Меню Закрити

Фото на Green Card: як правильно підготувати

Неправильно підготовлене фото на грін-карту часто стає причиною дискваліфікації учасників в розіграші безкоштовної лотереї, що дозволяє отримати ПМП (постійне місце проживання) в США. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися встановлених композиційних і технічних вимог у 2024 році. Перед завантаженням знімка в систему буде незайвим порівняти його із зразками і перевірити за допомогою фотовалідатора.

Фото на грін карту

Як можна стати володарем грін-кард

Green Card або United States Permanent Resident Card – ідентифікаційна картка, яка дає право своєму власникові на законних підставах жити і працювати в Сполучених Штатах Америки. Цей документ дозволяє вже через 5 років проживання в країні подати прохання на присвоєння громадянства.

Влада США видає «Зелену карту» при наявності таких підстав:

  • Возз’єднання з родичами, які є громадянами або резидентами США. Мова йде про батьків, дітей, подружжя, братів і сестер.
  • Вступ в шлюб з американським громадянином (нкою). Допускається тільки офіційне оформлення відносин.
  • Працевлаштування в американську компанію на підставі трудового контракту.
  • Отримання статусу біженця або політичного притулку. Для цього потрібно надати американським властям докази наявності загроз для життя, неможливість повернутися на батьківщину.
  • Інвестиції в американську економіку – від 500 000 до 1 000 000 доларів США.
  • Відкриття бізнесу або придбання вже існуючого.
  • Участь у безкоштовному розіграші DV Lottery (Diversity Lottery).

Останній спосіб вважається найбільш простим на шляху до американського громадянства. Лотерея проводиться щороку. Заявка на участь заповнюється на сайті Держдепартаменту США в онлайн-режимі.

Взяти участь у розіграші можуть жителі країн, еміграційний поріг в яких не перевищив 50 000 чоловік за останні 5 років. Вибір переможця здійснює комп’ютер, а тому шанси на перемогу у всіх рівні.

Які вимоги до фото на грін-карту

Взяти участь у розіграші Green Card можливо лише тим кандидатам, які зможуть правильно підготувати фото для участі в лотереї і коректно, у відповідності з усіма правилами, заповнити заявку. При наявності помилок претендент автоматично виключається з участі.

Чому так важливо, щоб фотографія виявилася потрібного формату і якості? Справа в тому, що влада США приділяють велику увагу безпеці держави і її жителів. Завдання офіцерів Держдепартаменту, які приймають документи, – виявити осіб, які можуть нести потенційну загрозу американському суспільству і державному ладу.

На першому етапі перевірку знімків здійснює система. Щоб зрозуміти, в яких із них є шанси пройти відбір, потрібно переглянути приклади правильних фото на грін-карту на сайті Держдепартаменту. Файл не буде прийнятий системою, якщо вона не зможе його обробити.

Які вимоги до фото на грін-карту

Для подачі заяви на участь в розіграші лотереї підійде цифрове фото. Термін його виготовлення не повинен перевищувати півроку на момент проведення розіграшу.

Знімок повинен відповідати наступним критеріям:

  • бути кольоровим;
  • на зображенні повинен бути лише заявник, не допускається присутність інших осіб;
  • висота і ширина кадру повинні бути однакові;
  • допустимий фон – білий або білий з легким відтінком інших кольорів, але без візерунків і будь-яких сторонніх предметів;
  • погляд людини повинен бути спрямований строго в об’єктив камери, очі відкриті (зіниця і райдужка повинні бути чітко видні);
  • вираз обличчя повинен мати нейтральний характер, рот закритий, не допускається широка посмішка;
  • заявник повинен бути зображений без очок (це одне з нових правил, введених в 2016 році);
  • одяг повсякденний;
  • не дозволяється фотографуватися з головним убором, якщо тільки він не передбачений релігійними віруваннями;
  • не допускається зображення з навушниками та іншою гарнітурою (за винятком слухового апарату).

Якщо не впевнені, що зможете дотримати всі умови та зробити правильний знімок, краще всього скористатися послугами фотосалону.

Ціни на фотографії на Green Card залежать від міста і від фотосалону. На вартість може вплинути ступінь складності процесу редагування знімка.

Звертаємо увагу на освітлення і тіні

Важливо звернути увагу на тіні і світло на знімку. Освітлення має бути рівномірним і білим. Яскравість повинна бути достатньою для нормальної експозиції, тобто фотографія не може бути ні занадто темною, ні засвіченої.

Знімок дискваліфікують, якщо на ньому буде багато тіней. Це стосується і фону, і особи. Дуже важливо, щоб тіней не було в області носа і підборіддя.

Якщо фото робиться в головному уборі, який зобов’язують носити в регілійному віруванні (наприклад хіджаб), важливо простежити, щоб він не відкидав тіні. Не допускаються і тіні від сторонніх предметів, що знаходяться поруч під час зйомки.

Положення голови

Вимоги до фотографії на лотерею Грін-кард містять чіткі вказівки щодо пропорцій і розмірів голови. Особа людини слід розмістити в самому центрі кадру. Згідно з правилами, висота голови повинна займати 50-69 % від усієї висоти фотографії (це приблизно 25-35 мм). Очі, ніс, вуха, лоб – ніщо не повинні приховувати окуляри, одяг, головні убори.

Зображення повинно бути зроблене анфас, без розворотів в сторони. Відстань від очей до нижнього краю – 25-35 мм. Зробити кадрування правильно допоможе наступний шаблон:

Положення голови на фото

Визначити, наскільки коректно ви підготували знімок, допоможе ще один зразок фотографії для Green Card.

Положення голови

Технічні параметри

Дуже важливо, щоб усі кольори на ньому були передані точно, без спотворень. Для цього в налаштуваннях камери попередньо потрібно правильно виставити такий параметр, як баланс білого. Неправильна передача кольору також може стати причиною дискваліфікації знімка та анкети з розіграшу.

Що стосується очей, то вони повинні бути не просто відкриті. Ретельно потрібно уникати червоних відблисків на зіницях. «Ефект червоних очей» – грубе порушення правил і одна з причин вибування з конкурсу.

Необхідно також правильно виставити інші налаштування камери, щоб уникнути розмитого зображення або зернистості. Помилкою буде використовувати в якості знімка відскановану копію водійського посвідчення або паспорту, вирізки з журналів, фотографії поганої якості, зняті на телефон.

Не візьмуть і зображення в повний зріст або оброблений у фоторедакторі знімок, який спотворює реальну зовнішність учасника. Питання, чи можна ретушувати фото на грін-карту, також вирішується однозначно: ні, не можна.

Цифрові та скановані знімки

Певні стандарти встановлені і для файлів, які заявникові належить завантажити в систему:

  • Формат файлу – тільки JPEG, знімки з іншими параметрами система не розпізнає. Тому, якщо ваша фотографія зберігається в іншому форматі, його необхідно заздалегідь змінити.
  • Вага або розмір файлу не повина перевищувати 240 кБ.
  • Ступінь стиснення – не більш як 20:1.
  • Розмір знімка – 600х600 пікселів.
  • Колірна схема – sRGB;
  • Глибина колірного параметра – 24 біт/піксель.

Розміри оцифрованого аналогового знімка повинні становити 51 51 мм. Дозвіл сканування слід налаштувати на 12 пікселів/мм або 300 пікселів/дюйм.

Робимо фото для дитини

Якщо планується участь у лотереї відразу кількох членів сім’ї, необхідно дізнатись, як сфотографувати дитину, щоб не порушити встановлені вимоги. Адже коли мова йде про малюків або грудних дітей, їм важко пояснити, що не можна рухатися чи потрібно відкрити очі. Якщо ж врахувати, що більша частина правил залишається дійсним і для цієї категорії учасників, то перед батьками стоїть дуже складне завдання.

Почнемо з найбільш складного:

  • малюк у кадрі повинен бути один, без дорослих;
  • погляд має бути спрямований строго в об’єктив камери.

Отже, що можна зробити, щоб сфотографувати немовля:

  • Посадити його в автокрісло, накрите білою тканиною. Це дозволить вибудувати композицію і забезпечить опору голові дитини.
  • Покласти немовля на біле покривало і зробити знімок зверху. Але тут потрібно правильно вибудувати світло, щоб уникнути тіней, які будуть падати на дитину від фотографа і від камери.

Додаткова винахідливість знадобиться, щоб змусити малюка дивитися в камеру. Робити це повинен одна і та особа, інакше погляд дитини піде в бік.

Звертаючись в фотостудію, поцікавтеся, чи є у них досвід роботи з дітьми такої вікової категорії.

Робимо фотографію своїми силами

Фото на грін картуАльтернативою студійного фото може бути знімок, зроблений своїми руками. Для цього потрібно ще раз прочитати всі вимоги і організувати вдома імпровізовану фотостудію:

  • Завісити вікно темними шторами і рівномірно вибудувати лампи з білим світлом.
  • В якості фону можна використовувати білий ватман, екран для проектора, студійний фон для зйомки, пофарбовану в білий колір стіну, простирадло і навіть шпалери, відповідні вимогам, тобто без малюнка і білого або близького до нього кольору.
  • З технічних засобів, які допоможуть зробити фото на грін-карту самостійно, обов’язково знадобиться штатив, щоб уникнути тремтіння рук, із-за чого зображення стає змазаним. Стійкість дозволить правильно скадрировать фотографію.

Найкраще зробити відразу кілька знімків, щоб було з чого вибрати.

Подальші дії спрямовані на підготовку отриманого зображення для завантаження в систему. Для цього знадобиться будь-який фоторедактор. Але навіть якщо ви з ними не працювали, переживати не варто, оскільки серйозних змін робити не доведеться – це все одно заборонено правилами.

Щоб обробити фото, краще всього використовувати офіційний cropper (Fig_Cropper) лотереї Грін-карта. Він доступний на порталі Візового департаменту США.

Порядок дій такий:

  • Клікнути на кнопку Start Photo Tool.
  • Вибрати і завантажити зображення з вашого комп’ютера.
  • Обрізати або розгорнути знімок, якщо це необхідно.
  • Підігнати під розмір 600 на 600 пікселів.
  • Зберегти на вашому електронному пристрої.

Виконати редагування в програмі дуже просто. Якщо не виникла проблема і не запускається Photo Tool, переконайтеся, що на вашому комп’ютері встановлена мінімум 10-я версія Adobe Flash Player.

Іноді проблеми виникають через Chrome або Opera. Краще всього використовувати для запуску редактора браузер Internet Explorer 8.0

З допомогою знаків «+» або « – » зображення можна збільшувати або зменшувати. Зробивши всі необхідні дії, потрібно завантажити файл на свій ПК.

Фото на зелену картуЩоб зробити потрібні зміни, підійде ще одна програма для редагування фото на “Зелену карту” – Photoshop. Полегшить завдання спеціальний шаблон. Завантаживши його в редактор, дотримуйтесь наступних правил:

  • Напрямна вертикальна повинна проходити чітко між очима.
  • На нижній горизонтальній повино бути розташоване підборіддя.
  • У верхню горизонтальну повинна упиратися маківка.
  • Середня горизонтальна лінія повинна пройти через очі.

Однією з проблем у редагуванні може стати питання, як зменшити розмір фото для грін-карти. Тут можна зіткнутися з тим, що навіть обрізаний файл може все одно важити більше встановлених 240 кБ.

В Photoshop вирішити це питання можна за допомогою зміни рівня стиснення. Оскільки вимоги допускають, щоб цей показник був на рівні не більш як 20:1, можна підібрати рівень так, щоб на фото не було дефектів.

Як перевірити фотографію

До того, як ви завантажите файл у систему, перевірте його на відповідність усім вимогам з допомогою фотовалідатора – інструменту, який автоматично виявляє неточності в знімку.

Зверніть увагу, що програма для обробки фото і фотовалідатор – це різні засоби роботи зі знімками. Перша дозволяє внести зміни в те, як виглядає зображене на знімку, друга – оцінює результат.

Один з таких ресурсів можна знайти прямо на сайті Держдепартаменту США. Програма відкривається за посиланням Photo Validator, як тільки починається прийом заяв на участь в розіграші. Порядок дій такий:

  • Вибрати і завантажити потрібний файл.
  • Клікнути на Check Photo.

Якщо знімок відповідає вимогам, ви побачите напис Your photo is valid. У разі виявлення помилок у розмірі, форматі або в іншомусистема видасть відповідну інформацію.

Перевірити інші параметри за допомогою офіційного фотовалідатора не вийде. Для цього можна використовувати інші ресурси. Наприклад, сайт для перевірки фото на грін-карту Greencard Photocheck.

Як проходить перевірка:

  • Після натискання на кнопку «Завантажити фото» система перевіряє технічні характеристики файлу.
  • Наступний крок – оцінка правильності розташування рівня очей.
  • Перевірка пропорцій. Важливо, щоб зображення особи потрапляло в позначену системою зону.
  • Після відповіді на питання і натискання кнопки «Готово» ресурс видасть результат.

Якщо будуть виявлені помилки, їх доведеться усунути і пройти процедуру знову вже з іншим знімком.

Яка потрібна фотографія після виграшу грін-кард

Переможець розіграшу отримує запрошення на співбесіду в дипломатичне представництво США в країні проживання. Разом з цим потрібно заповнити заяву на імміграційну візу (форма DS-230). До цього документу також слід докласти 2 фотографії.

І тут знову виникає питання, яким критеріям повинні відповідати знімки. Більша частина вимог збігається з тими, про яких говорилося вище.

Роздрукувати фото потрібно на глянцевому або матовому папері. Розмір повинен відповідати параметрам 51 51 см (або 2х2 дюйма).

Важливо: якщо на момент участі в розіграші лотереї та подання заяви на візу зовнішність заявника зазнала зміни, йому доведеться зробити нові фотографії.

До таких змін американське законодавство відносить:

  • операції на обличчі;
  • отримані в результаті травм шрами або опіки на обличчі;
  • нові татуювання, пірсинг;
  • видалення старих татуювань;
  • істотна втрата або набір ваги;
  • зміна статі заявника.

Не є значущими такі зміни: фарбування волосся в інший колір, збривання вусів або бороди, відрослі або підстрижене волосся. При таких корегувань зовнішності переробляти знімок не обов’язково, оскільки впізнати здобувача все ще представляється можливим.

Якщо говорити про дітей до 16 років, зовнішність яких може змінитися з моменту подачі заявки на участь у лотереї і до звернення з питання візи, то американське представництво не наполягає на тому, щоб аплікант надав новий знімок. Але залишає за собою право відмовити у прийомі документів з причини невідповідності фотографії.

Підсумки

Вимоги до фото на Green Card обумовлені більше технічним аспектом. На початковому етапі завантажені файли перевіряє система. Якщо знімок не відповідає встановленим параметрам, вона не зможе його впізнати, а значить, заявник вибуває з розіграшу.

Замовити фото можна в ательє, а можна зробити самостійно. Для цього необхідно правильно встановити світло, вибрати фон і зробити необхідні налаштування камери.

Готовий знімок можна пропустити через фотовалідатори, які допоможуть визначити, чи всі параметри дотримані.

Фото на Green Card 2020. Розповідає фотограф: поради, важливі нюанси. DV Lottery: Відео

Також по темі: