Меню Закрити

Вимоги до фото на візу в Чехію за розміром, кількістю і стандартам ICAO

Крім своїх геніальних відкриттів А. Ейнштейн славиться безліччю відомих афоризмів. Тему даної статті прекрасно ілюструє такий вислів генія: «Ви думаєте, чи все так просто? Так, просто! Але зовсім не так…». Як пов’язані фото на чеську візу у 2024 році, Ейнштейн і удавана простота? Безпосередньо! Здавалося б, що може бути легше прийти до фотографа, вимовити банальне «Для візи!» і через деякий час отримати необхідні знімки. Однак, зібравши величезний пакет документів, отримавши досить складні, а деколи й недешеві дані, ви приносите їх у візовий центр або посольство, але отримуєте відмову – ваші фотографії не підходять. Будете обурюватися? Ніхто не забороняє. Тільки документи все одно не візьмуть! Якими ж правилами повинні підкорятися фотографії для візи в Чехію? Що потрібно перевірити перед подачею? Як повинен виглядати на знімку людина, щоб не виникло проблем на кордоні? Давайте розберемося.

Вимоги до фото на візу в Чехію

Вимоги до фото на візу в Чехію

Іноді правила фотографування називають «Шенгенськими». Дійсно, багато хто стикається з ними саме при отриманні віз до країн цієї зони. Але правила поширюються не тільки на шенгенську візу.

Можна говорити про те, що всі офіційні фото, які можуть знадобитися іноземцю в Чехії, повинні бути зроблені по цим правилам. Норми регулюються різними міжнародними угодами, в т. ч. і відомими стандартами ICAO.

Віза туристична або робоча, трудова карта або інший тип ВНП, дозвіл на постійне проживання або навчання – для всіх цих та інших цілей потрібні фотографії. І всі ці знімки повинні бути виконані з дотриманням цих правил.

Розмір. Це параметр встановлений окремо і чітко визначений. Розмір фото має становити 35 х 40 мм. При цьому знімок розташовується вертикально і являти собою прямокутник. Не допускається округлення, обрізання кутів або інші зміни геометричних форм.

Кількість. Кількість – єдиний змінний параметр, пов’язаний з візовим фото. Залежно від мети можуть зажадати від 1 до 3 і більше знімків. На візу, як правило, достатньо двох. Кількість обов’язково треба уточнювати безпосередньо перед подачею.

Незважаючи на різну кількість необхідних фото, чеські дипмісії жорстко встановлюють аналогічність представлених знімків. Тобто скільки б їх не було, зображення повинні повністю збігатися.

Стандарт ICAO (ІКАО)

В принципі, зазначений вище розмір знімка так само регулюється нормами ІКАО. Проте їх часто виносять за дужки цих правил, т. к. це вимога і Міністерства закордонних справ ЧР. Незалежно від деталей, головні умови наступні:

Якість фотографії

Параметр Вимога
Вік фото Зроблено не більше 6 місяців тому
Особа Має бути повністю уміщатися на знімку разом з верхньою частиною плечей. Сумарно зображення обличчя повинно займати не менше 70% – 80% всієї фотографії
Погляд Людина повинна дивитися прямо в камеру
Відтінок шкіри Повинен повторювати натуральний
Якість паперу Висока
Яскравість Помірна
Різкість і контрастність Цей параметр описаний досить обтічно: фото має бути контрастним і різким
Якість Максимально висока, без будь-яких виправлень

Зверніть увагу, що іноді можна зустріти більш детальні описи параметрів. Наприклад, стверджується, що відстань від верху голови до краю фото не повинно перевищувати 2 мм, що від підборіддя до маківки не більше 32 – 36 мм, а від підборіддя до верху перенісся – не більше 13 мм. Ці дані застаріли.

Одночасно, якщо хтось буде дотримуватися їх, нічого страшного не станеться – в існуючі норми ці умови так само вписуються.

Стиль і світ

Параметр Вимога
Колір Нейтральний
Очі Відкриті, погляд спрямований в камеру, ніщо не закриває очей: ні волосся, ні сторонні предмети
Розташування особи Строго анфас. Не допускається «портретизація» (погляд через плече), сильний нахил й ін
Фон Світлий, однотонний, переважно білий
Світ Рівномірний, не створює тіней на обличчі або приводить до «ефекту червоних очей»

Окрім очок, про які поговоримо далі, допускається наступне виняток – очі можуть бути приховані марлевою пов’язкою, якщо фото на візу робиться для хворої людини, чий стан здоров’я вимагає носіння такої пов’язки.

Окуляри та головні убори

Окуляри не можуть бути сонцезахисними, приховують очі. Допускаються:

  • Окуляри з прозорим склом, крізь які чітко проглядаються очі.
  • Оправа краща легка, не приховує частин обличчя.
  • Відблиски і/або тіні на окулярах або від окулярів неприпустимі.

Головні убори заборонені. Винятки становлять випадки, коли голова повинна бути покрита з релігійних міркувань. Але і тоді існують суворі норми:

  • Відкритим має залишатися все обличчя від верху лоба до низу підборіддя.
  • Контури особи повинні бути чітко позначені.

Правила правилами, але є і ще одна поширена помилка, особливо властива жінкам. Вона пов’язана з тим, що вибираються фотографії, на яких, на нашу думку, ми вийшли добре.

Саме по собі це не помилка. Проблема з’являється тоді, коли це «добре» вже дуже далеко від оригіналу. Крім того, що фото повинні прийняти у візовому центрі, вас повинні дізнатися, при перетині кордону. Не варто зловживати «поліпшеннями» — це може призвести до проблем при в’їзді в Чехію.

Вимоги до дитячих фото на чеську візу

Загалом правила для дітей ті ж. Однак сам факт фотографування малюка призводить до додаткових труднощів, а значить і до додаткових умов:

  1. Якщо дитина сидить на стільчику, його (стільчика) не повинно бути видно на фото. Це відноситься і до спинки, і до ручок, і до інших елементів.
  2. Іграшки, пляшечки або будь-які інші предмети в кадрі неприпустимі.
  3. Якщо дитину доведеться притримувати дорослому, то цього не повинно бути помітно на фотографії (зайві руки, лямки та ін).

Пам’ятайте, що неправильно зроблене фото може призвести до відмови в прийнятті документів на чеську візу.

Найбільш часті помилки

Помилки пов’язані саме з порушенням вказаних вище правил. Для наочності краще показати на прикладі, де «хрестиком» позначені найбільш часті помилки, а «галочкою» — правильний варіант.

Вимоги до фото на візу в Чехію за розміром, кількістю і стандартам ICAO 1

Вимоги до фото на візу в Чехію за розміром, кількістю і стандартам ICAO 2

Вимоги до фото на візу в Чехію за розміром, кількістю і стандартам ICAO 3

Де зробити фото на візу в Чехію

Якщо фотографії зроблені з дотриманням усіх правил, вони будуть прийняті незалежно від місця їх виробництва. З іншого боку, чим рідше фотомайстер робив саме візові знімки, тим більше шанс отримати фото з помилками.

Багато воліють використовувати послуги візових центрів. Майже всі вони пропонують фотографування на місці. Причому в деяких випадках мова йде про автоматизованому процесі, без участі фотографа-людини. Шанс, що такі знімки виявляться найбільш підходящими – максимальних.

Така послуга платна. На момент публікації візові центри Чехії просили за 4 фото 8 білоруських рублів (Мінськ) і 50 гривень (Київ). Витрата часу – менше 1 хвилини.

Висновок

Як бачите, все досить просто. Хоч може бути і «не так просто, як здавалося спочатку. Не треба бути Ейнштейном, щоб зробити правильне фото на візу в Чехію. Цілком достатньо вивчити необхідні вимоги і не робити помилок.

Перевірте, чи ті знімки зробив вам фотограф, щоб не потрапити в неприємну ситуацію. Все відповідає правилам? Що ж, вітаємо. Приємної подорожі в Чехії – в цю чудову і дуже цікаву європейську країну!

Також по темі: