Меню Закрити

Особливості покупки, продажу і оренди авто в Туреччині

В даний час досить вигідно купувати нерухомість в Туреччині, і безліч людей щорічно прагнуть переїхати туди з родиною. Звичайно, рано чи пізно постає питання про необхідність оренди або придбання власного автомобіля, адже це найпоширеніший, комфортний і швидкий транспортний засіб. Але перш ніж купувати машину, потрібно вивчити особливості вибору, реєстрації і витрат на автомобіль в Туреччині в 2023 році. Продаж і оренда авто в Туреччині – це вигідний варіант економії часу і грошей. Кожен охочий може вибрати машину на свій смак і насолоджуватися красою країни.Поїздка на авто

Де можна придбати автомобіль у Туреччині

Варіантів покупки машини безліч. В залежності від фінансів і можливостей автомобіль можна придбати наступними способами:

 1. Особисто на ринку б/у машин. Широкий асортимент підтриманих автомобілів можна знайти на веб-сайтах або авторинках.
 2. Купити автомобіль без податків. Ціна на такі машини в рази нижче зазвичай встановленої вартості, а все тому, що їх обіг можливий лише між іноземцями: авто дозволяється продавати виключно нерезиденту. Користуватися таким методом можуть тільки особини з робочою візою і посвідкою на проживання.
 3. В ліцензованому дилерському салоні. Звичайно, в такому разі можна придбати автомобіль найвищої якості. У Туреччині є у продаж машини багатьох світових марок, що дозволяє покупцям вибрати ту, яка їм більше подобається. Якщо потрібна модель є в салоні, через кілька днів можна колесити Туреччини на своєму автомобілі. Якщо потрібної моделі не виявиться у наявності, доведеться почекати місяць-інший.
 4. В салоні. В таких місцях можна купити б/у автомобіль, так і нову машину. Тут у покупця є шанс безкоштовно випробувати модель, перевірити стан автомобіля на наявність аварій, а також переконатися у відсутність неоплачених штрафів. Папери з купівлі-продажу оформлюються у присутності нотаріуса.

Вартість авто

Купити автомобіль в Туреччині за більш низькою ціною, ніж у країнах Європи, не вийде, оскільки із-за падіння ліри вартість машин значно зросла. Крім того, ціна автомобіля оподатковується двома податками: на предмети розкоші та на додану вартість.

Для розуміння, наскільки це суттєво: ставка ПДВ становить 18% від ціни автомобіля, а податок на розкіш залежить від об’єму двигуна. Наприклад, якщо об’єм двигуна 2 л і менше, то податок на розкіш доведеться заплатити у розмірі 80% від ціни авто, а якщо об’єм двигуна більше ніж 2 літра, то ставка податку дорівнює 130% від ціни машини.

Обов’язково 2 рази в рік автовласник зобов’язаний платити податок на транспорт, а також вносити певну суму за проходження техогляду та контролю вихлопних газів.

Документи для покупки

Для покупки транспортного засобу у Туреччині в іноземця повинен бути з собою паспорт і його копія, посвідка на проживання, а також податковий турецький номер. Якщо при собі немає останнього, то можна сходити в найближче бюро реєстрації та попросити видати такий номер з бази даних.

Після покупки на машину будуть поставлені спеціальні номери, щоб право користування автомобілем мав господар та/або його близькі родичі.

Як взяти автомобіль напрокат

Звернутися за орендою автомобіля можна у велику контору або невелику приватну фірму. Вигідніше взяти напрокат машину у великій організації, якщо планується довга подорож, а для невеликої поїздки можна скористатися послугами дрібного агентства: там нижчі тарифи і є можливість отримати знижку.Беремо авто на прокат

Умови оренди автомобілів

Для взяття автомобіля напрокат важливий вік орендаря. Ті, кому вже виповнився 21 рік і чий стаж водіння становить не менш як рік, можуть водити на території Туреччини тільки малолітражний автомобіль економ-класу і повинні заплатити «збір за молодого водія» (5-7 євро в день).

Водії старше 25 років, мають право орендувати автомобіль преміум-класу. Невеликі компанії досить лояльні у питаннях віку: автомобіль тут можуть отримати водії старше 18 років (і неважливо, чи є досвід водіння), єдина умова – наявність документа, що підтверджує право водіння.

Документи, які потрібні для оренди

Для прокату автомобіля потрібно пред’явити закордонний паспорт (або його копію) та водійське посвідчення. Дуже радимо просто показати папери, а не залишати їх. Крім того, для внесення застави знадобиться кредитна картка, з якої буде списана необхідна сума, або готівку. Послуги оренди теж можна оплатити одним із цих способів.

Водійське посвідчення

Головне для багатьох питання полягає в тому, чи потрібні в Туреччині міжнародні права. Згідно з поправкою до Віденської конвенції про дорожній рух (1968 рік) про уніфікацію національних прав у 2011 році, права, що видаються в більшості країн СНД, не відповідають вимогам міжнародного стандарту, і необхідно оформлювати національні права нового зразка.

Однак для водіння саме в Туреччині обов’язково потрібно оформити міжнародне посвідчення, оскільки без нього українські права в Туреччині не дають право на водіння.

Страховка для орендованого авто

Оскільки оренда машини відбувається в чужій країні, потрібно заздалегідь розібратися, як діяти при настанні страхового випадку. Крім цього, слід вивчити правила поведінки при ДТП, перш ніж відправитися в шлях. Необхідно звернути увагу також на умови страхування цивільної відповідальності: хто оплачує пошкодження машини, і хто платить, якщо ви потрапили в аварію.

Яку купити страховку: з франшизою або без

Франшиза (іншими словами, обмеження відповідальності водія) – це максимальна сума, яку орендар сплачує у разі настання страхового випадку. Все, що виходить за рамки цієї суми, оплачує страхова компанія.

Франшиза підходить, якщо водій впевнений, що з машиною нічого не трапиться, тоді за страховку він віддає зовсім небагато грошей і чудово економить. Але у випадку події за пошкодження платить водій, адже страхова компанія оплачує лише серйозний збиток понад суми його відповідальності. За дрібні пошкодження доведеться платити водієві, попри оформлену страховку.Подорожуємо з родиною

Можливі і варіанти без франшизи, коли 100% витрат по страховому випадку бере на себе компанія. Це страховка SuperCover, і вона обходиться значно дорожче звичайної, але для тривалих поїздок цей варіант ідеальний.

Основні моменти правил дорожнього руху в Туреччині

Щоб виникнення неприємних ситуацій з поліцією не перетворило відпочинок в кошмар, важливо слідувати правилам.

 • При русі по місту швидкість повинна бути 50 км/год, по автодорозі – 90 км/год, а на автомагістралі – 120 км/ч.
 • Максимально допустимий рівень вмісту алкоголю в крові – 0,05 проміле (це приблизно 1 л пива).
 • Якщо дітям немає 12 років, то під час руху вони повинні бути на задньому сидінні, обов’язково пристебнуті.
 • У Туреччині є кілька платних доріг, але проїзд по них порівняно недорогий (за 100 км менш як 2 євро). Крім того, дорога на мостах через Босфор теж платна.
 • У мегаполісах з паркуванням важко, проте можна знайти гараж для машин або спеціальну стоянку для громадян. Що найпривабливіше – в Туреччині немає стоянок на час.

При порушенні правил представник правопорядку виписує квитанцію, яку потрібно сплатити на місці. Наприклад, за перевищення швидкості до 20 км/год. доведеться викласти 38 євро, а за водіння в нетверезому вигляді – від 170 євро.

Вартість прокату машини в Туреччині

Ціна оренди залежить від двох умов: сезону та регіону. Зокрема, вартість різко підвищується в період з травня по жовтень, але можна знайти дешеву оренду в маленьких конторах, які працюють без страховки. Наприклад, у кращому випадку за малолітражку доведеться заплатити 30 євро, а за автомобіль преміум-класу – десь 130 євро на добу.

У міжнародних фірмах в туристичний сезон ціни набагато вище: тижнева оренда обійдеться в 450 євро. В ціну прокату входять збори, мита, необмежений пробіг і захист від викрадення.

Крім цього, в різних курортних містах встановлюються різні ціни на прокат машин: вартість оренди у фірмах, розташованих в околицях Аланії, буде нижче, ніж у багатолюдному Мармарисі або Стамбулі.

Мінімальний термін оренди авто – добу. Якщо оформити оренду на кілька днів, то, природно, вийде дешевше. Та й спроба поторгуватися буде сприйнята з розумінням і теж дозволить знизити ціну. Якщо ж водій заблукав і не поверне машину вчасно, це не складе особливих проблем: потрібно просто зателефонувати і договір автоматично продовжать, а оплату за зайві дні вирахують із застави.Автомобіль в Туреччині

Прокат автомобілів в деяких регіонах Туреччини

В кожному регіоні країни, як відомо, є свої особливості. Наприклад, ціни на оренду автомобіля в регіоні Адана в Туреччині дуже привабливі і організовані за принципом «все включено». У вартість не входять тільки додаткові характеристики (GPS-навігатор, дитяче крісло, зимові шини), проте їх можна замовити за окрему плату.

Щодо знаменитого і шалено красивого міста Анталія: щоб не платити за трансфер від аеропорту до готелю, в аеропорту Анталії можна взяти авто в оренду. Тут можна знайти багато чудових компаній – як великих, зразок Europcar, Gold, так і дрібних місцевих контор.

У Туреччині дуже хороші дороги (деякі платні), а ще більшість сільських доріг мають асфальтове покриття.

Попри те, що громадський транспорт тут добре розвинений, завжди приємніше знайомитися з новим містом особисто, тому можна скористатися орендою авто в Анталії, це буде спокійніше і комфортніше. Знайти машину можна в офісах, відкритих при готелях, або в фірмах курортних містечок і селищ.

Крім цього, дуже зручно бронювати машину заздалегідь через інтернет, особливо в літній сезон, коли багато туристів. Середня вартість прокату авто в Анталії коливається в діапазоні від 15 до 30 євро на добу.

Щодо оренди авто в Сіде: можна взяти машину напрокат за ціною приблизно 30 євро на добу. Для тривалої подорожі роблять спеціальну знижку. У вартість включені базові страховки, безлімітний пробіг, основні податки і мита, а також цілодобова технічна підтримка.

І нарешті, оглядати найбільше місто Туреччини набагато приємніше за допомогою послуги оренди авто в Стамбулі, ніж на громадському транспорті. Для того щоб забронювати машину, можна скористатися картами Visa і MasterСard. Оплатити оренду можна як через інтернет, так і на місці.

Найбільш популярні сайти і компанії по прокату та продажу автомобілів

Щоб взяти автомобіль напрокат, рекомендується скористатися такими надійними сайтами, як:

 • www.rentalcars.com
  Це найбільший світовий онлайн-сервіс з прокату авто. На цьому ресурсі можна орендувати машину за низькою ціною.
 • www.skyrentacarturkey.com/eng
  Хоч компанія Sky Rent A Car створена в Анталії, авто можна орендувати в 10 містах. Єдиний мінус – даний сайт не підтримує російську версію, але можна скористатися англійською.
 • palacecarrental.com
  Особливістю даного ресурсу є те, що обрана машина безкоштовно доставляється в готель або будь-яке інше вказане місце.

Для продажу авто в Туреччині скористайтеся наступними сайтами:

 • sahibinden.com
  Контора Sahibinden була створена в 2000 році і на даний момент це найбільш надійний сайт з більш ніж 3 мільйонами оголошень.
 • blueplatecar.com
  Blue Plate Car працює з 1996 року і зарекомендувала себе як якісний ресурс з безліччю автомобілів на будь-який смак.
 • www.greenplatecars.com
  Даний сайт має машинами, які продають нерезиденти, наприклад, іноземні фірми або іноземні громадяни. У Blue Plate Car теж є така послуга, але не як основний вид діяльності.

Працівники іноземних фірм та іноземні пенсіонери можуть придбати автомобіль без сплати митних зборів. Детальніша інформація про це є на сайті www.taxfreecar.net

Оренда автомобіля в Туреччині. Умови і правила: Відео

Також по темі: