Меню Закрити

Міжнародний аеропорт Франкфурт-на-Майні


Аеропорт Франкфурт-на-Майні знаходиться в центрі Європи і вважається одним з найбільших на континенті. Щорічно обслуговує понад 60 мільйонів осіб. Тут вперше почали використовувати автоматичну систему сортування багажу. Сьогодні цей сучасний аеровокзал пропонує пасажирам широкий спектр послуг.

Аеропорт Франкфурт-на-Майні

Історична довідка

Аеропорт Франкфурт-на-Майні було засновано 8 липня 1936 року. Власником є німецька компанія Fraport AG.

У період Другої світової війни аеропорт служив армійською базою ВПС. У 1945 році його підірвали війська Третього рейху перед відступом. Через кілька років після закінчення війни всі будівлі і злітні смуги були відновлені. Сучасна історія повітряного вокзалу Франкфурта-на-Майні почалася в 1972 році з відкриття терміналу 1.

У рік будівництва першого терміналу була введена в дію підземна дорога і залізничний вокзал. Відкриття термінал 2 і наземної ж/д станції в 1994 році і ICE-вокзалу в 1999 році зробило аеропорт мультитранспортним вузлом, до якого пізніше додався і автовокзал.

У 2001 році Fraport AG починає будівництво AIRail-центру надшвидкісної залізниці Squaire. Останній термінал був побудований у 2013 році. У 2015 році повітряний вокзал Франкфурта-на-Майні зайняв 4 місце в Європі за кількістю пасажирів і перше з вантажоперевезень.

Які авіакомпанії використовують, популярні напрямки

Аеропорт є базовим для німецького авіаперевізника Lufthansa. Крім того, його використовують понад 80 авіакомпаній, серед яких:

Напрямки аеропорту Франкфурт-на-Майні

З аеропорту Франкфурт-на-Майні можна полетіти практично у всі великі міста Німеччини та інших європейських країн. Також з цієї повітряної гавані здійснюються рейси до Америки, Сінгапуру, Китай, Індію, ОАЕ, і це далеко не повний список напрямків.

Інфраструктура

Аеровокзал Франкфурт-на-Майні являє собою чудово організований і структурований простір. Тут порівняно невеликі території поєднуються з грамотно вибудуваної інфраструктурою. Аеропорт має дві бетонні й одну асфальтовану злітно-посадкові смуги, п’ять пасажирських залів, три термінали.

Основні термінали з’єднані між собою безкоштовної автобусною лінією і поїздом SkyLine, станції яких розташовані на четвертих поверхах терміналів. Також є естакадна дорога для переміщення по зоні транзиту.

В терміналі 2 обладнаних відкритих оглядових майданчиків. Піднятися на них можна на ескалаторі. Відвідування майданчиків платне, при наявності карти «Франкфурт» або по студентському квитку надається знижка. В цілях безпеки при вході відвідувачів перевіряють з допомогою металодетектора і проводять огляд ручної поклажі.

Читайте також:  Як скласти резюме німецькою мовою: покрокова інструкція

Зона вильоту

У повітряному порту два великих терміналу і один VIP. Термінал 1 використовує авіакомпанія Lufthansa. Тут обслуговуються всі партнери по Star Alliance. Термінал використовується і для транзитних рейсів.

Для зручного розподілу потоку пасажирів зона вильоту розділена на кілька секторів – A, B, C і Z. Сектори A і Z розташовані в правій частині, B — по центру, C — зліва.

Термінал 2 дещо віддалений від першого і включає сектори D і E. Тут обслуговуються авіакомпанії, які входять в альянси Oneworld і SkyTeam.

Транзитна зона аеропорту Франкфурта-на-Майні обох терміналів об’єднана, тому пасажири можуть вільно переміщатися з одного в інший.

Зона огляду

Реєстрація та огляд пасажирів займає досить багато часу, тому в аеропорт бажано приїхати за 2-2,5 години до вильоту. Ніякі збори перед вильотом сплачувати не доведеться. Однак слід завчасно дізнатися, в якому терміналі обслуговується ваша авіакомпанія і чи є можливість пройти реєстрацію і здати багаж напередодні ввечері.

В терміналі 1 розташовані автомати для реєстрації ручної поклажі та багажу для клієнтів авіаперевізників-членів альянсу Star Alliance. У другому терміналі встановлені автомати для реєстрації ручної поклажі пасажирів British Airways і Air France.

При виході на посадку потрібно слідувати вказівниками синього кольору Flugsteig/Gate.

Номер виходу і посадки зазначаються на посадкових талонах і багатомовних (8 мов, включаючи російську) інформаційних моніторах.

Також для уточнення даних можна скористатися послугами інформаційних стійок.

Стоянки для автомобілів

Повітряний вокзал має у своєму розпорядженні велику кількість стоянок для різних категорій пасажирів. Кожен мандрівник може вибрати для себе найбільш вигідний тариф із запропонованих:

  • Parking at Frankfurt Airport for vacationers. Тут можна залишити автомобіль на тиждень за суму від 39 євро.
  • Directly at the terminal — Parking at Frankfurt Airport. Паркінг на 15 тисяч місць в безпосередній близькості від основних терміналів.
  • Short-term Parking. Тут можна безкоштовно зупинитися для висадки/посадки пасажира. Паркування розташоване прямо перед терміналами.
  • Weekend Tariff. За місце у вихідні дні доведеться заплатити від 29 євро.

Крім того, на стоянках передбачені спеціальні місця для жінок – з простим і коротким виїздом.

Додатковий сервіс

На території терміналів є душові кабіни, перукарня, хімчистка, косметичні салони, аптеки, бар з кисневим коктейлем. Передбачені місця для безкоштовної зарядки мобільних пристроїв.

Читайте також:  Робота у Франкфурті-на-Майні: ринок праці, зарплата

У доступній для всіх пасажирів зоні функціонує торговий центр з магазинами відомих брендів, а також 300 невеликих торгових точок, кафетеріїв, ресторанів і барів. В аеропорту працює кімната матері й дитини з пеленальними столиками.

На території аеровокзалу цілодобово доступний Wi-Fi. Інтернет без паролів працює і в зоні вильоту. Безперебійний зв’язок забезпечують понад 300 точок доступу. Підключатися необхідно допомогою hotspot компанії «Німецькі телекомунікації».

В аеропорту Франкфурта також надає наступний сервіс:

  • спеціальні стійки реєстрації для пасажирів з дітьми до 12 років — Family Check-In Areas;
  • кафе з дитячим меню;
  • молитовні кімнати для представників трьох конфесій;
  • екскурсії по аеровокзалу;
  • готель для домашніх тварин;
  • ігрова зона для малюків та безкоштовний прокат дитячих колясок.

Камера зберігання в аеропорту Франкфурта працює цілодобово. Ціна за стандартний багаж — €4,5 за 2 години, €7 – за добу. Вартість зберігання одного предмета одягу — €2 за 24 години.

Додатковий сервіс

Особливе обслуговування надається VIP-клієнтам. Співробітники повітряного вокзалу зустрічають таких пасажирів на спеціальній стоянці та доставляють в VIP-зал, минаючи звичайний термінал. В аеровокзалі також обладнаний бізнес-зал для проведення ділових зустрічей. VIP-послуги надаються по прибутті, перед вильотом або при транзиті в аеропорту Франкфурт-на-Майні. При необхідності складається індивідуальний пакет послуг з урахуванням побажань клієнта.

Послуга Tax Free

Всі товари, які продаються в країнах Європи, оподатковуються податком на додану вартість (ПДВ). Нерезиденти країн, що входять в Європейський союз, при виїзді з ЄС можуть повернути суму ПДВ (Tax Free).

Оформити “Такс Фрі” в Німеччині можна, якщо загальна сума покупок становить не менше €25.

Для повернення ПДВ в аеропорту потрібно пред’явити придбані товари, чеки на них, паспорт та заповнені бланки встановленої форми, які заповнюються та видаються працівниками магазину.

Поверненням грошових коштів займаються посередницькі компанії, такі як Global Blu і Premier Tax Free. У магазинах, де оформляють Tax Free, присутній логотип системи, з якою працює торгова точка. Для отримання грошей потрібно підійти до відповідних стійок.

Пасажири, які виїжджають з ЄС, можуть відвідати в аеропорту “Дьюті Фрі” — магазин безмитної торгівлі. В цьому супермаркеті можна придбати продукти харчування, косметику, одяг, взуття і т. д. Товари реалізуються без податку на додану вартість.

Читайте також:  Робота в Берліні: де шукати, вимоги, зарплата

Як дістатися до/з аеропорту

До/з аеропорту можна доїхати кількома видами громадського транспорту та на таксі. Якщо вас цікавить, як дістатися з аеропорту Франкфурта до центру міста швидко і дешево, вибирайте міську електричку – S8 і S9. Інтервал між поїздами всього 15 хвилин. S8 ходить цілодобово. Платформа, з якої відправляються поїзди, знаходиться в терміналі 1 (зал B, рівень 0).

Дістатися до центру міста вийде також на автобусі або шатл-бас. Зупинки знаходяться біля виходів з основних терміналів. Придбати квитки можна у водіїв або в спеціальних місцях продажу.

Самий зручний спосіб пересування — таксі. Цей варіант підходить для тих, хто подорожує з дітьми, літніми людьми та великим багажем. Щоб не шукати машину на стоянці, можна замовити трансфер з аеропорту за допомогою сервісу онлайн-бронювання.

Як дістатися до/з аеропорту

Контакти для довідок

Повітряний вокзал розташований в 12 км на південний схід від Франкфурта-на-Майні.

Адреса: 60547 Frankfurt am Main, Germany.

Офіційний сайт аеропорту Франкфурта: https://www.frankfurt-airport.com/de.html.

Претензії та пропозиції: feedback@fraport.de.

Код ІАТА: FRA.

Код ІКАО: EDDF.

Довідкова служба повітряного аеровокзалу та дирекція: +49 69 69 00.

Табло аеропорту Франкфурта-на-Майні: https://www.frankfurt-airport.com/en/travel/transfer.html#maptransfer

На сайті аеропорту представлена докладна інформація про вильоти/прильоти, яку можна структурувати за часом і датою, або скористатися рядком пошуку, щоб дізнатися про конкретний рейс. Тут же можна прочитати про сервіс в аеропорту. На сторінках ресурсу є повний список магазинів і готелів, схеми терміналів і стоянок. Розклад рейсів франкфуртського аеропорту, представлене на сайті в онлайн-режимі, містить офіційну інформацію про статус рейсу в реальному часі.

Підсумок

Міжнародний аеропорт Франкфурта-на-Майні входить в трійку найбільших аеропортів Європи. Тут встановлена автоматична багажна лінія. Камери зберігання працюють у режимі 24/7. Інформація на табло представлена вісьмома мовами, включаючи російську. Крім того, для російськомовних туристів є спеціальний русифікований павільйон. Розвинена транспортна інфраструктура дозволяє швидко і комфортно дістатися з аеропорту до міста на різних видах транспорту.

Відео : ✈️Аеропорт і шопінг. А/п Франкфурт зсередини, Німеччина. Frankfurt Airport/ Flugfafen/ FRA


Також по темі: