Меню Закрити

Громадянство через покупку нерухомості

Відомо, що придбання нерухомого майна є одним зі способів інвестування в економіку країни, що не може бути не вигідно для країн. Угода купівлі-продажу все ж не відкриє пряму дорогу до отримання паспорта. Щоб його отримати, потрібно пройти певний шлях легалізації.

Громадянство через покупку нерухомості

Нерухомість і посвідка на проживання

Умовно можна розділити всі країни на декілька категорій:

 • ті, які практично відразу присвоюють громадянство через купівлю нерухомості;
 • ті, які полегшують тільки процедуру отримання посвідки на проживання;
 • ті, хто взагалі цей спосіб не розглядають для видачі національного паспорта чи спрощення процедури отримання посвідки на проживання, а просто в якомусь сенсі допомагають отримати мультивізу для в’їзду на свою територію.

Найчисельнішою з упевненістю можна назвати другу групу. До неї увійшли країни, які все ж змусять претендента пройти етапи отримання тимчасового і статусу постійного жителя, значно скоротивши обов’язковий період проживання.

Претендент на громадянство повинен виконати ряд умов:

 • громадянство через інвестиції в нерухомість стане можливим тільки при вкладенні певної суми, встановленої державою;
 • дотримання приписів щодо тривалості перебування в країні в новому статусі;
 • виконання зобов’язань щодо можливості або неможливості здійснювати трудову діяльність.

Найчастіше посвідка на проживання (ПНП), отримана на підставі купівлі нерухомості, не дає можливості працювати, а тому мігрантові доведеться подбати про інші джерела фінансів.

Де можна отримати паспорт власникам нерухомості

Важливо відзначити, що тим, хто вирішив перебратися в іншу країну таким способом, необхідно бути людьми заможними та знати, які країни дають громадянство при купівлі нерухомості.

Іспанія

Іспанці вкрай зацікавлені в припливі іноземних інвестицій, що виражається в численних програмах підтримки підприємців, інвесторів і тих, хто вирішив придбати житло в королівстві.

Основні вимоги:

 • загальна вартість придбаних квадратних метрів повинна починатися від 500 тисяч євро;
 • допускається, щоб це була не одна покупка, а кілька об’єктів, загальна вартість яких складе зазначений ліміт;
 • враховується, в тому числі, і власність, яка була придбана до вступу в силу закону, а тому якщо до зазначеного мінімуму не вистачає певної суми, можна просто докупити житло.

Латвія

Громадянство можна забезпечити і за менші гроші. Наприклад, достатньо стати власником квартири в 143 тисячі євро, якщо говорити про Ригу, і витратити на житло 71,5 тисячі в інших регіонах країни.

З мінусів такої угоди можна назвати той факт, що щорічно власникові доведеться підтверджувати факт володіння заявленим приміщенням. Триватиме це протягом п’яти років. Тільки після цього він зможе отримати ПМП в Латвії та забути про цю вимогу.

Болгарія

Отримання громадянства при купівлі нерухомості можна втілити в життя і в Болгарії. Документ купівлі-продажу є підставою для видачі ПНП на рік. А от сума вкладень повинна бути не менше 300 тисяч євро. Обмежень щодо призначення приміщення немає. Купити можна як житлову, так і комерційну будівлю.

Перш ніж отримати статус постійного резидента, кандидату доведеться п’ять разів щорічно продовжити свій ПНП. Тільки після цього він зможе користуватися правами законних громадян.

Греція

Отримати громадянство через покупку нерухомості в Греції, можна, починаючи з 2015 року. Прийнята така поправка до закону була у світлі катастрофи, що нависла над країною дефолту. Основна вимога – сума вкладень повинна перевищувати 250 тисяч євро. Відразу після угоди власник автоматично отримує ПНП для себе і своїх родичів, у тому числі й далеких.

Загальна тривалість перебування в державі до отримання грецького паспорта складе всього 7 років.

Кіпр

Більш дорогим виявиться громадянство за нерухомість на Кіпрі. Тут знадобиться вкласти у власність не менше 5 мільйонів євро при індивідуальному інвестуванні та від 2,5 мільйона – при колективному. Особливості такої угоди:

 • враховуватиметься будь-яка покупка, здійснена протягом трьох років, які передували поданню заяви на громадянство;
 • вже будучи громадянином Кіпру, мігрант зможе продати будь-яке нерухоме майно, якщо залишиться власником об’єкта вартістю 500 тисяч євро;
 • заяву на отримання паспорта розглядається протягом кількох днів.

Великобританія

Ще одне привабливе місце, де можна отримати громадянство, купивши нерухомість, – Великобританія. Тут в об’єкт нерухомої власності потрібно вкласти 250 тисяч фунтів встановленого державою мільйона. Кошти повинні піти в облігації.

Зате отримати британські паспорти заявник і його сім’я зможуть вже через 5 років. Даний спосіб легалізації є частиною програми «Еміграція за інвестиції».

Сент-Кітс і Невіс

Ця територія ще не занадто вивчена українцями. Але якщо інші країни, що дають громадянство при купівлі нерухомості, в більшості своїй пропонують пройти етап тимчасового резидентства, то тут, ставши власником власності вартістю 350 тисяч доларів, можна отримати місцевий паспорт автоматично.

Продати свою власність можна буде вже через п’ять років володіння нею, не втративши при цьому новий паспорт. При цьому оформити угоду і стати громадянином можна, не покидаючи українську територію.

Крім того, розраховувати на скорочення термінів натуралізації на підставі придбання житла можна і в таких країнах, як Туреччина, Андорра, Домінікана, Панама, Португалія.

Громадянство Кіпру при покупці нерухомості Зміни та умови 2019 року: Відео

Також по темі: