Меню Закрити

Як працює банківська система в Болгарії

Багато мріють на узбережжі Чорного моря придбати нерухомість і оселитися назавжди. З цієї причини нових власників нерухомості та відкривають свою фірму на території Болгарії цікавить ситуація у сфері банківських структур. Куди звертатися і кому доручити свої вклади? Ми спробуємо розібратися, які банки Болгарії у 2024 році гідні довіри.

Болгарський банк

Економіка Болгарії

Болгарія – країна, в економіці якої переважає розвинуте сільське господарство сектор. До кінця минулого століття на провідні позиції вийшла сфера послуг, у тому числі туристичних. Незважаючи на складні моменти, з якими неодноразово стикалася країна, її уряд зумів вивести економіку на належний рівень, про що свідчать темпи зростання близько 6% в рік, а також профіцитний бюджет поряд з низьким рівнем інфляції.

Корекція соціальної політики, кардинальна антикорупційна діяльність, а також приватизація державних підприємств очолили програму реформації, в результаті чого підприємництво в країні набуло іноземні інвестиції.

Банки Болгарії

Банківська система Болгарії приведена в повну відповідність вимогам законодавчої бази Євросоюзу.

На даний момент на території країни функціонує близько 4 десятків банківських установ, основна частина яких підконтрольна іноземним фінансовим структурам, і лише мала частка належить державі.

Іноземців, особливо осіб, що планують придбання нерухомості на території Болгарії, цікавить загальна картина банківської системи в цілому. Дана сфера надана різними банками, які пропонують клієнтам широкий спектр фінансових послуг.

Група ОТП володіє великою банківською мережею в Європі. На цей час «ОТП-Банк» пропонує в Болгарії вигідні умови по кредитуванню та депозитами та налічує понад 11 млн клієнтів.

Народний банк (БНБ) є в Болгарії одним з найбільш давно працюючих. В період вступу Республіки до Євросоюзу даний інститут був включений в систему Центробанків ЄС. Сьогодні БНБ виконує всі функції, притаманні центральному банку держави:

 • Здійснює регулювання цін за допомогою стабілізації національних валютних коштів.
 • Створює і контролює системи оплати.
 • Забезпечує контроль над роботою інших банків з метою збереження банківської системи в стані стабільності.
 • Здійснює захист прав всіх клієнтів.

Також Національний банк Болгарії (Народний банк) проводить дослідницьку діяльність, збір, узагальнення та аналіз статистичних даних.

«Пощенска банку» на території Болгарії є однією з найбільших комерційних банківських структур. Має значну клієнтську базу, включаючи юридичні та фізичні особи. Пропонує величезний спектр банківських продуктів для своїх клієнтів на вигідних умовах, займає лідируючі позиції у сфері надання послуг корпоративним клієнтам, а також в області кредитування.

Банк ТВБ в Болгарії є частиною фінансової групи Національного банку Греції. Зараз банківські структури цієї групи сконцентрували свої потужності на території Південно-Східної Європи та Східного Середземномор’я. Пропонує масу фінансових і банківських продуктів, серед яких основними напрямками виступають:

 • банківські інвестиції;
 • страхування;
 • брокерські послуги;
 • лізингова діяльність.

Кладемо гроші в банк

Спочатку банк ДСК в Болгарії був заснований як Ощадна каса, яка надавала послуги по зберіганню грошових коштів і кредитування населення. В ході реформації установа стала власником найбільшої бази клієнтів, а також найширшої мережі філій, розосереджених по всій території країни. Зараз з його боку пропонується широкий перелік послуг по основних рахунках та депозитних вкладах.

Динамічно розвиваючої банківською структурою на території Болгарії вважається «Сі-Банк», що надає фінансові послуги як юридичним, так і фізичним особам.

Карта банків по містах Болгарії

Не так давно в країні існувало лише 2 банки. На сьогодні діють близько 30 різних банківських структур.

У Варні

Банки Болгарії у Варні представлені філіями практично всіх установ цієї сфери в Республіці. Більшість відділень зосереджені в самому серці міста – на центральній вулиці. Будь-яка пошукова система за запитом видасть повний перелік існуючих місцевих банків. Натиснувши на назву будь-якого з них, можна ознайомитися з більш детальною інформацією: повна адреса, час роботи, перелік надаваних послуг.

В Поморіє

Банки в Поморіє також представлені в Болгарії широкою мережею фінансових установ з досить високою концентрацією по всій території міста. Це створює певні зручності для місцевих жителів, а також відпочиваючих і іноземних туристів.

Специфіка надання комерційних послуг націлена на створення максимально комфортних умов при обслуговуванні клієнтів. Також доступна функція електронного управління коштами. Для тих, хто не має доступу до послуг, на вулицях Поморіє розташований значну кількість банкоматів різних банківських мереж.

В Бургасі

Бургас насичений готелями та будинками відпочинку. А це вірна ознака присутності величезної кількості людей на його території. Це не тільки туристи, але також бажаючі придбати нерухомість на узбережжі з метою проживання або ж організації приватного бізнесу.

Банк в Бургасі

Ось чому банки в Болгарії Бургасі розосереджені максимально зручно для приїжджих. Перелік доступних для візиту громадян відділень не малий. В інтернеті можна ознайомитися з повним списком місцевих філій.

Українські банки в Болгарії

Багатьох приїжджих цікавить, які українські банки є в Болгарії. На цей час на території республіки немає відділень банків України, але є філії міжнародних банків, які працюють і в Україні. Тому, перебуваючи на відпочинку або ділової поїздки, ви будете мати можливість зняти кошти з нульовою комісією в банкоматі свого банку. Представником організацій, здійснюють такі послуги, є в Болгарії банк «Юнікредит».

А ось банкомати Ощадбанку в Болгарії, до розчарування багатьох гостей з СНД, не встановлені ні в одному місті.

Якщо ви власник карт Visa, Maestro,Visa Electron, MasterCard, ви можете скористатися ними практично у всіх торгових центрах і ресторанах, а зняти готівку можна в місцевій валюті, конвертованій за курсом БНБ.

Банкомати «Альфа-Банку» в Болгарії, як, власне, і самі відділення, є практично в кожному місті, але не варто плутати їх з українськими однойменними закладами: вони належать іншій фінансовій структурі, отже, зняття готівки неможливо без сплати комісії.

Усі банки на території Болгарії, в тому числі й «Пошта Банк», ведуть активну боротьбу за кожного клієнта. В якості нового фінансового продукту установа запропонувала надання послуг з інтернет-кредитування. Цією послугою можна скористатися в робочий час за допомогою свого комп’ютера. Всю цікаву для вас інформацію консультанти надають на безоплатній основі.

Обслуговування іноземців в банках Болгарії

Болгарська банківська система приваблює безліч іноземних клієнтів. До речі, всі необхідні документи для в’їзду в країну, відкриваються в колишньому порядку, і складностей при цьому не виникає.

Багато іноземців цілеспрямовано здійснюють реєстрацію свого бізнесу на території Республіки. Основні причини такі:

 • Низький рівень податків.
 • Максимально зручна система звітності з цілодобовим доступом через інтернет.
 • Досить стислі терміни періоду самої процедури реєстрації.
 • Символічна величина статутного капіталу (1 €).

При цьому витрати на ведення фінансових справ компанії незначні. Європейський рівень всієї системи вселяє певний відчуття надійності та гарантії. У Болгарії існує Закон про гарантування вкладів в банках: держава зобов’язується стовідсотково сплатити суми до п’ятнадцяти тисяч левів.

Як відкрити рахунок

Відкрити розрахунковий рахунок можна в будь-якому банку Болгарії. Ця процедура стандартна і для іноземців, і для місцевих жителів. Якщо це фізична особа, то достатньо особистої присутності, а з документів знадобиться закордонний паспорт або ж картка, яка засвідчує особу (для резидентів). Для юридичних осіб необхідні документи фірми та присутність довіреної особи.

При цьому будь-який клієнт має право на одержання всіх послуг, що надаються тим чи іншим банком. Плата за ведення рахунку зовсім символічна, близько 0,5-1 € в місяць.

Оформляємо іпотеку

Як оформити іпотеку

Банки Болгарії надають послуги іпотечного кредитування тільки на території країни. Претендентами на отримання кредиту можуть бути:

 • Платоспроможна особа (іноземець), яка досягла повноліття.
 • Особи, які мають вид на проживання або ж право на ПМП на території Республіки.

Іпотека оформляється не більше ніж на 25 років, при цьому є можливість погасити всю суму достроково. Заставним майном виступає житло, що купується.

Грошові перекази

Для того, щоб переказувати грошові кошти в Болгарію, необхідно:

 • Відкрити розрахунковий рахунок на території Болгарії.
 • Мати валютний рахунок в одному з українських банків.
 • Мати закордонний паспорт.
 • Оформити дебетову картку банку.

Коли всі ці умови виконані, достатньо лише звернутися до персоналу банківської установи з проханням про переведення коштів на рахунок в Болгарії за умови наявності необхідної суми на рахунку.

Як варіант можна скористатися дебетовою карткою: достатньо мати таку в будь-якому банку на батьківщині. Зарахувавши гроші на картковий рахунок, після прибуття в Болгарію без особливих труднощів можна зняти з нього потрібну суму.Оформляємо переклад

Альтернативним способом є переміщення готівкових коштів. Якщо сума менше ніж 3 000 доларів, то вона не підлягає декларуванню, якщо більше, необхідно буде заповнити відповідні документи; якщо сума готівки перевищує 10 000 доларів, є ймовірність не пройти митний контроль.

Якщо вам потрібно вирішити задачу, як зберегти гроші в Болгарії, є кілька варіантів. Можна вкласти їх у нерухомість, яка завжди в ціні, направити в бізнес або ж зберігати на депозиті. Останній варіант можливий як банківських, так і інших фінансових установах. У Болгарії вклади в банки гарантовано захищені законодавством незалежно від країни походження банківської установи.

Відкриття рахунку в Болгарії: DSK Bank: Відео

Також по темі: