Віза, що дає право приїхати в Канаду на нетривалий час в якості гостя, в побуті називається гостьовою. Перед тим як написати запрошення для візи в Канаду у 2024 році, варто розуміти, що поняття «гостьова віза» є умовним і застосовується лише до основи її видачі. Також воно не має відношення до типу віз, яких всього два: тимчасова та імміграційна.
Навіщо потрібно запрошення і про що в ньому писати
Під запрошенням маються на увазі ситуації, при яких житель Канади, в тому числі тимчасовий, запрошує до себе гостя (не жителя Канади). Саме в такому разі виникає необхідність складати лист-запрошення, в якому повинні бути чіткі відповіді на ряд питань:
- строки та мету відвідування країни;
- як і хто буде покривати витрати, пов’язані з поїздкою;
- які є гарантії того, що запрошуваний не залишиться нелегально в Канаді після закінчення терміну дії візи.
Також у листі слід вказати: у яких відносинах перебувають запрошуваний та запрошуючий, який статус запрошуючого в Канаді, як з ним можна зв’язатися. Це необхідний мінімум питань, на які слід дати відповідь при складанні запрошення.
Важливо: заява має подаватися разом з усіма іншими документами – в іншому випадку воно не буде розглянуто.
Які документи необхідно надати
Оскільки лист-запрошення є тільки підставою для видачі візи, потрібно надати в візовий центр всі необхідні документи для відкриття самої візи. Існує чіткий список, в якому вказані документи для візи в Канаду за запрошення, і чим більше вона буде відповідати вимогам, тим більше шансів отримати дозвіл з боку канадського візового центру (ВЦ).
Які документи надає канадська сторона
Запрошуюча сторона повинна пред’явити копію документів, які підтверджують громадянство або статус постійного резидента країни. Такими документами виступає копія паспорта/ID для громадян Канади або імміграційна віза. Всі копії необхідно завірити у нотаріуса.
Якщо фінансує поїздку запрошуючий, то додатково надаються копії документів (завірені у нотаріуса) про фінансову спроможність. Цей тип документа за формою Т4 (називається Notice of Assessment) можна отримати в Міністерстві по податковим зборам Канади.
Документи з боку заявника
Заявнику необхідно подати 2 фотографії 35х45 мм:
- Особа повинна зображатися анфас і займає від 31 до 36 мм по вертикалі. Також в кадрі повинна бути верхня частина плечей.
- Ніяких широких посмішок і гримас – тільки нейтральний вираз обличчя.
- Перука, косметика, головний убір, прикраси – все це припустиме лише в тому випадку, якщо вони не змінюють істотно рис обличчя.
- Окуляри дозволені, але очі повинні бути повністю видно.
- Фото робиться чітким і сфокусованим, без втручання за допомогою спеціальних програм обробки зображень.
- Обидві фотографії повинні бути ідентичними, кольоровими й до моменту подачі на візу не старше 6 місяців.
Крім фото, подаються копії всіх сторінок закордонного паспорта, при цьому документ повинен бути дійсним не менше півроку на момент його подачі. Потрібно подати довідку з місця роботи, в якій вказані стаж, посада та заробітна плата. Там же слід прописати, що на час поїздки в Канаду вам надано відпустку.
Для індивідуальних підприємців знадобляться документи про реєстрацію ІП, а для приватних підприємців – про реєстрацію підприємства. І для підприємців, і для ІП потрібні довідки про перебування на обліку в податковій.
Подається виписка з банківського рахунку за останні 3 місяці, копії всіх попередніх закордонних паспортів (якщо такі були).
Документи для поїздки дітей
При поїздці з неповнолітніми дітьми необхідно додатково підготувати ряд документів:
- Нотаріально завірену копію свідоцтва про народження.
- Дозвіл на виїзд дитини від батька, який не планує їхати в Канаду (засвідчується нотаріально). Якщо один з батьків позбавлений батьківських прав, то також надається засвідчена нотаріусом копія рішення суду про позбавлення цих прав.
Поради перед заповненням анкети
Лист-запрошення може бути написано від руки або надрукованими, але обов’язково на одній з двох державних мов Канади (англійською або французькою) і з особистим підписом. Всупереч поширеній думці, нотаріально завіряти запрошення не обов’язково.
Перед початком заповнення бланків необхідно пройти тест на сайті, який допоможе визначити, який тип візи вам потрібен. За його результатами видається персональний код – зберігаємо його для заповнення анкети IMM5257.
Бланк включає в себе 7 розділів:
- У першому розділі наводиться інформація про ПІБ, поле заявника, дату народження, громадянства, країну проживання, сімейний статус.
- У другому пункті зазначаються дані закордонного паспорта.
- У третьому – контактні дані заявника.
- У четвертому вноситься інформація про поїздку в Канаду: мета, строки перебування, ім’я людини, яка виступає приймаючою стороною.
- У п’ятому – дані про освіту.
- У шостому пункті вписуються всі місця роботи за останні 10 років, а також нинішнє місце роботи, посаду та адресу організації.
- У сьомому – дані про здоров’я. Якщо у цьому розділі хоча б в одному полі ставиться відмітка «так», слід надати додаткову інформацію про своє захворювання.
Важливо: не купуйте авіаквитки до прийняття рішення по візі. При цьому можна скласти чіткий план перебування в країні, наприклад, маршрут відвідування визначних пам’яток.
Якщо ви не знаєте, як отримати візу до Канади по запрошенню, то рекомендується звернутися в компанію, що надає такі послуги. Особливо це актуально, якщо ви вперше збираєтеся за кордон і жодного разу не стикалися з процедурою отримання візи.
Також краще самостійно не братися за це, якщо рівень англійської мови досить низький. В такому випадку також рекомендується покластися на фірму або як мінімум найняти перекладача.
Більше шансів на успішне оформлення візи до Канади на запрошення буде в тому випадку, якщо запрошуюча сторона візьме активну участь в процесі, і не тільки надасть всі потрібні документи і лист-запрошення, але і безпосередньо зверниться у візовий центр.
Подача документів
Документи на візу можна подати у паперовому вигляді або онлайн. У паперовому вигляді бланк передається через візовий центр Консульства Канади в Україні в Києві або у Львові. Онлайн подається через офіційний сайт.
Адрес візових центрів:
- Київ: Площа Спортивна 1А, МФК Гулівер, вхід зі сторони ТРЦ (8 поверх), 01001
- Львів: вул. Джерельна, 18, 79019
Перед тим, як нести заяву необхідно роздрукувати і заповнити 3 бланка:
- IMM 5257E (Application For a Temporary Resident Visa).
- IMM 5645 (Family Information IMM5645).
- Temporary Resident Visa Supplementary Application Form.
При подачі документів онлайн також заповнюється анкета і до неї прикріплюються всі необхідні документи. Наступний крок – оплата оформлення візи за допомогою переказу, банківської карти або готівкою. Після отримання електронного дозволу його можна буде роздрукувати на принтері.
Важливо: квитанцію про оплату прикріпіть до документів.