Меню Закрити

Чи потрібна українцям страховка для безвіза

«Ура, безвіз!», — вже кілька років, як цей радісний клич пронісся над Україною. Дійсно, поїздки в Шенгенську зону без необхідності отримувати візи – дуже зручні. Звичайно, існує цілий перелік необхідного для в’їзду в ЄС, але воно ж було потрібно і для відкриття «Шенгену», так що складніше точно не стало. Все, здавалося б, йде чудово, і хто б міг подумати, що радість безвізового перебування буде затьмарена простим, і якоюсь мірою, дурним питанням – чи потрібна страховка для поїздки по безвізу у 2025 році? Моторошне нагромадження європейських норм у поєднанні з української юридичної еквілібристикою не дають можливість відповісти на питання однозначно. Але наші постійні читачі знають, що ми ніколи не здаємося, а значить і з цим питанням розберемося у всіх деталях!

Чи потрібна українцям страховка для безвіза

Чи потрібна страховка для поїздки в Польщу та інші країни ЄС по безвізу

Напевно, всім би хотілося, щоб у цьому розділі стояв точну відповідь – так чи ні. Проте все не так просто. Громадянам інших країн СНД, не мають на цей час безвізового режиму, в цьому сенсі легше – вони повинні отримувати візу, а в переліку необхідних документів страховий поліс однозначно прописано.

Має безвізовий режим, для дотримання законів необхідно керуватися Шенгенським кодексом про кордони. В даному зводі законів обов’язкової вимоги мати страховку немає. Але є всім відомий пункт про достатність коштів для перебування.

Що може статися на кордоні? Ось вам пара таких ситуацій:

  • Прикордонники країни в’їзду мають якісь внутрішні інструкції, згідно з яким поліс повинен бути. Так відбувається нечасто, але все ж буває. Шенгенського кодексу це не суперечить, оскільки він не вказує прямо, що страховку питати не можна – він просто нічого не говорить про цей момент.
  • Українці, які мають при собі кошти за допустимого мінімуму і не мають страховки, можуть бути пропущені на територію Шенгенської зони через недостатність коштів. Це не протиріччя. Чиновники можуть запевняти, що при відсутності поліса, коштів має бути значно більше.

Обов’язково такі ситуації виникнуть? Ні! І це лише додає невизначеності.

Напускають туману і українські закони. Наприклад, при продажу туристичних путівок, придбання поліса обов’язково, а при самостійному подорожі ніби як немає. При надзвичайних обставинах у якій-небудь країні, закон зобов’язує виїжджає застрахуватися, але відсутність поліса не може стати підставою для заборони виїзду. І так далі.

Чи можна їхати без страховки на роботу в Польщу по безвізу

Ми говоримо переважно про туристичні поїздки, однак не можна коротко не згадати і про складнощі, пов’язаних зі страхуванням при роботі з безвизом.

  • По-перше, така робота можлива тільки в Польщі – інші країни ЄС працевлаштування без візи не дозволяють.
  • По-друге, офіційно працевлаштовані в Польщі, автоматично страхуються в ZUS, а значить додаткової страховки не потрібно, але:
  • По-третє, останнім часом стали з’являтися відомості, що у Стража граничного часом виникають нові вимоги. Мовляв, страховка ZUS не покриває всього необхідного, в першу чергу транспортування іноземця на батьківщину.

Як у всій цій юридичній каші знайти правильну відповідь? На наш погляд, єдино вірний висновок – це перестрахуватися у всіх сенсах цього слова.

Можна в’їхати в країни ЄС з біометричним паспортом без страховки? Такий варіант можливий, але дуже ризиковане можуть розгорнути на кордоні. Ми рекомендуємо купувати поліс. Це і допоможе поправити здоров’я, в разі необхідності, і перетнути кордон без проблем.

Мінімальне страхове забезпечення для виїзду в ЄС без візи

Коротко пройдемося по основним вимогам:

  1. Покриття не менше 30 000 євро.
  2. Термін – не менше, ніж заплановане перебування.
  3. Поширюватися поліс повинен на всю територію країн Шенгенської угоди.
  4. Страхові випадки повинні включати:
    • Невідкладну допомогу.
    • Травми.
    • Транспортування до лікарні.
    • Стаціонарне лікування.
    • Повернення на батьківщину, в т. ч. у разі смерті.

Деякі мети в’їзду можуть зажадати додаткових параметрів поліса. Наприклад, екстремальний спорт або поїздка з іншими небезпечними цілями.

Чи підходить електронний туристичний поліс

Електронний поліс – це всього лише форма подання документа. Він має ту ж юридичну силу, що і паперовий. Однак у нього є і ряд своїх незручностей, і в першу чергу, можливість виходу з ладу гаджета, за допомогою якого поліс повинен бути продемонстрований. Оцінюючи дані ризики, використовувати електронний поліс для безвізової поїздки в ЄС цілком можливо.

Де купити в Україні страховку для безвізу

Страхові компанії, чиї поліси приймаються до розгляду, мають бути уповноважені на те відповідними органами. Переліки діючих страховиків для українських туристів публікується МЗС країни. Список, чинний на момент публікації, можна подивитися за цим посиланням, але слід розуміти, що це змінні дані, і краще уточнювати його актуальність у візових центрах / консульствах на момент придбання.

Там же – у візових центрах – майже завжди здійснюється і продаж полісів. Компанії, які пропонують свої послуги ППВА, свідомо уповноважені.

Ціни на страховку нефіксовані, і залежать від багатьох факторів. Для вибору найбільш економною вартості можна використовувати онлайн-сервіси підбору полісів.

Ціна страховки + інструкція онлайн-покупки

Орієнтовні вартості страховки для подорожей по Шенгенської зона розглянемо за допомогою інтернет-сервісу від компанії Vuso. Послугами цього страховика ми неодноразово користувалися самі, тому можемо рекомендувати її для туристичних полісів.

Крок 1. Введення даних

Для прикладу візьмемо поліс на одного українця 30 років, відправляється в туристичну поїздку в Польщу. Перейдемо на сторінку сервісу. Виберемо «Туристичне страхування».

Крок 1. Онлайн покупка страховки для поїздки в ЄС за безвизу
У формі введемо:

  • Країна – Європа.
  • Кількість туристів – 1 людина.
  • Дата виїзду – через місяць від поточної дати.
  • Дата повернення – через три місяці перебування.

Зверніть увагу, що може з’явитися помилка при введенні дати виїзду, оскільки за замовчуванням дата повернення встановлюється менше необхідної. У цьому випадку, або ігноруйте її (помилку), після ввівши вірний день повернення, або починайте введення з «дати повернення».

Крок 2. Онлайн покупка страховки для поїздки в ЄС за безвизу

Крім введених даних, можна вказати мультивізу, активний відпочинок (спорт, екстрим та ін.), збільшення ліміту і придбання електронного поліса. Причому останнє встановлено за умовчанням, відповідно, якщо функція не потрібна, її треба відключити.

Крок 3. Онлайн покупка страховки для поїздки в ЄС за безвизу

Крок 2. Вибір пакету

Крім можливості збільшити ліміт, система відразу пропонує кілька готових пакетів послуг. Розглянемо найпростіший з них – «Пакет L». У нього входить:

  • Ліміт – 30 000 євро.
  • Виплати при нещасному випадку – 1 000 євро.
  • Франшиза – 50 євро.

Інші параметри відповідають необхідним мінімумів. Проте треба сказати пару слів про франшизу. Це якась сума, всі страхові випадки нижче якої, за полісом не оплачуються. Тобто в даному прикладі, все, що буде оцінено нижче 50 євро буде оплачувати сам турист. Якщо франшиза не потрібна, вибирайте інші пакети. Вибравши «L», натискаємо кнопку «Мені підходить» під ним.

У нашому прикладі мінімальна вартість поліса на три місяці склав 1164 грн при електронному полісі або 1293 грн – при паперовому. Інші пакети, відповідно, дорожче.

Ще один дуже важливий параметр – термін перебування. Від нього безпосередньо залежить ціна, і це цілком зрозуміло. Але, якщо Ви оформляєте поліс не для постійного перебування в Шенгенській зоні усіх 90 днів підряд, а дійсно плануєте періодичні поїздки з метою туризму, вибирайте пункт «мультивіза». У цьому випадку ціна може значно знизитися. Зазначені в прикладі 1293 грн, при виборі «мультивізи» на 90 днів, перетворюються в 777 грн.

Крок 3. Дані страхувальника

Далі буде запропоновано ввести особисті дані:

  1. E-mail (обов’язково діючий).
  2. Телефон (бажано мобільний).
  3. Прізвище (латиною, відповідно до написання у паспорті).
  4. Ім’я (аналогічно попередньому пункту).
  5. Дата народження (можна вибрати на календарі).
  6. Місто реєстрації (вказується місце фактичного проживання або діючої реєстрації – писати строго на російській або українській мовах, латиниця неприпустима).
  7. Серія та номер закордонного паспорта (згідно з написанням у документі, враховуючи, що літери серії – латинські).

Крок 4. Онлайн покупка страховки для поїздки в ЄС за безвизу

У завершенні ставиться галочка про згоду на умови страхування та ін. Натискаємо кнопку «Замовити».

Крок 4. Оплата

Відкриється форма оплати банківською картою. Вводяться параметри і здійснюється переказ коштів. Зверніть увагу, часу на здійснення оплати багато (близько 20 хвилин), але все ж воно обмежене. Не встигнувши за виділений інтервал, доведеться все починати спочатку.

Крок 5. Отримання поліса

Якщо був обраний електронний поліс, він прийде на вказаний e-mail відразу після формування. Якщо необхідний паперовий носій, доведеться відвідати офіс обраної компанії або замовити доставку до дому / офісу (кур’єр, пошта), що може оплачуватися окремо.

Від чого залежить вартість страховки

Крім базової вартості існують варіації, від яких ціна може коливатися. Як правило, це:

  • Термін поліса. Тут все логічно – чим більше період, тим дорожче. Для орієнтиру, наш приклад на три місяці обійшовся в паперовому варіанті в 1293 грн, а на місяць той же пакет коштував би 484 грн.
  • Додаткові функції: збільшений ліміт, активних відпочинок, країна з нестабільним політичним режимом, страхування багажу та ін.
  • Наявність / відсутність франшизи.
  • Вік застрахованого. На жаль, багато страхові компанії збільшують вартість поліса для літніх людей. Наприклад, людям старше 60 років можуть підняти ціни вдвічі, а старше 71 року – зовсім не застрахувати. Це індивідуальне рішення компаній, і про наявність таких обмежень слід уточнювати заздалегідь. Свої нюанси можуть бути для немовлят і дітей різних віків.

Зрозуміло, в поліс можуть бути включені кілька осіб, а також допустимі індивідуальні умови. Все це збільшить вартість страховки.

Наслідки відсутності туристичного страхування для українця

Про те, що іноземця можуть не допустити до Шенгенської зони без страховки, ми вже писали в самому початку статті. Але чим може загрожувати відсутність поліса, якщо в’їзд все ж таки відбувся?

Головна проблема – захворювання або травма. Медики країни перебування нададуть допомогу, але без поліса іноземець змушений буде оплачувати послуги за повним тарифом. Наприклад, у Німеччині ви віддасте 50 євро тільки за консультацію, а стаціонарне лікування може вилитися в кілька десятків тисяч.

Висновок

У висновку зробимо короткий план придбання страховки для безвіза. Кожен з цих кроків роз’яснено вище (або в окремих матеріалах):

  1. Визначтеся з необхідністю поліса.
  2. Виберіть компанію, і перевірте її повноваження для видачі туристичних полісів в Шенген.
  3. Перевірте умови поліса на відповідність мінімально необхідним параметрам.
  4. Оформіть поліс.
  5. Оплатіть і отримаєте електронний або паперовий документ.

Всього п’ять простих кроків, які допоможуть уникнути маси непотрібних проблем. Гарних подорожей, і нехай поліс ніколи не стане в пригоді вам за прямим призначенням.

Яка страховка потрібна для виїзду на роботу в Польщу: Відео

Також по темі: