Меню Закрити

Міжнародний аеропорт Бонн / Кельн


Аеропорт Бонн/Кельн – один з найбільших транспортних вузлів Німеччини, також відомий як аеровокзал імені Конрада Аденауера. Розташовується він всього в 15 кілометрах від Кельна і Бонна. За пасажирообігом ця повітряна гавань займає шосте місце в Німеччині, а за вантажообігом – друге. Розглянемо детальніше систему роботи цього міжнародного аеровокзалу.

Аеропорт Бонн/Кельн

Історія аеропорту

Історія аеропорту починається з побудови в 1938 році в районі Вагнер Хайде військового аеродрому з довжиною злітно-посадковою смугою. Після закінчення Другої світової війни, коли потреба у військових об’єктах Німеччини серйозно скоротилася, аеропорт імені Конрада Аденауера став використовуватися переважно цивільними літаками. У 50-60 роках самим популярним пунктом призначення був Берлін.

У 1953-му злітну смугу розширили. Крім того, вона стала найдовшою у світі з тих, що обслуговують реактивні та великі комерційні літаки. Вже в 60 роках популярними напрямками з аеропорту імені Конрада Аденауера стали США та Японія.

У 1980-х сталася велика реконструкція аеропорту:

 • були побудовані додаткові вантажні термінали;
 • з’явилася нова автомобільна стоянка;
 • почали прокладати залізничні лінії, щоб з’єднати аеровокзал з містами.

Будівництво залізниці завершилося в 1993 році, що збільшило пасажиропотік повітряної гавані до одного мільйона осіб у рік.

У 2000-х адміністрація почала залучати до співпраці лоукостери: з 2003 року до/з аеропорту почали літати літаки easyJet, з 2006 – Wizz Air, з 2012 – Norwegian Air Shuttle. У 2014 році компанія Ryanair зробила аеровокзал імені Конрада Аденауера своїм п’ятим хабом, роблячи з нього рейси у Флориду, Африку і країни Далекого Сходу.

Авіаперевізники та напрямки польотів

Аеропорт Бонн/Кельн – це зручний транспортний вузол для бюджетних перевізників. З-за такої політики з 2003-го пасажиропотік за три роки збільшився у два рази. Завдяки невисокій вартості авіаквитків в аеропорт з’їжджаються пасажири з усієї Німеччини.

Пасажирські перевезення здійснюють наступні компанії:

Авіакомпанія Напрями
Austrian Airlines Відень
Freebird Airlines Анталія, Стамбул
Germanwings Аеропорти Центральної та Західної Європи, а також країни Близького Сходу
Bulgarian Air Charter Бургас, Варна
Condor Пальма-де-Майорка, Тенеріфе
ЕasyJet Лондон
Wizz Air Гданськ, Катовіце, Київ
Czech Airlines Прага
KLM Cityhopper Амстердам
Iran Air Тегеран
Читайте також:  Валюта в Німеччині: де обміняти, приблизні ціни, що купити

Інфраструктура

Щоб дізнатися більше подробиць про напрямки та перевізників, слід зайти на офіційний сайт аеропорту Бонн/Кельн koeln-bonn-airport.de.

Головними об’єктами аеропорту імені Конрада Аденауера є три термінали, кожен з яких обслуговує як внутрішні, так і міжнародні рейси. Вони з’єднані в цілісний комплекс критими й підземними пішохідними переходами.

Інфраструктура

Крім того, існує зручна транспортна розв’язка, що дозволяє дістатися до/з повітряного порту. Тут є автомобільні стоянки магазини, кафетерії, а також фірми, які здають автомобілі в прокат.

Термінали аеровокзалу

Термінали аеропорту Кельн/Бонн являють собою цілісний комплекс: два – для перевезення пасажирів і один – для комерційної авіації.

Термінал 1 знаходиться в будинку, побудованому в 70 роках. Має прямий вихід на залізничну станцію і 13 місць для стоянки літаків, 10 з яких обладнані телескопічними трапами. Виконують рейси компанії Eurowings, Germanwings, Lufthansa та Austrian Airlines.

Термінал 2 являє собою більш сучасна будівля зі скла і сталі, що знаходиться на північ від першого. Має телескопічні виходи не тільки до місць стоянки авіалайнерів (всього 8 місць), але і до автобусів. А з допомогою переходу, що йде через підвал, можна потрапити на залізничну станцію. З цього сектору здійснюють рейси компанії Air Berlin, Ryanair, KLM, Iran Air і інші перевізники.

Третій термінал призначений для приватних літаків бізнес-авіації. Він побудований останнім, тому є найсучаснішим.

Зона передпольотного огляду і вильоту

Як і в інших аеровокзалах, у порту Бонн/Кельн існує обов’язкова процедура передпольотного огляду пасажирів, яка здійснюється в спеціальних зонах. Вони є в кожному з терміналів.

При проходженні контролю потрібно пред’явити паспорт, квиток на рейс і посадковий талон. З допомогою спеціальних технічних засобів у пасажира перевіряють верхній одяг, взуття і предмети, що містять метал (ремені, ключі й так далі). Потім пасажир зобов’язаний пройти через рамку металошукача.

Автомобільні стоянки

Якщо пасажира зустрічають на машині або він вирішив залишити свій транспортний засіб біля аеровокзалу, можна скористатися одним з чотирьох автомобільних стоянок, загальна місткість яких 12500 місць. Вартість послуги залежить від часу користування паркуванням.

Читайте також:  Робота в Берліні: де шукати, вимоги, зарплата

Стоянки в аеропорту Бон Кольн

Однак, якщо заздалегідь забронювати місце для паркування через інтернет, можна заощадити до 50% від суми, яку доведеться витратити без попереднього замовлення.

Додатковий сервіс

Нерідко рейс доводиться чекати. В цей час пасажиру доступні наступні послуги:

 • зал підвищеного комфорту;
 • сувенірні та інші магазини;
 • медпункт та аптеки;
 • ресторани та кафе;
 • туристичні фірми;
 • конференц — і банкетні зали;
 • камери зберігання;
 • відділення банків та банкомати;
 • магазини безмитної торгівлі (Duty Free) і можливість повернення податків на покупки, зроблені в аеропорту (Tax Free);
 • кімната для молитви та деякі інші об’єкти інфраструктури.

Крім того, в зоні З аеропорту є майданчик, з якого можна безкоштовно спостерігати як здійснюють посадку і злітають літаки. Але працює вона тільки в ясну погоду.

Зона 2С є платною VIP-зоною очікування з пресою, закусками та напоями. За вхід доведеться заплатити 18,5 євро з людини (для дітей до 12 років вхід безкоштовний).

Послуга Tax Free

В аеропорту імені Конрада Аденауера іноземці, які залишають межі ЄС, можуть повернути ПДВ з товарів, придбаних в країні. Для цього потрібно оформити такс-фрі в Німеччині – спеціальний документ, на підставі якого і буде здійснюватися повернення коштів. Отримати бланк можна в мережевих магазинах країни (правда, не всі торгові точки його видають). Деякі мережі встановлюють мінімальну суму покупок для оформлення Tax Free.

Послуга Tax Free

При заповненні форми для повернення податку потрібно уважно вносити свої дані, оскільки навіть одна описка чи помилка може послужити підставою для відмови в поверненні грошей. Наступною вимогою є обов’язок вивезти придбаний товар за межі Євросоюзу протягом трьох місяців з моменту покупки. Важливо врахувати, що ПДВ не повертається після придбання автомобіля.

Поряд з магазинами системи дьюті-фрі, в яких продаються товари, з яких не потрібно платити податки, система такс-фрі робить покупку товарів в Німеччині дуже привабливою для туристів. Крім того, за допомогою цієї програми іноземців стимулюють купувати товари німецького походження, що збільшує виторг місцевих виробників.

При вильоті з аеропорту необхідно пред’явити працівнику митної служби форму Тах Free, яка заповнюється при купівлі товарів. Після її перевірки на папері повинні поставити дві печатки – відповідального співробітника і митної служби. При відсутності хоча б однієї з печаток повернення грошей неможливий.

Читайте також:  Сезонна робота в Німеччині: популярні галузі

Способи дістатися до/з аеропорту

Актуальним залишається питання, як дістатися від аеропорту Бонн/Кельн в місто. Існує кілька способів:

 • Таксі. Машини можна замовити на стійках служб таксі, які знаходяться в зоні вильоту першого й другого терміналів. Дорога до Кельна обійдеться приблизно у 27 євро, а до Бонна – у 41 євро.
 • Потяги Аеровокзал з’єднанні з найближчими містами Бонном і Кельном, а також деякими іншими населеними пунктами за допомогою залізниці. Потяги в різні міста вирушають кожні 5-10 хвилин зі станції, яка знаходиться в центрі вокзалу.
 • Автобусне сполучення. Автобуси відправляються кожні 15 хвилин. Маршрут в Кельн має номер 161, вартість квитка – 2 євро. З Бонна слід маршрут SB60, а вартість квитка становить 3 євро. Більше інформації про напрямки, вартості проїзду та розклад руху автобусів можна отримати в залі прильоту другого терміналу.
 • Трансфер. Для цього потрібно заздалегідь замовити онлайн або телефоном машину відповідного класу. У цьому випадку в аеропорту вас буде зустрічати водій з табличкою. Вартість, яка вказана при бронюванні, буде незмінною, навіть при наявності пробок і інших непередбачених обставин.

Контактна інформація

Код аеропорту Бонн/Кельн:

Код аеропорту Бон Кольн

Поштова адреса: P. O. Box 980120. D 51129 Koln, Germany.

Телефони: +49 (0) 220-340-400-1; +(49) 2203-40-4002; +(49) 2203 40-27-02.

Онлайн-табло аеропорту Бонн/Кельн: https://www.koeln-bonn-airport.de/ (офіційний сайт аеропорту).

Підсумки

Аеропорт Бонн/Кельн є одним з найважливіших транспортних вузлів Німеччини. Послугами повітряної гавані користується величезна кількість компаній-лоукостерів, що робить ціни на квитки доступними для всіх верств населення. Інфраструктура аеровокзалу дозволяє пасажирам з комфортом дочекатися свого рейсу.

Відео: Аеропорт Кельн-Бонн


Також по темі: