Меню Закрити

Як самостійно заповнити анкету на грін-карту

Один із самих доступних способів отримати посвідку на проживання в США – DV-лотерея. Для участі в ній важливо розібратися, як заповнити анкету на грін-карту, і в точності дотримати всі правила.

green-card foto

Що дає грін-кард

Green Card в США має офіційну назву United States Permanent Resident Card. Це посвідчення особи, що підтверджує наявність в іноземця посвідки на проживання.

Документ дає право на:

  • проживання та працевлаштування в будь-якому штаті країни;
  • придбання нерухомості;
  • навчання у державній школі;
  • службу в деяких видах Збройних сил Сполучених Штатів;
  • отримання пільг та допомог.

З часом володар грін-карти може претендувати на отримання американського громадянства. Отримати документ можна кількома способами:

    • вийти заміж за громадянина США/одружуватися на американці;
    • возз’єднатися з родичем;
    • приїхати на роботу за запрошенням американського роботодавця;
    • отримати статус біженця;
    • інвестувати в економіку країни;
    • взяти участь у розіграші лотереї.

Коротко про програму DV

Diversity Immigrant Visa (DV) – це програма розіграшу імміграційних віз. Щорічний розіграш Green Card починається, як правило, у жовтні  – з подачі заявки на офіційному сайті Держдепартаменту США. Потім шляхом випадкового відбору з допомогою комп’ютера визначаються переможці, імена яких можна дізнатися в травні наступного року.

Взяти участь у програмі можуть жителі країн з низьким рівнем імміграції до Сполучених Штатів – до 50 тис. чоловік за останні 5 років. Заявник повинен відповідати суворим критеріям відбору, серед яких:

  • наявність повної середньої освіти (грін-карта після 9 класу учням не доступна) або стажу роботи не менше 2 років (протягом останніх 5 років) за професією, що вимагає двох років навчання;
  • відсутність судимостей та психічних захворювань.

Детальна інструкція щодо заповнення заявки на грін-карту

Тим, хто вирішив взяти участь у диверсифікаційній лотереї, рекомендується подавати заявку особисто, без допомоги посередників. Тому необхідно знати, як заповнити анкету на грін-карту.

Слід звернути увагу на такі нюанси:

  • процес реєстрації в програмі безкоштовний;
  • подача заявки-анкети здійснюється в електронній формі на сайті;
  • учасник має право подати тільки одну заяву;
  • відповівши на всі запитання, потрібно зберегти сторінку-підтвердження з унікальним номером – без цієї інформації неможливо буде перевірити статус анкети.

На заповнення заявки дається 30 хвилин. Покрокова інструкція по заповненню анкети на Green Card передбачає кілька етапів:

    1. Спочатку потрібно уважно ознайомитися з інструкцією, в якій є терміни подачі заявки, основні правила та порядок заповнення. Для цього слід на сторінці Electronic Diversity Visa Lottery клікнути на DV-20_ Instructions. Офіційна версія англійською мовою, але є неофіційні переклади, в тому числі українською мовою.
      Потім необхідно уважно вивчити вимоги до фотографії і подивитися зразок, який відкриється в новому вікні після натискання кнопки Photo Examples. Там же є шаблони і валідатор для перевірки вашого фото.
      Щоб приступити безпосередньо до заповнення анкети, необхідно натиснути на Begin Entry і перейти на сторінку Electronic Diversity Visa Entry For. Анкета складається з двох частин: у першій вказується особиста інформація про заявника, у другій – відомості про чоловіка (дружини), дітей. Відповісти потрібно на п’ятнадцять питань. Заповнюється документ латинськими літерами.
    2. Перший пункт – ім’я, прізвище. Якщо сумніваєтеся в правильності написання, подивіться, як вони вказані в чинному закордонному паспорті. Багатьом незрозуміло що таке middle name в анкеті. Даний пункт стосується тих осіб, у яких подвійне ім’я, наприклад, Анна-Марія. Якщо стандартне ім’я, відзначайте No Middle Name. Вносити по батькові в цю графу не потрібно.
    3. В наступній графі необхідно відзначити стать: чоловік (Male) або жінка (Female).
    4. Дата народження проставляється в такому порядку – місяць, дата, рік.
    5. Місто, в якому ви народилися, зазначений у свідоцтві про народження. Важливо правильно передати транскрипцію географічних назв латинськими літерами. Допоможе англійська версія Wikipedia.org, maps.google.com або транслітерація онлайн.
    6. Країна, де ви народилися, вибирається з випадаючого списку. Тим, у кого країна народження СРСР, необхідно в переліку знайти державу, що утворилося на місці колишньої республіки після розпаду Радянського Союзу. Наприклад, УРСР – Ukraine.
    7. Якщо ви народилися в державі, яка має право приймати участь у диверсифікаційній лотереї, пункт 6 – «Країна з правом на участь у DV програмі» (Country of Eligibility for the DV Program) не змінюється.
    8. Паспортні дані. На момент подачі заявки необхідно мати дійсний закордонний паспорт. Інформація, вказана в документі, що вноситься до пункту 7. Якщо немає закордонного паспорта, треба в підпункті В обрати причину відсутності документа.
    9. Фотографія заявника завантажується у форматі JPEG, розмір – не більше 240 КБ, дозвіл – 600x600px. Фото повинно бути зроблене не раніше ніж за 6 місяців до моменту подачі заявки.
    10. У пункті Mailing Address графи In Care Of й Address Line 2 (optional) залишаються незаповненими. В інших рядках вказується домашня адреса: вулиця, місто, індекс, країна. У графі District/County/Province/State слід вписати область.
    11. Країну, де ви перебуваєте на момент подачі заявки, потрібно вибрати з випадаючого списку. Телефон вказується за бажанням в міжнародному форматі. Адресу електронної пошти необхідно ввести в першому рядку і підтвердити у другій.
    12. Рівень освіти слід вибрати із запропонованих варіантів. У зв’язку з різницею освітніх систем при заповненні цього пункту можуть виникнути труднощі.
      Як вказувати освіту в грін кард
    13. Вказується сімейний статус:
      Як вказувати чи одруженний в грін карті
    14. Вводиться інформація про кількість дітей (до 21 року, які не перебувають у шлюбі).
      Після введення всіх даних необхідно перевірити внесені відомості і натиснути кнопку Continue. Якщо у заявника є дружина (чоловік), діти, відкриється друга частина анкети, де потрібно ввести інформацію про членів сім’ї. Потім знову необхідно клікнути Continue.
    15. На сторінці з’явиться введена інформація, яку слід уважно перевірити і виправити помилки. Якщо подавати анкету передумали, натисніть Cancel Entry. Щоб подати заявку, необхідно натиснути на Submit Entry. Про успішну реєстрацію буде свідчити сторінка з номером-підтвердженням і електронним ключем. Ці дані потрібно зберегти.

Як перевірити статус заявки

Дізнатися підсумки лотереї можна в травні наступного року після подачі заявки. Для цього потрібно зайти на сайт www.dvlottery.state.gov на сторінку перевірки статусу учасника і натиснути Continue.

З’явиться форма, в яку необхідно ввести:

  • номер підтвердження – Confirmation Number;
  • прізвище англійською мовою, ім’я вказувати не потрібно – Last/Family Name;
  • рік народження – Year of Birth;
  • символи на картинці – Authentication.

Якщо з’явиться повідомлення, в якому буде виділена жирним шрифтом фраза Has not been selected, це означає, що ваша заявка не обрана. У разі виграшу з’являється повідомлення: You are among those randomly selected for further processing.

Підготовка до інтерв’ю в американському посольстві

Фактично виграш у лотереї означає, що людина повина пройти співбесіду з консулом, який вирішить, чи давати візу чи ні. До цього потрібно зібрати пакет документів.

На інтерв’ю знадобляться наступні документи:

  1. Візова анкета DS-260, яка заповнюється онлайн. Сторінку-підтвердження потрібно взяти з собою на співбесіду. Анкета оформляється окремо на кожного члена сім’ї переможця. Після заповнення доведеться почекати 7-10 днів, поки документ оброблять в Kentucky Consular Center. На електронну адресу надішлють лист, в якому буде вказана дата подачі документів.
  2. Закордонний паспорт (оригінал і копія).
  3. Свідоцтво про народження.
  4. Свідоцтво про шлюб. Тим, хто розлучений, знадобиться свідоцтво про розірвання шлюбу.
  5. Довідка про відсутність судимості.
  6. Військовий квиток, якщо служили в армії.
  7. Документ, що підтверджує наявність освіти, і трудова книжка.
  8. Документ, що містить фінансову інформацію: податкова декларація, банківська виписка, поручительства.
  9. Довідка з місця роботи із зазначенням займаної посади, розміру зарплати, стажу роботи.
  10. Фотографії у кількості 2 штук (кольорові матові, розмір 50×50 мм).
  11. Медична довідка за результатами медогляду.
  12. Документ, що підтверджує сплату консульського збору.

Папери повинні бути перекладені на англійську мову сертифікованим перекладачем.

Часто виникає питання, до якого числа можна оформити грін-карту.

Скористатися виграшем можна з моменту оголошення результатів лотереї і до старту нової реєстрації. Якщо ви не отримаєте візу до цього строку, можливість її оформити буде втрачена.

Чого слід остерігатися і як уникнути проблем

Держдепартамент США щорічно попереджає учасників лотереї про шахрайські листи, які відправляються на електронні адреси. Часто в них міститься вимога сплатити оформлення заявки на грін-карту.

Важливо знати, що від імені американського уряду може прийти лист лише з нагадуванням про необхідність перевірити свій статус. Консульські збори сплачуються виключно в касі дипломатичного представництва.

Крім того, багато агентств та візові консультанти пропонують посередницькі послуги, наприклад допомога в заповненні заявки за винагороду. У цьому випадку необхідно бути присутнім при реєстрації і відразу взяти номер підтвердження.

Слід пам’ятати про ризики:

  • шахраї, розповідаючи про труднощі заповнення анкети, намагаються на вас заробити;
  • немає гарантії, що дані введені правильно, а надання неправдивої інформації призведе до дискваліфікації як учасника DV;
  • посередники ніяк не можуть вплинути на результат виграшу, переможців вибирає комп’ютер;
  • існує небезпека, що стороння людина помилково відправить заявку з вашими відомостями в наступному році одночасно з вами, що веде до порушення правил і знову ж дискваліфікації анкети.

Щоб не бути обманутим, необхідно дотримуватися таких правил:

  • вивчити інструкцію щодо заповнення заявки;
  • надати правдиву інформацію;
  • заповнити анкету самостійно;
  • використовувати особистий email;
  • обов’язково зберегти номер підтвердження;
  • один заявник може надіслати лише одну заявку;
  • фотографія повинна бути не старше 6 місяців;
  • у разі виграшу можна додавати в візову анкету людей, які не є членами вашої родини.

Відповіді на актуальні запитання

У процесі підготовки до участі в Diversity Immigrant Visa, а також безпосередньо при заповненні анкети виникає багато питань. Пропонуємо відповіді на найпопулярніші з них.

  • Можуть бути заявниками чоловік і дружина одночасно?

Так, кожен з подружжя має право брати участь у програмі розіграшу грін-карти, якщо вони відповідають критеріям відбору. Це збільшить шанси на перемогу.

  • Які терміни подачі заявки на участь у лотереї?

Повідомлення про те, коли починається прийом заявок і коли закінчиться реєстрація на грін-кард, з’являється на сайті Держдепартаменту США. Період, протягом якого можна заповнити заявку, триває приблизно місяць. Не варто подавати анкету в перший тиждень або, навпаки, чекати до останніх чисел. У ці дні спостерігається наплив заявників, сайт не витримує навантаження і система іноді скидає з’єднання.

  • Скільки можна відправити заявок від імені одного учасника протягом періоду реєстрації?

Один заявник може брати участь у щорічному відборі тільки один раз. Учасник, який ввів дані в кілька разів, буде дискваліфікований.

  • Чи можна спочатку заповнити першу частину анкети, а потім через час другу?

Не можна, необхідно встигнути подати заявку протягом відведеного часу. Якщо перерватися, доведеться вводити дані заново.

  • Як бути в ситуації, коли система E-DV не приймає заявку?

Іноді незрозуміло, чому при заповненні грін-карти з’єднання скинуто чи анкета не проходить реєстрацію. Найчастіше це пов’язано зі збоями на сайті, проблемами з інтернетом або використанням застарілого браузера. У цьому випадку заявник не отримує номер підтвердження. Йому слід ще раз пройти процедуру подачі заявки.

  • Скільки чекати підтвердження подання заповненої анкети?

Зазвичай номер підтвердження приходить відразу. Якщо протягом кількох хвилин не отримано повідомлення, слід ще раз клікнути на кнопку Submit. Заявка вважається прийнятою, коли отриманий номер підтвердження. Після цього повторна подача анкети призведе до дискваліфікації.

  • При натисненні на кнопку Submit номер-підтвердження не прийшов. Можна ще раз пройти процедуру реєстрації?

Так, якщо після натискання кнопки Submit не вдається відкрити сторінку з номером підтвердження, можна ще раз подати заявку. Це не буде вважатися повторною реєстрацією.

Також по темі: