Меню Закрити

Податок на авто в Німеччині

Збором німецького податку на володіння машиною з липня 2014 займається митниця – Zollamt, а не податкова служба – Finanzamt. Транспортний засіб оподатковується в Німеччині, якщо: машина зареєстрована в Німеччині; авто зареєстровано за кордоном, але постійно перебуває в Німеччині; автомобіль використовується на німецьких дорогах незаконно. Фактично, потрібно сплатити збір у будь-якому випадку, якщо мова не про туризм. Розглянемо податок на авто в Німеччині у 2024 році.

Транспортний податок у Німеччині

Автомобільний податок у Німеччині

Серед мігрантів існує думка, що в перший рік після переїзду дозволено їздити на іноземних номерах. Думка помилкова. Приїхали в Німеччину на роботу, по возз’єднанню сім’ї або іншим довгостроковим випадках потрібно реєструвати авто на німецькі номери та платити податок відразу по приїзду.

Дозволяється не реєструвати машину в Німеччині, якщо термін перебування свідомо менше року – відрядження, короткий робочий контракт, стажування. Але заплатити збір все одно доведеться.

Розмір податку на машину в Німеччині

Величина збору на володіння приватним автомобілем розраховується виходячи з об’єму циліндрів і кількості шкідливих викидів в атмосферу. Для електромобілів, причепів і вантажівок – по масі авто, плюс шкідливі викиди, якщо машина важче 3500 кілограмів.

Ідеальний варіант з точки зору сплати податку – бензинові малолітражки. Наприклад, машина з бензиновим двигуном об’ємом 1400 м³ з кількістю шкідливих викидів 90 грамів на кілометр обійдеться в 30€ на рік. Нова BMV X5 з трилітровим шестициліндровим двигуном і емісією СО2 190 г/км – 250€ щорічно.

Дизелі обкладаються високими зборами. При рівних характеристиках з бензиновими машинами, податок на дизель буде у два рази більше. Власники гібридів платять у півтора раза менше за рахунок маленької емісії CO2.

Електрокари оподатковуються збором тільки в залежності від маси. Пік плат припадає на машину вагою 3500 кілограмів – 105€ на рік. Авто важче 3,5 тонни обійдуться в 60€, а зменшення ваги супроводжується плавним зниженням податку. Tesla S коштує 75€ зборів в рік. Але в майбутньому. Електрокари в Німеччині звільнені від сплати збору на 5 років вперед.

Більше прикладів розрахунку автомобільного збору в Німеччині простіше отримати самостійно, погравшись з лічильником на сайті німецького міністерства фінансів. З вересня відбулось підвищення податкових відрахувань на нові автомобілі із-за змін в процесі визначення кількості шкідливих викидів, що призведе до збільшення показників. Зареєстрованих машин підвищення не торкнеться.

Порядок оплати податку на автомобіль у Німеччині

При реєстрації автомобіля власнику доведеться вказати номер розрахункового рахунку в німецькому банку. Дані вирушать на митницю. Через пару тижнів гроші знімуться з вказаного банківського рахунку. Сума знімається одразу за рік наперед і далі щорічно. Тому важливо повідомляти митниці про закриття рахунку і відкритті нового.

Важливо отримати лист з митниці з невигадливою назвою Kraftfahrzeugsteuerbescheid. Папір містить рішення про сплату збору, суму, дату оплати. Лист надсилають протягом двох тижнів після реєстрації. Праворуч вгорі вказаний телефон, за яким треба звертатися для з’ясування питань, що виникли.

Якщо авто зняти з реєстрації, наприклад, при продажі, сповіщати окремо митницю не потрібно. Сплачені гроші перераховують згідно з фактичним датам володіння автомобілем і залишок повертають. Відбувається перерахунок не швидко, три тижні очікування – норма. Лист про скасування реєстрації – Abmeldebescheid – із зазначенням суми повернення приходить через пару тижнів.

Пільги на автомобільний податок у Німеччині

“Чисті” електрокари – не гібриди! – при першій реєстрації нового авто звільняються від зборів на 5 років. Далі знижка становить 50%.

Автомобілі зареєстровані на інвалідів, які мають німецьке свідоцтво Behindertenausweis, звільняються від податку повністю, якщо в аусвайсе вказані літери H – безпорадність, aG – відсутність мобільності, Bl – сліпота. Інші офіційно оформлені інваліди можуть отримати знижку 50% в залежності від ступеня та виду інвалідності.

Не забороняється спеціально оформляти машину на інваліда в сім’ї, навіть якщо водити фізично у нього немає можливості, щоб отримати пільги. Сім’ї з дитиною-інвалідом охоче користуються звільненням. Але закон накладає обмеження на використання авто, інформація при запиті пільги доводиться митницею. Звільнення не видається автоматично, необхідно подавати запит у відділення Zollamt за місцем проживання.

Посвідчення інваліда Німеччина оборот

Приклад посвідчення інваліда з буквами aG і H, якій належить звільнення від сплати податку на машину в Німеччині. Машини зареєстровані в інших країнах ЄС звільнені від податку на 12 місяців, якщо власник живе в Німеччині. Студенти-іноземці звільняються від сплати до кінця навчання.

Штраф за несплату податку на авто в Німеччині

У разі несплати збору на зареєстровану в Німеччині машину, наприклад, з-за невірного зазначення номера банківського рахунку або відсутності грошей, власнику висилають попередження – Mahnung. Через 14-30 днів перевіряється факт оплати. Якщо податок не сплачено, надсилається друге попередження і через 14-30 днів третє.

Потім митниця починає карати. У Zulassungsstelle відправляється запит на примусову зняття з реєстрації автомобіля. Інформація йде в базу даних поліції. Якщо місцезнаходження машини відомо, поліція приїжджає і стирає з номерів голограми. Автомобіль за законом не може знаходиться без номерів припаркованим на вулиці, тому можуть відвезти машину на штраф-стоянку з оплатою за рахунок власника. До сплати податку порушнику заборонено реєструвати авто в Німеччині.

Штраф за несплату збору становить 70€ плюс 1 пункт у Фленсбург. Власники машин на іноземних номерах, які не платять збору, у звичайному випадку змушені крім штрафу заплатити збір заднім числом з моменту в’їзду в Німеччину. При обтяжуючих обставинах справа йде до суду.

Податок на машину в Німеччині: Відео

Також по темі: