Меню Закрити

Що таке visa run: способи отримання

Віза-ран це такий спосіб одержання нового штампу (продовження перебування в деяких країнах). Проводити дану процедуру раніше можна було кілька разів поспіль. З недавнього часу деякі країни взагалі анулювали дану процедуру. Детальніше дізнаємось далі.

Відпочинок в Таїланді

Способи продовження дії visa-run

Здійснення процедури пролонгації візового штампа передбачає кілька способів:

 1. По суші. При цьому зробити це турист може як самостійно, так і за допомогою посередників. У першому випадку йому доводиться самому продумувати маршрут, купувати квитки, заповнювати документи. У іншому ж, звертаючись зазвичай в турфірму, турист отримує таку послугу відразу комплексно – заплативши один раз необхідну суму, більше ні про що не турбуючись.
 2. По повітрю. Дорожчий і не завжди виправданий метод. У цьому випадку слід потурбуватися про зворотний квиток в країну виїзду і про суму, наявність якої потрібно підтвердити на кордоні в якості фінансових гарантій.
 3. По воді. Часто використовується тими туристами, які проживають на островах, звідки легше дістатися до найближчого кордону по морю.

У чому полягає процес

Потурбуватися процесом продовження візи необхідно напередодні закінчення її терміну. Для цього потрібно купити квитки туди й назад, забронювати (при необхідності) житло, підготувати фінансові гарантії або купити комплексний пакет послуг.

Поїздка до кордону займає 3-12 годин, бо виїзд планується на ранні ранкові годинники при умові пересування наземним чи водним транспортом. Далі процедура виглядає наступним чином:

 1. Проходження пункту пропуску.
 2. Проходження кордону суміжної держави.
 3. Повернення в країну перебування.

Складності на кордоні виникають тільки у тих, хто перевищив зазначений тридцятиденний коридор, і у тих, хто занадто часто користувався таким способом пролонгації. При авіаперельоті у туристів ще залишається час оглянути визначні пам’ятки міста, в країні де вони прибули для продовження дії візи ран.

Напрями

Найпопулярнішими напрямками для проведення процедури є країни, розташовані в безпосередній близькості. Найчастіше туристи відправляються в Куала-Лумпур. Але малайзійський напрямок не є єдиний, куди може виїхати турист з цією метою.

Вибрати можна один з наступних варіантів:

 • Камбоджа: на кордоні, правда, доведеться сплатити збір 12 доларів за камбоджійську візу. Сюди можуть приїхати гості Таїланду, В’єтнаму та Малайзії.
 • Лаос – підходить всім, особливо відпочиваючим в М’янмі, Таїланді та В’єтнамі. Ніяких доплат за візу не передбачено. Крім того, в Лаосі розташоване посольство Таїланду.
 • Малайзія – без доплат, візу могли отримати тут мандрівники з Таїланду, Камбоджі, Сінгапуру.
 • Бірма – найчастіше сюди їхали туристи з Пхукета, Хуахіна і Бангкока. Внесок у скарбницю бірманців становив 10 доларів.

Переваги та недоліки

Зовні нескладна процедура все ж має ряд своїх переваг і недоліків, які необхідно враховувати, перш ніж вирушати в дорогу. До перших можна віднести:

 • мінімальні фінансові витрати. Варто врахувати, що отримання будь-якого візового штампа через консульство обходиться недешево;
 • зведення до мінімуму бюрократичної складової процесу. Тобто виключена необхідність заповнення великої кількості паперів, очікування та іншої формальної тяганини, яка неодмінно супроводжує процедуру запиту візи в консульстві;
 • при замовленні візи ран через туристичний офіс надається досить непоганий сервіс.

Негативне враження залишають такі моменти:

 • тривалість перебування у дорозі;
 • ризик при проходженні контролю отримати відмову;
 • висока ймовірність стати жертвою шахраїв або потрапити в ДТП, що пов’язано з особливостями доріг і культурою водіння транспортних засобів місцевими водіями.

Скасування visarun

Збільшення потоку охочих описаним способом затриматися в улюбленій країні стало причиною скасування такого явища. Травень 2014 року ознаменувався тим, що імміграційна служба Таїланду оголосила про початок боротьби з visa run. Причина цього цілком очевидна. Дану державу можна сміливо назвати однією з найбільш привабливих для постійного проживання завдяки досить пристойному рівню обслуговування, медицини, комфортного клімату і безлічі розваг на будь-який запит.

Враховуючи легкість процедури перетину кордону, країна стала притягувати до себе осіб з сумнівною репутацією. Все частіше стали з’являтися повідомлення про теракти, хоча донедавна саме Таїланд вважався територією, де ніколи не вибухали бомби.

Образ ідеального туриста – гість, який приїхав на 3-4 тижні, витратив усі свої гроші та поїхав додому. Ті ж, хто затримується тут надовго, починають вести спосіб життя, властивий місцевим жителям. Вони вже не ходять в дорогі клуби, не харчуються в ресторанах, не купують сувеніри. Такі туристи невигідні економічно, а тому їх перебування тут не є доцільним.

Також по темі: