Меню Закрити

Як перевірити готовність візи в Чехію для українців

Чекати і нічого не робити – ще Ремарк в «Трьох товаришах» запевняв, що від цього можна збожеволіти». Застосовується істина і до процесу отримання візи в Чехію, коли всі документи здані, розгляд почалося, але про події здобувач нічого не знає. З розуму, швидше за все, ніхто не зійде, але таке задоволення «сліпе» очікування той же доставить навряд чи. Щоб бути в курсі статусу своєї заявки, щоб точно планувати поїздку існують кілька способів перевірки готовності чеської візи у 2023 році. Про те, як саме дізнатися стан запиту на візу в ЧР і буде розказано в цій статті.

готовність візи в Чехію для українців

Скільки оформляється чеська віза

Терміни залежать від типу візи, ми докладно писали в цій статті. Шенгенська (туристична) розглядається швидко – за офіційними даними близько двох тижнів, але фактично результат приходить швидше (7 – 10 днів). Строки переносяться у святкові дні, а також в моменти пікових навантажень (наприклад, значне збільшення періоду очікування відбувається перед новорічними святами).

Національні візи (та прирівняні до них дозволу, карти тощо) готуються значно довше. Зазначені на офіційних сайтах терміни 1 – 2 місяці, але нерідко їх збільшують через навантаження на дипвідомства.

Окремо потрібно згадати т. н. «Робочий Шенген» — чеську робочу візу, але видану на період короткотермінового перебування (90 / 180). Теоретично вона повинна видаватися за правилами Шенгенських віз, проте іноді потрапляє «не в ту чарку», і розглядається за правилами національних віз. Це помилка, і, якщо за 14 днів відповідь не отримано, варто зв’язатися з візовим центром / візовим відділом посольства для уточнення.

Хто і коли може перевірити статус візи в Чехію

Перевірка статусу онлайн для Шенгенських віз доступна громадянам України та Білорусії. Ймовірно, така ж функція і для інших держав, але ми розглядаємо тільки ці країни.

Перевірка готовності національних віз здійснюється не настільки уніфіковано. Так українці мають можливість відстежити статус візи D тим же способом, що і Шенген, а білоруси повинні звертатися за готовністю візові відділи посольств.

Річ у тім, що для України оголошені додаткові робочі програми (Агроном, Режим Україна), обслуговування яких здійснюється через Львівський візовий центр. У Білорусії таких програм немає, і громадяни цих країн не можуть подавати на візи D у візові центри — тільки в посольства / консульства.

Ми будемо розглядати технологію перевірки на прикладі України, як найбільш насиченим в сенсі варіацій віз. Білоруси зможуть скористатися аналогічними методами, але в рамках діючих у них правил.

Дані для онлайн перевірки готовності чеської візи

Після подачі документів на чеську візу здобувач отримує квитанцію з унікальним номером. Саме це і є необхідним для майбутньої перевірки статусу запиту.

Друга необхідна інформація – прізвище особи, яка подає на візу в ЧР. Її написання повинно точно відповідати вказаним у паспорті.

Данные для онлайн проверки готовности чешской визы

На сайті МВС Чеської Республіки з’явився зручний сервіс перевірки готовності візи. Достатньо перейти на цю сторінку та ввести запитувані дані.

Як відстежити за номером готовність візи в Україні

Перевірка статусу максимально спрощена. Візові центри створили, з допомогою якого дізнатися стан справ можна буквально в кілька кліків.

Крок 1. Перехід на сайт візового центру Чехії

Оскільки повноваження щодо прийому заявок на національні візи до Чехії для українців, так само як і за Шенгенськими, передані візовим центрам, відстеження готовності по обидва візами однаково.

Зверніть увагу, що технологія подання документів, у тому числі і географічний фактор, можуть сильно відрізнятися. Однак перевірка у всіх випадках проводиться однаково.

Необхідно перейти на сайт візового центру за цим посиланням. Відкриється головна сторінка:

Як перевірити готовність візи в Чехію? Онлайн відстеження для українців, білорусів

Крок 2. Перехід на сторінку перевірки

На сайті багато інформації, у тому числі з цікавого для нас питання. Можна, наприклад, перейти на сторінку «Крок 3 – Після подачі документів», і подивитися актуальні пояснення про способи перевірки. Однак на момент публікації даної статті посилання на сторінку перевірки із зазначеного пояснення була непрацездатна.

Лякатися не варто. Це просто технічна помилка. Щоб знайти потрібну сторінку нас натисніть на посилання «Перевірити стан заяви» вгорі, або просто натисніть тут.

Онлайн відстеження візи в Чехію

Крок 3. Вносимо дані на сайті

Відкриється сторінка перевірки. На ній всього три поля, кожне з яких є обов’язковим:

  • Реєстраційний номер – той самий ідентифікатор, про який говорилося вище.
  • Прізвище відповідно до паспортних написанням.
  • Капча – код з картинки, які необхідно повторити. Якщо зображення не видно, натисніть на гурток з двома стрілками всередині, і він перезавантажиться.

Залишається тільки натиснути кнопку «Перевірити», щоб отримати результат, або «Скидання», якщо є необхідність повторити спробу.

візи в Чехію vfsglobal

Крок 4. Результат

Якщо інформація введена вірно, відкриються результати:

  1. Статус «Документи прийняті до розгляду» означає, що віза ще не готова.
  2. Статус «Готова до видачі» — можна забирати паспорт (або чекати кур’єрську доставку, якщо вона була замовлена й оплачена раніше).

Зверніть увагу, що у разі відмови видачі чеської візи статус може змінитися на відповідний, так і не змінитися. У другому випадку оповіщення про відмову надійде на контактні дані здобувача.

Альтернативні способи

Крім зазначеної перевірки онлайн українці можуть скористатися іншими способами:

  • СМС-сповіщення про готовність. Цю послугу пропонують не всі центри. Вона повинна бути замовлена у момент подачі документів.
  • Телефонами: +38 050 4193009, +38 044 5949659.
  • E-mail (для Дніпра, Одеси, Києва та Харкова): info.czech@vfshelpline.com.
  • E-mail (для Ужгорода, Львова, Івано-Франківська): infoczechlviv@vfshelpline.com.

СМС необхідно просто дочекатися. Телефоном та електронною поштою – зробити запит, вказавши ті ж дані, що і для онлайн-перевірки: ім’я та прізвище.

Дуже важливо уточнити один момент. У часи невелике навантаження на дипломатів, особливо у випадках туристичних віз, дата отримання готової візи (паспорта з візою) може бути зазначена на квитанції!

Проблема в тому, що центри можуть не сповіщати про це претендентів, а статус при онлайн-перевірки змінюватися не буде. Телефонний запит, швидше за все, призведе до відповіді на кшталт «Дивіться уважніше квитанцію». Вивчіть цей документ, щоб не витрачати час даремно.

Де можуть дізнатися чи готова віза білоруси

Технологія перевірки Шенгенських віз до Чехії для громадян Білорусі багато в чому схожі з українською. Відрізняються тільки адреси сайтів телефони.

У РБ зараз як візового центру виступає Pony Express:

У разі відмови вимагається особиста присутність здобувача в центрі. При цьому онлайн-перевірку можна здійснити за загальною посиланням, незалежно від географії подачі:

Нагадаємо, що в разі Білорусії мова йде тільки про перевірку Шенгенських віз, включаючи «Робочий Шенген». На національні подається в посольствах, та перевіряється тільки через інформацію від цих диппредставництв.

Відмінності у відстеженні короткострокової та довгострокової візи

Це питання вже неодноразово підіймалося вище. Однак ми продовжуємо отримувати від читачів листи, що містять його, і тому вирішили винести інформацію в окремий розділ:

Білорусь. Шенгенські візи можна перевірити онлайн, національні – тільки через посольство. Спосіб відстеження віз D буде повідомлений при прийнятті документів.

Україна. Повноваження щодо прийому документів на національні візи передані тим же візових центрів, що займаються і Шенгенськими. Відповідно, відстеження для обох типів віз однаковий.

Говорячи про національні візи, маються на увазі і інші способи довгострокового перебування: робоча карта, в’їзд для ВНП і т. п.

Висновок

Чехія – один з найпопулярніших туристичних напрямків для громадян країн СНД. Багато знаходять в цій країні і роботу. У будь-якому випадку, для в’їзду до Чехії потрібна віза, а подавши на неї документи, хочеться бути в курсі про стан справ.

Тепер ви знаєте, як перевірити статус запиту і які для цього існують способи. Якщо питання залишилися, можете поставити їх у коментарях під статтею.

Перевірка готовності візи в Чехію: Відео

Також по темі: