Меню Закрити

Як підготуватись до пологів у США: що необхідно знати

Бейбі-туризм або пологовий туризм (birth tourism) – так називають подорож вагітної жінки і її чоловіка або супроводжуючих осіб з метою народити дитину в Америці. Дізнаємося докладніше про перспективи такої ідеї і про те, яка вартість пологів у США в 2023 році.

Вартість пологів у США

Що дають пологи в США для українців

Для того щоб зважитися на перинатальний туризм і здійснити переліт через океан, потрібно проаналізувати всі плюси і мінуси народження дитини в Америці, а також підрахувати всі можливі витрати.

Переваги народження малюка в США:

 • американське громадянство для новонародженого. Це можливість по досягненні їм повноліття (21 рік) возз’єднатися з сім’єю і оформити близьким родичам ПМЖ в Америці;
 • комфортні умови перебування в палаті медустанови: душова, туалет, диван для чоловіка, калорійне харчування, гігієнічні приналежності;
 • медичне обслуговування високого класу – використовується сучасне обладнання, малюка спостерігають лікарі-педіатри та інші фахівці;
 • відповідальність лікарів і медперсоналу – за надання некваліфікованої медичної допомоги лікар ризикує втратити ліцензію.

Після народження дитини, матері і батькові надягають браслети зі штрихкодом. Але перш ніж віддати малюка татові чи мамі штрихкод на їх браслетах зчитується, щоб не переплутати дитини і його батьків. Безпека – одна з причин того, навіщо їдуть народжувати в США.

Недоліками пологів в Америці є:

 • висока вартість;
 • мовний бар’єр;
 • тривалий переліт (більше 10 годин).

Обмірковуючи питання, чи варто народжувати в США, слід мати на увазі, що сума витрат може скласти від 20 000 до 50 000 доларів.

Зазначимо, що “відпустка по вагітності” не передбачена – в США просто їдуть в госпіталь за кілька годин до пологів.

Підготовка до подорожі у Сполучені Штати Америки

Для поїздки за океан вагітній жінці потрібно мати наступні документи:

 • американську візу;
 • національний паспорт;
 • закордонний паспорт;
 • лист-запрошення з госпіталю із зазначенням дати першого прийому вагітної;
 • бронь номери в готелі в електронному вигляді або договір про оренду житла;
 • довідку з місця роботи (із зазначенням середньої зарплати) чи спонсорський лист;
 • виписку з розрахункового рахунку в банку про наявність коштів на поїздку;
 • медичний туристичний страховий поліс;
 • медичну картку;
 • аналізи (загальний аналіз крові, сечі, біохімія крові, аналіз на гепатит В і С, ВІЛ, сифіліс, аналіз на гонорею, хламідії, аналіз крові на глюкозу (цукор) та інші);
 • зроблені знімки УЗД з описом.

Для подорожі з метою отримати громадянство США за народженням дитини оформляється віза В1/В2 «Tourism/Medical Treatment». Дозвіл на в’їзд видається терміном на 3 роки з можливістю перебувати в Америці до 6 місяців за одну поїздку.

Про оформлення необхідних документів та виборі клініки можуть подбати компанії з організації пологів у США. Фахівці таких фірм підберуть гідне житло в Америці, нададуть послуги по супроводженню вас в поїздці, знайдуть компроміс з приводу оплати послуг в госпіталі і т. п. Дізнатися про те, скільки коштує допомога посередників, можна на сайті обраної компанії.

Якщо ви хочете заощадити і відправитися народжувати в США без участі посередників, підшукайте потрібну клініку і оформіть документи самостійно. Слід мати на увазі, що в американських госпіталях мамі і немовляті надають всі необхідні приналежності. Тому перш ніж почати збирати сумку для пологів, уточніть в клініці, що потрібно взяти з собою, а які речі брати не варто.

Переліт в Штати і перетин кордону

Придбати квитки в обидві сторони слід за кілька місяців до від’їзду – тоді їх вартість буде нижче. Середня ціна авіаквитків економ-класу в США (в обидві сторони) – 700-1000 доларів.

Пологи в США

Переліт через океан тривалий, триває близько 12-13 годин і з пересадками.

Деякі авіакомпанії встановлюють правила перельоту для вагітних, тому у майбутньої мами можуть вимагати довідку від гінеколога про строк вагітності і дозвіл лікаря на переліт.

Після прибуття в США пасажири проходять паспортний контроль, в ході якого необхідно пред’явити працівнику прикордонної служби такі документи:

 • медична віза в США для пологів громадянам України;
 • лист-запрошення від лікаря з американської клініки;
 • документ про оренду житла;
 • довідка про наявність достатньої кількості грошових коштів на рахунку;
 • довідка з місця роботи із зазначенням щомісячного доходу;
 • квитки у зворотний бік.

Всі ці документи знадобляться для того, щоб працівники служби контролю могли переконатися в тому, що ви зможете оплатити всі необхідні вам медичні послуги, не залишитеся в Штатах, а повернетеся на батьківщину.

Підготовка до народження дитини в США

Організація пологів в Америці – непросте завдання, оскільки потрібно визначитися з містом, медустановою (госпіталь або пологовий будинок), місцем проживання, оформити папери і подбати про багато іншого. Тому деякі сім’ї укладають договір з фірмою-посередником, яка допомагає підготувати пологи в Штатах з метою отримання громадянства для малюка. Середня вартість послуг приватних компаній – 7 000 доларів і вище.

Як вибрати клініку для пологів у США

Можна скористуватись послугами госпіталя (hospital) або пологового будинку (birth center) одного з американських штатів.

Переваги американських пологових будинків:

 • ціни на послуги нижче, ніж у госпіталі;
 • спрямованість на природні пологи без допомоги породіллі (не вітається стимулювання, кесарів розтин);
 • породіллі, за станом якої стежать акушери і доулы, виділяється окрема комфортна кімната.

Недоліками birth center є відсутність операційних, реанімаційних, пологових залів та професійних лікарів (крім акушерів). Якщо під час пологів виникнуть ускладнення, вагітну жінку терміново доставлять в госпіталь.

Народження малюка в госпіталі має більше плюсів, зокрема:

 • є необхідне обладнання;
 • штат укомплектований кваліфікованими акушерами-гінекологами, анестезіологами, педіатрами та медичними сестрами;
 • в наявності ліки та приладдя для мами і немовляти;
 • є родзал, реанімація, операційна;
 • можна вибрати лікаря і спосіб появи дитини на світло;
 • час перебування в госпіталі – 2 ночі після природних пологів у пологовому будинку – близько 12 годин.

Середня вартість природних пологів в госпіталі – 2500 доларів і вище, кесаревого розтину – 4000 доларів і більше.

Вибір лікаря

Справжньою підмогою у пошуку кваліфікованого лікаря є офіційний американський ресурс з рейтингом докторів і госпіталів.

Якщо ваша мета – знайти україномовного (легше знайти россійськомовного) лікаря, вирушайте на пошуки в Лос-Анджелес, Чикаго, Майамі або Нью-Йорк, де є відповідні діаспори.

Вибравши лікаря, пацієнт укладає договір про ведення вагітності і пологів. При цьому слід простежити, щоб у контракті обов’язково містилися пункти, що обумовлюють проведення безкоштовних УЗД (без обмежень у кількості), здачу аналізів і післяпологовий прийом у лікаря (без обмежень).

Середня вартість послуг лікаря – 3 000-5 000 доларів.

Плюси і мінуси домашніх пологів

Домашні пологи в Америці беруть сертифіковані медсестри-акушерки.

Переваги запланованих домашніх пологів:

 • звична затишна домашня обстановка;
 • послуги медсестри-акушерки обійдуться дешевше, ніж пологи в клініці.

Недоліки:

 • ризик для життя матері і немовляти, якщо знадобиться допомога лікарів;
 • відсутність професійного обладнання для обстеження мами і дитини.

Середня вартість послуг медсестри-акушерки – близько 2 500 доларів.

Оформлення документів

Оформлення документів

Ще до від’їзду в Штати необхідно оформити страховий поліс для туристичної візи. При настанні страхового випадку (перелом, захворювання чи інше), не пов’язаного з вагітністю та пологами, медичні послуги сплатить страхова компанія. Якщо страховка відсутня, а майбутня мати захворіє або отримає травму, дорогі послуги лікарів доведеться оплатити самостійно.

Американську страховку на пологи мають право оформити тільки громадяни США, володарі Грін-карти, особи, які отримали притулок в країні, а також володарі студентських віз за умови сплати страхових внесків протягом останнього року.

За туристичною візою типу В1/В2 американську страховку, яка покриває витрати на пологи, послуги лікарів і медикаменти отримати неможливо.

Безкоштовні пологи в Штатах

В інтернеті нерідко можна знайти рекламу фірм, які описують, як безкоштовно народити в Америці, і пропонують свої послуги всім бажаючим.

Однак слід мати на увазі, що ніякої «безкоштовної страховки» на пологи для нерезидентів не існує і народити безкоштовно в Америці не вийде.

Зазначимо, що для малозабезпечених сімей в Штатах діє державна програма «Medicaid», за якою безкоштовними медичними послугами мають право скористатися лише резиденти США.

Якщо ваші кошти обмежені, орієнтуйтеся на вартість пологів економ-класу. Наприклад, пологи в Солт-Лейк-Сіті (штат Юта) обійдуться дешевше, ніж в більшості інших штатів: вартість послуг лікаря складе тут в середньому 2 000 доларів, а послуги госпіталю – 3 000-4 000 доларів (природні пологи).

Після народження дитини

Дізнатися про те, яке громадянство буде у дитини, якщо народжувати в Америці, не складно – згідно з американським законодавством, всі діти, народжені на території цієї держави, автоматично стають громадянами США. Якщо дитина народилася в США, а батьки – громадяни України, за малюком також зберігається і громадянство України.

На відміну від новонароджених їхні батьки не мають права претендувати на отримання американського паспорта через факт народження малюка.

Батьки мають право залишитися в США після пологів рівно стільки часу, скільки вказано у візі.

Оформлення документів на дитину

Після появи малюка на світ батькам потрібно:

 • заповнити в госпіталі анкету на отримання SNN (social security number) і американського свідоцтва про народження дитини (sertification of birth);
 • після виписки з клініки відвідати Департамент охорони здоров’я (Department of Health) і отримати свідоцтво про народження. При отриманні Birth sertificate потрібно сплатити держмито (наприклад, розмір мита в Майамі – 15 доларів);
 • через кілька тижнів отримати за місцем проживання картку SNN.

Діти, народжені в США, отримують громадянство автоматично. Головним документом, що підтверджує отримання громадянства, є американське свідоцтво про народження. У зв’язку з цим паспорт громадянина США можна оформити по поверненні в Україну в американському посольстві.

Якщо ви бажаєте отримати американський паспорт до приїзду на батьківщину, зверніться у найближче поштове відділення і запишіться на отримання паспорта. За документ потрібно сплатити держмито. Наприклад, в Майамі розмір мита становить 120 доларів, при цьому отримання паспорта доведеться чекати протягом 6 тижнів.

Для оформлення новонародженому українського закордонного паспорта та підтвердження громадянства України необхідно:

 • апостилювати свідоцтво про народження дитини. Щоб зробити апостиль (офіційне додаток до свідоцтва, що визнається на території України), зверніться до секретаря штату і надайте оригінал sertification of birth. Вартість послуг залежить від штату;
 • зв’язатися з перекладачем, сертифікованим посольством України в США, щоб перевести свідоцтво про народження з апостилем на українську мову і нотаріально завірити переклад;
 • записатися на прийом найближчим Консульство України в США, щоб оформити український закордонний паспорт на дитину і підтвердити громадянство України. При заповненні в консульстві бланків заяв потрібно ввести номер свідоцтва про народження в США, який знаходиться у лівому верхньому куті документа під назвою «State file number».

Якщо дитина, народжена на території США, не має українського закордонного паспорта, легально повернутися з новонародженим в Україну не вийде.

Спостереження за дитиною педіатрами

У госпіталі батькам надається можливість вибрати дитячого лікаря. Після пологів педіатр та інші фахівці оглядають немовляти в палаті.

Після виписки з клініки дитячий лікар на будинок не приходить – педіатр лише призначає кілька прийомів дитини в лікарні, відвідувати які потрібно обов’язково.

Вартість одного прийому дитячого лікаря в середньому складає 150-200 доларів.

Повернення додому з дитиною

Багато авіакомпаній допускають на рейс малюків вже на восьмий день після пологів. Щоб виїхати з Америки з дитиною, вам знадобиться український закордонний паспорт на дитину та копії авіаквитків.

Оформлення документів на малюка займає місяць і більше, тому при покупці квитків в обидві сторони бронюйте зворотний квиток на місяць-другий після народження. Щоб малюка пропустили на рейс, його ім’я потрібно внести в зворотний квиток батьків. Для цього слід зв’язатися із співробітником авіакомпанії і попросити його вписати ім’я дитини квиток батьків.

Відгуки та рекомендації досвідчених мам

Світлана про пологи в пологовому будинку (Birth center): «Народжувала в Hollywood Birth Center і категорично не згодна з негативним ставленням до подібних центрів. Це просто інші пологи, а не пологи жебрака класу (на думку більшості), нібито не мають можливість оплатити собі анестезію. Дуже рада, що зупинила вибір саме на ньому, а не на госпіталі».

Майя Бурякина, автор «ForumDaily» про пологи в госпіталі Каліфорнії: «Я на 200 % задоволена сервісом і якістю наданих послуг, що стосуються ведення вагітності, пологів та післяпологового догляду. А ось наш педіатр у мене поки не викликає повної довіри, як, втім, і інші педіатри, які дивилися наших малюків».

Христина: «Ми нещодавно народили в Х’юстоні, зараз ще тут знаходимося та оформляємо документи…, у нас відмінний госпіталь і відмінний лікар, входить в ТОП – 20 лікарів Техасу. Домовлялися заздалегідь. Шукайте місцевих лікарів».

Висновки

Щоб поїздка в Америку з метою народити малюка пройшла успішно, продумайте всі нюанси і розрахуйте свій бюджет. Мінімальні витрати на бебі-туризм наведені в таблиці:

Стаття видатків Вартість
Авіаквитки (в обидві сторони) Економ-клас – від 700 доларів
Оренда житла Однокімнатна квартира – від 1 000 доларів
Харчування 2 дорослих від 700 до 1 500 доларів на місяць
Транспорт (суспільний або оренда) Оренда авто – близько 800 доларів на місяць, поїздки в автобусі – від 1 долара
Медичні послуги клініки 2 500 доларів і вище (в залежності від формату пологів – природні або кесарів розтин)
Послуги лікаря 3 000 доларів і більше
Оформлення документів на дитину Ціни різняться в залежності від штату (близько 150 доларів і більше)

Пологи в США: Відео

Також по темі: