Меню Закрити

Як знайти роботу в Туреччині: необхідні документи, популярні вакансії

Туреччина — туристична країна, яка щороку приваблює мільйони мандрівників, які приїжджають заради активного відпочинку і місцевих курортів. Основу економіки становить дохід від готельної та туристичної сфер.

Робота в Туреччині аніматором

Переваги працевлаштування в Туреччині

Робота в Туреччині, включаючи Анталію, дозволяє за короткий термін заробити велику суму коштів і привезти їх на батьківщину з мінімальними втратами.

Оскільки мігранти в основному працевлаштовуються у сфері обслуговування, вони отримують цілу низку переваг:

 • безкоштовне житло і повноцінне харчування на день;
 • можливість заробітку від 500-1500 $ в місяць в залежності від кваліфікації та навантаження;
 • робота в колективах, де більшість знає російську мову;
 • навчання та стажування для новачків.

Застереження для тих, хто шукає роботу

Перед трудовою поїздкою необхідно врахувати низку рекомендацій:

 • обов’язково має бути офіційне працевлаштування, оскільки робочий захищається на законодавчому рівні;
 • при використанні послуг посередників не потрібно давати передоплати до укладення договору;
 • самостійний пошук потрібно проводити тільки через спеціальні сайти, які перевіряють надійність роботодавців.

Вимоги до іноземних працівників

Список вимог залежить від бажаної посади в Туреччині. Якщо людина претендує на технічні спеціальності, то повинен підтвердити роботодавцю кваліфікацію та надати диплом.

Для сезонної роботи обов’язковою умовою є:

 • знання турецької або англійської мови — якщо громадянин буде орієнтований на обслуговування місцевих жителів;
 • кваліфікація або досвід роботи — потрібно для кухарів, супроводжуючих, водіїв та інших професій, але для деяких посад передбачено навчання.

Мінімальні та максимальні заробітні плати

У 2019 році мінімальний рівень заробітної плати в країні становить $ 460 для робітників і недипломованих фахівців. Але в туристичний сезон у сфері обслуговування рівень доходу значно збільшується. Середній заробіток в різних містах становить від 800 до 1300 доларів на місяць.

Більше за всіх заробляють юристи, промислові інженери і програмісти, які отримують від 2100 доларів щомісяця.

Оподаткування

У Туреччині відносно низькі податки. З всіх працівників знімається прибуткове вирахування в розмірі 15% і додатковий 1% в фонд страхування від безробіття, націлений на захист різних верств суспільства.

Вартість проживання

Для трудових мігрантів місцеві компанії пропонують безкоштовне проживання та харчування. У разі самостійної оренди доведеться віддавати 100-400 доларів в залежності від стану житла, близькості до центру, виду з вікна та інших факторів. Рекомендується вибирати тільки тих роботодавців, які забезпечують працівників місцем для сну.

Як знайти роботу

Пошук роботи в Туреччині не вимагає особливих навичок, якщо людина знає особливості легального працевлаштування. Ознайомитися з усіма правилами можна на сайті Держслужби зайнятості держави.

Основні варіанти, як знайти роботу в Туреччині:

 • через спеціальні сайти, включаючи Kariver, Yenibiris, Careerjjet та інші;
 • через кадрові агентства, які з’єднують шукачів та роботодавців за невелику плату, а також допомагають з документами та переїздом;
 • самостійно через знайомих або рекомендації.

Особливості працевлаштування в Туреччині

Як влаштуватися на роботу в Туреччині — не проблема, головне знайти офіційне місце для працевлаштування та укласти договір з компанією. Це гарантує захист інтересів робітника і відсутність проблем з законодавством.

Оформлення робочої візи

Для роботи в країні понад 60 днів необхідно отримати довгострокову візу, що дозволяє офіційне працевлаштування. Вона оформляється самостійно в Консульстві Туреччини або спеціалізованих візових центрах, які збирають документи замість заявника.
Отримати довгострокову візу необхідно для роботи в країні понад 60 днів

Види дозволів на роботу

Замість робочої візи, можна використовувати дозвіл на роботу в Туреччині. Виділяють три основних категорії документів:

 • тимчасовий — діє один рік з можливістю продовження до трьох років, після чого дозволяється ще одне продовження;
 • постійний — оформляється всім іноземним громадянам з досвідом роботи в країні від 6 років або проживання від 8 років;
 • третій вид — дозвіл на бізнес для всіх, хто прожив на території країни понад 5 років.

В яких випадках дозвіл не потрібен

Українці можуть працювати на турецькі організації в якості аніматорів або гідів, коли спостерігається великий попит на такі спеціальності. Без візи можна перебувати в країні протягом 60 днів.

Штрафи за нелегальне працевлаштування

Туреччина почала активно боротися з нелегальними мігрантами. Іноземні громадяни ризикують потрапити під депортацію з країни та отримати заборону на перетин кордону на 5 років. Організації з нелегалами караються великими розмірами штрафів.

Популярні вакансії для українців

Одна з головних переваг країни — можливість знайти роботу в Туреччині для чоловіків і жінок без знання турецької та англійської мови. Величезна кількість туристів з Росії, Білорусі, України та інших країн приїжджають сюди на відпочинок, тому постійно потрібно російськомовний персонал. Але знання англійської або інших іноземних мов дозволяє розраховувати на надбавку до зарплати.

Сезонні підробітки

Робота в Туреччині на літо є одним з найбільш популярних варіантів. Курорт відвідують сотні тисяч туристів, яких потрібно забезпечити обслуговуванням, готувати їжу, розважати та надавати якісний сервіс.

Аніматор

Робота аніматором в Туреччині — одна з найбільш простих і складних одночасно. Працівник повинен бути товариським, різнобічним і розважати туристів, придумуючи різноманітні змагання, конкурси та ігри. Також передбачені дитячі аніматори, які працюють з туристами у віці 4-12 років.

Робота гідом в Туреччині добре оплачується, причому людина може влаштуватися на трансфер, екскурсії або в готель. Знання російської та інших мов буде перевагою.

Лікарі та медперсонал

Робота лікарем в Туреччині особливо необхідна в літній сезон, коли відчувається наплив мандрівників. Готелі наймають кваліфікований персонал для надання швидкої допомоги туристам.

Доглядальниці

Популярна спеціальність, представники якої мають слідкувати за дітьми або людьми з обмеженими можливостями. У Туреччині наймають доглядальниць для приватних клієнтів і сферу обслуговування.

Водії

Робота в Туреччині водієм високо оплачується незалежно від місця працевлаштування. Людина з правами може їздити на машині таксопарку, займатися розвезенням продуктів, здійснювати перевезення пасажирів з готелю в аеропорт і навпаки.

Робота в готелях

Робота в готелях Туреччини є сезонною, оскільки основний попит припадає на кінець весни, літо і половину осені. Місцеві роботодавці шукають кухарів, швейцарів, водіїв, адміністраторів, прибиральників, офіціантів, садівників та інші категорії фахівців.

Соціальні роботи

Для соціальних сфер також потрібні співробітники. Робота вчителем в Туреччині, представником фонду допомоги нужденним оцінюється гідно, але рівень заробітної плати не перевищує середній по країні.

Вакансії без знання мови

Громадяни України можуть розраховувати на теплий зустріч, оскільки російською мовою спілкуються багато туристів та працівників, що полегшує процес обслуговування і взаємодії.

Вакансії з проживанням

Одним з найкращих варіантів є працевлаштування в готельному бізнесі або сфері туризму. Робітники можуть розраховувати на повне забезпечення безкоштовним житлом на території готелю, де потрібно працювати, а також повноцінне харчування коштом роботодавця.

Відгуки

Українські мігранти залишають позитивні відгуки про роботу в Туреччині, оскільки за 2-3 місяці можна заробити піврічну заробітну плату України і навіть більше. Багато рекомендують шукати роботу через агентства і не працювати без офіційного договору, оскільки при затриманні гарантовано заборонять в’їзд в країну на 5 років.

Українці в Туреччині. Як заробляти в подорожах. Нетипова Анталія: Відео

Також по темі: