Меню Закрити

Як списати з податків дорогу до роботи в Німеччині

Працівник у Німеччині у 2023 році має право списати з податків витрати на дорогу від будинку до робочого місця. Витрати входять у Werbungskosten – трудові витрати. Заповнюючи податкову декларацію, німецький працівник вибирає з двох варіантів: списати з податків 1000€ на робочі витрати без пред’явлення чеків або рахунків – Pauschal, відняти більше, але надавши докази витрат. Дорога до роботи включається в розділ Werbungskosten німецької декларації про податки та вартість витрат часто перевищує тисячу євро.

Податковий відрахування на дорогу до робочого місця

Підрахунок податкового вирахування

Транспортні витрати в Німеччині списуються пред’явленням конкретних доказів витрачених грошей або вираховуванням зразкового рівня витрат.

Відрахування за квитками

Фактичні витрати віднімаються при наявності оплачених квитків. Але призначення поїздки не повинно викликати сумнівів, що робітник їхав на роботу.

Місячний проїзний не вважається підтвердженням робочих витрат, тому що використовується у повсякденному житті.

Приклад: Чоловік знайшов роботу в іншому місті й в перші кілька місяців до переїзду добирався в новий офіс на поїзді. Якщо зберегти квитки з відміткою контролера або контролюючого автомата, можна списати повну вартість з податкової бази. Якщо, звичайно, всі робочі витрати разом з дорожніми перевищать 1000€ на рік.

Приблизний розрахунок

Без наявності фактичних підтверджень витрат на транспорт доводиться застосовувати наближену формулу. На кожний повний кілометр від місця проживання до офісу з податкової бази віднімається 0,30€ в робочий день. Як людина реально добиралася до робочого місця – на машині, трамваї, автобусі або пішки – не має значення. Вважається шлях в одну сторону.

Наприклад, співробітник живе в 6,4 км від роботи та добирається до фірми на велосипеді. Значить, денні дорожні витрати приблизно дорівнюють 1,8€.

Підрахувавши кількість робочих днів у році мінус відпустку і відсутність з поважних причин, нехай, 200 днів, отримуємо суму в 360€. Стільки в такому випадку дозволено списати з податків в якості трудових витрат, не пред’являючи жодних квитків або рахунків. За умови, що сумарні робочі витрати, які включають різні інші категорії витрат, перевищать встановлену за замовчуванням євро-тисячу. Якщо ж ліміт не досягнуто, вигідніше просто погодитися на списання гарантованого законом і не додавати роботи чиновнику податкової служби.

Припустимо, працівник живе за 20 кілометрів від компанії. Значить, без пред’явлення чеків можна списати 1800€. Що вище ліміту, отже, інші робочі витрати також вимагатимуть підтвердних документів.

Всього дозволяється отримати податкове вирахування на 4500€ щорічно з розрахунку віддаленості місця проживання від робочого місця. Вважається найкоротший шлях по дорозі або на транспорті, навіть якщо фактично працівник їздить якось інакше.

На практиці, податкову можна переконати обчислювати відстань від житла до фірми інакше, якщо докласти логічне обґрунтування для зміни маршруту. Досвідчений консультант в змозі підказати оптимальне рішення.

Підказки для отримання податкового вирахування

Дозволено подавати комбіновані варіанти. Наприклад, 150 днів їздив на роботу 20 км на машині, що дасть 6€ щодня, а ще 50 – на поїзді, ось квитки на суму 500€. З оподатковуваної суми віднімається 1400€.

Німецький працівник має право списати подвійне ведення господарства, включаючи додаткові транспортні витрати. Наприклад, нова робота знайшлася далеко від постійного місця проживання. В одному місці постійно проживає сім’я, а друге житло знімається ближче до офісу, щоб не кататися по 2-3 години в одну сторону. Тоді 5 робочих днів щотижня дорога вважається від найближчого до роботи адреси й один раз в тиждень – до далекої квартири.

Витрати на нещасні випадки, які сталися в дорозі до офісу, можна внести в податкову декларацію. Необхідно докази фактично понесених витрат. Наприклад, по дорозі на роботу сталася поломка і довелося викликати евакуатор. Або прокололось колесо на велосипеді й довелося купувати нову шину і камеру. Такі витрати потрібно підтверджувати рахунками та списувати.

Якщо заповнювати податкову декларацію за допомогою комп’ютерної програми, вона запропонує ввести адреси й сама вважатиме стандартну суму вирахування.

Як поїхати на роботу в Німеччину: Відео

Також по темі: