Меню Закрити

Як скласти резюме німецькою мовою: покрокова інструкція

Багато хто використовує резюме, щоб справити хороше перше враження на роботодавця. Розглянемо найбільш поширені критерії, яким має відповідати гарне резюме німецькою мовою в 2024 році.

Резюме на німецькій мові

Навіщо писати резюме німецькою мовою

Складання резюме мовою, яка не є вашою рідною мовою, завжди вимагає трохи більше часу і зусиль. Проте, написання резюме німецькою мовою дозволить вам розширити поле пошуку роботи й подати заявку на вакансії в Німеччині, Австрії, Швейцарії та Ліхтенштейні.

Це також може бути цікаво, якщо ви подаєте заяву на роботу в німецькій компанії. Тому написання резюме німецькою мовою відкриє нові можливості працевлаштування.

Структура резюме

Наступні розділи обов’язково повинні бути включені в німецькому резюме (Lebenslauf):

  • Контактна інформація;
  • Особиста інформація;
  • Освіта;
  • Досвід роботи;
  • Знання/додаткові кваліфікації;
  • Інтереси/хобі.

Контактна інформація та особисті дані

Додайте контактні дані в заголовку поруч з фотографією або на титульній сторінці, якщо вона у вас є.

Найбільш важливі контактні дані:

  • Ім’я та прізвище;
  • Поштова адреса (вулиця, номер будинку, поштовий індекс, місто);
  • Номер телефону;
  • Адреса електронної пошти.

Ви повинні утримуватися від надання інформації про релігію або ваших батьків.

Проте, ваша особиста інформація повинна включати в себе:

  • День народження (дд.мм. рррр);
  • Місце народження;
  • Національність.

Фотографія повинна бути паспортного розміру, мати приблизний розмір 4,5 × 3,5 см. Бажано, щоб вона була зроблена на білому тлі і виглядала якомога більш формально. Якщо ви живете в Німеччині, ви можете піти в фотостудію і попросити зробити вам «Bewerbungs-photo».

Освіта та професійний досвід

Основні моменти, які потрібно враховувати. Роботодавці зазвичай цікавляться тільки останнім роком закінчення школи. Початкова школа не має значення. Виняток: ви виросли в іншій країні. Тоді це цікава інформація, бо вона свідчить про міжнародний досвід, інтернаціональність, міжкультурну компетенцію та мовні навички.

Якщо випускні курси старшої школи безпосередньо пов’язані з бажаною діяльністю, ви також можете вказати їх в резюме.

Підкресліть спрямованість вашого професійного навчання, особливо якщо воно пов’язане з бажаною позицією. Якщо у вас мало практичного досвіду, ви повинні вказати в документі всі ваші попередні стажування і роботи з частковою зайнятістю, особливо якщо вони пов’язані з бажаною професією. Якщо у вас вже є кілька років професійного досвіду, вам більше не потрібно буде вказувати свої стажування в резюме. Це корисно, тільки якщо ви хочете перейти в іншу область.

Додаткові знання

Додаткові кваліфікації, знання та інтереси є важливими моментами у вашому резюме. До них відносяться, наприклад: знання мов, навички роботи з комп’ютером, міжнародний досвід.

Ви повинні повідомити подробиці про водійських прав тільки в тому випадку, якщо на майбутній роботі буде багато поїздок на автомобілі, наприклад, в якості торгового представника.

Хобі та інтереси

У цьому розділі ви можете вказати свої інтереси та захоплення, щоб той, хто читає ваше резюме, знав про вас трохи більше. Однак, якщо ви вирішите включити цей додатковий розділ, не перевантажуйте цю частину. Обмежте себе тим, що може бути цікавим для посади, і це додає плюс до вашої заяви.

Хобі, від яких слід утримуватися: Екстремальні види спорту, такі як стрибки з парашутом або печерний дайвінг, сигналізують про високий ризик. Особливо пасивні інтереси, такі як перегляд телебачення, кіно або комп’ютерні ігри, також не справляють гарного враження.

Захоплення, про які ви обов’язково повинні заявити: Інтереси, пов’язані з прагненням до професії, особливо добре сприймаються. Наприклад, якщо ви подаєте заяву в автомобільній промисловості й особливо зацікавлені в автомобілях, вам слід сказати про це. Дії, які показують, що ви також несете відповідальність свій вільний час, наприклад, почесні посади або участь в клубах.

“Прогалини” в резюме

Хоча слід уникати прогалин, вони часто не викликають проблем на періоди до шести місяців. Сьогодні мало менеджерів з персоналу, які очікують, що співробітники будуть відразу ж працювати після навчання і постійно, не змінюючи роботи.

Багато роботодавців навіть вітають, коли хтось не завжди працював в одній області, але накопичив багатий досвід. Це говорить про те, що потрібно заглянути за горизонт, а також про інновації та сміливості, щоб вийти на новий рівень.

Якщо ви зареєструвалися як шукає роботу, ви можете сказати це спокійно. Ви можете навіть набрати тут бали: більш тривалі періоди безробіття слід використовувати осмислено, наприклад, купуючи спеціальні знання, закінчуючи мовні курси або здійснюючи більш тривалі поїздки.

Зразки резюме

Існує три типи макетів резюме:

Який дизайн ви виберете, залежить від конкретної галузі роботодавця. Наприклад, у корпораціях або в банківській сфері вітаються класичні програми, в стартапах або в індустрії високих технологій — можуть бути креативними і сучасними.

Основні правила для складання німецького резюме: в кінці резюме завжди слід вказувати дату і поставити свій підпис, не вказуйте занадто багато особистої інформації (сімейний стан, релігія тощо).

Можна дозволити собі трохи довге резюме. Зазвичай від 2 до 3 сторінок для кандидатів, що мають досвід роботи. Не соромтеся більш детально описати свій професійний досвід або своє навчання. Однак майте на увазі, що ваше резюме має бути конкретним, чітким і коротким. Не перестарайтеся. Будьте чесні з вашим рівнем німецької мови.

Також по темі: