Меню Закрити

Робота в Берліні: де шукати, вимоги, зарплата


«Робота в Берліні» і «Робота в Німеччині» шукаються в Google майже весь час. Я повинен визнати, що часто переглядаю вакансії з пропозиціями роботи, не з-за відсутності роботи, але з-за цікавості. Однак для багатьох це ключове питання, коли вони планують переїхати до Берліна і хочуть почати тут нове життя. Тому сьогоднішня стаття адресована всім, хто шукає відповіді на наступні питання: Як знайти роботу в Берліні? Який ринок праці в Берліні в 2023 році? Та інші питання.

Берлін фото

Вимоги до кандидатів: знання мови

Тут варто зазначити, що Берлін є глобальним мегаполісом, тому англійська мова широко використовується як у великих корпораціях, так і в невеликих стартапів. Знання німецької мови, очевидно, є великою перевагою і можливістю для самого співробітника, але не є необхідністю. Працівники фізичної праці завжди можуть знайти роботу, не знаючи мови. На ще більш високих рівнях кар’єри вітаються навіть базові знання або бажання вчитися. В рамках працевлаштування роботодавці часто пропонують безкоштовні курси німецької мови.

Де шукати роботу

Ось найкращі сайти для початківців:

Ви також можете перевірити сайти великих підприємств:

Якщо у вас є навички графічного дизайну, ці сайти є гарною відправною точкою. В цьому випадку знання HTML&CSS часто є великим плюсом:

Якщо ви IT-рок-зірка, у вас не буде особливих проблем з пошуком роботи у Берліні. Завдяки численних інтернет-стартапів, ви можете сподіватися на хорошу роботу тут, навіть якщо ви зовсім не говорите по-німецьки.

Якщо ви більш креативні й хочете знайти щось в мистецтві, танцях, музиці, кіно або театральної індустрії, можливо, ви захочете глянути на ці сайти. Конкуренція жорстка, але сцена дуже яскрава і повна можливостей.

Якщо ви хочете присвятити себе кар’єрі у неурядових, некомерційних, орієнтованих на сталий розвиток або соціально відповідальних організаціях, ви можете спробувати це:

Ви також можете звернутися до науки та техніки на цій дошці оголошень:

Читайте також:  Робота у Франкфурті-на-Майні: ринок праці, зарплата

Люди, зацікавлені в роботі в кафе, ресторанах, можуть звернутися до:

Якщо у вас є медична освіта

Деякі групи Facebook також пропонують робочі місця в Берліні для англомовних, особливо:

Звичайно, є великі загальні дошки оголошень:

Як переконатися, що компанія, в яку ви звернулися, пропонує хороші умови роботи

Те, що починалося з продуктів Amazon, поширилося на місцеві магазини, туристичні визначні пам’ятки, послуги або готелі. Компанії та роботодавці не уникли цієї тенденції, і з’явилися платформи для надання інсайдерської інформації про те, що насправді означає працювати в різних компаніях. Ви можете отримати доступ до відгуків колишніх/нинішніх працівників або людей, які зверталися до деяких робіт. Хоча огляди по своїй природі упереджені, вони можуть дати вам гарне уявлення про те, на що це схоже. Якщо ви зацікавлені, вирушайте на:

Крім того, ви також можете спробувати знайти колишніх співробітників у групах Facebook або з допомогою швидкого пошуку Linkedin і запитати там.

Співвідношення зарплати та витрат на проживання

Співвідношення берлінських доходів до витрат на проживання легко можна схарактеризувати як дуже хороше. Берлін дешевий для європейської столиці. Якщо у вас є вища освіта, ви мотивовані і відкриті для міжнародного середовища, тоді ви будете жити тут, як у раю. З січня 2019 року мінімальна заробітна плата в Німеччині становить 9,12 євро в годину (брутто). Однак зі свого досвіду я можу сказати, що навіть в оголошеннях про вакансії для студентів часто можна знайти ставки 12,00/13,00 € за годину. Тому робота в Берліні допоможе вам заощадити більше.

Деякі, ймовірно, думають зараз: «У Німеччині ви заробляєте більше, це факт, але також витрачається більше». Для порівняння можна привести вартість кави в місті. У Польщі його можна купити приблизно за 15 злотих. Якщо припустити, що середньостатистичний студент заробляє стільки у годину, йому доведеться витратити всю суму. Так що це свого роду «розкіш». Ситуація в Берліні інша. Заробляючи до 10 € за годину, ви можете дозволити собі витрачати гроші в місті, де хорошої кави в кафе коштує близько 3 €. Тому різниця значна.

Читайте також:  Робота в Гамбурзі: як знайти, документи та трудовий договір

Податки в Німеччині

Нарешті, я хотів би підняти правові питання. У Німеччині ви звільнені від сплати податків, якщо ви виконуєте так звані Міні-джоб (заробіток до макс. € 450,00 в місяць). Так що це дуже популярна форма роботи серед студентів, які, згідно з німецьким законодавством, не можуть працювати понад 20 годин в тиждень. Я думаю, що це дуже хороша система. Метою навчання має бути навчання, а не робота на повну ставку.

Наступний тип зайнятості – Midijob (термін Gleitzone часто використовується в Німеччині). У цій групі ваш заробіток знаходиться в діапазоні 450.01-1300.00 € в місяць. Що означає така робота на практиці? Ну, вам не потрібно платити «повні» податки. Їх кількість значно скорочується шляхом зниження заробітків.

На додаток до груп, згаданих вище, є також робота з «звичайними» податками. Однак, це також відносна концепція, тому що в Німеччині багато різних податкових груп. Так що все залежить від того, чи перебуваєте ви, наприклад, в шлюбі, чи є у вас діти й т. д.

Для роботи в Німеччині необхідно мати хоча б один Identifikationsnummer (податковий номер), номер, отриманий при створенні Anmeldung (реєстрація в Загсі). Якщо ви бажаєте стати фрілансером, важливо мати Steuernummer (податковий номер), який ви запитуєте у Finanzamt (Фінансове управління) у вашому місті. Насправді ідентифікатори nummer і Steuernummer – це одне і те ж, і поступово друге зникне. Будь-хто, хто заробляє або думає заробляти менш як 17 000 євро в рік, може бути названий Kleinunternehmer, власником малого бізнесу, і йому не потрібно відкривати реальний номер ПДВ. Якщо це не так, ви повинні знову запросити у Finanzamt номер Umsatzsteuer-Identifikationsnummer (USt-Id) і потім збільшити його.

Корисні поради

У Берліні проблема не в тому, що немає роботи, а в тому, що на роботу багато кандидатів. Ви можете шукати роботу тут місяцями. Тому, якщо ви плануєте приступити до роботи влітку, то я рекомендую надіслати своє резюме у квітні. Ваш успіх також буде багато в чому залежати від того, що ви хочете робити. Людям в ІТ-індустрії набагато легше знайти роботу, тому що двері практично кожної компанії відкриті для них. Ситуація схожа, якщо ви спеціалісти у якийсь нішевій області. Тоді у вас буде хороший шанс знайти роботу своєї мрії в столиці Німеччини.

Читайте також:  Міжнародний аеропорт Франкфурт-на-Майні

Краще всього почати з написання гарного резюме (німецька Lebenslauf) і супровідного листа (німецька Bewerbungsschreiben) на німецькій або англійською мовою. Крім того, варто прикласти всі дипломи та сертифікати, а також рекомендації від попередніх співробітників. Варто докласти трохи зусиль для підготовки цих документів і не надсилати однакові супровідні листи всім компаніям. Чим більше резюме підійде для вашого бізнесу, тим більше шансів отримати запрошення на співбесіду.


Також по темі: