Загальною сухопутного кордону Болгарія та Україна не мають, проте між країнами існують досить тісні стосунки. В Україні проживає велика кількість етнічних болгар, проте відносини лише однієї болгарською діаспорою не обмежуються. Стародавня країна, відносно недавно вступила в Європейський союз, безсумнівно, цікава для багатьох громадян України. Тому потрібно знати, при яких обставинах та в яких випадках потрібна віза в Болгарію для українців у 2025 році.
Які види віз потрібні українцям для в’їзду в Болгарію
У травні 2017 року після тривалого переговорного процесу Європейський союз нарешті прийняв рішення про надання Україні довгоочікуваного безвізового режиму. Угода набула чинності 11 червня 2017 року і відтоді успішно діє. Болгарія – член ЄС, і, здавалося б, жодні візи для в’їзду в цю країну не потрібні, однак не все так просто.
Як і всі країни Шенгенської зони, Болгарія скасувала візи для українців, але лише при дотриманні ряду умов, а саме:
- мандрівник повинен підтвердити мету своєї поїздки. В якості підтвердження приймаються запрошення від родичів, бронь готелю і зворотні квитки;
- громадянин України, що прямує в Болгарію, повинен мати страховий поліс медичного обслуговування на суму не менше 30 тисяч євро, дійсний протягом усього терміну поїздки, оскільки піклуватися про подорожуючих іноземців країна не має наміру;
- слід також підтвердити наявність коштів для проживання в країні на час поїздки. Зазвичай це підтверджується виписками з банківських рахунків;
- говорячи про те, чи потрібен в Болгарію закордонний паспорт з України, слід зазначити, що якщо ви плануєте поїздку в безвізовому режимі, вам обов’язково знадобиться закордонний паспорт, причому не звичайний, а виключно біометричний. Незважаючи на те що старі українські закордонні паспорти досі дійсні, якщо у вас саме такий документ, то вам знадобиться віза або в одну з країн шенгенської угоди, або національна віза Болгарії.
Якщо всі ці умови виконані та біометричний паспорт отримано, туристична віза в Болгарію для українців не потрібна. Зверніть увагу: мова йде саме про туризм, подорожі й спілкування з родичами та друзями.
Якщо ж у ваші плани входить переїзд в цю країну або робота в ній, то навіть при наявності біометричного паспорта нового зразка вам необхідно отримання відповідних віз.
Якщо ви порушите правила і вирішите провести в Болгарії понад 90 днів протягом півроку або влаштуватися на роботу без відповідного дозволу, вас не тільки вишлють з країни, але і вам заборонять в’їзд у всі країни Шенгенської зони на кілька років.
Тим, кого цікавить питання про те, яка потрібна віза в Болгарію для українців, слід мати на увазі, що для короткострокових поїздок за старим паспортом досить візи категорії C. Якщо ж ви плануєте імміграцію або довготривале перебування в цій країні, необхідно оформити національну візу категорії D, а пізніше на її підставі вид на проживання. Крім того, існує ще й транзитна віза категорії А.
Які документи необхідні для отримання болгарської візи
Зрозуміло, щоб отримати дозвіл на в’їзд, доведеться зібрати та надати ряд паперів. Документи для візи в Болгарію для українців такі ж, як і для в’їзду в інші країни Шенгенської зони. Зокрема, вам знадобляться:
- закордонний паспорт, дійсний ще протягом трьох місяців після закінчення поїздки, і ксерокопія його основної сторінки;
- заповнена анкета з вклеєною фотографією. Анкета підписується особисто в присутності консульських працівників;
- підтвердження броні готелю або іншого місця проживання;
- підтвердження матеріальної спроможності, виходячи з розрахунку 50 євро на 1 день поїздки;
- квитки або підтвердження бронювання. Якщо ви їдете на автомобілі – документи на авто, водійські права і дійсна в Європі страховка шкоди, завданої третім особам;
- поліс медичного страхування на суму не менше 30 тис. євро, дійсний на території Європи протягом всього строку дії візи;
- довідка з місця роботи або навчання з реквізитами організації.
Даний перелік документів може бути розширений на вимогу працівників консульства.
Стандартний термін оформлення шенгенської візи становить 7 днів.
Проте залежно від обставин цей строк може як зменшуватися, так і збільшитися. Посольство Болгарії рекомендує подавати документи не пізніше, ніж за 3 місяці до планованої поїздки.
У скільки обійдеться оформлення візи
Оформлення дозволу на в’їзд до Болгарії оподатковується стандартним консульським збором у сумі 35 євро. Від сплати консульського збору звільнені діти у віці до 6 років та члени сімей громадян ЄС. Крім того, слід врахувати витрати на фотографування, ксерокопіювання тощо
Ціна візи у Болгарію для українців може зрости на 20-30 євро, якщо вони вдадуться до послуг різних посередницьких структур. При цьому слід мати на увазі, що якщо раніше ви не надавали біометричні дані для поїздки в ЄС, особистого відвідування дипломатичної установи, навіть звернувшись до посередників, вам не уникнути.
Які особливості візового режиму для українців
Формально країни Шенгенської зони мають уніфіковане законодавство та однаково ставляться до відвідувачів, які прибули з будь-якої країни світу. Україна нещодавно отримала безвізовий режим, тому можлива більш ретельна перевірка українців у порівнянні з громадянами інших європейських країн. Однак якщо всі вимоги для в’їзду в Шенгенську зону вами дотримані та персональні заборони для вас відсутні, ніяких проблем при в’їзді в Болгарію у вас не виникне.
Куди потрібно подавати документи для отримання болгарської візи
Звертатися за болгарськими візами в Україні слід:
- Посольство в Києві, що знаходиться за адресою: вул. Госпітальна, буд. 1. Телефон: (044) 246-72-37. Є можливість відвідати офіційний сайт посольства Болгарії.
- Генеральне консульство в Одесі, що знаходиться за адресою: вул. Посмітного, 9 д. Тел.: (048) 746-65-54, 746-65-58
Висновок
Таким чином, отримання візи з України в Болгарію має сенс у тому випадку, якщо у вас старий закордонний паспорт або ваша мета – довгострокове перебування в цій країні. Якщо ж у вас новий біометричний паспорт України, то для короткострокових поїздок у країни Шенгенської зони, в тому числі й в Болгарію, отримувати спеціальний дозвіл на в’їзд не потрібно.