Меню Закрити

Сезонна робота в Німеччині: популярні галузі


Ви шукаєте короткострокову роботу? Сезонні роботи зазвичай виконуються тільки протягом певного сезону. В результаті студенти, домогосподарки та інші, можуть значно поліпшити свої доходи протягом короткого періоду часу. Але, що являє собою сезонна робота в Німеччині в 2023 році, її особливості та на яких робочих місцях вона особливо поширена дізнаємося далі.

Сезонная работа в Германии

Що таке сезонна робота

Сезонна робота — це інтенсивна робота, яка відбувається тільки в певні сезони. Залежно від галузі та бізнес-моделі, робочий час і види діяльності можуть сильно відрізнятися.

Наприклад, сезонна робота зі збирання врожаю, попри технічний прогрес, не всі фрукти, овочі можна збирати за допомогою машини. Багато що вимагає втручання вручну, тому під час збору врожаю потрібен персонал. І крім того, в залежності від врожаю бувають різні терміни його збору.

Ще одна галузь, де тимчасова робота також є частиною річного циклу, — це індустрія туризму. Для готелів, ресторанів, кафе або туроператорів існує гостра потреба в персоналі, яка покривається сезонними працівниками.

Однак, це важка (іноді фізична) робота. Як тимчасовий працівник, ви працюєте на самому виснажливому етапі всього року, і багато що залежить від роботодавця і клієнта. Тому очікування і тиск особливо високі.

Найважливіші правила для сезонної роботи

Сезонна робота — це особлива форма трудових відносин, яка в деяких відносинах відрізняється від інших професій трудовим законодавством. Ми коротко виклали найбільш важливі для вас пункти та правила:

  • За сезонну роботу працівник у Німеччині має право на мінімальну заробітну плату.
  • Немає дострокового розірвання. Якщо в трудовому договорі не зазначено інше, строковий трудовий договір не може бути належним чином розірваний жодною зі сторін достроково. Таким чином, ви повинні виконати договір, поки він не закінчиться автоматично після встановленої дати.
  • Немає соціального страхування. В якості короткострокової роботи соціальне страхування не оплачується для сезонної роботи. Це застосовується за певних умов, наприклад, така діяльність може здійснюватися тільки протягом певного періоду часу.

Де популярні сезонні працівники

Сезонні робітники потрібні протягом усього року, хоча і в різних галузях. Найкращі шанси — пошукати вакансії на спеціальних порталах працевлаштування в інтернеті. Сезонні роботи дуже часто рекламуються агентствами.

Читайте також:  Валюта в Німеччині: де обміняти, приблизні ціни, що купити

В основному найбільш потрібні наступні сезонні “професії”:

  • Збирач врожаю. Наприклад, збір спаржі, збір полуниці, збір салату листового.
  • Робота продавцем, касиром. Наприклад, це особливо необхідно в період Різдва, де часто проводиться велика частина обороту, і, відповідно, потрібно багато персоналу.
  • Робота в галузі гастрономії. Індустрія громадського харчування все більшою мірою покладається на сезонну роботу для задоволення часом дуже різних ситуацій. Будь-хто, хто вже набув досвіду роботи шеф-кухарем, напевно знайде тут хорошу тимчасову роботу.
  • Туристична галузь. Готелі шукають працівників для обслуговування, в якості обслуговуючого персоналу або артистів для заходів з гостями.
  • Промоутер. Промоутер потрібен для багатьох галузей бізнесу. Наприклад, для телекомунікацій, для збору коштів або благодійних асоціацій, а також для вечірок.

Цікаві факти про сезонну роботу в Німеччині

Сезонна робота вже існувала в Німеччині за часів імперії. У цей час щороку численні будівельники з Зауерланда мігрували в Рурську область, щоб працювати там протягом декількох місяців. З того часу тенденція тимчасової роботи значно зросла. Сьогодні сезонна робота — це глобальне явище.

Це частково тому, що багато місць можна побачити набагато швидше, ніж кілька десятиліть тому. Залізниця дозволяє подорожувати за низькими цінами. В результаті східні європейці часто приїжджають до Німеччини, щоб працювати сезонними робітниками.


Також по темі: