Меню Закрити

Повний перелік документів для оформлення біометричного закордонного паспорта в Україні

З якою метою чоловік не планував закордонну поїздку, одним з перших і обов’язкових кроків стає оформлення спеціального паспорта, що дозволяє виїжджати за кордон. Для українців введений спеціальний біометричний документ, з чіпом, що містить необхідну інформацію в електронному вигляді. Крім іншого, без такого паспорта стає неможливим скористатися безвізовим режимом. Що потрібно зробити, щоб отримати біометричний паспорт у 2024 році? Яка вартість і де подавати документи? Давайте детально розглянемо всі нюанси цього процесу.

Які бувають українські паспорти

Насамперед необхідно розділяти внутрішній (цивільний) і закордонний паспорт. Для багатьох це очевидна річ, але, як показує практика, нерідко виникає плутанина. Обидва документи можуть називати «біометричними», тому у деяких людей ці поняття зливаються в одне.

Внутрішній паспорт – документ, що підтверджує особу, громадянство і застосовується тільки всередині країни, а також в державах, в’їзд в які дозволено по цьому типу документа (на момент написання статті, це тільки Білорусь, Росія, Туреччина). Може бути у звичному форматі книжки або у вигляді пластиковою ID-Card. Остання і містить біометричні дані, що зрідка викликає плутанину. Мова в статті піде не про це документі!

Закордонний паспорт – підтверджує особу та громадянство за межами України. Є необхідним для подорожі в більшість країн світу. Являє собою книжечку з вмонтованим в її чіпом (або без нього). Обкладинки можуть бути різних кольорів:

Зображення Опис
Для переважної більшості громадян країни закордонний паспорт виглядає саме так
Для дипломатів
Службовий паспорт
Для осіб без громадянства
Для біженців

Про наявність в паспорті чіпа сигналізує відповідне зображення внизу обкладинки, в центрі.

Далі в статті мова піде саме про закордонному паспорті, який отримує більшість громадян України (темно-синій).

Які документи потрібні для оформлення закордонного паспорта нового зразка

Щоб претендувати на закордонний паспорт, всім особам від 16 років необхідно особисто звернутися до відділення Державну Міграційну Службу (далі ДМС) і зібрати наступний комплект:

  1. Внутрішній паспорт.
  2. Ідентифікаційний номер платника податків (у разі його наявності).
  3. Квитанцію про оплату сервісного збору або документи, що підтверджують звільнення від цієї оплати.
  4. Заяву-анкету.

Заповнення останнього документа для видачі закордонного паспорта відбувається на місці. Оплата на виготовлення також здійснюється після отримання у відділенні ДМС відповідної квитанції.

Ще будуть потрібні фотографії та здача біометричних даних – ці процеси виконуються безпосередньо в Центрі.

Існують відмінності при оформленні паспорта дітям до 16 років. Вони досить істотні, тому нижче будуть розглянуті детально.

Список документів на закордонний паспорт пенсіонеру та інваліду

Якщо зазначені особи не позбавлені рухливості, то робиться паспорт на загальних підставах. Однак у деяких випадках пенсіонери, інваліди та інші категорії осіб можуть бути повністю або частково звільнені від сервісного збору.

Якщо здобувач позбавлений рухливість із-за хронічного розладу здоров’я, можлива здача документів через представника.

Додатково людині потрібні:

  • довідка про стан здоров’я;
  • фото (кольорові 3,5х4,5) – 2 штуки;
  • фото 10х15 см для сканування – 1 штука.

Біометричні дані в цьому випадку можна не знімати (безвізовий режим буде недоступний) або доставити інваліда відділення ДМС, де в присутності та за допомогою супроводжуючого, зняти відбитки пальців. Деякі центри надають виїзні послуги за окрему плату.

Процедура оформлення закордонного паспорту: Відео

Також по темі: