Меню Закрити

Види медичного страхування для візи в Канаду

Канада – країна прекрасних пейзажів, економічної стабільності, науково-технічного прогресу і свободи. Багато хто прагне приїхати сюди з метою навчання, у пошуках роботи або просто відпочити. Зрозуміло, для відвідин країни необхідно зібрати і оформити пакет документів, в їх число буде входити медичне страхування для візи в Канаду. Справа в тому, що медична допомога в цій країні у 2024 році виявляється виключно на страховій основі та при відсутності страхового поліса у видачі візи може бути відмовлено.

Оформлення страховки

Типи страхування для отримання візи

У зв’язку з тим, що в Канаді платна медицина і за візит до лікаря доведеться викласти пристойну суму, іноземним громадянам знадобиться медична страховка, що дозволяє покрити витрати на незаплановане лікування. Багато туристів відносяться до придбання медичної страховки з деякою зневагою, вважаючи, що нічого страшного з ними не станеться. Однак ніхто не застрахований від нещасних випадків, і щоб убезпечити себе від зайвих витрат, варто заздалегідь подумати про страхування свого перебування в чужій країні.

В Канаді існує декілька видів медичного страхування, які відрізняються залежно від мети перебування.

Страхування для візи туристичного типу

Канада дуже популярна серед любителів гірськолижних курортів – безкраї засніжені рівнини і дивовижної краси гірські вершини манять до себе туристів, що віддають перевагу екстриму, активному відпочинку. Тому при оформленні поліса варто вказати мету перебування в країні, адже одна справа – звичайна страховка для туристичної поїздки, а інше – страховка для активного відпочинку або занять спортом. Справа в тому, що якщо ви зламали ногу, катаючись на лижах, звичайна туристична страховка не зможе покрити витрати на ваше лікування.

Крім того, Канада славиться своїми курсами іноземних мов. Такі курси привертають масу зарубіжних туристів і тривають від тижня до декількох місяців. Враховуючи велику кількість емігрантів, що живуть в країні, тут можна не тільки підтягти англійську, але і вивчити французьку та інші мови.

Для отримання туристичної візи необхідно пройти стандартну процедуру медичного страхування. Основні вимоги до страхового полісу для отримання короткотермінової візи наступні:

  • мінімальна сума покриття становить близько 17 тисяч доларів США;
  • страховка повинна покривати послуги термінової медичної допомоги, лікування травм і захворювань амбулаторно або в стаціонарі, екстреного транспортування туриста в країну проживання;
  • покриття всієї території Канади.

Оформлення страховки для короткострокового перебування здійснюється у випадку туристичної, освітньої, ділової або робочої поїздки, відрядження співробітників ЗМІ та транзит.

Страхування для довгострокових віз

Страховий поліс на тривалий термін набувається в залежності від цілей приїзду в країну. Це може бути возз’єднання сім’ї, професійна діяльність, тривале навчання у вищому навчальному закладі і т. д. При отриманні довгострокової візи вимоги до медичної страховки залишаються тими ж, що і при оформленні короткостроковій.

Правда, ліміт покриття страховки в даному випадку становить 30 тисяч доларів США, і при неодноразовому зверненні в медичні установи його можна витратити достроково. Тому, враховуючи можливі ризики, кращим рішенням буде збільшення вартості покриття страховки до 100 тисяч доларів США. Однак при цьому слід врахувати, що збільшення покриття тягне за собою і підвищення вартості страховки.

Студентська віза

За якістю освіти Канада знаходиться на другому місці в світі, поступаючись лише США. При цьому витрати на проживання в Канаді нижче, а ціни на навчання набагато дешевше. В середньому вартість року навчання в коледжі становить 13 тисяч доларів США в рік, у вузі – 15 тисяч доларів США. Перевагою канадської системи освіти є і те, що не у всіх навчальних закладах потрібно здавати складні мовні іспити, а якщо така умова все-таки є, то прохідний бал набагато нижче, ніж вимагають університети Сполучених Штатів.

У розвиток шкіл та університетів держава вкладає значні кошти, тому навчальні заклади Канади щорічно привертають велику кількість студентів, у тому числі з-за кордону, гарантуючи їм високу якість навчання і надаючи гранти і стипендії за успішне навчання. Невипадково після отримання ступеня магістра або бакалавра випускники університетів можуть знайти престижну роботу в будь-якій країні. Причому іноземний студент, що закінчив канадський внз, відповідно до законодавства, має право на роботу в цій країні.

Для отримання студентської візи оформлення страховки проходить за стандартним зразком. Студентам рекомендується встановити суму страхування в 100 тисяч доларів США, так як за час навчання звернень в медичні заклади навряд чи вдасться уникнути. Враховуючи вільний спосіб життя молодих людей, багато страхових фірм радять також оформити страхування цивільної відповідальності на випадок виникнення неприємностей із законом.

Робоча віза

Як країна з великою кількістю іммігрантів, Канада ретельно відбирає молодих фахівців для створення сильної економіки і підвищення свого статусу на міжнародній арені. Найбільш перспективними районами для початку кар’єри вважаються Альберта і Нью-Брансвік, де залишаються працювати багато випускників місцевих навчальних закладів. Причому дані міста дають дозвіл на роботу на повноцінних 2 роки, на відміну від річної візи, яку відкривають в інших регіонах.

Але не тільки колишні студенти хочуть зробити кар’єру в Канаді. Люди з багатьох країн світу прибувають сюди в надії знайти більш гідне місце для самореалізації. Канадський ринок праці відрізняється різноманітністю, і, проявивши наполегливість і завзятість, будь-хто зможе знайти для себе підходящу вакансію.

Для отримання робочої візи слід придбати стандартний страховий поліс. Процедура отримання документа звичайна. Якщо ви прямуєте в Канаду з метою трудової діяльності, то при оформленні страховки вкажіть пункт «робота з підвищеним ризиком». Це дозволить компенсувати збитки при отриманні виробничих травм або нещасних випадках, які можуть статися по дорозі на роботу або повернення додому. Агентство виплачує компенсацію за шкоду, заподіяну в робочий час, навіть якщо це відбулося в той момент, коли працівник безпосередньо не виконував свої службові обов’язки.

Гостьова віза

Ті, у кого є родичі або знайомі в Канаді, можуть відвідати країну через запрошення. Отримати гостьову візу простіше, а й зорієнтуватися на новому місці, коли поруч є близькі люди, набагато легше. Резиденти Канади, запросили іноземних гостей, які зможуть допомогти їм освоїтися, знайти житло, показати місцеві визначні пам’ятки.

Вимоги до страховки в даному випадку теж стандартні. При відвідуванні знайомих у Канаді рекомендується відзначити пункт «страхування громадянської відповідальності». Дана опція убезпечить вас від небажаних витрат у разі випадкового заподіяння шкоди майну приймаючої сторони.

Імміграційна віза

Канада – одна з найкращих країн для імміграції. Найчастіше, коли виникає питання про зміну громадянства, кінцевим пунктом стає саме Канада. Не дивно, адже життя у цій державі вважається підходящим для вихідця з будь-якої країни. Багатонаціональне населення, відносно недороге житло, широкий вибір роботи, забезпеченість соціальними виплатами – все це створює ідеальну атмосферу для того, щоб почати життя з чистого аркуша.

Віза в Канаду

Вимоги до страхування в цьому випадку стандартні. Страховка покриває непередбачену медичну допомогу, госпіталізацію, виклик швидкої допомоги, лікарські препарати та огляд лікарями. Страховка при отримання імміграційної візи починає діяти з першого дня перебування в країні.

Ціни на медичне страхування

Страховка розраховується, виходячи з середньої вартості медичних послуг у країні. Приміром, за один проведений день в лікарні пацієнт може заплатити до 3 тисяч доларів США тільки за одне перебування у стінах закладу. Вартість лікування розраховується окремо. Викликати «швидку» в Канаді буде коштувати 250 доларів США, а мінімальна вартість операції починається від 16 тисяч доларів США. Якщо доведеться витратитися на дорогі послуги, то збитки найкраще покриє страхування на більш високу суму.

Яку ціну доведеться заплатити за покупку страховки в Канаду? Так як ціна буває різною в залежності від випадку, розглянемо кілька конкретних прикладів. Припустимо, житель Києва хоче оформити медичну страховку на тижневу відпустку в Онтаріо. Вартість такого поліса буде близько 17 доларів США при сумі покриття в 50 тисяч доларів США.

Інший приклад: громадянин Молдови хоче відпочити на гірськолижному курорті Канади. Йому знадобиться додаткова страховка від нещасних випадків при заняттях екстремальними видами спорту. При такій же сумі покриття вартість поліса коштуватиме 39 доларів США. Але давайте повернемося до першого прикладу і виберемо суму покриття в 100 тисяч доларів США. В цьому випадку вартість страхування складе 20 доларів США, збільшившись всього на 3 долари. Саме тому рекомендується купувати більш дорогу страховку.

Розрахунок вартості медичного страхування

Вартість страховки залежить від компанії, в якій вона продається, кількості осіб, що запросили послуги страхування, їх віку, суми покриття страховки, додаткових послуг, часу дії і регіону розповсюдження дії страховки.

Розрахувати точну вартість медичного страхування дозволяють різні онлайн-калькулятори. Користуватися ними дуже легко – досить вибрати регіон проживання, кількість і тривалість перебування в країні. Так, страховка для оформлення туристичної візи буде коштувати близько 17 доларів США в залежності від компанії, що надає послуги страхування.

Особливості придбання страховки

Купуючи страховий поліс, слід уважно вивчити список захворювань, лікування яких покриває страховка.

Фахівці радять придбати поліс з максимальним покриттям, що дозволить в разі хвороби або отримання травми уникнути великих витрат, якщо мінімальний перелік послуг страхування виявиться недостатнім для відшкодування збитків.

Особливо враховуючи те, що вартість страхування на 100 і 150 тисяч доларів США практично однакова. Купуючи повне страхування, можна бути впевненим у тому, що додаткова оплата медичних послуг не потрібна.

Щоб заощадити на страховому полісі, варто віддати перевагу депозиту, який не перевищує тисячі доларів. Під депозитом розуміють кошти, які необхідно сплатити самому при настанні страхового випадку.

Придбання страховки онлайн

Найбільш простим способом купівлі страховки є замовлення через інтернет. Для початку потрібно вибрати фірму. Тут головну роль грає престиж та довіра до організації. Першою компанією, що вийшла в онлайн, стала Manulife Financial. Інші компанії діють практично за таким же принципом. Для того щоб придбати страховий поліс онлайн, слід:

  • Для початку вказати назву страховки – Visitors to Canada – для туристичних цілей або імміграції в Канаду;
    Страхування для візи в Канаду
    Student studying – для навчання у вищому навчальному закладі.
  • Прокручуємо вниз і заповнюємо анкету (Super Visa – віза для родичів за запрошенням, відзначаємо позитивно при необхідності):
    Страхування для візи в Канаду
  • Заповнюємо поля:
    • дата прибуття;
    • бажана дата початку дії страховки;
    • бажана дата закінчення страховки (лічильник автоматично підрахує кількість днів)
  • вибираємо суму страхування:
    Страхування для візи в Канадувибираємо місто перебування;

    • вказуємо кількість осіб, на яких оформляється страховка;
    • вказуємо дату народження і тиснемо на Get my quote.

    Страхування для візи в Канаду

    Далі вказуємо план страховки і бажане покриття – Plan A або Plan B. згідно з попередніми полями проставляється сума, що сплачується особою самостійно в разі настання страхового події, компенсація квитків, компенсація в разі смерті й інші графи по вибору

    Страхування для візи в Канаду

  • По завершенні заповнення анкети сайт позначить вартість цієї страховки. Якщо вас все влаштовує, натискаємо Apply.
    Страхування для візи в Канаду
  • Вказуємо персональні дані:

Страхування для візи в Канаду

  • ім’я;
  • прізвище;
  • дата народження;
  • підлога;
  • мову.

Контактна інформація:

Страхування для візи в Канаду

  • електронна пошта;
  • підтвердження електронної пошти;
  • бажаний спосіб зв’язку;
  • країна проживання;
  • номер телефону.

Контактна інформація в Канаді:

    • адресу;
    • місто;
    • провінція;
    • індекс;
    • телефонний номер в Канаді.

Після згоди на обробку даних належить просто оплатити покупку, перевірити правильність заповнення анкети і завершити реєстрацію. По закінченні програма видасть номер страхування, який буде фактичним документом.

Страховка в електронному варіанті

Придбати страховку онлайн набагато зручніше – це дозволить вам зекономити час, не витрачаючи його на простоювання в довгих чергах. Більш того, поліс в електронному вигляді завжди буде на вашому електронному пристрої, тому його практично неможливо втратити. Онлайн-зразок можна роздрукувати і користуватися ним як офіційним підтвердженням наявності страховки. Такий поліс приймається у будь-яких візових центрах і нічим не відрізняється від оформленого в офісі компанії.

Загальні умови страхування

Компанії медичного страхування дають можливість придбати поліс, за яким виплачуються грошові компенсації в разі хвороби або при нещасних випадках. Принципи роботи компаній схожі, відрізняються лише розміри виплат в залежності від вартості страховки.

Виплати проводяться двома способами: у вигляді компенсації або сервісних виплат. У першому випадку турист самостійно покриває вартість лікування, після чого компанія виплачує йому цю суму в повному обсязі. По приїзду на Батьківщину необхідно пред’явити чеки та рахунки, витрачені на медичне обслуговування та лікарські препарати, на підставі чого і буде виплачена компенсація. У разі сервісної оплати турист може отримати безкоштовне медичне обслуговування, пред’явивши працівникам лікарні або аптеки свою страховку. Однак підтвердження оплати зажадає певного часу.

В окремих випадках страхова компанія дає туристу можливість самому вибрати спосіб покриття витрат, іноді надаються додаткові послуги в разі виникнення непередбачених обставин, такі як консультація юриста за кордоном, послуги перекладача, страховка при відмові у візі і т. д. Вартість додаткової страховки не є високою і дозволяє убезпечити себе в незнайомій країні.

Страхування активного відпочинку часто виділяють окремим пунктом. Наприклад, якщо турист отримує травму при стрибку з парашутом, то витрати на лікування не є послугою страхової компанії. Відмовити у покритті витрат на лікування можуть і в разі отримання ушкоджень при звичайних заняттях спортом або іграх, так як ця діяльність не відноситься до повсякденної активності.

Порядок дій при настанні страхового випадку

Якщо нещасний випадок стався за кордоном, зокрема в Канаді, в першу чергу потрібно зв’язатися з представництвом страхової компанії – асистансу, чиї співробітники будуть представляти інтереси потерпілого. Саме вони шукають лікарів і оплачують лікування. Служби такого роду працюють 24 години на добу без вихідних, тому можна звернутися до них в будь-який час. По телефону необхідно повідомити номери документів страхування, строк їх дії, описати страховий випадок і вказати свої контактні дані. Після дзвінка фахівці компанії розкажуть вам про подальших діях.

Якщо сервісна підтримка в країні перебування недоступна, слід зв’язатися з представництвом на батьківщині. Якщо в страховці зазначено, що виплата здійснюється після повернення в рідне місто, то потрібно підготувати всі необхідні документи на місці. У разі звернення в лікарню лікар повинен підписати довідку про відвідування та виписки на всі ліки. При самостійному придбанні медикаментів слід зберігати всі чеки. Потрібно бути готовим до спілкування з лікарем англійською мовою або користуватися послугами перекладача.

Після повернення на батьківщину в страхову компанію надається пакет документів:

  • поліс медичного страхування;
  • довідки з лікарні і чеки на ліки із зазначенням дати та адреси;
  • виписані лікарем рецепти на ліки;
  • офіційні направлення на лабораторні дослідження;
  • документи, що підтверджують оплату за лікування.

У разі самостійного звернення в лікарню потрібно надати заяву на відшкодування витрат при настанні страхового випадку. При цьому потрібно обґрунтувати, чому турист не звернувся в сервісну службу відразу після отримання травми або в період хвороби за кордоном.

Також по темі: