Меню Закрити

Правила ввезення грошей у США або cкільки готівки можна ввозити

США по праву називають унікальною країною. Місцева культура, кількість визначних пам’яток і унікальних традицій вражають. Ця держава ставить сучасну моду, культуру, приваблює своїми можливостями. Не важливо, ви в’їжджаєте в США на ПМЖ як турист, щоб погостювати у родичів чи плануєте влаштуватися на роботу, мати при собі гроші необхідно всім. І тут виникають питання такого роду: скільки ж грошових коштів можна ввести з собою в Америку у 2024 році, чи потрібно їх декларувати?

Правила ввезення грошей у США

Скільки готівки можна ввозити в США без декларації

Варто відзначити, що немає абсолютно ніяких обмежень на кількість готівки, що можна ввезти з собою в США. Ви маєте право перетнути кордон держави як за 1$, так і з 1 млн $. Однак, слід дотримуватися встановлених законодавством правил щодо декларування валюти, що ввозиться.

Слідуючи їм, готівкові гроші, що перевищують 10000$ на одну сім’ю, треба задекларувати. До уваги беруться не тільки американські долари, але й інша валюта (гривні, рублі, євро тощо) Крім того, такі фінансові інструменти як дорожні чеки теж будуть враховуватися при підрахунку всієї суми грошей, які ввозять в державу.

Декларуванню підлягає готівка, що перевищує 10000 доларів, а не євро!

Яку суму доларів можна ввезти родині

Часто на митному контролі виникають проблеми при перевезенні готівки просто тому, що люди плутають долари та євро. Також досить багато питань виникає у тих громадян, які ввозять готівкові кошти на територію Америки, подорожуючи всією родиною. Тут відіграє велику роль той факт, одночасно або порізно сім’я перетнула кордон держави.

Ліміт незадекларованої ввезеної суми готівки для сім’ї є єдиним.

Наприклад, дружина і чоловік з України вилетіли на Гаваї, щоб провести там свою чергову відпустку. Чоловік при цьому перевозить з собою суму рівну 7000$, а дружина – 5000$. Їх загальні готівкові кошти перевищують встановлений ліміт 10000$, тому підпадають під обов’язкове декларування. Проходження контролю окремо також не є причиною поділу цих грошових сум, а значить всі кошти повинні бути задекларовані.

Є і другий варіант розвитку подій, коли чоловік має можливість вилетіти в США на день раніше дружини. Тоді їм не доведеться вдаватися до декларування готівки, оскільки вони перетинали кордон держави в різний час. Єдиною умовою буде наявність у кожного з них валюти на суму, що не перевищує 10000$.

Чи потрібно декларувати грошові кошти на банківській карті

Можна перевезти з собою в США коштів на таку суму, яка є значно більше, ніж встановлений ліміт, та не декларувати їх? Так, це можливо. Вихід з цієї ситуації досить простий – це звичайна банківська карта. Дебетові та кредитні картки не беруть до уваги при підрахунку. Грошові кошти, які лежать на карті, яку б велику суму вони не представляли, не декларують.

Сьогодні перевозити таким чином валюту досить зручно, адже розрахунок за допомогою карт існує практично у всіх сферах. Крім того, карта компакта і володіє встановленою системою захисту. У разі крадіжки, шанси на зняття з неї засобів сторонніми особами вкрай малі, особливо якщо ви оформляли карту в надійному банку.

Що буде, якщо не задекларувати ввезення грошей

Звичайно, можна піти на ризик і спробувати провести через американський кордон незадекларовані кошти. Проте, проходячи через «зелений коридор», співробітники американської митниці мають право відправити вас на вибірковий митний контроль. Саме там можуть і виявити перевищення ліміту готівки.

Якщо така ситуація станеться, то гроші понад встановленого ліміту будуть вилучені на користь держави, а вам залишиться лише покладені 10000$. Крім того, це може стати вагомою причиною численних проблем з наступними оформлення візи в США. Іноді навіть застосовують миттєву депортацію. В такому випадку, гра не варта свічок. Простіше ввозити кошти на банківській картці, або просто задекларувати їх.

Декларування валюти при в’їзді в США

Для того, щоб здійснювати митні операції більш комфортно, придумали систему подвійного коридору: «зеленого» і «червоного». Якщо ви впевнені, що при собі не маєте готівки, які перевищують встановлену регламентом суму, тоді вам потрібно пройти через «зелений» коридор. Якщо ж ваші готівку перевищують зазначену цифру, тоді вам необхідно пройти «червоного» коридору. Через якийсь коридор пройти – вирішувати тільки вам. Однак про можливі наслідки перевезення з собою незадекларованих коштів ми вас попередили.

Як тільки громадянин перетинає білу лінію «зеленого коридору», він тим самим заявляє про відсутність при собі засобів, що потребують декларування.

Щоб задекларувати готівку, ви повинні пройти «червоного» коридору. Там необхідно буде заповнити бланки декларації у двох примірниках з метою боротьби з контрабандою. В них вказується:

  • номінальна вартість або сума у валюті держави, або ж в іноземній валюті;
  • кількість грошових інструментів;
  • документ, що підтверджує право на перебування (проживання) на території США;
  • адреса проживання (перебування) в державі;
  • найменування емітента, вид, дата випуску, що ідентифікує номер грошових інструментів і т. д.;
  • інформація про джерела походження готівки;
  • відомості про передбачуване використання цих коштів;
  • дані про власників, якщо переміщуються готівку, які не є власністю декларанта;
  • інформація про маршрут і спосіб перевезення коштів.

Якщо навіть громадянин везе собою суму, менше 10000$, але виявляє особисте бажання задекларувати ці кошти, то це також можливо. Після вивчення заповненої вами декларації, співробітники митного контролю перераховують готівку у вашій присутності. Перерахування валюти здійснюється за курсом, який актуальний на день декларування. Якщо перераховані кошти збігаються із зазначеними в декларації, то вам видають копію і пропускають через кордон.

Не варто лякатися митного контролю при в’їзді в США. Якщо ви перевозите готівку легально, і вони перевищують встановлений ліміт, то справа залишається за малим – лише задекларувати їх. Громадянам, які часто подорожують і перевозять з собою великі грошові суми, простіше відкрити в США рахунок для нерезидентів в одному з місцевих банків.

Також по темі: