний рівень життя і заробітну плату, лояльну податкову систему.

Важливо відзначити, що 80% канадського бюджету складають податкові внески. При цьому кожен канадець в середньому віддає державі 20-30% свого доходу. Робити відрахування зобов’язаний кожен житель країни, незалежно від того, чи він є найманим працівником, підприємцем, мігрантом або резидентом.

Усі податки можна розділити на:

 • прямі;
 • непрямі;
 • на оплату праці;
 • на соцзахист населення.

Основну частину всієї системи оподаткування складають прибутковий податок і податок на споживання (5-7%). Податкова декларація подається жителем країни не пізніше 30 квітня року, що слідує за звітним. Ще один обов’язковий внесок – податок на нерухомість, який складає 1-2% від її вартості.

Скористатися пільгами і дотаціями можуть лише деякі категорії громадян:

 • малозабезпечені сім’ї;
 • пенсіонери;
 • сім’ї, у яких на утриманні є літні люди похилого віку;
 • особи, які раніше користувалися платною медициною;
 • інваліди;
 • батьки, які самі оплачують навчання дітей у вузах і коледжах;
 • безробітні.

Важливо: Канада – одна з небагатьох країн, в якій немає податку на спадщину.

Ціни

Рівень цін на продукти харчування і предмети побуту тут цілком доступний кожному мешканцю. Звичайна сім’я з трьох осіб на прожиток може витрачати близько 300 канадських доларів на тиждень. Найвищі показники зафіксовані в Альберті і Британської Колумбії, а от мінімум характерний для Квебека та Манітоби.Вартість життя

З упевненістю можна сказати, що соціальна система Канади є однією з найгуманніших. Держава надає допомогу всім тим, хто опинився у скрутній ситуації або чиї витрати можуть перевищити дохід. До речі, таке ставлення дозволяє контролювати рівень злочинності в країні.

Виплати по безробіттю

Така підтримка передбачена для тих, хто працює менше 15 годин на тиждень і отримує за це менше 113 місцевих доларів. Розмір допомоги та тривалість її отримання безпосередньо залежить від величини оплати праці і темпів збільшення безробіття.

Максимальна допомога безробітним – 339 доларів Канади в тиждень. Розраховувати на таку допомогу не можуть:

 • пенсіонери;
 • підприємці;
 • звільнені за власним бажанням працівники;
 • ті, хто був звільнений за порушення трудової дисципліни.

Дитячі виплати

Одержувати таку допомогу можуть сім’ї, дохід яких не перевищує середній або низький рівень, і в яких є діти віком до 18 років. Розраховується сума допомоги виходячи із сукупного доходу сім’ї за 1 рік.

Максимально можлива виплата становить 489 доларів в місцевій валюті на одну дитину. При цьому сума збільшується в залежності від кількості неповнолітніх дітей. У цю ж категорію можна віднести неповноцінні сім’ї, в яких діти виховуються тільки одним із батьків.

Пенсії

Пенсійні допомоги в Канаді виплачують наступні організації:

 • Пенсійний Фонд – робить виплати всім канадським громадянам старше 65 років незалежно від того, чи продовжують вони працювати або вийшли на заслужений відпочинок;
 • Фонд «Спокійна старість» – також надає підтримку людям старше 65 років. Розмір виплати залежить від кількості років, прожитих в Канаді. На повний обсяг можуть розраховувати ті, хто провів тут більше 40 років.
 • «Додаткова пенсія» – даний фонд робить виплати одержувачам пенсії «Спокійна старість», якщо рівень доходу одержувача є занадто низьким;
 • Фонд «Допомога на осбу» – платить громадянам від 60 до 64 років, якщо друга особа отримує пенсію «Спокійна старість» та додаткову пенсію. Розраховувати на таку виплату можуть також вдови та вдівці.

Пенсія в Канаді для іммігрантів також передбачена. Крім того, ця категорія жителів може отримати і так звану допомогу Welfare. Розмір її призначається з таким розрахунком, щоб одержувач міг знімати недороге житло, купувати продукти, проходити необхідне лікування. Загалом же розмір допомоги може бути прирівняний до доходу сім’ї з одним працюючим.

Діаспори в Канаді

Велике значення в процесі адаптації в нових умовах може надати розуміння того, що ти тут не один, що поруч є хоча б кілька людей, які можуть надати підтримку не стільки в матеріальному, скільки в моральному плані. Саме з цією метою емігранти вважають за краще об’єднуватися в цілі громади, які служать своєрідним оазисом їх рідної культури, традицій, а також надійним плечем для новоприбулих.Канадські діаспори

Українські громади

На сьогоднішній день канадська держава є третьою державою у світі за кількістю населення з українськими коренями. Тут українців налічується трохи більше мільйона. Говорячи про те, яке місто є центром зосередження українців в Північній Америці, можна виділити в цілому три основні провінції Манітоба, Саскачеван, Альберта.Українці в Канаді

Всупереч тому, що велика частина українців проживає у східних регіонах Канади, їх концентрація, відповідно, і культурно-суспільна значимість вище на Заході.

В цілому ж проживання української громади в Канаді можна представити так:

Професія Оклад (у тисячах канадських доларів за 1 рік)
Електрики 20-40
Директор ресторану 40
Адміністратор готелю 40-45
Механіки 45-75
Зварювальники 40-80
Бухгалтер 55-70
Економісти від 60
Архітектори від 60
Соціальні працівники 62
Пілоти 66
Керівник будівельного проекту 70
Пожежники 70
Менеджери з продажу 72
Юристи, адвокати, нотаріуси 80
Керівник фінансового сектора від 120
Медики 70-200

Життя у Канаді для українців стала особливо привабливою після початку політичної кризи та військових дій в Україні. Тим більше, що канадський уряд висловило свою готовність всіляко сприяти тим, хто вирішить влаштуватися на її території, хоча візовий режим для українців в цю країну поки не скасовано.

Де найкраще влаштуватися в Канаді

Питання, що найчастіше задають переселенці, – де в Канаді краще жити? Звичайно ж, дати універсальну відповідь, яка би задовольнила очікування всіх відчайдушних мандрівників, дуже складно. Уявімо лише найпопулярніші міста:

 • Монреаль і Квебек особливо підійдуть тим, хто володіє французькою мовою. Крім того, життя тут дуже сильно нагадує соціалізм, в якому так звик жити український громадянин. Любителям сучасного європейського архітектурного стилю все ж краще вибрати Квебек, а ось шанувальникам старенької Європи до душі припаде якраз Монреаль.
 • Торонто – найпривабливіше місце на канадській землі, і про це одностайно заявляють всі, кому довелося хоча б трохи пожити в ньому. Торонто підійде киянам. Тут шумно, весело, і активно вирує життя, а можливостей культурного дозвілля просто не перелічити. Тим, хто хоче тиші та спокою, краще вибрати будь-яке інше місто, в якості якого підійде все, що знаходиться за межами Торонто. Транспортна та комунальна інфраструктура тут на вищому рівні. Найбільшим попитом користується та частина міста, яка розташувалася на березі озера Онтаріо.
 • Вінніпег приваблює тих, хто далекий від життя в мегаполісах. І хоча селом цей населений пункт не назвеш, все ж міським жителям він може здатися дещо нуднуватим.

У будь-якому випадку вибір місця проживання повинен бути обумовлений рівнем очікуваного доходу. Адже життя в тому ж Торонто обіцяє не тільки високу зарплату, але і високі ціни на житло. А тому слід дуже ретельно співвіднести свої бажання і можливості.

Де краще – в Канаді, або в США

Відповісти однозначно на це питання практично неможливо. Все залежить від особистих уподобань тих, хто зважився на переїзд. Канаді віддають свій голос ті, хто більше цінує душевний спокій. Життя тут тече розмірено, саме тому її вибирають зазвичай сімейні пари з дітьми. А от Сполучені Штати залучають великими перспективними можливостями реалізувати себе в професійному плані.

Якщо розглядати з позицій легалізації, то отримати канадське громадянство можна набагато швидше і простіше. У таблиці представлені основні факти, що свідчать на користь тієї або іншої країни:

Канада США
Соцзахист вище, ніж в Америці Більш високий рівень заробітної плати
Доброзичливе населення, більш повільний темп життя Тут простіше домогтися успіхів у кар’єрному зростанні і знайти роботу
Низький рівень злочинності Високий рівень життя
Висока якість життя Більш низька вартість товарів і послуг
Більш дешева нерухомість Висока якість медицини
Більш доступна медицина Більш відповідна країна для задоволення професійних амбіцій

Словом, пам’ятаючи про те, що добре там, де нас немає, слід уважно зважити всі за і проти, перш ніж відправлятися за океан у пошуках кращого життя.

Українські сеньйори в Канаді: Відео

Також по темі: