Меню Закрити

Як взяти участь у лотереї Green Card

Кожен рік понад 14 мільйонів осіб подають заявку на участь у лотереї Green Card, також відомої, як «віза для іммігрантів різних національностей» (diversity visa lottery). І тільки 50 тисяч людей з цієї кількості виграють грін-кард.

Як взяти участь в лотереї Green Card

Хто може брати участь

Ось що потрібно знати, щоб взяти участь у лотереї в 2024 році.

Заявка на участь безкоштовна, проте мешканці не всіх держав можуть її подати. Ті, хто хоче взяти участь в лотереї, повинні переконатися в тому, що їх країна входить у список допущених. Наприклад, в цьому році материковий Китай (за винятком Гонконгу, Макао і Тайваню), Індія, Нігерія, Канада й Мексика не можуть брати участь у Грін-Кард.

Щоб не випробовувати удачу даремно, ви повинні відповідати таким вимогам:

  • шкільний атестат, який може бути співвіднесений з документами про освіту в Сполучених Штатах;
  • стаж роботи не менше 2 років за останні 5 років.

Документальні підтвердження освіти або досвіду роботи повинні бути представлені консульській посадовій особі в разі вашого виграшу – під час співбесіди. Не варто намагатися завантажити їх при подачі заявки на розіграш лотереї.

Не встановлений мінімальний вік для подачі заявки. Проте через вимоги про середню шкільну освіту та досвід роботи для кожного заявника на момент подання заявки фактично більшість осіб молодше 18 років відсіюється. Це всього лише мала частина інформації, яку необхідно вказати в заявці на участь у лотереї. Повний перелік необхідних документів ви зможете знайти на офіційному сайті лотереї.

Не забувайте про те, що у разі навіть однієї помилки в заявці ви будете позбавлені права на участь: наприклад, якщо вкажете країну, що не входить в список учасниць лотереї.

Виграш в лотерею – це тільки перший, але важливий крок до того, щоб жити та працювати в США. Після цього вам потрібно буде надати необхідну документацію та пройти співбесіду в найближчому посольстві або консульстві США.

Навіть заповнення заявки для участі в лотереї вимагає зусиль і часу. Так чому ж це не зупиняє бажаючих? Тому що грін-карти – це перспективи для законного життя і роботи в США:

  • постійна посвідка на проживання;
  • можливість легально працевлаштуватися майже на будь-які види робіт (деякі види зайнятості можна лише громадянам США з міркувань безпеки);
  • можливість бути захищеним федеральним і місцевим законодавством, а також законодавством штату.

Звичайно, існують і вимоги, яким ви повинні слідувати в якості власника зеленої карти, включаючи сплату податків і дотримання законів. Також, якщо ви чоловік у віці від 18 до 25 років, ви повинні стати на військовий облік у США (Selective Service).

Процес отримання грін-карт шляхом виграшу в лотерею є важким і супроводжується оформленням великої кількості документів. Але якщо ви виграєте та успішно пройдете всі наступні етапи, у вас з’явиться шанс на зовсім інше життя.

Що потрібно знати

У мережі існує безліч комерційних і недержавних сайтів, які обманюють людей, змушуючи їх вірити, що є офіційними онлайн-представниками державних органів США. Вони можуть писати вам листи з метою заманити своїми пропозиціями і виманити гроші за заповнення заявки або «гарантований виграш».

Запам’ятайте, що єдиний законний спосіб взяти участь в лотереї на розіграш green card, – подати онлайн-заявку на офіційному сайті Державного департаменту США. Заявка подається безкоштовно.

Якщо ви стали переможцем лотереї, ви отримаєте повідомлення через пошту, а не на електронну скриньку. Але налаштувати свою поштову службу електронних листів, щоб не упустити важливі повідомлення і не отримувати спам від комерційних організацій, все одно не завадить.

Ви мрієте іммігрувати в США? Візьміть участь у лотереї. Бажаємо удачі.

Також по темі: